Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2015.01.27 0 0 271
Előzmény: NevemTeve (269)
bérbeadó Creative Commons License 2015.01.08 0 0 270

Kedves Fórumozók!
Lakásomat 2011-évtől 2014-évig használhatta egy testi hibás pár, akik a rezsit fizették csak.A számlák az én nevemen voltak, és ők a csekkek alapján nekem adták a pénzt és én fizettem be.Most úgy néz ki, hogy fizetnem kell az " albérleti díj, és a rezsi után " adót,+késedelmet + kamatot..Albérletet amit nem fizettek, rezsit amit ők használtak, akkor most ez hogy van? Ha fizetnem kell, akkor az baj, mert nincs miből.El vagyok keseredve és nem tudom mi tévő legyek.Ki tud nekem ez ügyben segíteni, kihez fordulhatok?
Minden segítséget előre is köszönök.

Üdvözlettel:
Kocsis

NevemTeve Creative Commons License 2015.01.06 0 0 269

Jól látom, hogy még nincs 1429 számú nyomtatvány, vagy arról van szó, hogy majd csak később lesz elérhető?

szonja02 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 268

Kedves Fórumozók!

Az után szertnék érdeklődni, hogy tudja-e valaki, hogy az adótartozás elévülésének mik a feltételei.

Konkrétan: 2005. 02. hóban megszünt vállalkozás 2009-es folyószámla kivonata szerint még számoltak el elévülést, de a 2010-es évre egyáltalán nem számoltak el. Mi a teendő ilyenkor kérni kell az APEH-ot hogy számolja el? Mi havonta törlesztjünk az adótartozást, mi van ha már elévült összeget is törlesztettük?

 

geva54 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 267

Érdekesség, terjed:

Az adósok listáján az APEH benne lenne az első 10-ben, ha saját magát is hajlandó lenne felsorolni. Nem fizet rendesen a dolgozói után Tb-t, adót stb stb.  

rkyra Creative Commons License 2012.03.27 0 0 266

Igazából egy kérdésem lenne, amibe az apehos ügyintézőknek és a könyvelőnek is beletört a bicskája. Hátha majd itt...

 

Másodfoglalkozású (36 órás főállás melletti) egyéni vállalkozónak, aki alanyi adómentes, nem eva-s, nem átalányadózó, nincs alkalmazottja és nem lesz vállalkozói kivétje (ami után járulékot kellene fizetnie), milyen időközönként kell bevallania? Nem a befizetésre gondolok.

A 1258-as leírásában a havi bevallásra vonatkozóan mindhárom pont kilőve, a negyedéves határidőre vonatkozóan is. Elég, ha jövőre a 1253-asban mindent töredelmesen bevallok?

dr_ius Creative Commons License 2012.03.20 0 0 265

Meghatalmazottnak ha van, és

 

(7)387 Az adóhatóság megkeresésre tájékoztatja az adótitokról

a) a bíróságot;

b) a nyomozó hatóságot, ha a tájékoztatás a büntetőeljárás megindítása vagy lefolytatása érdekében szükséges;

c) a nemzetbiztonsági szolgálat főigazgatója által engedélyezett megkeresés alapján a törvényben meghatározott feladatkörében eljáró nemzetbiztonsági szolgálatot;

d)388 a rendőrségről szóló törvényben meghatározott belső bűnmegelőzési és bűnfelderítési feladatokat ellátó, valamint a terrorizmust elhárító szervet a törvényben meghatározott feladatai ellátása érdekében, az abban kapott felhatalmazás körében;

e) az Állami Számvevőszéket, a Kormány által kijelölt belső ellenőrzési szervet, az Európai Csalásellenes Hivatalt (OLAF), ha a tájékoztatás az ellenőrzéshez szükséges;

f) az adópolitikáért felelős minisztert, ha a tájékoztatás külön törvényben, illetve a 11. §-ban meghatározott feladata ellátásához szükséges;

g) a költségvetési fejezetet irányító szervet, ha a tájékoztatás az államháztartásról szóló törvény szerinti belső ellenőrzéshez szükséges;

h) a központi költségvetésből vagy Európai Uniós forrásból támogatást folyósító szervet, ha a tájékoztatás a támogatás igénylése, felhasználása, elszámolása jogszerűségének megállapításához szükséges;

i) a helyi önkormányzatok törvényességi ellenőrzéséért felelős szervet a helyi önkormányzatokról szóló törvény 33/A. § (2a) bekezdés c) pontjában meghatározott körben.

 

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.20 0 0 264

Csak a Bíróságnak és a Rendőrségnek!

Előzmény: v431018 (262)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.20 0 0 263

Segítségetszeretnék kérni hozzáértőktől, tapasztaltabbaktól!

 

Kérdésemhez a következőket kell tudni:

 - egyszeres könyvvitelű egyéni vállalkozó vagyok.

- január elején beérkezett egy konténer Kínai árum Koperbe. Az árura 0% vám és 27% Áfa vonatkozik.

- Koperi vámkezelés után megérkezett az áru, de nem kaptam NAV –tól semmilyen papírt a mai napig az import Áfá-ról.

- Közben egy beruházás miatt Áfa visszaigénylő lennék.

- Negyedéves adózó besorolásban vagyok.

 

Kérdés: Üti-e, semlegesíti-e egyik Áfa a másikat a negyedévem végén?

 

Segítségét köszönöm!

v431018 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 262

Olyan kérdésem lenne hogy az Apeh kinek adhat ki mármilyen vagyoni dolgaimról adatokat. Előre is köszönöm szépen!

miaprincess Creative Commons License 2012.02.29 0 0 260

külföldi állampolgárként 2 éve egy hónapot dolgoztam Mo-n, diákmunkán. a diákmunka-szervezet adózott utánam, és csak most említette valaki, h lehet, h adóbevallást kellett volna készítenem. meg tudná valaki mondani, h ilyenkor mi a teendő?

NevemTeve Creative Commons License 2012.02.23 0 0 259

Köszi, akkor nem is kell tovább várnom!

Előzmény: Ata samurai (257)
Ata samurai Creative Commons License 2012.02.20 0 0 257

"Fontos változás 2012-ben, hogy az előző adóév vonatkozásában az egyszeres és a kettős könyvvitelt vezető adózóknak is a 1129-es számú nyomtatványon kell teljesíteniük társasági adó bevallási kötelezettségüket." Önadózó

Előzmény: NevemTeve (255)
Ata samurai Creative Commons License 2012.02.20 0 0 256

Késő. Tanulmányozd az szja tv. ingóságok eladásáról szóló részét. Az szja bevallás útmutatójában magyarázni is próbálja általában a hivatal. Ráadásul idén ez kiemelt ellenőrzési téma.

Előzmény: Boleyn (254)
NevemTeve Creative Commons License 2012.02.20 0 0 255

Szerintetek idén lesz 1128-as számú program a tavalyi évhez? Ahogy így visszagondolok, tavaly ilyenkor már volt 1028-as...

Boleyn Creative Commons License 2012.01.23 0 0 254

A következő lenne a helyzetem: kb. egy éve viszonteladói szinten kereskedek a vaterán, aminek következtében ennyi idő alatt 110000 Ft jutalékot fizettem be. Most döbbentem rá (egy vevőm ugyanis számlát szeretett volna), hogy ebből elég nagy bajom is lehet, így szépen leszedtem minden külföldről rendelhető termékemet.  Érdekelne, hogy ennyi jutalék után felkereshet-e az apeh? Ha igen, mire számthatok/mennyi "pénzbüntetésre"? Hallottam valahol hogy van egy felső határuk, az után kell adózni, ez igaz? Ha igen, mennyi az az összeg? Egyáltalán a jutalékot nézik ez esetben, vagy azt, hogy mennyit profitálhattam ebből eddig kb? Amúgy megélni nem tudnék belőle, csak valami segély melletti kiegészítésként kezdtem el. Az áruk többsége 15-30000 Ft közötti, épp ezért nincs olyan hú de nagy eladás, kb. 1 hónapra jutott úgy 4-5. Mindenképp szeretnék vele leállni. Késő vagy még időben vagyok?

CimbiUaz469 Creative Commons License 2012.01.19 0 0 253

Nekem csak 2 kérdésem lenne. Miért nem lehet a benzin áfáját visszaigényelni? És mi miért hagyjuk az ezekhez hasonló lépéseket az állam részéről?

kiskertész1 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 252

Sziasztok!

 

Virágboltom van, és minden évben jó pár Apeh ellenőrzésen túlesek. Minden alkalommal a jegyzőkönyvben feltüntetik, hogy a boltban tárolt nyugtatömb nem felel meg az elvárásoknak. 2009 tavaszán szólt a könyvelőm, hogy válltozás van cseréljem ki az addig megvásárolt tömbjeimet, amit meg is tettem. 2010 tavaszán ismét vásároltam ( nyomtatványboltban ) nyugtatömböket, és ma ismét nem feleltek meg az apeh szerint.

Kérdésem az lenne, hogy a Betéti társaságokra hol találok valamilyen nyugtatömb mintát, ami hivatalosnak tekinthető. Az ellenőrök nem adtak felvilágosítást arról hogy szerintük miért nem felel meg. A nyomtatványboltosoknak szerintem tudni kellene, de ezek szerint ez sem mindíg van így. Már az is megfordult a felyemben, hogy mivel nem tudtak másba belekötni ezt talállták ki. ( A szigorú számadású nyomtatványok gyűjtőtömbjében is minden jól volt bevezetve )

Segítségeteket köszönöm!

 

Kertészke

yudus Creative Commons License 2010.11.12 0 0 251

Anyukám most esett bele ebbe a csapdába. Ilyenkor csak azt lehet tenni, hogy feljelentjük?

Gondolom, a pénzt már nem kapjuk vissza senkitől. A legrosszabb, hogy nekem is gyanús volt, de

mégsem tettem semmit. 

Előzmény: dr1juris (249)
yanesz Creative Commons License 2010.11.11 0 0 250

Sziasztok!

 

Csomagküldő kereskedelemmel szeretnék foglalkozni.Egyenlőre csak a vaterán szeretnék árusítani.(heti 36 órát meghaladó főállásom van)

Több kérdésem van.

 

1.Mennyit kéne adóznom az eladások után?

2.Miket tudok visszaigényelni?

3.Nem lenne olyan nagy forgalmam,ehez könyvelő is kell?

4.Eu-n kívüli áruk behozatala az vámköteles,mennyi a vám,az összes költség ?

Miket tudok leírni?(rezsi egy része,számítógép,..)

dr1juris Creative Commons License 2010.11.05 0 0 249

Ha átverés, akkor feljelentést kell tenni a rendőrségen csalás miatt ismeretlen tettes ellen, hogy másokat már ne csaphasson be. És persze ne fizessen SEMMIT egy nem létező "cégnek".

Előzmény: mathandy (248)
mathandy Creative Commons License 2010.11.05 0 0 248

Sziasztok.Azért írok ide mert igazából nem tudom kihez fordulhatnék...

Állást keresek folyamatosan, a napokban egy hirdetésre jelentkeztem és egy KFT- nél felvételt nyertem.Orvosi vizsgálatra hívtak be,de ehez kértek egy 6000Ft-os befizetést számlára,mondván saját üzemorvosuk van.Külön kérték az előre befizetést.Gyanakvó vagyok, ezért alapból utánanézek  az interneten a cégnek.SEMMIT nem találtam a BERNE-Clear KFt-ről a neten a hirdetésein kívül.Menéztem az APEH-nál és a megadott adószám nem létezik.Ráadásul az a cím ahová hívtak nem létezik.Írtamnekik ,hogy adjanak meg egy valós címet  de erre már nem jött válasz.Engem nem tudtak átverni, de lehet más egyből befizeti és így átverik...Véleményt szeretnék.

zaragozaB410 Creative Commons License 2010.10.31 0 0 247
Na először is aki az önkormányzatnál van menjen a p...ba első körben. Ugye azt az időszakot már bevallottad ÁFA bevalláskor és ne ragozzuk.
A következőt teheted. Kiállítasz egy új számlát, de a teljesítési idő az az időszak, ami az eredeti számlán szerepel. A számla kiállításának és fizetési határideje pedig az a nap amikor elkészíted a számlát. Ha ma állítod ki akkor a mai nap. A számla megjegyzés rovatába beírod, hogy utólagos reklamáció miatt került sor ismételten új dátummal a számla kiállítására. ezt ki ne hagyd!
Ha nem változik semmi, ÁFA, nettó összeg és minden egyéb akkor nincs önellenőrzés, az új számlát beteszed a könyvelt időszakba és természetesen mellé teszed az eredeti sztornóját is. Ha van bármilyen változás mondjuk ÁFA, akkor önellenőrzés és kifizeted a pótlékot.
Én írnék egy jegyzőkönyvet is, hogy miért lett újra kiszámlázva az összeg és aláíratnám az önkormányzati emberkével is.
Egyébként mostanában ez nagyon divatos dolog.
Előzmény: t.gyenó (242)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.27 0 0 246
Ez személyi jövedelemadó köteles, amit ebben az évben szerez arra vannak szabályok, SZJA, ld. www.apeh.hu

Az jövő évit nem tudom elfogadták-e, de abban pl. már egykulcsos, 17%-os lesz.

Ott kaptok hiteles és hivatalos választ.
Előzmény: borókaág (245)
borókaág Creative Commons License 2010.10.27 0 0 245
Két nyugdíjas szeretne szobát kiadni abban a saját házban, amiben benne laknak. Hogyan kell ilyenkor adózni?
t.gyenó Creative Commons License 2010.10.26 0 0 244

Köszi, hogy reagáltál.

 

Ja, a pályázatosok sz*rakodnak, de valószíná sztornózás lesz a vége.

 

Amúgy a könyvelő nem volt a helyzet magaslatán ez ügybe, és gondoltam megpróbálkozom itt, hátha többet tud valaki mondani annál, hogy ezt nem lehet sehogy megoldani..

 

 

Mégegyszer köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.25 0 0 243
Ha csak hiányzik egy SZJ szám, az utólag javítható (dátummal, aláírással):, de menjen a csudába az önkormányzat, ha befogadta a számlákat, megírnám nekik. Biztos a pályázatot elbíráló szervezet kekeckedik.

A másik megoldás sztornó számla, és javított új.

fejből ennyit tudok, de lehet lesz itt okos, vagy könyvelő (azt is érdemes megkérdezni).
Előzmény: t.gyenó (242)
t.gyenó Creative Commons License 2010.10.25 0 0 242

Szia!

 

Segítségre lenne szükségem.

Van egy építési vállalkozó, aki Önkormányzatnak dolgozott még márciusban. A számlákat leadta, az önkormányzat fizetett. DE, az önkormányzat pályázati pénzen finanszírozta a beruházást és a számlákat most októberben dobták nekik vissza, hogy nem jól vannak kitötve. Minden munkafolyamatot fel kellett volna tüntetni a számlán. Azt kérték, hogy javítsa ki a számlákat, de ugyanarra a dátumra. Mivel már október van a számlatömb se márciusnál tart.

Kérdés, milyen módon lehet kijavítani a hibát, úgy, hogy közbe ne sértsük meg a számvitel szabályait???

 

Előre is köszi!!

l.p.t. Creative Commons License 2010.10.22 0 0 241
Köszönöm a választ!
Előzmény: dr1juris (240)
dr1juris Creative Commons License 2010.10.22 0 0 240
Természetesen lehet. A vállalkozó körülményei nem befolyásolják az alkalmazottakra vonatkozó szabályokat. (Sőt, logikailag éppen az ilyen esetekben a leginkább célszerű, hogy lehessen olyan alkalmazottja, aki a munka egy részét helyette végzi.)
Előzmény: l.p.t. (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!