Keresés

Részletes keresés

mrwolf Creative Commons License 1999.09.23 0 0 58
Csákány!

Kedves malix !

Akkor kicsit részletesebben kifejtem a mintákat.
1. Természetesen botorság volna egységes teljes rencerre törekedni
1.1 Ennek nem is lenne túl sok értelme amennyiben a húzás nem mani-
pulált. Ha érdekel, hogy miért azt is szívesen leírom. (Szerintem tényleg nem cinkelt, dehát ez most mindegy. Azon se nagyon
lepődnék meg azért ha mégis lenne néha egy kis zsuga...)
2. Persze hogy nem játszik mindenki ugyanazokkal a számokkal.
Nem állítom, azt sem , hogy az általam felvetett minták 100% biztonsággal
léteznek. (Fogadni azért mernék rá :) )
De ! Éppen az a lényeg, hogy ezek a minták "statisztikusak" .
Namost ez "csupán" annyit jelent, hogy ha feltesszük, hogy
a) Sokan játszanak születési évszámokkal (nem mindig, és nem csak)
b) Ezek a saját és közvetlen rokonaik adatai (naná Jurij Gagariné)
Akkor a sok születési évvel játszó adatai között azért elég sok lehet aki
az általam vázolt (mama, papa, saját) , vagy más hasonló kombinációval
játszik.
Ezért azért érdekes mert ezek a számok NEM FÜGGETLENEK egymástól.
Mondjuk nem lehet pontosan kiszámolni az egyiket a másikból, de
"statisztikai függőség" van közöttük.
3. Természetesen ez az okoskodás a születésnapokra egyátalán nem
alkalmazható.
4. Viszont hasonló helyzet az életkorral.
5. A fentiekből nem lesznek olyan számok amelyek "egyenlőbbek",
vagy "elsőbbek" a többinél. Itt számoknak egymáshoz való viszonyáról
van szó. Én 40 éves vagyok ő is annyi, annak a valószínűsége, hogy
anyukánk is egyforma életkorú nagyobb (azért nem sokkal) , mintha
ő akár egyetlen évvel fiatalabb.
6. Amint a múltkor említettem még erősebb a kapcsolat az életkor
meg a születési évszám között. Ennek összege ugye 99. De csak az idén! :)
Végül egy konkrét példa:
én: 33 éves
és: pont 66-os vagyok!
mama : 44-es
papa : 40-es
a nagyfiam :5 éves
És abban szerintem is igazad van, hogy a játékosok koreloszlása nem egyenletes, és nem tükrözi a korfát sem, dehát ez megint "statisztikai"
mintázat, és megint nem a teljes véletlenszerűséget mutatja.

És azt, hogy 52-ben sokkal többen születtek, mint tavaly (fogyik a ma-
gyar, meg a ciklusok) azért szintén számításba venném. Korántsem
biztos (sőt), hogy ezen összefüggések mindegyike kimutatható lenne,
de azért érdekes dolgok jöhetnének ki.

És mégegyszer: a dolog - ha nem gyanítunk konspirációt - akkor tökéletesen lényegtelen, csak ha olyan stratégiával játszunk meg
számokat amivel mások is gyakran probálkoznak, akkor a fentiek
miatt -feltehetően- mégis csak lényegesen magasabb annak a valószínűsége, hogy ha nyerünk, azt nem egymagunkban tesszük.
Kétségtelen, hogy minden számötösbe bele lehet magyarázni
valamilyen "családi" kombinációt. De azért biztos Te is úgy gondolod,
hogy egyes kombinációk "esélyesebbek" másoknál az ilyen "családi"
számötösökre.

Na, Pá

mrwolf

Előzmény: malix (52)
Angel Úr Creative Commons License 1999.09.22 0 0 57
Hali!
homár!
Ez egy nagy csacsiság, gondold el hány embert kéne ott beavatni, no meg hogy lenne összevágva az amikor alul sorban kigurulnak az adott számok. Vannak hiányosságok a gondolatmenetedben.
csá
Előzmény: homár (54)
homár Creative Commons License 1999.09.22 0 0 56
nem, csak valaki beletrafált. remélem, nem én...
Előzmény: bandikaa (55)
bandikaa Creative Commons License 1999.09.21 0 0 55
Az összes hozzászólást törölték????

bandika

homár Creative Commons License 1999.09.21 0 0 54
tegyük fel, hogy:
fog a SzRt 90db 1-es golyót (mindenféle színűt), belerakja a centrifugájába, és elkezdi pörgetni (közben vadul videóz). egy idő után gép leáll, pöcök felnyomja az egyik egyes golyót. ezt eljátsszák mind a 90 számmal. ezután kitalálják, hogy mik legyenek az aktuális nyerőszámok. mikor ez is megvan, akkor fogják az anyagot, és összevágnak egy egészséges műsorra valót (két szám húzása közben ugye mutatják, hogy a közönségből ki ült nyerő helyen). végül az egészet szépen lenyomják műsoridőben.
ennyi.
Angel Úr Creative Commons License 1999.09.21 0 0 53
Hali!
Már írtam, hogy teljesen egyértelmű, hogy régen volt csalás. Hideg-forró golyóbisok ide vagy oda, nem kellettek, elég volt 2 ember az egészhez. Hogy kik voltak ezek és mit csináltak azt kérdezitek? Nos nem tudom, hogy kik voltak (de lehet, hogy az Rt. vezére és egy adott pali az állam kötelékéből), és hogy mit csináltak: feltételezés, de bizonyára igaz egyszerűen behelyeztek egy telitalálatos szelvényt a többi közé és kész. Ennyi.
csá
malix Creative Commons License 1999.09.21 0 0 52
Csocsa!

mrwolf: a "mintákról", újra. A születésnapok az 1-31 számokat teszik "preferálttá", a születési évek pedig (a nagyon idős játékosok száma valószínűleg nem olyan magas) leginkább a 20-80-as számokat. Most már csak azt mondd meg, hogy a buzgó preferálás közepette lesz(nek)-e olyan szám(ok) a klasszikus szerencseszámokon kívül, melyek "primus inter pares", azaz elsők az egyenlők között. Ehhez még egy megjegyzés: a többmillió játékos számválasztási stratégiáját, ha megfeszülsz, sem vagy képes rendszerbe foglalni. Csepp matematikai érzékkel, játékossággal egy-két kiinduló számból néhány matematikai művelettel bármely lehetséges lottószámot elő tudod állítani. Az addig rendben van, hogy sokan játszanak meg születésnapokat, -éveket, de azt hiszed tán, hogy a legtöbben ezeket állandó számként használják? Ha pedig nem, mégis: hogyan választanak?... És vajh pl. 2-án születtek sokkal többen vagy 18-án? 1938-ban vagy 1966-ban? S mire lehet mindebből következtetni? Bizony, semmire...

A SzRt. a fogadók nyereményeit az szja levonása után fizeti ki, és a NETTÓ összeget teszi közzé. Tehát az 1 mrd valóban 1 mrd.

Fragressor: OK, rendben, nincs akkora a kumulált nyereményösszeg. De huszonegynehány hétig nem kellett ötöst fizetni, az alsó nyereményosztályokra viszont akkor is! Tehát ha hetente fizetnek teszem azt átlag 150 milliót a 2-4-találatosokra, s ötösből van évente mondjuk 5 (legyünk nagyvonalúak), átlag 300 millióval, akkor 7,5 milliárd áll szemben 1,5 milliárddal. Akkor mire ez a nagy felhajtás?
Még valami: sokan azt mondjátok, régen túl gyakori volt a telitalálat, ma túl ritka. Nem furcsa ez? Akárhogyan történik, valaki mindig elégedetlen.

Ruszi Creative Commons License 1999.09.20 0 0 51
Ma utcai interjukat csináltam erről a témáról. egy nő mesélte, hogy valami ismerőse ugy halotta, hogy régen a nyertes golyókat valahogy hűtötték, és azt huzta ki az illető egy alkalommal. Na akkor kezdtem gyanakodni, amikor azt mondta az egymilliárdról, hogy "ennyi pénzt nem fizetnek ki".
Ez egyébként már adózott összeg.
Anderson Creative Commons License 1999.09.20 0 0 50
Nem hiszem, hogy a régi "kézi" húzás idejében csaltak volna. Emlékszem egy állandó TV-stáb járta az országot, és minden héten más városban, üzemben tartották a sorsolást. A számokat pedig az adott üzem, gyár dolgozói húzták ki.
Túl sok embert kellett volna beavatni a turpisságba.
Kicsit off: Vmikor régen a mecseki szénbányáknál is volt egy húzás, a TV egyenesben adta. A második számot egy kb.120 kilós bányász húzta. Odament a kerékhez, kivette a golyót, kinyitotta, majd tisztán artikulálva így szólt:
-Hat! F@szt,kilenc!
Nehezen hiszem, hogy ő bármilyen konspirációra rávehető lett volna...
Dezsike Creative Commons License 1999.09.20 0 0 49
Tuti nettót fizet az SZRT, csak akkor vonnak adót, ha tettél valamit a nyereményért (mind a mindent vagy semmit). Különben előre le kell vonni az adót és nettót hirdetni... Ha nem nettó lenne, a f*szkalap nem ajánlaná fel a lovéja nagyrészét a www.szerencses.ini.hu címen. Ezt az altavizslával találtam, érdemes elolvasni.

Üdv: Dezsi

bandikaa Creative Commons License 1999.09.20 0 0 48
Fragressor:

Attól függ!!

1. Nem valószínű, hogy az érméket úgy tervezik meg, hogy a bemélyedés ugyanakkora térfogatú legyen.

2. Ha eredetileg ez volt is az ábra, akkor (ha szőrszálhasogatóak vagyunk :)) ), egyetlen érintés is megváltoztatja az érmét, mivel kopik!

Tehát: lehet, hogy nem teljesen helytálló az amit írtam, de az biztos, hogy 50-50 %-os megoszlás lehetetlen!!!!

bandikaa

bandikaa Creative Commons License 1999.09.20 0 0 47
Nem 580 milla, hanem a nyeremény valójában 2 milliárd!

ebből vonják az adót, igy aztán a nyertes már NEM fizet ebből SZJA t

bandikaa

Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.09.20 0 0 46
A "csal-e az allam (neveben valaki) avagy sem" kerdeskorhoz csak egy Bruce Willis / Die Hard III bekopes ferditese: "egymilliard forint kifizetesenel csak egy jobb dolog van: egymilliard forint megtartasa"
Skorpió Creative Commons License 1999.09.20 0 0 45
Csak ket rövid megjegyzes :

Orwell 1948-ban megirta az 1984 cimü könyvet. Abban irta, hogy az Allam csal. Sosem nyertek, sosem fizettek. Csak az emberek elfoglaltak magukat, es addig sem foglalkoztak a hatalommal.

Masik, nem regen Olszorszagban is feny derült a lotto csalasra. Na most ha ott csaltak, akkor nalunk miert ne csalnanak ?

Fragressor Creative Commons License 1999.09.20 0 0 44
Attól tartok, hogy ez nem így van. Részlet a Szerencsejáték Rt. A "5 a 90-ből" lottójáték - Részvételi Szabályzatából:
Az SZRT a nyereményekből kifizetés előtt a mindenkori SZJA törvény szerinti személyi jövedelemadót von le.
Ez engem sajnos arra enged következtetni, hogy ez egy milliárd bizony csak 580 millió. Nem mintha ezzel nem lennék qrvára elégedett...
Fragressor Creative Commons License 1999.09.20 0 0 43
Attól tartok, hogy ez nem így van. Részlet a Szerencsejáték Rt. ?A HREF="http://www.szerencsejatek.hu/info/rszl590.htm">A "5 a 90-ből" lottójáték - Részvételi Szabályzatából:
Az SZRT a nyereményekből kifizetés előtt a mindenkori SZJA törvény szerinti személyi jövedelemadót von le.
Ez engem sajnos arra enged következtetni, hogy ez egy milliárd bizony csak 580 millió. Nem mintha ezzel nem lennék qrvára elégedett...
mrwolf Creative Commons License 1999.09.20 0 0 42
Csákány !

Na, ez meg úgy van a mintákkal, meg a preferált számokkal, (bocs Márk,
hogy lelövöm), hogy pl. minta az , hogy megteszem a saját születési
évszámomat (n), meg a szüleimét, akkor a szüleim évszáma érdekes
módon átlagosan (jó sokan vagyok és kétszer jó sok anyukám-apukám van)
25-30 (akárhány) évvel ezelőtti két szám, amik azért nincsenek túl messze
egymástól.
Na ez a három szám bizonyos "mintázatot" követ.
Még erősebb mintázat ugye, ha megteszem életem éveinek számát, meg
a születési évszámomat ugye pl 87+12=99 melyik-melyik hehe :) , mert
jó sok (nem kell túl sok , csak néhány tízezer) szelvény gazdája, aki pont
ennyi idős, (vagy a rokonnya) és pont így gondolkodik, akkor ezekből
a számpárokból sokkal több van a számrengetegben, mint amennyinek
véletlenszerűen lennie kéne. Ezek tehát a PREFERÁLT számok.
(Nem az amit jó sokszor húztak ki.)

Biztos vagyok benne , hogy játékoskedvű versenyzőtársaim hasonló
ötletek tucatjait találják ki.

Vagy például mondjá 5 tényleg véletlen számot !
Hány páratlan van közte ? 2,5 ? Több? Teszteld másokon!
Érdekes, hogy az emberek a páratlan számokat "véletlenebbnek" érzik.

A klasszikus "szerencseszámok" : 7,13,21

Több százan lehetnek akik az 1,2,3,4,5 kombinációt teszik meg , mert
ezt "úgyse játssza meg más". Még mondjuk sose jött ki az igaz....

Na most ha véletlenül olyan számötöst húznak, amely ilyen mintázatokra
illeszkedik, akkor bumm szíjja a fogát a sok négyes....

Egyébként emiatt még elméletibb az előző fejtegetésem az nincs-ötös
szériákról.

Pá,

problemsolver

Planney Creative Commons License 1999.09.20 0 0 41
Tudtommal ez már leadózott összeg, azaz ezt ténylegesen kézhez kapja (60 kg tízezres címletekben).

P.

Fragressor Creative Commons License 1999.09.20 0 0 40
malix: Well, abban igazad van, hogy a gondolkodásmódom visszatükrözi a mai magyar társadalomról alkotott véleményemet, és ez bizony fekete. Ha az állam és intézményeinek vezetői (a mostani és korábbi kormányok tagjai, APEH elnök, stb.) magánélete nem feddhetetlen - és nem az, legalábbis ők ezt nem tudják meggyőzően igazolni -, akkor miért nem feltételezhetném, hogy a nagy pénzek közelében mozgó kisebb kaliberű személyek jobbak náluk? De ez politika, erkölcs, közélet, nem ennek a topicnak a témája, hagyjuk.
Ami a többi nyerőosztályban kifizetett pénzeket illeti, szerintem
  1. egyrészt nincs akkora ezek kumulált összege, mint az ötösé (mindjárt összeadom, aszongya, 297.361.676 Ft, ma amikor ekkora az ötös, 252.210.291 Ft a múlt héten, 86.349.235 Ft az idei első húzás alkalmával, 129.547.128 Ft a 10. héten),
  2. másrészt ha csalás lenne a rendszer mögött, akkor is kellene valahogy üzemeltetni, mert különben gyorsan kilóg a lóláb. Mert itt nem egyértelmű lopást kellene megvalósítani, hanem csalást.

Alejandro levele alapján felötlött bennem a kérdés: ebből az egymilliárból mennyit kap kézhez az ember? Van-e valami adó rajta, amit a nyertesnek kell fizetnie?

mrwolf Creative Commons License 1999.09.20 0 0 39
Csákány!

Hallok rebegni itt egymilliárdokat.
Na most egy ilyen gerjesztett hiszti 10 heten at +5millió szelveny 100Ft-tal
Annak a (minimum) 46%-a 10*5000000*100*0,46= kb 2.5 milliárd (kicsire
nem adunk), meg persze a csomó csóresz 2-es 3-as pénze folyamatosan
jórészt visszcsorog (később is) , meg a sok mandró aki ilyenkor téved csak
a szerencse templomaiba, és másra is áldoz, (sorsjegy stb.) szóval jól fel-
gerjed a forgalom. Szerintem - éves szinten átlag 2-szer eljátszva - a teljes
plusszösszeg megközelítheti a 10 milliárdot...
És mindez létrejöhet akár véletlenül is...
Ugyanakkor a Szerencsejáték Rt-vel nem is ilyen szinten van probléma.
Heroldnak:
Attól , hogy ma egy kicsit misztikusabb a szelvénykezelés a fődhözragatt
pógárnak (műhód) , attól még mindig elég egyetlen szupervigyor aki
bele tud nyúlni az adatbázisba.

Végül a sokat tárgyalt rutinfeladat, ha mégis a véletlen játszik:
Mi a valószínűsége annak, mostantól -toppantottam egyet a sarkammal-
az n. héteig nem lesz r -újra :( - ötös a lottón ?
Durva egyszerűsítésként legyen minden héten p(van ötös)=0.1 , akinek
nem teccik finomítsa a modellemet.
p(nincs ötös) = 0.9
Ergo p(következő héten van ötös) = 0.1
p(következő utánin van...) = 0.9*0.1 =0.09
p(először az n. héten van) =0,1* 0.9^(n-1)
ez ugye mértani sorozat 0.1 kezdőértékkel 0.9 kvócienssel.

Magyarán pl. hányadik hétig van több mint 30%-os valószínűsége
mostantól egy nincs-ötös sorozatnak?
Nos: 1-0.1*(1-0.9^(n-1))/(1-0.9) > 0.3
Egyik oldalon a megfelelő számtani sorozat összegképlete.
Az n. hét előtt bekövetkező ötösök összege kivonva 1-ből.

Az egyenlőtlenség azt kérdezi, hogy ez a valószínűség meddig
, hányadik hétig (n) haladja meg a 30%-ot.

n<11,4 tehát 11 hetes nemnyerő sorozat valószínűsége is még több
mint 30%.

Persze azért p(van ötös) lehet 0,1-nél nagyobb , ez számottevően
csökkenti a fenti valószínűséget.
Másfelől - mint azt többen nagyon helyesen megjegyezték - a húzások
-egy elméleti szabadkőműves mentes világban :))) - egymástól függetlenek,
így három nemnyertes húzás után számolva úgyanúgy 30% a
valószínűsége további 11 nemnyertes hétnek, azaz egy már 14 hetes
sorozatnak.

Na itt már biztos dögunalmas.

Pá,

problemsolver

Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.09.20 0 0 38
Szerintem a legnagyobb nyertes az allam volt, tekintve, hogy a mult heti szelvenyvasarlasbol szarmazo 1,3 Md forintnak 57%-a ado formajaban bekerult a (na hova is?).
Viszont erdekes otlet, hogy mivel mindent adatbazisban tarolnak, vajon mennyi faradsagba kerulne utolag bevinni/torolni az ot nyertes szamot a tobbi tipp koze/kozul?
malix Creative Commons License 1999.09.20 0 0 37
javítás: "a többi 4 nyerőosztály" helyett "a többi 3..." De nem ez a lényeg.
malix Creative Commons License 1999.09.20 0 0 36
Márk: na persze. ad1 "A múlt heti számeloszlás többé-kevésbé olyan lesz mint az e heti, vagy akár az 1 évvel ezelőtti." Ennek annyi értelme van, mintha azt írtad volna, hogy a húzott számok legalább háromjegyűek. Milyen mintát követnek azok a számok? Egy sima egy fordított? Ad2: "Tehát ha kihúznak 5 nem preferált számot, akkor nagyobb az esélye, hogy nem lesz 5-ös." No, akkor ajánlanám neked a Sportfogadás c. folyóirat ama táblázatát, amely megmutatja, hogy az egyes számokat hányszor húzták, s meglátod, hogy a preferált számaid nincsenek kitüntetett helyzetben.

Fragressor: az a legnagyobb baj, hogy feltételezed / feltételezitek, hogy ahol ELVILEG lehet sumákolni, ott sumákolnak is. Ez egyébként tükröt tart a társadalmunk morális állapota elé. Eredendően nem állíthatjuk, hogy technikailag kivitelezhetetlen, s a tiédnél jobb módszerek is bizonyára találhatóak a kombinációk szűrésére, de fontold meg:
A többi 4 nyerőosztályban, bár sokkal kevesebb az egy főre jutó nyeremény, a nyertesek száma arányosan magasabb, azaz nyerőosztályonként az összes kifizetendő summa nagyságrendje közel van az ötöséhez. Nos, kedves kétkedő. Akkor ebből az következik, hogy a 4-es, 3-as és 2-es találatokra is ráumbuldálnak?

lcsaba Creative Commons License 1999.09.20 0 0 35
ha én lennék a szjrt.főnöke , nem adnák ki a kezemből 1mrd.-ot,akárki koszos kis embernek.
Herold Creative Commons License 1999.09.20 0 0 34
Nagy show lenne, ha senki nem jelentkezne az 1 milliárdért!
Herold Creative Commons License 1999.09.20 0 0 33
Régen ugyebár kézi erővel húzták a számokat. Akkor könnyebb volt csalni, hiszen elég volt a megfelelő számgolyókat felmelegíteni. Akkoriban az öt emberkét szükséges volt beavatni, meg a közjegyzőt hiszen ő ellenőrizte a 90 számgolyó meglétét és valószínűleg feltűnt volna neki, ha néhány golyó égeti a markát.
Ezért volt régen sokkal gyakoribb az ötös találat, bár nem hiszem, hogy minden ötös megbundázott volt abban az időben. Akkor már túl sok beavatott ember kószálna az országban, és néhány azóta biztos köpött volna.

Másik módszer ugyanebből az időből: a beérkezett fogadási szelvényeket sorszám szerint tárolták egy páncélszekrényben. Elég volt csak berakni egy kitöltetlen szelvényt a sorba, majd a húzás után kivenni, beikszelni a megfelelő számokat és utána visszahelyezni a helyére. Ehhez a művelethez sem kell több ember, mint az előzőhöz (még annyi sem).
Ezt a trükköt egy ismerősömtől hallottam, aki akkoriban járt szelvényeket ellenőrizni (tudjátok, akik a sablonnal keresték a nyertes szelvényeket a húzás utáni hétvégén).

Ma, amikor a fogadások legnagyobb része műholdon keresztül kerül a központi feldolgozó számítógépbe, ezt nehezebb lenne megcsinálni. Már csak azért is, mert nem ismerjük a folyamatot (tárolás módja, az ellenőrzés menete, biztonsági előírások stb.).
A sorsológépet nem hiszem, hogy meg lehet cinkelni. Az, hogy melyik golyó tapad a szívócsőhöz, teljesen véletlenszerű. Maximum úgy tudnám elképzelni, hogy az összes golyó lyukacsos, kivéve az az öt, amit ki akarnak húzni. Azoknál a lyukacskákat egy folyadékkal eltömítik úgy, hogy kívülről ezt ne lehessen látni. A sorsolás során a lyukas golyók nem tapadnak hozzá a csőhöz, mert a szívóerő nem jön létre a lyukak miatt. Csak az eltömített golyóknak van erre esélye.
Persze ez sem 100 %-os megoldás; lehet, hogy több hetet kell várni, mire eltalálják a megfelelő számokat, mivel előfordulhat, hogy néhány golyó mégiscsak odatapad a nemkívántak közül. (De mivel a golyók nem lyukasak, ez csak egy ötlet volt.)

Anderson: Most számítógép van+heti 8-9 millió szelvény fogy és 10-15 hétig nincs ötös. Ez matematikai képtelenség!

Manapság nem fordulhat elő, hogy valaki eltalálja az öt számot és nem kapja meg a nyereményt. Ha ilyen előfordult volna, arról biztos tudnánk. Nem mostanában van kevesebb ötös. Régebben volt több. Szerintem ha senki nem csalna, olyan ritka lenne a telitalálatos szelvény, mint a fehér holló.

Lp Creative Commons License 1999.09.20 0 0 32
Pár éve volt egy nagyobb nyeremény és 13 telitalálat. Ebből 10 szelvény 1 emberé volt, egymást követő sorszámú szelvényeken.
(Micsoda piszok mázli! :-) ) Akkor egy kicsit magam is meghökkentem a dolgon.

Vasárnap délben a hírekben bemondták, hogy találtak egy öttalálatost, 60 %-os feldolgozottságnál. Mi tart ennyi ideig az értékelésben? A képviselőválasztás mindenesetre gyorsabb volt.

Fragressor Creative Commons License 1999.09.20 0 0 31
Laci, Márk, Nagy Testvér!

Így jár az, aki buta: mindent elfelejt. Bocs a hibás adatért, remélem a teljes tárolási kapacitásra vonatkozó számításain nem rosszak.
Ja, és ha többet nem írok, akkor tudjátok, hogy elrabo

Laci Creative Commons License 1999.09.20 0 0 30
Nagy Testvér: szerintem a lehetséges kombinációk száma 90*89*88*87*86=5273912160, nem pedig 43949268. Ki számolt rosszul?

Ter számoltál rosszul, mert elfelejtetted leosztani 120-szal (5!=120).

Tudod
kilencvenalattazöt=90!/((90-5)!*5!)

Kham Creative Commons License 1999.09.20 0 0 29
Szerintem JamesBond húzza a számokat csak a jobb kezét szívótoroknak álcázza, mellette áll Pókember aki a pókösztön segítségével látja az infrával felírt számokat a labdák külso oldalán, közben pedig JerryFletcher ül a taxijában és látcsövezi, hogy kik figyelik oket, majd telefonál Rambonak aki az egymilliárd tizedéért cserébe simán elintézi azokat akik esetleg felfigyeltek volna erre a turpisságra a számhúzás körül. ( Természetesen mindannyian az orosz maffiának dolgoznak.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!