Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mádi Gerg Creative Commons License 3 napja 0 1 150965

Köszönöm, megoldódott! :)

Előzmény: balabmw (150961)
Mádi Gerg Creative Commons License 3 napja 0 2 150964

Kicsit kihalt ez a fórum a facebook miatt, és az egy zárt csoport, szóval ha valaki nem tagja, nem tud róla... 
Szóval Maglód közelében egy márkatárs igen jó minőségben, és nagy segítőkészséggel gyártja a komplett felújító készletet a vízpumpához, baráti áron. :) 

Előzmény: Billzzz (150962)
gabordelonnn Creative Commons License 5 napja 0 0 150963

Megnezem, hogy mentheto e.

Előzmény: balabmw (150956)
Billzzz Creative Commons License 2026.06.01 0 0 150962

Ez jó hír!

 

 

Előzmény: Mádi Gerg (150960)
balabmw Creative Commons License 2026.06.01 0 0 150961

Ha mégsem jön össze,

én is tudok ajánlani megoldást.

Előzmény: Mádi Gerg (150960)
Mádi Gerg Creative Commons License 2026.06.01 0 1 150960

Megoldódni látszik, egy márkatárs gyárt itthon, nagyon jó áron. 
Valamelyik nap el is megyek érte, aztán bekerül a helyére :) 

Mádi Gerg Creative Commons License 2026.05.31 0 0 150959

Sejtettem, hogy az elmúlt pár évben ez nem egyszerűbb lett.. :/ 

 

Amit linkeltél, ott jelenleg nem elérhető.. :( 
Egyébként van az LDMtuning oldalán, két fajta. Az egyikre azt írják, nem tesztelték a minőséget, a másik meg 90ezer ft... :/

 

https://www.ldm-tuning.de/artikel-3138.htm

 

https://www.ldm-tuning.de/artikel-8359.htm

 

Azt hiszem még egy darabig keresgélek...

 

Köszönöm!

Előzmény: Billzzz (150958)
Billzzz Creative Commons License 2026.05.29 0 0 150958

Szia!

Itthon nem tudom kapható e. Csapi Bt-nél és Zsimbinál nem találtam.

 

 -->

 

 

 

Németben van:

Membrane Gleitring Wasserpumpe W353 / Barkas - Sausewind Shop

 

Wartburg Ersatzteile

 

 

Előzmény: Mádi Gerg (150957)
Mádi Gerg Creative Commons License 2026.05.28 0 1 150957

Sziasztok! 

Rég jártam erre, ahogy a wartburg is rég volt beindítva, így egyből kérdéseim lennének, fel kell vennem újra a fonalat, hogy mi hogy működik mostanában... :) 

 

Vízpumpa kérdés ezelőtt 10 évvel is necces volt, de akkor még nagy ritkán ki lehetett fogni Gergely félét, ami működött... 
Mostanában van valami, ami ajánlható, használható? (Mármint a tömszelence a kérdéses alkatrész, bár anno tengellyel, mindennel lett cserélve, de ilyesmiről nem tudom merjek e álmodni.. ) 

 

A blokk(belső) mosása trisós vízzel működő képes, vagy valami mással essek neki? 

 

Tudom, hogy (azt hiszem Sihuhu(?)) van aki elektromos vízpumpát szerelt be, de ha nem muszáj, akkor nem erőltetném, az anyagi része miatt. 

Zsírzógombot is láttam anno, hogy valaki fúrt a vízpumpa tengelyhez, az mennyire segíthet? 

 

 

Így hirtelen ennyi, de lesz még futóműves, meg szerintem fékes kérdésem is... :) 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket! 

 

 

balabmw Creative Commons License 2026.05.27 0 0 150956

Szét kell szedni kinyomkodni a dugattyúkat ha nem kúszott be a rozsda a hengerfalakra, akkor meg kell karmantyúzni és új porvédőket rakni.

 

https://www.zsombishop.hu/product_info.php?products_id=4073

Előzmény: gabordelonnn (150955)
gabordelonnn Creative Commons License 2026.05.27 0 0 150955

Fel kellene ujjitani, sok allastol is oda van mar.Koszonom szepen.

Előzmény: balabmw (150954)
balabmw Creative Commons License 2026.05.26 0 0 150954
Előzmény: gabordelonnn (150952)
gabordelonnn Creative Commons License 2026.05.26 0 0 150953

Ui:

 

Lemaradt a lenyeg: Tpus Wartburg 353 1981 evjarat sedan.

Előzmény: gabordelonnn (150952)
gabordelonnn Creative Commons License 2026.05.26 0 0 150952

Kedves Forumozok.

 

Surgossen keresek elado elso fekmunkahengert jobb illetve bal oldalra. Tudnatok tippet adni hol kaphatok? 

 

Koszonettel 

Gabor

A210 820 08 21 Creative Commons License 2026.05.23 0 2 150951

Retró az öreg, a 2004-es  (22év!!!) W220 szolgálatit sem engedte soha leadni.

 

 

Előzmény: pizo (150950)
pizo Creative Commons License 2026.05.23 0 0 150950

Legalább autóügyileg van ízlése.

 

Zoli

Előzmény: vadász2 (150949)
vadász2 Creative Commons License 2026.05.23 0 1 150949
Előzmény: Törölt nick (74820)
A210 820 08 21 Creative Commons License 2026.05.04 0 0 150948

Érdekes szerkezet, köszönöm az infót, még nem találkoztam ezzel a megoldással, így már értelmet nyer a sárga metszett motor kinézete a fotón.

Akkor ezen gyakorlatilag dőlhetett át a benzin-levegő keverék...

Előzmény: pizo (150947)
pizo Creative Commons License 2026.05.04 0 1 150947

"Az első kétütemű motort Sir Dugald Clerk skót mérnök alkotta meg 1878-ban, szabadalmaztatta 1881-ben. A motor viszont külön töltő (szivattyú) hengerrel is rendelkezett. A forgattyúház-elősűrítésű kétütemű motort (ahol a dugattyú egyben töltő-dugattyú is és a forgattyúsházba történik a szívás, elősűrítés) az angol Joseph Day találta fel 1889-ben"

 

A töltőhengeres vagy szivattyúhengeres kétütemű motornál egy külön henger végzi eaz elősűrítést, az nem forgattyúsházban történik meg. Olyan az a henger mint a dugattyú kompresszor. Azért ilyen hosszú a DKW motor eleje, mert ott vannak a töltőhengerek mindkét hengersoron.

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A9t%C3%BCtem%C5%B1_motor

 

Zoli

Előzmény: A210 820 08 21 (150946)
A210 820 08 21 Creative Commons License 2026.05.04 0 0 150946

Elolvastam, de mivel németül nem nagyon tudok, nem nagyon értem, amit a működési elvéről írtak. Most ez sima résvezérléssel ment, vagy mi az a töltődugattyús dolog, amire a Google lefordította nekem magyarra a szöveget?

Előzmény: pizo (150945)
pizo Creative Commons License 2026.05.03 0 0 150945

Érdemes elolvasni: https://de.wikipedia.org/wiki/DKW_4%3D8 

 

Zoli

Előzmény: A210 820 08 21 (150944)
A210 820 08 21 Creative Commons License 2026.05.03 0 1 150944

És rendes gyújtáselosztóval, itt nem kell a sok megszakítóval egyenként bazirgálni.

Vajon milyen hangja lehetett ennek alapjáraton? Gondolom, nem a wartburgos töm-tömtöröm-töm-töm.... :-)

Előzmény: pizo (150943)
pizo Creative Commons License 2026.05.03 0 0 150943
petrol pet Creative Commons License 2026.04.30 0 1 150942

Az is meglesz akkorra! 😁

Előzmény: A210 820 08 21 (150941)
A210 820 08 21 Creative Commons License 2026.04.29 0 0 150941

A négyhengeres, ötszázas Danuvia mellé?  :-)

Előzmény: petrol pet (150937)
balabmw Creative Commons License 2026.04.29 0 0 150940

Köszi!

Előzmény: petrol pet (150939)
petrol pet Creative Commons License 2026.04.29 0 1 150939

Szokásos havi veteránbörze.

Előzmény: balabmw (150938)
balabmw Creative Commons License 2026.04.29 0 0 150938

Ez valami piac,vagy van esetleg elérhetőség?

Előzmény: petrol pet (150935)
petrol pet Creative Commons License 2026.04.28 0 4 150937

Ha nyerek lottón, nem fogom elmondani, de lesznek jelek:

pizo Creative Commons License 2026.04.27 0 0 150936

1986-ban a Thököly úti motorboltban a Riga króm csomagtartó 1 forint 50 fillér volt... egy buszjegy ára. 400 Ft-ért annyi mindent vettem, hogy alig tudtam hazavinni (15 éves voltam), de teljesen újjáépült belőle a Riga (ami különben garanciában lecserélt volt, úgy vettük szintén fillérekért, és 300 km-t futott előzőleg).  

 

Zoli 

Előzmény: A210 820 08 21 (150933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!