Keresés

Részletes keresés

UrsusMaritimus Creative Commons License 2022.02.23 0 0 1792

Az alábbi cikkben van egy link: https://telex.hu/belfold/2022/02/22/polgari-engedetlenseg-iskolak-pedagogusok-sztrajkjog-rendelet

 

amin keresztül aláírással lehet támogatni a Radnóti tanárait is, hogy sztrájkolhassanak (a sztrájk jogáért...)

M e e Creative Commons License 2021.12.24 0 0 1791

Egyszer említetted hogy a szeretnéd majd ha a gyerekeid oda járnának. Kíváncsi vagyok arra hogy most oda járnak e vagy oda jártak e? Én jelenleg oda járok és lehet ismerem a gyerekeidet ha vannak.

Előzmény: anteus (-)
M e e Creative Commons License 2021.12.23 0 0 1790

@törölt nick

@anteus

 kíváncsi vagyok hogy végül a gyerekeitek (ha lettek) oda járnak/jártak-e? Jelenleg Radnótiba vagyok (7.a) szeretek oda járni, és ha a gyerekeitek oda járnak akkor lehet ismerem őket.

UrsusMaritimus Creative Commons License 2021.11.27 0 0 1789

Az egyetlen, akinek hálás vagyok a tanáraim közül, az a Schiller Mariann. Ő még arra is megtanított, amiről nem tudtam, hogy érdekel, pláne hogy jól megy.
Azért kerestem most fel ezt a topikot, mert a tanárnő mindig számonkérte rajtunk, hogy adjunk visszajelzést, legalább annyit mondjunk: fapapucs. Most ez gyakran eszembe jut... :(

nyugiba2 Creative Commons License 2017.05.21 0 0 1788

Az 1977-ben végzett IV.C osztálytalálkozója 2017. május 26-án lesz a STEX vendéglőben 18h00-tól. Tanárokat és osztálytársakat szeretettel várunk.

Előtte 16h30-kor az iskolában találkozunk azokkal, akiknek van kedvük oda jönni.

Egyébként "C" létünkre, ha jól tudom, mindenkit felvettek a felsőoktatásba, aki jelentkezett, tehát 100%-os felvételi arányunk volt.

retiervin Creative Commons License 2017.01.21 0 0 1787

Az összes diák klotyót hívhatták volna annak. Ha bementem a 2. emeletibe, ott is vágni lehetett a füstöt. (Aztán órán az egyik bagós, amikor mellém ült, majdnem elhánytam magam attól a szagtól, ami a szájából áradt.)

Előzmény: rumci (1786)
rumci Creative Commons License 2016.11.20 0 0 1786

És nem azért hívták az alagsori fiúvécét Füst Milán-klubnak, mert irodalmi tevékenységet folytattak volna ott, hanem azért, mert ott füstöltek cigarettát, akiknek nem volt elég kedves az életük.

Előzmény: retiervin (1785)
retiervin Creative Commons License 2016.11.06 0 0 1785

Nincs már az alagsorban WC? Ha az emlékeim nem csalnak, a folyosó közepe táján volt, kb ott, ahol a felsőbb szinteknél.

Igaz, az évtizedek alatt megváltoztathatták...

Egyáltalán, akkor mik vannak most az alagsorban?

 

Amikor én jártam oda, a hátsó lépcsővel szemben, meg balra, a gyakorlati foglalkozásokat tartották az általános iskola felső tagozatának. A sarokban a műszaki dolgok, szemben pedig a háztartásiak (főzés, varrás, mittudomén). Első félévben a nemeknek megfelelően, a másodikban meg csere.

A főlépcsőtől jobbra az étkezde, balra meg a könyvtár, meg még egy terem. Ha jól emlékszem.

Előzmény: sog13 (1784)
sog13 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 1784

Te jó ég, ezt 2017-es Radnótis végzősként olvasni...

Mindenesetre jó látni, hogy a mostani tanáraim 18 éve is éltek és virultak, és ugyanúgy ment akkor is az élet a suliban, de nagyon fura olyanokat olvasni például, hogy alagsori WC, meg teknősök a 3-on.

És valaki világosítson föl, mi az a Füst Milán Klub. 7. éve tanulok a suliban, de erről most hallottam először.

retiervin Creative Commons License 2016.11.01 0 0 1783

Érdekes volt elolvasni a sok hozzászólást, különösen a régi diákokét!

Újra kéne éleszteni ezt a topikot!

 

Sajnos a régi tanárok közül sokan meghaltak: Szalai Károly, Kecskeméti Sándorné (Kecske), Simon Bálint, Pallós Béla, Székely Miklós, Gábos Adél, Cserepkey Ferenc, Kercza Bella néni...

 

Valaki tud a következőkről valamit?

Hajdú Lajos

Székely Erzsi néni

Kiss Lászlóné (Nelli néni)

Laukonidesz József

 

 

Stróbel Maca mikor ment nyugdíjba?

 

 

Rajongó2009 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 1782

Csatár Ktalin egyébként vérkommunista MSZMP párttag és talán párttitkár is volt, matematikailag pedig az jellemző rá, hogy csak a versenyeken résztvevőket nem volt képes a csúcsra juttatni. És az utálatosságát is megerősítem, akit célkeresztbe vett, annak nem volt menekvés: én is stabil 4- essé váltam, ahhoz képest, hogy a felvételi írásbelim a legjobban sikerült az egész évfolyamon, de ez inkább megerősített, mint gyengített, úgyhogy köszönöm Neki így utólag is!

Előzmény: zvajo (50)
csudi Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1781
November 27-en allitolag Oreg Diak talalkozo!
csudi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 1780
A cigarettazas egyebkent kulturalt korulmenyek kozott zajlott. Vagy a Fust Milan klubban, vagy pedig iskolan kivul.
Előzmény: Tothos (1778)
csudi Creative Commons License 2009.08.01 0 0 1779

Nem emlekszem olyanra, hogy barkinek is a testi epseget veszelyeztettem volna... A szellemi epseget esetleg...:)

 

Vonat: öööö mi is volt a kerdes??? A vonatra emlekszem. Kirandulasbol jottunk haza.

Előzmény: Tothos (1778)
Tothos Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1778

Emlékszel a vonaton ülve, amint Tocsó csak ennyit válaszolt a kérdésünkre: "Hát más a szolgáltatás.."

 

Na nekem ezek jutnak eszembe a suliról. A Gulyóról meg lehetne órákat mesélni (tanított is, meg sokáig túráztam is vele) de ezt nem a fórumon...

 

Csudi, tényleg mi is ennyire vadak voltunk (eltekintve a cigitől...)?

Előzmény: csudi (1773)
broken_angel Creative Commons License 2008.06.08 0 0 1777

:)

persze h nincsenek,de gondolom vigyázni kell a hírnévre...vagy nemtom...de sztem ez tényleg nem a radnótis tanárok 5lete volt,hanem vhonnan fentről jött a nyomás...de ez csak találgatás

nekem nem a szabályzással van egyébként bajom,hanem a hatalmas aránytalansággal és az értelmetlen büntetéssel

Előzmény: csudi (1776)
csudi Creative Commons License 2008.06.08 0 0 1776
Sok helyrol hallani, hogy mostanaban sulyos bajok vannak az iskolakban, es hogy eldurvultak a gyerekek, senkinek semmi sem szent. De mindig hozzateszik az elemzok, hogy ez a hatranyos helyzetu tersegekben jellemzo, nem az elitiskolakban. Gondolom azert a Radnotiban nincsenek tobbszorosen bukott, bortontolteleknek valo gyerekek, akik fenyegetik a tobbieket?
Előzmény: broken_angel (1775)
broken_angel Creative Commons License 2008.06.08 0 0 1775

De,a Gulyó egyre vadabb mostanában:) A kedvencem az idei sítábor volt,amikor ő volt az első aki bepiált,és szinte minden fiút seggbeb.szott nadrágon keresztül táncolás közben^^ az egyik szemüveges kisfiú állítólag eléggé meglepődött...:D

*

Ismered a feleségét,a Pusztai Rékát?Most ő is a Radnótiban tanít és a Gulyó szöges ellentéte,el nem tudom képzelni,h mit keresnek egymás mellett!!! A csaj olyan,mint egy ultrakonzervatív apáca,de úgy konkrétan tényleg... Még életemben nem láttam mosolyogni

*

SEMMI durva nem volt mostanában,mondom,sztem ez csak megelőzés a nemrégiben történt iskolai erőszakos megnyilvánulások ellen...Tavaly a bolonballagáson volt ugyan egy kis balhé ---> a végzősök fociszurkolóknak öltöztek, előkerült némi paprikaspray és bilincs is (a kulcs a bilincstulajdonos lánnyal együtt eltűnt,és a Laukonak kellett a szerencsétlen kisfiút vmi fémvágóval vagy mivel kiszabadítania)    ---> el akarták törölni az egész b.ballagást,de aztán kiharcolták a mostani végződök,h 30 perces szünetben megtarthassák...

*

A Tocsót nem ismerem személyesen szal róla nemtok nyilatkozni:)

 

Előzmény: csudi (1774)
csudi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 1774
...ezek szerint a maiak mar nem kapnak vodkat Gulyotol, ha elteved egy novemberi esos napon az erdoben az egesz csapattal es mar sotet es hideg van???? :))))
Előzmény: angyalhentes (1768)
csudi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 1773
Hat nekem Tocso maga volt a liberalizmus, de az is igaz, hogy ez regen volt es akkor meg nem o volt az igazgato.
Előzmény: broken_angel (1767)
csudi Creative Commons License 2008.06.07 0 0 1772

Atyaeg... 10 pont a griffendeltol, csak ez jut eszembe.

 

Aki most is Radnotis, ugyan arulja mar el nekem, hogy mitol gurultak be igy a tanarok? Most komolyan, tortent valami?

 

Szerintem nekem is majdnem minden megvolt ezek kozul, 'oszt megis rendes ember lettem...

 

Előzmény: broken_angel (1762)
broken_angel Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1771
ja hát 30 évesen tényleg rohadt öreg vagy:)
nemtom,nem ismerem személyesen a Schillert és a Kornait,de azt hallottam,h jófejek,viszont naon a vérükben van a vágy az uralkodásra...:S talán ezért lett ilyen a szabályzat
Előzmény: angyalhentes (1770)
angyalhentes Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1770
97-ben erettsegiztem, Hegyi Erzsi neni volt az osztalyfonokom es masodiktol Mariann volt a magyartanarunk. Kornai Julcsi meg eggyel alattunk jart, ha jol emlekszem.

(Hu, de rohadt oreg vagyok, inkabb bele se gondolok.:))
Előzmény: broken_angel (1769)
broken_angel Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1769

egyszer számoltam,11-13 malus a napi adagom:D

az alkotó tanárok közül kik tanítottak téged?ja és mikoris érettségiztél?:)

Előzmény: angyalhentes (1768)
angyalhentes Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1768
Mindenkeppen szomoru az ugy.

Vegigneztem ujra a buntetendo cselekedetek listajat, es kis (na jo, eros :)) tulzassal a Radnotiban toltott tiz evem egyharmadat nagyjabol olyasmik toltottek ki, amik most mar buntetendoek lesznek. Legalabbis ezekre emlekszem a legszivesebben. Nem mindegyikre vagyok buszke, sot, de mindegyikbol tanultam valamit.
Előzmény: broken_angel (1767)
broken_angel Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1767

köszi h írtatok:)

szal alapvető probléma nincs (főleg a kicsikkel),sztem ez csak megelőzés akarna lenni az utóbbi idő eseményeire reagálva,pl a tanárverés és a szándékos (tervezett!!!!!) emberölés. Megértem,persze,h kell vmit tenni,de ez RÖHEJES. tény,h a kisebbek nem tisztelnek minket annyira,mint mi tiszteltük kb 5-7 éve a 'nagyokat', de nagy baj még nem volt...

vagyis...3 éve volt,h 2 fiú heccből összeverekedett,és az egyiket (nem tudok szebben fogalmazni) szó szerint herélni kellett félig,akkora károsodása lett. a másik srác megegyezett az igazgatóval és jövőre már máshol kezdte az évet. de ennek az incidensnek semmi köze ehhez a kiadványhoz...

a másik felvetésedre,h vajon miért vannak benne: naon valszínű,h vmi felsőbb nyomás van a dologban. nemtom,h a Tocsótól,vagy még fentebbről,de ezt biztos,h úgy adták jónéhány tanár kezébe,h 'figyelj öregem,ezt alá kéne írni...'

Előzmény: angyalhentes (1766)
angyalhentes Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1766
En tenyleg csak azt szeretnem tudni, hogy mi az inditek. Nezem a tanarok listajat, es kozuluk azok, akik engem tanitottak anno, a legtoleransabbak koze tartoztak. Tehat vagy mindenkire egyszerre rajott a fegyelmezhetnek, vagy tenyleg ennyivel komolyabb problema lett a fegyelem az en idom ota. Mi tagadas, egyik se tunik tul valoszinunek, de a kettes variansrol tenyleg semmit nem tudok.

A harmadik lehetoseg, de erre gondolni sem merek: nem is az o otletuk volt az egesz.

Előzmény: broken_angel (1764)
rumci Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1765
Örülök, hogy valaki leírta, amit gondolok. :(
Előzmény: broken_angel (1764)
broken_angel Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1764

Szánalom...eddig liberális suli voltunk,de ezzel a szöveggel (vki naon kifejező hasonlatával élve) Azkaban lettünk.

pár homályos rész:

-szintén idézve vkitől: ha 2szer lehülyézzük a Gulyót (ugye nem kell bemutatni?:)), ugyanannyi,sőt, több malust kapok,mintha lehülyezsidózok vkit...

-nyílvános bocsánatkérés? aki órán beszól a tanárnak, annak a bocsánatkérésében nem lesz köszönet...

-dohányzás az iskola területén?mégis mit gondolnak????amikor a tanárok a diákoktól kérnek tüzet????hiteltelen

-padfirka?no com.

-tök jó,h az sz.p,akit meglöknek és kiömlik a teája...

-labdázás?mi szinte minden nap dobáljuk az egyik lány gumiszálakból álló labdáját,nem értem,.h ez mégis kit zavarhatna...

-ez a büntetése,aki órán "fecseg": A tanuló egyéniségétől függően, órai némasági vagy hozzászólási kötelezettség (...elképzelem,ahogy fel vagyok szólítva,h szóljak hozzá a Lúdember órájához...) ill.: Rendszeres előfordulás esetén igazolás az órai fecsegésmentes viselkedésről

-durvulás esetén: A tanuló mozgásának korlátozása a szünetekben meghatározott időre, igazolás az ügyeletes tanártól

-bántó viselkedés esetén: Jóvátétel a társnak: pl. uzsonnakészítés, a megbántott fél megvendégelése a büfében (:D)

 

Még pár gondolat:

-jó,h ez csak az alsósoknak szól,a nagyobbak úgyse szoktak cigizni...meg drogozni

-miért jó a tanároknak ennyi plusz admin.????

-nem jöttek még rá,h nem, büntetésorientált fegyelmezésre van szükség?

-pár tanárról,akik létrehozták ezt a SZART,nem hittem volna,h ehhez adják a nevüket (Harró Ágota, Schubert Misi->Szigeten mellettem állva sörözött és ugrált Tankcsapdára...egy ilyen ember nem lehet ennyire szűk látókörű!!!!)

 

 

egyelőre ennyi:) várom a véleményeket!!!

angyalhentes Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1763
A mindenit.

Azt hiszem, ezek mind megvoltak nekem a vallasi diszkriminaciot es a folyoson torteno intim egyuttletet leszamitva, es ez utobbi sem rajtam mult.
Előzmény: broken_angel (1762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!