Keresés

Részletes keresés

Félhold Creative Commons License 2006.12.15 0 0 13
Előzmény: fóbika (12)
fóbika Creative Commons License 2006.12.15 0 0 12
Nagyon szépen köszönöm:)
Megkeres a könyvet!!!
Előzmény: Total-brutal (11)
Total-brutal Creative Commons License 2006.12.13 0 0 11

Igen ez egy könyv.

Előszőr ha jól tévedek 1926-ban adták ki. (nekem ez volt meg) Aztán többször is, láttam a 90-es években is kiadottat az Eklézsia kiadó által.

Paul Brunton egy angol újságíró volt a XX. század legelején, aki vette a fáradságot és indiába utazott amiatt, hogy megismerje a nyugati világban éppen akkor divatosodó jógát.

Magyarul elment jógatanulónak. ;)

Jópár évet lehúzott Indiában és ezt írja meg abban a könyvben, de nem kalandregény formában, hanem inkább lelki vonatkozásaiban. belülről úgy igazán.

Tehát nem egy izgalmas könyv, s annak aki nemigazából önmagát keresi ez egy igazi száraz olvashatatlan polcdísz lesz a későbbiekben.

Viszont annak aki valóban meg akarja keresni önmagát, és koherensen bele szeretné helyezni az énjét egy érthető világba, tankönyve lesz a későbbiekben, és segítségével teljesen meg is tanulhatja birtokolni önmagát. Miáltal is felfedezheti a világot milyen is az valójában, és megtanulhatja azt is, hogyan kell azt formálni arra a formára, amelyben ő létezni akar, és persze képes is rá.

Én a nyugati típusú civilizációban nevelkedett embert nem is engedném a jóga közelébe anélkül, hogy ezt a könyvet el ne olvasta volna.

 

Előzmény: fóbika (10)
fóbika Creative Commons License 2006.12.05 0 0 10
Hú,köszönöm hogy reagáltál,már rájöttem időközben hogy egy elhagyott topicba írtam eme kérdésem,és ezért e késői köszönet:)
Ez egy könyv,valami többet el tudnál róla árulni?Neked megvan?Miről is szól kissé pontosabban...?
Előzmény: Total-brutal (9)
Total-brutal Creative Commons License 2006.11.28 0 0 9

Paul Brunton: Felsőbbrendű Én.

Nem jóga tanfolyam, hanem a jógához vezető út. Telve segítséggel annak, aki a mai világban felakarja tárni a világ és önmaga lényegét. De annak is aki csak azt tudja, hogy milyen szeretne lenni, de azt még nem, hogy hogyan.

Előzmény: fóbika (8)
fóbika Creative Commons License 2006.11.23 0 0 8
Sziasztok!
Én egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy melyik fajta jógát ajánljátok olyan betegségekre,mint pánikbetegség,szociális fóbia?
Van egypár jóga könyvem,és vannak olyan időszakaim hogy rákapok a jógára,de mindig abbahagyom,nincs idő,kedv, úgysem használ stb...
Vagy nem vagyok elég kitartó?Mondjuk ez látszik is az előbb leírtakból.
Szívesen fogadok minden segítséget,tanácsot!:)
Lé(le)k Creative Commons License 2003.01.08 0 0 7
sziasztok,
én valamikor gimis koromban kezdtem el jógázni, mert elég ideges időszakom volt, és be akartak nyugtatózni, mondván, hogy labilis vagyok. én meg inkább úgy döntöttem, hogy körülnézek a világban, biztosan van ennél jobb megoldás is arra, hogy nyugisabb legyek. na, ekkor találkoztam a jógával. és nekem nagyon bevált, bár amióta egyetemre járok és kolis vagyok, nem igazán gyakorlom, de azt hiszem, a jóga az egyik legjobb módszer arra, hogy az ember képes legyen figyelni a testére, és megfelelően értelmezni a jelzéseket. ami nagyon fontos, ha nem akarok egyszer arra ébredni, hogy egy idegroncs vagyok...
Előzmény: colibri (3)
V.Olga Creative Commons License 2003.01.07 0 0 6
Gonzalo, van ilyen rajzod a medencenyújtásról is ?
(a csípő emelésére lennék kiváncsi)
Köszi:
Volga
Előzmény: Gonzalo (5)
Gonzalo Creative Commons License 2002.11.29 0 0 5



Előzmény: Locadia (4)
Locadia Creative Commons License 2002.11.29 0 0 4

Előzmény: colibri (3)
colibri Creative Commons License 2002.11.29 0 0 3
Tekintsük most a jógát, mint:

egyetemes elvet ,

a személyiség fejlesztéséhez szükséges technikák és módszerek rendszerét,

minden dogmától mentes egyetemes spirituális utat.

A jóga mindenekelőtt gyakorlati út, amelyen mindent magunknak kell elérnünk és megvalósítanunk. Senki sem adhat nekünk egészséget, boldogságot, elégedettséget. Ezeket sem megvásárolni, sem külső eszközökkel elérni nem lehet. Bennünk rejlenek és csak saját eröfeszítésünk gyümölcseként találhatunk rájuk és valósíthatjuk meg azokat.

Előzmény: nemisbéka (-)
ducklin Creative Commons License 1999.09.20 0 0 2
Talán próbálkozz a Vallás, filozófia topicban.
Üdv. Ducklin
nemisbéka Creative Commons License 1999.09.16 0 0 1
Fable miatt most az egyszer megbocsatom :).
lenolaj Creative Commons License 1999.09.16 0 0 0
0
(most tanultam:-)))))
nemisbéka Creative Commons License 1999.09.16 0 0 topiknyitó
Nem tudok rola szinte semmit, de erdekel es most lenne lehetosegem elkezdeni. Aki ismeri, meselne rola?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!