Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.31 0 0 131
Nem szokásom, de én is nyeltem egy nagyot a 870 forintos áron...
Tényleg nagyon szép amúgy
Előzmény: MacFly (130)
MacFly Creative Commons License 2004.10.30 0 0 130
mintha valami 800 forint körüli árról olvastam volna (ugyanis még azóta se jutottam odáig, hogy a kezembe vehessem :PPP)
Előzmény: Törölt nick (129)
MacFly Creative Commons License 2004.10.29 0 0 128
Az lett most, hogy megjelenik (megjelent?) a novemberi , 176. szám!
További infó: metagalaktika.hu
Ariel Creative Commons License 2002.11.10 0 0 126
nekem is eszembe jutott a nagy kedvencem, de nem tudom se a szerzot, se a cimet a novellanak.
arrol szolt, hogy csinaltak egy mini univerzumot, amit folyamatosan figyeltek kivulrol es ha jol remlik az univerzum a veget jarta, stb....

remelem masnak is a kedvence volt es tud segiteni. kosz!

MacFly Creative Commons License 2002.10.20 0 0 125
en is sokszor vagytam ujraolvasni, aztan szerencsere elokerult.
jopar novellaval vagyok ugy, hogy akarhanyszor eszembe jut, szeretnem ujra elolvasni. lasd Nagyapa
Előzmény: Salvor_Hardin (124)
Salvor_Hardin Creative Commons License 2002.10.17 0 0 124
A silkie nekem is az egyik nagy kedvencem volt. A másik, talán még nagyob kedvencem a Bűnfürkésző volt.

Jó lenne őket újra olvasni!

Előzmény: wired (119)
Ariel Creative Commons License 2002.10.11 0 0 123
nekem is a galaktikak "legeleje" tetszett jobban. de szerintem teljesen ertheto, hiszen hianypotolt es a merites is nagyobb volt. 0-rol indulva a legjobb novellakbol meg tucatszam lehetett megtolteni a kiadvanyt. kesobb mar jobban kellett keresni a megjelentekbol es bekerultek a nemannyirajodeazertmegelmegy irasok is.

nekem a mostani novellakkal, regenyekkel az a bajom hogy nagyreszt fi es igen keves benne a sci.. :D

wired Creative Commons License 2002.10.11 0 0 122
"Az Idő peremén" volt a címe
Előzmény: amayyudan (120)
beezer Creative Commons License 2002.10.03 0 0 121
Fehérzajnak: Igazad van, kinek az asztal,kinek az asztalos. Mindenesetre egyszer még szívesen dolgoznék a Galaktikának. de abból ti sem éltek meg sokáig, ha csak nosztalgiáztok. Egyszer minden régi szám elfogy. Ha akad olyasvalaki aki ért ehhez, próbálja megszerezni a jogokat, oszt adjuk ki itt a neten. Én benne lennék.
Előzmény: fehérzaj (116)
wired Creative Commons License 2002.10.03 0 0 119
én meg az id-evő cicusra emléxem, meg az alienesre... de ez csak kettő, nem négy... bár már nagyon régen olvastam, és mint mondtam, hiányzott vagy 20-25 oldal belőle...

a slanra, meg a silkie-re emlékeztek (vagy már megint keverek valamit? :))

nekem azok is nagyon teccettek..

Előzmény: Törölt nick (117)
wired Creative Commons License 2002.10.03 0 0 118
ja bocs, kaviatra (105 hozzászólás) gondoltam, bár arra is csak a tréfa-répa miatt
Előzmény: DuDoR (114)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.03 0 0 117
DuDoR!
Az egyik Metagalaktikaban egy reszlet volt a regenybol, ez a cicusos. Igaz, hogy azota olvastam a masik Metagalaktikat is, de ugy latszik valahogy megse emlekeztem az alienes sztorira... ki erti ezt?
Előzmény: DuDoR (113)
fehérzaj Creative Commons License 2002.10.03 0 0 116
Isten hozott :)

Biztons vagyok benne, hogy a hazai sci-fi kedvelő közönség hálás az olvasnivalóéert amit ti tettetek számunkra elérhetővé. Ugyanakkor azt is be kell valljam, hogy az én szivem csücskében az 1-60 (plusz Metagalktikak) vannak. A későbbi Galaktikák fokozatosan egyre kevesebb olyan írást tartalmaztak ami számomra a "hűdejó!" kategóriába esett. Ennek oka lehetett ízléskülönbség vagy talán a termés amiből válogatni lehetett változott. Végül is a sci-fiben is vannak divathullámok lehet, hogy amit én szeretek az az írók között akkoriban éppen nem volt divat :(

Mindenesetre mégegyszer kösz az annakidején végzett munkáért!

Előzmény: beezer (115)
beezer Creative Commons License 2002.10.03 0 0 115
Sziasztok, új ember vagyok itt. Én is olvastam a Galaktikát, nagyjából valamennyi meg is van. Én is sajnálom, hogy megszűnt, ennek körülményeiről egyébként Kuczka Péter maga mesélt nekem. Ez itt demokrácia, mindenkinek meglehet a maga véleménye, de azért nem esik jól, amikor azt mondja valaki, hogy az utolsó számokban érezhető a hanyatlás. Úgy a 150. számtól kezdve én a feleségemmel egyre többet fordítottam a lapba, és nekem bizony nem úgy tűnt, hogy rosszabb lett volna akár az alapanyag, akár a mi fordításaink. Aki nem hiszi, nézzen utána. Ha újra indítanátok a lapot, szívesen dolgoznék bele, mivel nekem is az ifjúságomat és az álmokat jelentette.
Sziasztok: Beezer
DuDoR Creative Commons License 2002.10.02 0 0 114
> DuDoR, lehet, hogy neked is nyomdahibás volt a példányod :)

Miért?

Előzmény: wired (111)
DuDoR Creative Commons License 2002.10.02 0 0 113
> HAHAHAHAHA, gyanus is volt nekem az az Alien, hogy azt is loptak. Vogt az egyik kedvencem volt regen, de ezt az irasat pont nem olvastam... :(
> A "cicusos" regeny nagyon tetszett, de azt hiszem csak az egyik Metagalaktikabol ismerem a muveit.

Ha a cicusosat olvastad, akkor az alieneset is, mert ugyanannak a történetnek (az űrhajónak) egy másik kalandja, és ott van benne a Metagalaktikában.

Előzmény: Törölt nick (112)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.02 0 0 112
"Közülük a "Discord in Scarlet" igen-igen hasonlo az Alien történetéhez, ezt végülis a 20th Century Fox is elismerte, és 50 ezer dollárt fizetett a plágium miatt Vogtnak."

HAHAHAHAHA, gyanus is volt nekem az az Alien, hogy azt is loptak. Vogt az egyik kedvencem volt regen, de ezt az irasat pont nem olvastam... :(
A "cicusos" regeny nagyon tetszett, de azt hiszem csak az egyik Metagalaktikabol ismerem a muveit.

wired Creative Commons License 2002.10.02 0 0 111
yess, köszi fijjuk, teljesen jól mondjátok
nexialista, igen, id-evő, ez is igaz, hmm, milyen jó kis kisregény/összegyúrt novella is volt az, hmmm

DuDoR, lehet, hogy neked is nyomdahibás volt a példányod :)

MacFly Creative Commons License 2002.09.21 0 0 110
es az a jol kombinalo ficko pedig nexialista volt, legalabbis ugy emlexem
kaviat Creative Commons License 2002.09.18 0 0 109
nekem abban a rezonanciával mindenen átjutó effekt tetszett nagyon

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: DuDoR (108)
DuDoR Creative Commons License 2002.09.18 0 0 108
> És bizony ebb?l a "kalandból" származik az els? Alien film, csak ez nálunk nem igazán közismert.
>Ugyanúgy, mint ahogy Vogt munkássága sem igazán.

Na akkor egy kicsit több infó is legyen:

A "The Voyage of the Space Beagle" régebbi elbeszélések összedolgozásából alakította ki, ezek:
Black Destroyer (1939)
War of Nerves (1950)
Discord in Scarlet (1939)
M33 in Andromeda (1943)

Közülük a "Discord in Scarlet" igen-igen hasonlo az Alien történetéhez, ezt végülis a 20th Century Fox is elismerte, és 50 ezer dollárt fizetett a plágium miatt Vogtnak.
Ebből az következik hogy az Alien alakja és története tulajdonképpen 1939-böl származik, szóval nem egy mai gyerek.

A másik érdekesség, hogy Black Destroyer Vogt első novellája, amivel rögtön nevet is szerzett magának. (Ez az id-evö Coeurl-os történet)

Előzmény: DuDoR (104)
kaviat Creative Commons License 2002.09.18 0 0 107
kár, pedig vég nélkül tudnék még innen történeteket olvasni :(

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: DuDoR (106)
DuDoR Creative Commons License 2002.09.18 0 0 106
> a metagalaktikában az egész sztori benne volt?

Az eredeti négy történetből áll, és ha jól emlékszem, a magyarban is négy van.

Előzmény: kaviat (105)
kaviat Creative Commons License 2002.09.18 0 0 105
a metagalaktikában az egész sztori benne volt? nekem olyannak tünt, mintha még néhány fejezet hiányozna.. amúgy az egyik kedvencem.. az egész számot imádom

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: DuDoR (104)
DuDoR Creative Commons License 2002.09.18 0 0 104
>metagalaktikában volt
>emberek mennek valami gömb alakú űrhajóval,
>felfedezők, van köztük egy pasi, aki valami
>speciális tudományágat művel, ha jól emlékszem,
>igazából a gondolkodása más emiatt, mint a többieknek

Szerintem:

A(lfred) E(lton) van VOGT (1912-2000)
"Az Ürfelderítő fedélzetén", Metagalaktika 8, szerk. Kuczka Péter, Móra, 1985, ford. K. Pavlova Anna

Az eredeti:

The Voyage of the Space Beagle, New York: Simon & Schuster, 1950

>a másik sztorinak olyan alienes fílingje volt,
>volt valami lény a hajón, aki elrabolta az
>embereket, meg tojásokat tett beléjük,

Ez ugyanaz a sztori, mert az ?rhajó utja során több kaland is volt, és ez volt az egyik.
És bizony ebb?l a "kalandból" származik az els? Alien film, csak ez nálunk nem igazán közismert. Ugyanúgy, mint ahogy Vogt munkássága sem igazán.

Előzmény: wired (102)
wired Creative Commons License 2002.09.18 0 0 103
a kis alakút (utolsó verzió) utáltam is rendesen, a francos legelső hiányzik :(
teljesen a fű alatt jelentették meg...
Előzmény: Bard (87)
wired Creative Commons License 2002.09.18 0 0 102
ez metagalaktika, kár, hogy otthon van :(

hmm, van nekem egy hiányos sztorim
metagalaktikában volt
emberek mennek valami gömb alakú űrhajóval, felfedezők, van köztük egy pasi, aki valami speciális tudományágat művel, ha jól emlékszem, igazából a gondolkodása más emiatt, mint a többieknek... jobban látja az összefüggéseket, nagyon jól kombinál (van ennek neve is a kisregényben, de most nem jut az eszembe :( )

szóval, találnak egy haldokló bolygón valamit, egy élőlényt, amit felvisznek a hajóra vizsgálni, először azt hiszik hogy valamiféle állat, de aztán rájönnek, hogy több annál... közben a cicus elkezdi gyilkolászni az űrhajósokat... most emlékeim szerint a poén az, hogy nem tudják először, miért is öldösi őket a lény, de aztán valaki észreveszi, hogy talán a foszfort? vagy kalciumot szívogatja ki belőlük... és innen hiányzott vagy 30 oldal, és azóta se tudom, hogy szabadultak meg tőle :)

(a másik sztorinak olyan alienes fílingje volt, volt valami lény a hajón, aki elrabolta az embereket, meg tojásokat tett beléjük, és a végén úgy szabadultak meg tőle, hogy elhitették vele, otthagyták a hajót, a lény utánuk ment az űrbe (talán valami kompot üldözött) ők meg elhúztak a hajóval)

valakinek beugrik valami?
(most nem tudom miért, azt hiszem talán Grosvenornak hívták a főhőst)

Előzmény: Ariel (97)
yogibear Creative Commons License 2002.09.16 0 0 101
Ha van valakinek egy eladó 148-as Galaktikája, irjon egy mail-t. Megegyezünk valahogy. Bárhogy. :O))
Ghostman Creative Commons License 2002.09.16 0 0 100
nekem is van kb 100 galaktika eladó. (egyben :))) )
Tenser Creative Commons License 2002.09.06 0 0 99
Teljes Kozmoszt eladod, remelem nem csak egyben. Abbol lenne jopar konyv, ami erdekelne, listat nem tudsz kuldeni?
Előzmény: mcc (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!