Keresés

Részletes keresés

partner113 Creative Commons License 2021.08.06 -1 0 299

Kedves Kormány szóvívő

 

Úgy  gondolom amaitőr nyelvészként, hogy az  ön funkciójának neve félreérthető

Hiszen ön nem viszi a szót, hanem hozza.

Ráadásul nem is szavakat, hanem  inkább mondatokat

Egyetétünk ?

Apolonia Creative Commons License 2020.04.09 0 1 298

Tisztelt Országos Tisztifőorvos Asszony!

Sajnálattal látom, hogy a rosszindulatú közvélemény ismét kikezdte Önt az mai Operatív Törzs beszámolón Wass Albert (Márai Sándor) idézete miatt!

A nagyobbik probléma meglátásom szerint viszont az, amit a mosogatószivacsról mondott! A helyzet az, hogy már 30 évvel ezelőtt is azt tanították az egészségügyi szakközépiskolákban, hogy a beteg fürdetéséhez és mosogatáshoz se használjuk a szivacsot, mert annak szerkezete nagyon alkalmassá teszi őt a kórokozók tenyészetéhez. Manapság, ha az ÁNTSZ munkatársai megjelennek egy intézményben, a konyhában az első dolog, amit megnéznek, hogy színkódok szerint vannak-e a mosogató rongyok, és van-e valahol eldugva szivacs. 

Tisztelettel kérdezem Öntől, hogy akkor ezek után a közétkeztetésben is a szivacsot fogják ajánlani? Például olyan intézményekben, ahol a párakapun kiáramló pára hőmérséklet ellenőrzési lapját is ellenőrzik? Vagy az idősotthonokban, ahol szegény gondozottaknak a koronavírus mellett a rühösséggel is meg kell birkózniuk? Arra is jó lesz majd a szivacs? Esetleg az elmúlt 30 napban megváltozott a protokoll?

 Nagyra értékelném válaszát!

moncsicsi9 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 297

Tisztelt szerkesztőség. A kérdésem az lenne hogy miért nincs szó azokról az emberekről akik a vírus miatt el veszítettek a munkájukat 

Mint pl én és a párom. Alberletben lakunk. En is és párom is szálloda iparban dolgoztunk. Most se munka se pénz. Nem tudjuk mikor kuld el a tulaj. Nincs hova mennünk. Az hogy a kormany terve az hogy annyi munkahelyet teremt amennyit tönkre tett a virus ez nagyon szép dolog. De az a jövő és az nagyon messze van még. Kerdesem az hogy addig mi lessz velünk miből élünk mit eszünk hol fogunk lakni. Nagyon szomorú hogy ránk es sajnos nagyon sokan vannak ebbe a helyzetben mint mi es velünk senki sem foglalkozik. Miért nem? Ezt a problémát a kormánynak surgosen meg kell oldani. Támogatni segíteni a hozzánk hasonló vahy sajnos vannak még rosszabb helyzetben lévők is. Es ez nem a mi hibánkbol történt. De szükség van segítségre es nem a jövőben hanem most. Bizom benne hogy el olvassák es történik valami végre velünk is pozitiv ertelemben hisz egy magyar sincs egyedül?! Köszönöm 

Shakti stones Creative Commons License 2019.04.30 0 0 296

Tisztelt Kormányszóvivő!

 

A kérdésem az lenne, ha tudjuk azt, hogy milyen veszélyessé válhatnak a különböző vírusok, itt most főleg a kanyaróra gondolok, miképp lesz képes úrrá lenne egy ilyen nem várt járvány esetén az egészségügy? Mert ma a hazai lakosság kb 98%-a hiába van beoltva ez ellen is, vannak olyanok akik nálunk is vendégmunkásként dolgoznak még a kereskedelemben is, és akár épitőiparban stb, egyszóval az előzőek az emberekkel is foglalkoznak, élelmiszert stb árusítanak, vagy akár vásárlóként is az utóbbiak,veszélyt hordozhatnak.Honnan tudják önök azt, hogy be vannak e oltva minden jelenleg veszélyes vírus ellen is, a nálunk, a hazánkban alkalmazottként dolgozók sokasága? E mellett haza járnak időnként, és például Erdély és Ukrajna lakossága is, elég hiányos e téren, hogy nincsenek sokan beoltva és sok már náluk a kanyarós. Lehet e így kérdem én kereskedelemben akár eladóként is dolgozniuk, és tervez e a kormány rájuk gondolva is, egy újfajta szabályozást? Gondolva arra, csak megfelelő oltáslappal rendelkező személyek dolgozhassanak nálunk is, és ha mondjuk még az állampolgárságot is megkapták, csak ilyen egészségügyi alkalmassági vizsgálattal lehessen ilyen tevékenységet elvégezniük. Nem beszélve tényleg arról, vásárolnak az üzletben, és akik nincsenek beoltva ezek ellen a járványok ellen szintén elkaphatják akár a kanyarót is.Már az egyik Szombathelyi kórházban megtörtént ez, és tényleg elég az, hogy elkülönítjük az ilyen gyanús betegeket, és persze gyorsan beoltjuk kanyaró ellen őket, vagy jobb lenne, egy szigorúbb szabályozással elejét venni annak, hogy akár mindenkit behívjanak, akik nincsenek hazánkban megfelelően beoltva, és ezzel megkönnyítsék az egészségügy helyzetét is. Nincsenek kevesen azok se, akik magyarként itt születtek 1969 előtt. Ő közülük is van akik nincsenek tudtommal beoltva kanyaró ellen, és rájuk mennyire veszélyes lehet egy ilyen járvány is? De az afrikai eredetű vírusok is, mekkora veszélyt rejthetnek?Az állatoknál komoly veszélyforrások vannak, és ezekről valahogy jobb az információ, míg a lakosságot inkább a gyerekkel foglalkozó orvosok védőnők tájékoztatják.És nem beszélve az influenza is, milyen veszély lehet akár a gazdaságra nézve is, egy ilyen még komolyabb százezreket érinthető járvány? Laikusként, ha vannak valahol kisebb járványok, nem lehetne csak úgy sima alkalmassági papírokkal tevékenykedniük. De azoknak sem szerencsés az ilyen munka, akik nincsenek beoltva, és ezért nincs meg a védettségük.Tehát felmérést kellene végezniük a cégekkel, és ellenőrizni azt is, mindenki védett e, és ha nem, őket mielőbb beoltani kellene!Szabad e mondjuk influenza védőoltás nélkül is ma ilyen helyen dolgozni, ha tudjuk azt, ezek a helyek a legveszélyesebbek. Vagy kisgyerekeknél is,óvodában iskolában, elég komoly a veszély, ha influenza járvány tör ki, a szülőknek otthon kell maradni a beteg gyerekekkel.Valóban megterhelné a költségvetést ez, és nem jobb ma erre gondolni a kormánynak? Migráció is, nem lennék orvos én se, ha ilyen felelőtlen az unió, és beimportálják a különböző betegségeket is velük.Elég az is, ha az éghajlati változások miatt is történhet ez, nem szabad tényleg mindent megengedni Brüsszelnek! Talán majd komolyabb átfogó határzárlatot is el lehet így is indítani, és ide csak az jöhetne be, aki tényleg igazi menekült, elfogadja a szabályokat, és nem tud behurcolni rejtett betegségeket stb, amit persze tudom ellenőriztet ma is a kormány. De sajnos másra is ma figyelni kell, mert néha a nem várt helyről is érhet minket egy ilyen "járványtámadás". Ennyi lett volna, és gondolom hamarosan tesz is ilyen, vagy ehhez hasonló megfelelő lépéseket a kormány. 

 

 

       

hero1993 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 295

szeretném hogzay vissza adják a letiltott műsorokat kérem adják vissza mert én szeretném nézni a kidou senshi gundam seed,allison to lillia,suisei no gargantia és a hayate no gotoku kérem adják vissza hogy lehesen nézni szépen kérem mert én nagyon szeretem és szeretném tovább nézni a ha lehetne legyenek szivesek enyi köszönöm!

öko-lóg Creative Commons License 2015.01.26 0 0 294

Jaj....jaj

Előzmény: fdrm (293)
fdrm Creative Commons License 2010.02.05 0 0 293

Tisztelt Szóvivő!

Érdeklődnék, hogy érdekli-e a KORMÁNYT egy találmány / már uniós és nemzetközi szabadalom/, vagy kik döntik el, hogy van-e szükség ilyenre?

Munkahelyteremtés, környezetvédelem, újdonság vagy folytassuk a csődbement autóipar milliárdis támogatását, vagy, hogy végképp röhögjenek rajtunk, -egy asztalos csinálja meg fából a XXI. sz. robbanó motorját-, vagy támogassuk a " nagytudású" egyetemeket milliárdokkal, akik felkérésemre még válaszolni sem hajlandók ,nemhogy a  projekbe  részt venni, pedig a pályázati kiírások mindegyike azt kéri" vonjuk be az egyetemeket! - Eddigi hozzá nem értésüket fejezték ki azzal, hogy esetleg aki a kiállításon látta a motoromat, csak negatívan annyit mondott, hogy" kis ember vagyok én ehhez".

Egyetlen fontos dolog történt a 43 évi kutatásom alatt: Budapest, Jövő Háza, 2006.

egy bácsi odajött és nézte a kiállított modellemet. Már eltelt 3 perc, amikor megszólalt és csak annyit mondott: "Uram, gratulálok, 45 évig volam a Jendrassik motorok fő szerelője, és nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű is lehet egy 4 ütemű motor". Minden díjam , amit átvettem eddig, eltörpül e  mellett a kijelentés mellett. Nekem ez a legnagyobb díj az életemben!

Már nem pályázunk, mert gazdaggá tesszük a pályázatírókat / előre fizetjük a pályázatírás díját/és már látom, segítség Magyarországról nem jön. De bízom benne, hogy van még Magyarországon olyan szakember, aki megvalósítja / kellő tőkéje van hozzá!/az általam feltalált XXI. sz. motorját és nem kényszerülök arra, hogy 43 évi várakozás után összecsomagoljam és elinduljak a nagyvilágba szerencsét próbálni, vagy egyszerűen annak az országnak ingyen oda adani, aki már ismeri és tudja, hogy mit jelentene a jövő nemzedékének ez a motor sorozatgyártása. Még megmenekülhetne Magyarország is a teljes csődbe meneteltől. / www.fdrm.gportal.hu/

                                                              

Snakeins Creative Commons License 2009.01.06 0 0 290
Milyen ország és milyen ember, ami fideszt akar??

Ne komolytalankodj - zsebtolvaj helyett rablógyilkost?
Előzmény: Törölt nick (289)
Judit*** Creative Commons License 2008.11.18 0 0 288
Az állandó új adónem bevezetése helyett miért nem fehérítik ki végre a gazdaságot?

Eddig is csak alig 3 millió adózó húzta az ország szekerét, az új és újabb adókkal csak azokat súlytják, akik eddig is fizettek.

Mi lesz a parazitákkal?
Ők továbbra is csak élvezik az urbanizáció előnyeit, és röhögnek a markukba.

Tisztelettel: Judit

Dumás Sanyi Creative Commons License 2008.07.06 0 0 287
Azt üzeni, hogy emberrel szokott.
Előzmény: Törölt nick (286)
MI-BSc Creative Commons License 2008.04.28 0 0 285
Miért kell minden áron új adókat bevezetni?
originalqszi Creative Commons License 2006.04.05 0 0 284

Kedves Borókai Úr!

Melyik pozició áll Önhöz közelebb, a Heti Válaszbani vagy Orbán mellett????? Azért nagyon nagy szó, hogy 16 évvel a rendszerváltás után és 4 évvel az első Orbán kormány után sikerült a médiaegyensúlyt közel 90 a 10% arányba eltolni!!!!! Köszönöm:))))))

Elektronhiany Creative Commons License 2000.01.08 0 0 283
Van-e az áramszolgáltatónak ellátási felelőssége?
Miért van az, hogy a dorogi körzetben egy szélcsendes téli napon akár 40 (negyven) alkalommal fordul elő áramszünet, áramkimaradás? Az elektromos készülékek - számítógépek, gázkazánok - meghibásodásáért az áramszolgáltató tartozik-e kártérítéssel?
Nemrégen még normálisnak mondható volt az áramellátás. Amikor egy kétnapos áramszünetet úgy hirdetett meg az ÉDÁSZ, hogy a távvezetéken felújítást végez, azóta igen gyakori az áramkimaradás.
A településeket ellátó távvezeték mellett (kb. 100 méter távolságban) van még 2 (kettő) ipari távvezeték. Miért nem kapcsol rá az áramszolgáltató automatikusan ezen távvezetékek egyikére, ha a normál távvezetéken áramkimaradás van? Miért nem javítják meg a normál távvezetéket?
Miért nem folyamatos az áramellátás?
Választ e-mail-ben kérek.

katona-i@freemail.hu

913 Creative Commons License 1999.11.25 0 0 282
Általánosságabn félelmetesen primitiv hozzászólásokat olvastam/pl.rettegen/.(tisztelet a kivételnek!)
pl. banjaboy 15-20 éve ha igy irogatott volna, már hidegre tették volna.
Harpoon! nem ezt a kormányt kellene szidni, hanem megnézbi hogy miért tartunk itt és miért nem ott ahol pl. ausztria. bátorkodom azt hinni hogy 45-90 közötti éra töb kárt okozott mint az elvesztett 2.vh. tudomásul kell venni hogy minket senki nem segit, nem segélyez, csak mi kárpotólgatunk 50 éve.
T.Belzebub!.
Valamennyire ismerem az amerikai rendszerű iskolákat. A tanár 15-20 órát ad le, de egy óra 80-90 perc. az iskolának (elementary, middle, high school) 1-1 titkárnője van. A tanár irja meg a bizonyitványt, szervezi az osztály életét, kirándulásokat, stb. After school activity-t (szakköröket) szervez du-n. ha szakkör kirándulást szervez, akkor saját kocsiját használja és a szülőket kérik meg a fuvarozásra. Akkor is ha több száz km-ről van szó.(iskola csak a benzint fizeti!) Pluszban minden tanárnak különbözö "önkéntes" ajánlást kell tennie, félévente2-3-t. pl.hallloween esti ünnepség stb. Szóval azért dolgozgatnak.
Tény a fizetésük is nagyságrenddel különbözik, de megjegyezném, hogy a takaritó többet keres mint nálunk egy átlag diplomás, fizetésükből meg tudnak élni.
bocsi, kicsit hosszúra sikerült.
E. Hunter Creative Commons License 1999.09.25 0 0 281
Hogy Járait meg Orbánt miért a WC előtt kapták le? Mert így akarta sugallni a liberálbolsevik sajtó, hogy oda valók.
:-)
MaZsola Creative Commons License 1999.09.24 0 0 280
Kedves Borókai úr, Index szerkesztőség!

Köszönet azért, hogy a kérdésemmel indul a válaszok listája. Számomra nagyon megható volt.

Általánosságban megállapítható, hogy a kormányszóvivő úr elhivatottsága és hűségessége, valamint diszkréciója és probléma-simító készségei legalább elődei szintjén vannak, sőt rendszerint példát mutat nekik. Ezért mindenképpen elismerés illeti.

Sajnálatos azonban látni azt, hogy nehezen bírkózik meg a nyilvánvaló és kellemetlen problémákkal, ahol a válaszok keresése olykor lelkiismereti problémákat is okozhat.

A kormányzat és a választópolgárok ilyen új és közvetlen párbeszéde méltán tekinthető az egyik legrelevánsabb értelmiségi fórumnak, ezért bízunk benne, hogy az Index tovább munkálkodik hasonló (jobban moderáltabb) fórumok létrehozásában.

Őszinte támogatójuk
MaZsola

quequecc Creative Commons License 1999.09.24 0 0 279
Hát válaszolt Borókai Úr.

Talán többet érdemeltünk volna, lehet, hogy nem sikerült az éjszakája, esetleg kialvatlan volt az interjú időpontjában. Én csak a rossz kommunikációs stratégiájukra próbáltam felhívni a figyelmet, erre mit kaptam válaszul: "A kormány kommunikációja nem hibátlan, s valószínűsíthetően sosem lesz az, de hogy pökhendi stílusú lenne, azt nem látom be. " - mondta az interjú elején. Mire a válaszok végére értem, rájöttem időszerű lenne újra feltenni a kérdésem.
Másik:
Azt válaszolja, hogy kizavarásról nem tud. Kacagnom kell! Egy fotóriportert a felszereléséért nem engedtek be az előtérbe, miután kiküldték őket.
A Járai-Orbán sajtótáj. kép a WC-k előtt, vajon miért csak ott tudta őket leképezni a fotós?
Ilyen hozzáállással "ez is csak afféle meló", menjen vissza újságírónak.

egy Fidesz szimpatizáns

Alex27 Creative Commons License 1999.09.24 0 0 278
Háááát, nesze semmi fogd meg jóóóóól !!

Bár én úgy emlékszem kérdést tettem fel, és mégsincs válasz. Csak akkor miért nem úgy szólt a felhívás, hogy "a kormányszóvivő válaszol amire majd akar...."

Ez legalább tisztességes lett volna.

Egyébként ezeket a válaszokat, és ezt az információszűrést itt az Index-en nem vártam volna...
Most kezdek szkeptikus lenni... :Ö)

mAlter Creative Commons License 1999.09.24 0 0 277
Nem lettünk okosabbak, pedig lett volna itt egy-két kérdés, amire lehetett volna érdemben is válaszolni. Szerencséjére Borókai úr talált olyan kérdéseket is, amire a szokásos semmitmondással, vagy poénkodva lehetett válaszolni. Azért az is egyfajta válasz, hogy mire nem kaptunk választ.

(mA)

Előzmény: mAlter (32)
Bregg Creative Commons License 1999.09.24 0 0 276
Kedves Belzebub!
Semmi gond, pontosan arról van szó, amit leírtál. Részletesen a Politika fórumon a Mazsolázás... illetve az EU, OECD összehasonlítások topicokban már leírták illetve belinkelték a kollégák (F. B. I. Doktor Úr vezető szerepe ebben pl. vitathatatlan :-))) forrásokkal, mindennel együtt. Csak a "Kormányszóvivő úr" azt hiszi, hogy mindig elsütheti ugyanazt az érvet (érvrendszert), amiről már 100-szor bizonyították, hogy helytelen... :-(((
Előzmény: Belzebub (262)
Gejzírke Creative Commons License 1999.09.24 0 0 275
Nem azért mert az "én kérdésem nem vót benne" (a húzós kérdéseket már föl sem tettem), de szerintem az igazán normális tárgyilagos kérdések, mint pl. F.B.I. Doktor tényekkel, linkekkel, idézetekkel alátámasztott, egyáltalán nem provokatív vagy bunkódzó kérdései ki lettek hagyva.

Gondolom, de legalábbis remélem, hogy nem a szerkesztők válogatták ki ezeket (szerkezstők hallotok ???), hanem a kormányszóvivő úr ezekre nem tudott volna érdemben, hasonló tárgyilagossággal válaszolni. Egy eleve provokatív viccesebb, esetleg bunkóbb kérdésre könnyű hasonlóan bunkó, semmitmondó, mellébeszélő választt adni. Esetleg nem is kell, mivel a kérdés önmagában provokatív. De amikor odatesz valaki két egymásnak ellentmondó nyilatkozatot, amely a kormánytól, vagy annak köreiből származik, hát azt tényleg nehéz lehet megválaszolni.

Nem is történt meg.

Gejzír.

Szerkesztők: Ugye nem ti vettétek ki F.B.I. Doki kérdéseit? (és a hasonló kérdéseket) A doktor kérdez, csak utána tud receptet felírni :-) ...

homár Creative Commons License 1999.09.24 0 0 274
azt hiszem a következő választások alkalmával újra a fideszre fogok szavazni. már csak azért, mert kíváncsi vagyok, hogy a választások előtti előrelátható tehercsökkentés választási propaganda-e, vagy addigra tényleg jó lesz nekünk.
homár Creative Commons License 1999.09.24 0 0 273
igazad van, voltak hüje kérdések. de voltak komoly kérdések is hüjén feltéve.
Előzmény: beep (271)
Belzebub Creative Commons License 1999.09.24 0 0 272
Teljesen igazad van. De azért nem kellett vóna ez a flegma (polgári?)stílus.
Előzmény: beep (271)
beep Creative Commons License 1999.09.24 0 0 271
Viszont, ha egy kormanyszovivotol olyat akarok kerdezni, hogy arra valaszt is adjon, akkor elmegyek ujsagironak.

Mindenki tudta, hogy mi varhato ettol az "interjutol". A legfontosabb az volt, hogy "jujj az en kerdesem is benne lesz"? Es csak nagyon kis odszal adtuk, hogy normalis valaszokat fogunk kapni.

Itt csak nagyon pozitivan lehettet volna csalodni, de hat ez nem tortent meg.

Előzmény: homár (270)
homár Creative Commons License 1999.09.24 0 0 270
persze. de ha röhögni akarok, akkor inkább hofit hallgatom...
Előzmény: beep (268)
homár Creative Commons License 1999.09.24 0 0 269
na igen, de akkor meg jön a másik. ráadásul mi fogjuk megválasztani. szvsz a szavazás egyfajta mazochista perverzió.
nekem azér elég visszásnak tűnik a helyzet. először aszongyák, hogy "öregem, szavazz ránk, mer' mi úgy fogjuk zsírozni a dolgokat, hogy neked lesz a legf@szább a világon". aztán mikor megkérgyük tőlük, hogy nekünk mér' nem jó, nekik meg mér' igen, akkor aszongyák hogy "hö-hö, aszitted ingyen csinálom? nem tudtad, hogy ide speciális tudás köll?"
Előzmény: rettegen (267)
beep Creative Commons License 1999.09.24 0 0 268
"Mert a cserepkatonakat nem adtak" - ez jo volt.
rettegen Creative Commons License 1999.09.24 0 0 267
"ez is csak afféle meló"
f@szt nem olyan mint a szinészet, sőt olyanok mint a vándorszinészek.
Hááát nem túl profik de valahogy majd csak odább állnak!!!!
Előzmény: homár (266)
homár Creative Commons License 1999.09.24 0 0 266
az ország vezetése, az nem munka, hanem hivatás. mint pl a pedagógus. vagy az orvos.
Előzmény: homár (265)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!