Keresés

Részletes keresés

nobolond Creative Commons License 2018.01.21 0 0 67

83 éves korában elhúnyt MILÁK LÁSZLÓ a gimnázium egykori biológia-kémia szakos tanára... :((((((

 

Remek tanár volt, emberséges, sokoldalú, jó humorú...

Nagyon sajnálom... :(((((

DAttis Creative Commons License 2015.04.03 0 0 66

Még egy "sulis" topik ahol az én korosztályom nem aktív (70-es évek elején születtek, a 80-as évek második felében kezdték a gimit)

Én 1986-ban és 1987-ben jártam a Rákócziba, utána sajnos nem mert átment egy másik suliba.

A tanárok akiknek nevére emlékszem

Dréher János rajztanár - most egy osztálytalin találkoztunk vele

G. Horváth József ének

Oláh István történelmet tanított nekünk legalább is a második évben amikor újra jártam az elsőt, első évben nem tudom ki volt a töri tanár.

Mándics Dezső Ofő volt első évben (osztotta a karókat kémiából, buktam is kémiából)

Madarász Ágnes (orosz), Nagy Ágnes (magyar és orosz)

Pyrandus Creative Commons License 2015.02.25 0 0 65

Csoma Gyula nekünk történelmet tanított.

Előzmény: Lnovotny (62)
Pyrandus Creative Commons License 2015.02.25 0 0 64

Szávai Nándor, ismert fr. fordító és irodalomtörténész volt (kevés könyvvel), civilben a rendszerváltás utáni fr. nagykövet apja.

Előzmény: Lnovotny (62)
Pyrandus Creative Commons License 2015.02.25 0 0 63

Üdv. 1960-ban érettségiztem, addigi of.-eim: Tettamanti (I-III), Csoma, Tóh Gyula (IV).

Pocosról más nicken én kéreztem a legtöbbet. Nekünk latint és kémiát tanított. Nemrég rábukkantam egy a régi Rákóczinak szentelt blogra, bizonyos Gönczi szerkeszti, fotókkal, régi érettségi tablókkal.

Előzmény: Lnovotny (62)
Lnovotny Creative Commons License 2015.02.24 0 0 62

Szervusztok! Novotny László vagyok, és 1959-ben érettségiztem a Rákócziban. Azon kevesek közé tartozom, akik első elemibe is a Rákócziánumba jártak, akkor még papok és apácák tanítottak. Idén szervezzük az 1959-ben elmaradt 55 éves érettségi találkozónkat. a tanárok közül Barna Pista (testnevelés), Holics László (fizika) és Csoma Gyula (pszichológia, később igazgató) várható, hogy eljön, egyik volt osztálytársam most lehet, hogy rábukkant Ormos Gasztonra, holnap fogok neki levelet írni.

 

Egyébként nekünk először Német László (földrajz), majd  Csete Zoltán (földrajz, történelem) volt az osztályfőnökünk. Ezen kívül tanított:  Perényi Rudolf (magyar), Mádi Zoltán (magyar), Tettamanti Béla (matematika, fizika), Póka Zoltán (orosz, német), Selmeczi Gyula (kémia), Szerdahelyi Andor (Kiscox) (történelem, helyettesítőként, de több találkozónkra eljött), Gulyás József (biológia), Huszti ??? (igazgatóhelyettes), Temesi Alfréd (Dinnye, igazgató), Szávai ??? (francia, igazgató).

 

Akik kérdezték, hogy ki volt a Pocos: Horváth Béla tankerületi főigazgató, magyart tanított, nagy szövege volt, soha nem tudtuk, hogy mennyi az igaz belőle, de jó fej volt. A bátyámnak, aki szintén Rákóczis volt, (nemrég meghalt) volt osztályfőnöke.

viajero Creative Commons License 2014.02.21 0 0 61

Van valaki aki ismeri a tavaly indított 7 évfolyamos angol tehetséggondozó osztályt? Ott sem jók a tanárok? Milyen diákok járnak a Rákócziba?

Csokis Creative Commons License 2013.02.22 0 0 59

A hangulatát nem tudom, de hogy évek óta a béka segge alatt van tanulmányi eredmények alapján, az biztos. Szép épület, csak a jó tanárok léptek le fokozatosan.

Előzmény: BazsiVince (58)
BazsiVince Creative Commons License 2013.02.22 0 0 58

Kedves Régi Rákóczisok!

 

Mivel semmi információm nincs az iskoláról, viszont a kisfiam most felvételizik oda, megírnátok a véleményeiteket a suliról? Bármi érdekel, tanárok, tanítás, hangulat, egyetem utána ment-e, nem, ilyesmik.

Köszi :-)

hgyi Creative Commons License 2009.06.24 0 0 57

:o)))

 

rég jártam erre... de most jólesett ez a vigyor. :o))

Előzmény: rarabel (56)
rarabel Creative Commons License 2009.04.13 0 0 56

Szia, Gygyi!

 

Örülök, hogy itt is összefutottunk.

 

rarabel (alias: fülinap.)

Előzmény: hgyi (46)
Skinner_ Creative Commons License 2009.04.04 0 0 55
Télen meghalt. Nekem osztályfőnőköm volt...
Előzmény: kobbold (54)
kobbold Creative Commons License 2009.03.29 0 0 54
Dr. Zámbó Lászlóné.... mi történt vele? Tanított 4 évig a '80-as években, nagyon szerettük.
Via Galvani Creative Commons License 2009.02.10 0 0 53
Köszönöm.
:-((
Előzmény: Csokis (51)
Csokis Creative Commons License 2009.02.10 0 0 52
Előzmény: Csokis (51)
Csokis Creative Commons License 2009.02.10 0 0 51
Sajnos tévedsz! Kb. egy éve halt meg. Még a Budai Polgár című kerületi lap is megemlékezett róla. Előtte nem sokkal tüntették ki.
Előzmény: Via Galvani (50)
Via Galvani Creative Commons License 2009.02.10 0 0 50
Örüljünk, hogy a Rákóczi talán leghíresebb tanára (Cox, másként Kox) 93 éves korában még mindig él! (hacsak nem tévedek).
Előzmény: Via Galvani (48)
Csokis Creative Commons License 2009.02.10 0 0 49
Ez elég durva! Apámnak négy éve volt a 50 éves, és három ember kivételével mindenki ott volt. Ebből ketten haltak meg, egyikük pedig 56-ban kiment Ausztráliába, és nem találták meg. Még az osztályfőnökük is élt, és el is ment. Iwiw / gugli sem segít összevadászni a tieidet?
Előzmény: Via Galvani (48)
Via Galvani Creative Commons License 2009.02.10 0 0 48
Nekem az 50. (!) lenne jövőre. "Lenne", mert senkivel, nagyon rég nincs kapcolatom. Már nemcsak a tanáraim, de állítólag oszt.társaim fele (!!!) meghalt.
:(
Előzmény: Csokis2 (47)
Csokis2 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 47
Nekünk jövőre lesz a 25 éves érettségi találkozónk. Szerintetek előbányászható a tablónk a pincéből, vagy amit nem evett meg a penész, meg az egerek, azt kidobták az építkezéskor?
hgyi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 46
váljék egészségére... :o)))) és ennek van valami jelentősége? :o)
Előzmény: Via Galvani (44)
hgyi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 45

Érdemes megnézni. Na, nem azért, mert olyan szép.

Én hatalmas várakozássak készültem. elképzeltem, a gyönyörű, felújított kovácsoltvas lépcsőkorlátokat, a csodálatos, régi fényében pompázó nagytermet, a modernizált tantermeket... Ehelyett egy régi homlokzatú - ez a becsapós - üvegplázába léptem be. A nagyteremből egy elfuserált könyvtár lett, a kollégiumot megszüntették és hozzácsatolták a sulihoz. Ez nem is lenne baj, de az egész iskola elvesztette a "Rákóczi-jellegét".

Érdekes módon, a Leöveit fel tudták újítani úgy, hogy megmaradt Leöveinek. és a Ludovikát is csodálatosan átépítették, meghagyva a "Ludovika-jelleget". Igaz, arra az építkezésre a Raoul Wallenberg Alapítvány adta a pénzt, a suli is felvette a nevet.

Szóval azért érdemes megnézni, de nem szabad a régi kedves Rákóczit várni.

Előzmény: Via Galvani (43)
Via Galvani Creative Commons License 2008.01.11 0 0 44
Később laktam majdnem szemben, nem amikor oda jártam. Az iskola mellett van műterme valahol Jovánovics Györgynek.
Előzmény: Via Galvani (43)
Via Galvani Creative Commons License 2008.01.11 0 0 43
10 évig (majdnem) szemben laktam az iskolával. 5 éve elköltöztem, nem jártam...
Előzmény: hgyi (42)
hgyi Creative Commons License 2008.01.11 0 0 42
Jártál a felújított suliban?
Előzmény: Via Galvani (41)
Via Galvani Creative Commons License 2008.01.10 0 0 41
Igen, igen!
Előzmény: hgyi (40)
hgyi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 40

na jó. akik 30-asok voltak, talán még igen, hisz 20 évvel később jártam oda, mint te. :o)

De azért nem várható egy tantestülettől, hogy élete végéig egy iskolát szolgáljon. :o)))

 

Viszont Lajos bácsi a pedellus még ott volt! Rá biztosan emlékszel! :o)

Előzmény: hgyi (39)
hgyi Creative Commons License 2008.01.10 0 0 39

Akik téged tanítottak - ha épp már a 30-as, 40-es éveikben jártak, biztosan nem taníthattak engem.

Cox tanár urat az említett ünnepségre elkísérték. 91 éves volt akkor. nagyon kevesen élik meg az ilyen magas kort.

Ormos Gaszton is már jócskán nyugdíjas volt, amikor én jártam a Rákócziba, de ő volt az egyik igazgatóhelyetes.

Előzmény: Via Galvani (38)
Via Galvani Creative Commons License 2008.01.10 0 0 38
Az említett Tóth Gyula (történelemtanár) később a Gorkij Könyvtár Igazgatója lett.
Előzmény: hgyi (37)
hgyi Creative Commons License 2008.01.09 0 0 37

Hát az én "környékemen" nem tudok ilyeneket mondani. Bár, ha átböngészem az évkönyvet, biztosan találok ismert neveket. :o)

De ez fontos? :o)

Előzmény: Via Galvani (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!