Keresés

Részletes keresés

Lakki Creative Commons License 1999.10.02 0 0 16
Előzmény: Törölt nick (14)
caius Creative Commons License 1999.10.01 0 0 15
Beszélő papír! Fehér ember azt mondja: könyv. Ujjait vezeti a jeleken és szeme a semmibe mered. Azt mondja: Jerusalaim lángokban áll! És látni véli a lángokat, érezni véli a füst csípős szagát. Nagyon jó ez így, mondja, a tudás hatalom. De fehér ember, a hatalmas nem látja a bokor alján surranó rókát, nem hallja a szökellő szarvas riadt zihálását, nem érzi a vágtató bölények patája alatt dübörgő föld remegését. Fehér ember szeme a semmibe réved és nem veszi észre, hogy háta mögött ég az erdő...
Előzmény: duck (8)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.29 0 0 14
Hurra!

Amugy van egy Cseh Tamasos topic valahol melyen. A bookmark-jaim kozott megvan, de most kb. 1000 km-re vagyok attol a geptol. Talan ezzel a keresovel meg kellene probalni.

ZOH

duck Creative Commons License 1999.09.29 0 0 13
Igen és ez (is) nagyszerü Benne. Mármint, hogy van még ilyen, hogy Dalnok.
Előzmény: antoan (12)
antoan Creative Commons License 1999.09.28 0 0 12
Én is pont ezt kérdeztem magamtól vagy
15 éve (most 35)de megoldódott...
olyan ez mint a jó bor idő kell hozzá.
Amúgy a Presser nem egy kategória ő csak zenész, a Tamás meg Dalnok ahogy magát is hívja.
stewe Creative Commons License 1999.09.28 0 0 11
sajna a 27 az nem kérdés....
A mélységet azér lehet picinyt derűsebben is szántani...)
Persze lehet, hogy tévedek. Én mongyuk a pressertől is ásnám be magam...
Előzmény: duck (10)
duck Creative Commons License 1999.09.28 0 0 10
Én 27-el hova soroljam magam? Nem igazán depressziós feeling ez. Inkább valami mélységet szántó töprengés.
Előzmény: stewe (9)
stewe Creative Commons License 1999.09.28 0 0 9
sok fiatalabb generációst ismerek, akik
"vették" at adást. Végülis a művészetek lehetnek időtállóak akkor is, ha részben aktuális témákra alapozódnak.Ha feeling, az emberi viszonyok-tehetségesen megfogalmazódva örökérvényűek.Arra viszont kiváncsi lennék, hogy a fiatalbbak számára is depresszív hatásúak Tamás ék dalai vagy épp ellenkezőleg?
Előzmény: duck (8)
duck Creative Commons License 1999.09.28 0 0 8
Jó is az a könyvecske.
Miért van az, hogy Tamás dalai nem az én korosztályom élményeit dolgozzák fel és mégis annyira érzem, hogy miről szólnak? Az Illés pl. semmit sem mond nekem. Bereményi-Cseh hogyan képes erre?
caius Creative Commons License 1999.09.25 0 0 7
Harcos testvérünk Füst a Szemben a hunkpapák főnöke még nem lőtte ki utolsó nyilát. A Nagy Szellem vezesse lépteit hadi ösvényén a végső győzelemig. A Nap mely ott állt az égen mikor Füst a Szemben az ösvényre lépett nem nyughat le addig míg a győzelem hírével szárnyaló dobok szava jelt nem ad lábainknak a táncra. Lábaink érzik már nem kell várniuk soká.
How! Hoka hey!
duck Creative Commons License 1999.09.24 0 0 6
Nem hinném, hogy nem lennének jóban. Akkor nem voltak, amikor a Csengey Dénes (Isten nyugosztalja) megirta a Mélyrepólés-t Tamásnak, ami egyébként jó volt. De ennek már van pár éve.
Lappantyú Creative Commons License 1999.09.24 0 0 5
...szegény Éva...

Én a régebbi CsT-t nagyon-nagyon-nagyon. Ez a Telihold dalai már kicsit más, mint a régiek voltak. Ez nekem nem jött be.

Bárkában sajnos nem, de egyszer szeretnék.

Mér, ezek má' nincsenek jóba' egymással (CsT + Bereményi)?

Lappa

Előzmény: duck (4)
duck Creative Commons License 1999.09.24 0 0 4
A legutolsó közös műsor a Telihold dalai volt, a Katonában ment, azóta nincs új , úgy tudom.

Egyébként nem késtél se semmiről. A tegnapi este a 71-es év dalairól szólt és még szinen lesz párszor úgy tudom. De lehet venni bérletet is és akkor tutira értesitenek mindenről. Hivd fel a Bárka szinházat.

Tamással nekem is volt ilyen borozgatós estém. Pár éve elhivtam énekelni Pilisszentivánra. Első szóra eljött gázsi nélkül. Fenn voltam nála a lakásán is, találkoztam Évával, a feleségével, meg a gyerekekkel. Ugyanaz az érzés, mint a dalokban. Ez az ember csak magát képes adni. Nagyon őszinte és jó ember.

Előzmény: stewe (3)
stewe Creative Commons License 1999.09.24 0 0 3
Persze, mindenkinek van egy "ördögije"...
Azért Másik is hiányzik mellőle,aki egyébként szintén zenélget, nem rossz,de együtt mégis más volt...
Bereményi? Hm? Nem is tom...Tán film?
Előzmény: dr poljakov (2)
dr poljakov Creative Commons License 1999.09.24 0 0 2
hm. szeretem a pasit en is. nincs azonban rajtam kivul masnak is olyan erzese, hogy egy ordogi korbol nem tud kikerulni? mi van most viszonyilag beremenyivel? szovegiro nelkul nehez...
stewe Creative Commons License 1999.09.24 0 0 1
Ó a franc! 1x nem veszek PM-t és akkor pont...
De nagyon elmentem volna. Bár annyira depissé tesz...de akkor is!
Tudtok a legközelebbiről?????
borka Creative Commons License 1999.09.24 0 0 0
Bocs, ha Off leszek - mert én nem voltam -,
de a közelmúltban voltam vidéken én is egy koncertjén...hát elképesztő...
nagyon szeretem. Utána egy kis társasággal söröztünk a közeli kocsmában, és ő is odaült az asztalunkhoz, sokat beszélgettünk....
Előzmény: duck (-)
duck Creative Commons License 1999.09.24 0 0 topiknyitó
Szóval tegnap este Tamás a Bárkában énekelt a 71-es dalokból. Ugyanaz a kisfiús félszegség, zavar a tapsok alatt. Ugyanaz a mosoly, ugyanazok a grimaszok a Dalok alatt. Volt még valaki ott közületek tegnap?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!