Keresés

Részletes keresés

ábmrus Creative Commons License 2023.05.18 0 0 24

Tessék, a legnagyobb kár eseményi sem élnek elevenen???

Mr Spock Creative Commons License 1999.10.05 0 0 22
Teljes dobbenettel szemlélem ezt az egészet. En a 80-as evek vegen, 90-es evek elejen egy BBS-t vezettem Washingtonban, hasonlo ahhoz ami itt van, de nem az interneten keresztul, hanem egyenes telefon hivassal. Csak nehany szaz felhasznalorol volt szo, 100-200 levelrol naponta. Megis, a legtermeszetesebb dolog volt, hogy felallitottam egy masodik hard disk-et, ami minden 24 oraban lemasolta az elsot. Tehat fuggetlenul attol, hogy mi tortent, a legtobb ami elveszhetett az 24 oranyi anyag volt. Es ez azokban az idokben, amikor a hard disk meg mereg draga volt es szo sem volt gygabyte-nyi helyekrol. Mennyire lehet komplikalt ugyanezt itt megcsinalni 10 evvel kesobbi technologiaval?

Gabor

Előzmény: sófelhasználó (-)
sófelhasználó Creative Commons License 1999.10.05 0 0 21
:-)))))
Előzmény: aranyviktor (20)
aranyviktor Creative Commons License 1999.10.04 0 0 20
Gyerekek!

Mindenki írt a fórumba, mindenki gondolata értékes! Hamvas Béla azt írja egy könyvében, hogy elég a világ tetején egy sötét barlangban valamit egyszer elgondolni, az a gondolat életre kel, és elterjed az egész Földön. Persze ehhez hit is kell! Ő iskolapéldája volt ennek, mert cetlikre, papírfecnikre írogatott, taítványai szedegették össze sok anyagát, életművének 40%-a megsemmisült, és meg sem rezdült rá.
Amiket itt összeírtunk, az mind a lelkünkbe beíródott, és nem is veszett el sok, csak egy része. Ki tudja, miért kellett ennek pont így lennie?

Örüljünk mindennek!

üdv: aranyviktor

Előzmény: sófelhasználó (-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.04 0 0 19
Újabb gondom van.
A régi topicokat nem találom !

Hiába állítom be, "az összes" a darabnál és az időnél, nem jelenik meg alul a következő x - link !
Viszont ha rákeresek egy topic-névre (mint pl. ez is), akkor előkerül az áhított régi topic.

Ti is szembesültetek e problémával ?

Üdv
Big

hegedü Creative Commons License 1999.09.30 0 0 18
Ja még valami.
Ha a kérdésekre kattintassz a fejlécben írhatsz levelet a rendszer gazdájának.
(hegedü)
hegedü Creative Commons License 1999.09.30 0 0 17
Lehet, hogy ez nem a süllyeddségtől van mert tapasztalom néha fennen szárnyaldosó, mondhatnám légiesen szökdécselő, kis ugribugri topikoknál is. Azután ha nem unom meg addig próbálkozom míg bejön és bejön.
Ettől függetlenül még igaz lehet a sejtésed a lenti régiókkal.
(hegedü)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.30 0 0 16
Figyu !
Észrevettétek, hogy egy bizonyos időt "visszamenve" a (elsüllyedt) topicok között, előbb-utóbb: Internal Server Error - hibaüzenetet kapunk a topic tartalma helyett.

Kedves Index-rendszergazdák ! Remélem olvassátok, és mielőbb orvosljátok !

Üdv

Big

sófelhasználó Creative Commons License 1999.09.22 0 0 15
Így teljesüljön minden kívánságod....

mit tanulhatunk ebből?
Ha nem lett volna a tegnapi összeomlás, ma nem értékelnénk, hogy minden a helyén van, és megtaláljuk a kedvenc helyeinket....:-)))))

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.21 0 0 14
Tudom, hogy kessel a Netcápa, de a könyvtérban nem találtam semmi használhatót sajnos.

Big

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.21 0 0 13
A Netscape is cache-seli a letöltött oldalakat. A Netscape könyvtárban vannak ezek a fájlok (users\cache?). Sajnos nem eredeti nevükön, és lehet, hogy az újak felülírják a régieket. Ha valami commanderrel nézed, akkor be tudod állítani, hogy időrendi sorrendbe rendezze a fájlokat, és így meglátod mi az amit régebben és mi az, amit újabban töltöttél le.
Az is probléma, hogy időnként a Netscape letörli ezt a könyvtárat (ha elér egy megadott méretet).
Meg az is baj, hogy csak a teljesen letöltött oldalakat cache-seli, a félig letöltötteket nem.

Az IE jobban csinálja. A régi változatok megmaradnak. A fájloknak rendes nevük van. Persze időnként ez is töröl.

Mindkét böngészőben beállítható a cache tár mérete.

Én egyébként azért hagyom abba a fórumozást, mert úgy veszem észre, kevesen akarnak komolyabban beszélgetni. Csak úgy beírogatnak. Ez nem azt jelenti, hogy komolytalanok, hanem hogy felületesek.
Vagy legfeljebb csak a könnyedebb témákba szólok bele.
Nem magamat akarom sajnáltatni, de pl. én is nyitottam pár topicot, amik komoly témájúak. Alig érdekelt valakit.

Egyébként ahogy a kereső funkció beindult, egyből letöltöttem a saját hozzászólásaimat, úgyhogy azok mind megvannak. Akartam az F.B.I. doktoréit is... de már késő. Meg másokét.

Ariel Creative Commons License 1999.09.21 0 0 12
big4!

netscape ben is van cache...
a meretet te tudod megadni a preferencesben.

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.21 0 0 11
A t. asztalon írták, hogy aki IE-t használ, a Windows\Temporary Internet FIles folderben megtalálhat egy csomó topicot, mert a szoftver a háttérben oda cache-eli.
Sajnos (legalább is ebből a szempontból...) én Netscape-t használok, így én nem tudom, de aki IE -vel nyomul, az légyszi nézzen szét e folderben, hátha talál valamit, ami segít a topicok reprodukálásában ! Mail attachment-ként az Index -rendszergazdának lehet küldeni.
Big
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.21 0 0 10
Szerintem maradj Endi ! Még akkor is, ha herótod van az itteni, mafla misztifikálóktól...

Hmmm...

Nem sokan írnak...

Nekem is kicsit elment a kedvem. A viták visszaugrottak egy idővel, a gondolatmenetek megszakadtak, nem könnyű és nem kellemes pár héttel ezelőttről újrakezdeni az eszmefuttatásokat.
Azért remélem előbb-utóbb újraéledünk, vagy valahonnan mégis előkerül egy mentés. Talán erre vár mindenki. Jó volna, ha egyszer csak refresh-elnék és minden a reggeli állapotra visszaállna...

:(

Big

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.21 0 0 9
Ne csináljunk ebből is egy misztikus izét.
Amúgy pedig rendkívül sajnálom én is. Pedig mennyi jó dolgot írtak le itt az emberkék. Ez nem egy pletyka körzet volt (jórészt). Persze a többi se: politika, gamez (nem csak játékokról szólt), törszasztal, kultúra...
Hát kár érte. Nagy kár.
Bár nem tudom... nekem szokásom volt, hogy letöltöttem több topicot, és az elejétől végigolvastam. Lehet, hogy ezt más nem csinálta, és neki tökmindegy.
Pedig mennyi szépet és jót írtam be én is ;-). Főleg a Mátrix topicba :-))).

(Egyébként csodálom, hogy ilyen könnyen vesznek el az adatok. Normális programmal simán meg lehetne csinálni, hogy naponként mentse az aznap beérkezett hozzászólásokat.)

Bár, amúgy is fontolgattam, hogy itthagyom az egész fórumot.

Mi lesz most?

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.21 0 0 8
Hali !

Ha már vali-fili fórumon vagyunk feltennék pár szvsz ide illő kérdést.
A misztikusok és szellemtudósok (sőt talán minden vallás is) azt állítják, hogy semmi sem történik véletlenül. Ezen elgondolást követve, ennek a szerver slszállásnak és topic ürülésnek is kell legyen valamilyen mélyebb oka.
Szerintetek valóban minden történés valamiféle rendszer szerint zajlik, valaminek a következménye és vagy jele és vagy valamiféle figyelmeztetés és semmi sincs véletlen ?
Ha igen, akkor ennek az adatvesztésnek vajon milyen tanulsága, üzenete van számunkra ? Illetve minek a következménye lehet ez?
(amúgy szerintem nem olyan nagy tragédia, mert azok a források amiből az itt eddig leírtak fakadtak most is megvannak, értékük nem veszett el és szerintem nem is fog egyhamar)

Üdv

Big

Koszikla Creative Commons License 1999.09.21 0 0 7
Pláne Nemo 45 centise....
:-)))))
silence Creative Commons License 1999.09.21 0 0 6
:)))))))

silence

sófelhasználó Creative Commons License 1999.09.21 0 0 5
Pedig most akartam elsütni: "A többi néma...
silence"
silence Creative Commons License 1999.09.21 0 0 4
Sziasztok !

Újra elolvastam a magyarázatot az index címlapon és úgy tűnik, hogy meglesz az egy héttel ezelőtti állapot, még ha nevek nélkül is. Reméljük a legjobbakat!

silence

sófelhasználó Creative Commons License 1999.09.21 0 0 3
Én a Törzsasztalon úgy láttam, csak a júliusi beírások vannak meg, az azóta nyitott topicok lenullásozódtak...
Köszi, silence, én is a "minden rosszban van valami jó" elvét igyekszem követni....
(De néhányan tényleg "alkottak" itt, borzasztóan sajnálnám, ha azok eltűnnének....)
silence Creative Commons License 1999.09.21 0 0 2
Sziasztok !

Én is nagyon sajnálom, sok topic egy az egyben eltűnt!

De ez egy lehetőség arra, hogy újra kezdjük, hogy tiszta lappal induljunk, hogy félretegyünk minden korábbi előitéletet, sértődést, vagy rossz érzést egymással szemben...

Mindamellett kár, hogy ilyen sok munka semmivé foszlott ilyen gyorsan. Remélem, hogy aki feleős ezért, az tanult belőle.

Én nem mentettem le egy topicot és egy hozzászólást sem, mert bíztam abban, hogy itt úgyis archív. Ez az én hibám.

üdv.
silence

Patmore Creative Commons License 1999.09.21 0 0 1
iza...<- biza... (elnézést)
Patmore Creative Commons License 1999.09.21 0 0 0
Kedves Sófelhasználó!

Itt azt írták, hogy "Emellett az egy héttel ezelőtti állapotot tudjuk visszaállítani, itt azonban hiányoznak az azonosítók, és a hozzászólók neve helyén kérdőjelek szerepelnek.". Bár ez most ugye nincs így, én izakodom. Üdv: p.

sófelhasználó Creative Commons License 1999.09.21 0 0 topiknyitó
Azt hiszem, túlzás nélkül írhatom, hogy a legnagyobbveszteség ezt a fórumot érte- itt nem a napi hogy vagy? jól vagyok chatelés folyt, hanem komoly eszmecsere(nem beszélve aranyvikotr hatalmas munkájáról, remélem, lementette azt a sok beírást...)
Szóval nagyon fájlalom, hogy elveszett a sok-sok értékes beírás....
Tényleg....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!