Keresés

Részletes keresés

zotya62 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 3515

Egy sima vonalvisszamigrálásnak 2008-ban sokkal egyszerűbbnek kellene lennie.

Előzmény: Törölt nick (3514)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.10 0 0 3514
5000 ft-ba fog fájni a visszaalakítás.

Azt is megértem, hogy jobb tiszta lappal indulni, de miért kell teljesen új szerződést kötni? Újra meg kell rendelni mindent, amit eddig is kértem, pedig csak a vonal típusa változik. Majd valamikor kiküldenek egy szerződést, amit majd kitöltve vissza kell küldeni. Aztán majd egyszer meg is lesz a vonalcsere... :((
Előzmény: zotya62 (3513)
zotya62 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3513
Nekem is ISDN-em van jó ideje, a kezdetei számlázási hibáktól eltekintve jól működik, vonalproblémám nem volt. Korábban az Intracomot lecseréltettem NT1 2a/b-re. Az elsővel ugyanis volt egy kis "kalandom" még a kedvezmányes internet idején.
Lacivill Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3512
Annyit valóban nem ér meg, nekem komlex csomagom van havi 14-et fizetek 8 megás nettel, meg az egyéb beszélgetésekkel együtt.
Előzmény: Törölt nick (3511)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3511
Most gyakorlatilag havi 2 ezer forintot kidobok az ablakon, mert felesleges az isdn.
Ha viszont 2 év múlva mégis visszajön az isdn, akkor elteszem az isdn telefont...

Nem tudom, hogy most hol tart a technika fejlődése, de most nálunk 2 + doboz van, egy a lépcsőházban, egy a lakásban, de ha ezzel akarják mindenhol kiváltani az analógot, az elég költséges lesz. Persze azt is velünk fizettetik meg.
Előzmény: Lacivill (3510)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3510

Nekem azt mondta egy ügyintéző amikor vissza akartam mondani analógra az ISDN-t, hogy ne tegyem mert 2010 ig az összes analogót ISDN-re állitják át. Végülis gyakorlatilag nem kerül pénzbe a 2 vonal, így nem erösködtem.

Előzmény: Törölt nick (3509)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 3509
Na, tegnap megint okosabb lettem. Megosztom veletek.

ISDN vonalunk van NT+2ab-s kütyüvel. A hívószámkijelzés az isdn készüléken tökéletes. Kaptunk karácsonyra egy vezeték nélküli analógot, de azon ez nem működik.

Bementem a T-Pontba, ahol azt mondták, hogy azt külön meg kell rendelni (azt már nem, hogy miért, ha egyszer az ISDN-en működik). 8 munkanapra vállalták. Mivel még tegnap sem működött, betelefonáltam. A hölgy megnézte, hogy áll a dolog, hát valami technikai probléma miatt nem lehetett beállítani (persze erről elfelejtettek értesíteni).

Átkapcsolt a műszaki segítségnyújtókhoz, ahol azt mondták, hogy ilyen típusú NT-n nem működik. Le kéne cseréli COM-osra.

Amióta a kábeles internet nálunk már megbízhatóan működik, gondolkoztam azon, hogy vissza kéne állni analógra. Azt hiszem most megteszem.
remote access Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3508

Bejelentetted volna  bármilyen megfoghatatlan hibával, nem került volna semmibe

Előzmény: eby1971 (3507)
eby1971 Creative Commons License 2008.01.08 0 0 3507

köszi latya

felhívtam őket, nagy nehezen kicserélik 6200+ áfáért

de gondolom így is jobb mint egy külön adapter

Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3506
Okés!
Előzmény: Lacivill (3505)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3505

Dehogy szántam cikizésnek, angolul picit elvagyok ezért irtam, hogy nagy segítség!

Köszönöm, én valahogy nem akadtam bele, pedig gugliztam.

Mégegyszer köszi!

Előzmény: Latya (K.L.) (3502)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3504

ja , mert hogy a terminál adapter az a kütyü ami kell neked, aminek az egyik fele az  ISDN "digitális" S0 felületére csatlakozik, a másik feléből meg a "hagyományos" telefonvonal jön ki, amire tehetsz analóg modemet, faxot , telefont.

 

vannak olyan ISDN NT-k amiben "gyárilag benne van" a terminál adapter, azaz  ha akarsz akkor a hagyományos telefonnal/faxal akaszkodsz rá, ha úgy tetszik akkor ISDN készülékkel.

Előzmény: Latya (K.L.) (3503)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3503

Ilyen NT-ről még nem is hallottam.  A neten is csak 1 találatot látok.   Szerintem hívd fel a szolgáltatód, hogy mennyiért ad hozzá egy Terminál adaptert ( ISDN TA) , vagy nem cserélné-e le olyanra amin eleve van. Egyébként ezek szerint neked valamilyen ISDN  telefonkészüléked van? 1 vagy több?

Előzmény: eby1971 (3501)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3502
ha cikizésnek szánod, nem értem.  Leírásom nincsen, a googliban meg csak angolul találtam meg. Ennyi.
Előzmény: Lacivill (3499)
eby1971 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 3501

NTQ 1020 ISDN modemhez szeretnék analóg faxot csatlakoztatni

Milyen átalakító szükséges és hol tudom megvásárolni?

a segítséget előre is köszönöm

remote access Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3500
Ha valamely részével nem boldogulsz a magyarnyelvűből tudok szkennelni
Előzmény: Lacivill (3499)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3499
Köszi, nagy segítség.....
Előzmény: Latya (K.L.) (3498)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3498
Előzmény: Lacivill (3497)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3497
Leginkább a menűrendszerét, németül nem tudok!
Előzmény: DuDoR (3496)
DuDoR Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3496
Mit szeretnél tudni róla?
Előzmény: Lacivill (3495)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.06 0 0 3495
Sziasztok! Vettem egy Siemens Profiset 51-es készüléket, sajna magyar leirást nem találok hozzá. Kérnék segítséget, köszi..............
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.12.30 0 0 3494

Mechanikailag strapabíróbb, mint a noname testvérkéi. Bizonyos tipusok alig kerülnek többe, de jobban bírják a kiképzpést. Ez a vezetékes készülékeire is igaz. Szerintem.

Előzmény: zotya62 (3493)
zotya62 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 3493
Sziasztok. Mostanában a Sinus 421 dect egy töltéssel két napig bírja, utána csippan, és üres akkumulátort jelez. Ez természetes jelenség nála? Mondjuk még utána is sikerült telefonálnom vele akár órákig. Az is érdekes, hogy a hívott felek szokták hallani ezt a csipogást.  Ez tényleg így van, hogya másik oldalon hallható? Amúgy mik a tapasztalatok a Panasonic hordozható telefonjaival? http://www.panasonic.hu/
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.12.29 0 0 3492
BUÉK Neked is!
Előzmény: Törölt nick (3491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 3491

- Remélve, hogy szép Karácsonyotok volt -
mindenkinek egészségben, szeretetben és békességben
eltelő, sikeres és bőséges 2008-as Új Esztendőt
kívánok sok szeretettel!
2007. 12. 29. Maus Robi

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 3490

- Remélve, hogy szép Karácsonyotok volt -

 mindenkinek egészségben, szeretetben és békességben

eltelő, sikeres és bőséges 2008-as Új Esztendőt

2007. 12. 29. Maus Robi

Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.12.29 0 0 3489

 Folytatva....

 

veszel egy a konnektoron keresztül működő intercom rendszert. Előnye, hogy nem kell vezetékezni, viszont helyhez kötött, és a működése erősen függ a távolságtól, a 230V-os hálózat kialakításától. Ha ez szimpatikus ott érdemes venni, ahová vissza lehet vinni ha nem műxik.

 

 

Veszel egy DECT rendszert rendszert, ami 

  • a bázisállomáson kívül rendelkezik 2 kézi készülékkel. ezek egymást között simán tudnak beszélni  ingyér, persze ha nem túl nagy a távolság ( néhány 10 méter épületen belül) A bázisállomás elhelyezésével azért lehet játszani: olyan helyre tenni, amit mindkét kézibeszélő lát. További hátrány, hogy a telefonokat tölteni is kell. Általában adnak 1 külön töltőt, de a 2. készülék már a bázison töltődne. Viszont van külön töltő, vagy 3 kézi készülékest kell venni ( ez néha olcsóbb, mint a 2 készülék + töltő)  ( Panasonic KX-TG 1102 HGT)
  • a bázisálomás alkalmas arra, hogy a hordozható eszközzel kommunikáljon. Nem kell 2 kézibeszélő, viszont a bázisállomás helyhez kötöt. A távolsági korlát itt is játszik. ( Panasonic KX-TCD 230 HGT)

    KX-TCD230HGT</P>

A DECT rendszert még rá lehet tenni  a  vezetékes telefonvonalra  is .  Ez  annak is a függvénye, hogy  1 közös vonalat használtok lepárhuzamosítva, vagy külön-külön mindenkinek van vonala. Egyáltalán analóg vonalatok van, vagy ISDN?

 

 

DECT telefon rendszert

 

 

Veszel egy PMR rádió párat, és azon átszólsz: Hátránya: más is be tud szólni, és  neházkes lehet a hasznűlata az idős embereknek ( Csak a beszélgetés alatt nyomni, ha hallgatni akarod a ,másokat, akkor nem kell nyomni a gombot)

PMR rádió

 

 

 

 

 

Veszel  2 vezeték nélküli ,( vagy vezetékes csengőt és madzagolsz a 2 lakás között), és ha párhuzamos az analóg vezetékes telefonotok, akkor egyszerre felemelve a búgó hang, majd a  szaggatott (  egy idő múlva meg az is megszűnik) alatt lehet beszélni. Hátránya, hogy nagyon macerás kezelni, zavaró a vonal búgó hangja. Szal ez a leggagyibb.

 

HA 2  külön analóg vonalatok van, és nem akarsz kütyüzni, akkor meg valamilyan díjcsomag, vagy kedvenc szám segíthet az olcsó ill. ingyenes hívhatóságban.

 

 

Veszel egy kis telefonközpontot.  Ennek egyik melléke a mama eddigi telefonja, a másik melléke a ti telcsitek. A vezetékes " fővonalat" meg ráteszitek a központra. Egymás között ingyen beszéltek, kifele meg egy 0 vagy egy 9 tárcsázásával tudtok menni. Ez persze akkor játszik ha egy vonalatok van, és azon osztoztok.

 

 

Előzmény: _KGR_ (3487)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.12.29 0 0 3488

Veszel pl egy házitelefon párat , a két kütyü között behúzol egy minimum 2 szálas telefon, UTP vezetéket ,  csatlakoztatod  a  konnektorhoz és a két telefon remekül tudj hívni egymást. Hátránya, hogy helyhez kötött és vezetékezni kell vele.

 

Veszel pl. egy

Előzmény: _KGR_ (3487)
_KGR_ Creative Commons License 2007.12.28 0 0 3487
Szomszédban lévő beteg nagymama felhívása a cél, hogy ne kelljen 5 percenként átmenni, megnézni, van-e valami gond, hanem át lehessen csörrenteni.
Előzmény: Latya (K.L.) (3486)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2007.12.27 0 0 3486

Hát kissé téves az info.....Ikervonal már nincs, amikor volt, akkor pont egymást nem tudták hívni.......

Mi lenne a cél? Ismerős gazdaságos hívása? 

 

  • EZt lehet valamilyen kedvezményes díjcsomaggal is elérni.
  • Másik vezetékes szolgáltatónál alapban benne van a hálózaton belüli ingyenes hívás.
  • Valamilyen eszközzel ( Vezetékess, vezeték nélküli) megoldani

 

Szal írd le, hogy mit szeretnél, és akkor kitalálunk valamit

Előzmény: _KGR_ (3485)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!