Keresés

Részletes keresés

irreverzibilis Creative Commons License 3 órája 0 0 234711
Előzmény: henngergely (234710)
henngergely Creative Commons License 6 órája 0 1 234710

Szolgálati közlemény:

Vas Kata Blanka 4. lett az országúti világbajnokság női mezőnyversenyén.

irreverzibilis Creative Commons License 2 napja 0 0 234709

értem, viszont strand miatt én nem mentem el Siófokig ez az önkoris Lidó nagyon meghitt volt,utána meg rákaptunk a honvédségire,ott még a kaja is nagyon korrekt

Előzmény: bátyó (234708)
bátyó Creative Commons License 2 napja 0 0 234708

Elvileg a Balatoni Bringa Körút nem arra vezet, de a Club Aligán keresztül egy kis szintet (~ 100m) és távot meg lehet spórolni.

Ha siet az ember vagy már fáradt, akkor az egy jó útvonal.

A másik munkásabb, de látványosabb.

A strandok miatt pont nem jó, mert bár van jó néhány fizetős és szabadstrand is, de Siófokon jóval nagyibbak a lehetőségek ebben a tekintetben.

Előzmény: irreverzibilis (234705)
PMiheller Creative Commons License 3 napja 0 0 234707

Szia, nem mindig sikerül kiegyensúlyozni, vagy van olyan amikor a felsőcsövön 3 bowden is fut, na akkor muszáj az üléscsőre fogni. Súlyosbítja a helyzetet ha mondjuk a bicaj egyensúlyban van de kibeszek egy agydinamód első kereket vagy agyváltós hátsót... De igen, a lyukak 15 fokonként és stift tűnnek nekem is megoldásnak. De ennyiért így is jó vétel! 

Előzmény: dhpage (234706)
dhpage Creative Commons License 3 napja 0 1 234706

átmenő csavar. nekem is az van benne. ha olyat fogok meg vele, ami elfordítja, akkor beleteszem. egyébként meg szabadon tekergethető.
de legtöbbször elég, ha a felsőcsövön helyezgetve egyszerűen kisúlyozod a gépet.

Előzmény: PMiheller (234698)
irreverzibilis Creative Commons License 4 napja 0 0 234705

de oda nem is vezet a Balaton kör ugye? max a strandok miatt célszerű lemenni

Előzmény: bátyó (234703)
Vilard1 Creative Commons License 4 napja 0 0 234704

Köszönöm bátyó!

Nagyon jó hír!

Vasárnap akkor arra megyünk! :- )))

Vil

Előzmény: bátyó (234703)
bátyó Creative Commons License 4 napja 0 1 234703

A Club Aligán ma délelőtt simán át lehetett menni.

Építkezésnek semmi nyoma, mindhárom kapu használható.

Ellenben az akarattyai volt MÁV gyereküdülővel (most az MNB a tulajdonos). Ott építkeznek ezerrel, jönnek-mennek a betonszállítók, de azért át lehet rajta hatolni.

Előzmény: Vilard1 (234695)
Pinyo Creative Commons License 4 napja 0 0 234702

Akkor értem, köszi a magyarázatot.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (234700)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 5 napja 0 0 234701

Nekem kb ilyen van: https://bnfshop.hu/termek/ketoldalas-ragasztoszalag-50mm-10m-folia-schuller/

Olcsó, tehát alig van “ereje”, tehát jelen esetben ideális.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (234700)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 5 napja 0 0 234700

Félreértetted. Nekem 3 bringám van, de csak 1-1 első és hátsó lámpám, azaz nem hagyom soha fent az utoljára használton őket. Azért is írtam ezt a vékony ragasztót, nekem sárgás, gyakorlatilag átlátszó, mert ez nem masszívan rögzít, csak egy masszív O gyűrűs rögzítésnél a forgást akadályozza. S könnyű levenni a lámpát róla. Én direkt a bringára ragasztom, s nem a lámpa tartójának belső körívére, mert íg idő után a levegőből a finom por beleragad (mármint nappal, amikor nincs fent a lámpa), ezért még könnyebb leszedni a már alig ragadó szalagról a lámpát.

Előzmény: Pinyo (234684)
SzeZo Creative Commons License 5 napja 0 0 234699

Saját bringával gurult be egy kolléganő a melóhely udvarára. Ahogy kanyarodott, lámpája szépen végigpásztázta az első emeleti ablakokat.

Úgy gondolom, ez is egy jó beállítás, mert nem vakít messziről, hiszen jó darabig a szemből jövő feje fölött húznak el a fénysugarak.

PMiheller Creative Commons License 5 napja 0 0 234698

Egy év után csak egy negatív tapasztalatom van a szerelőállvánnyal, hátha valakinek van rá ötlete, hogy lehetne kijavítani:

A vízszintesen álló cső, ami a vázat fogja a végén, na az el tud fordulni, a marokcsavar, meg a ricnizés együtt nem elég a nyomaték ellen, nem bírom annyira megszorítani, hogy egy nehezebb (vagy pl. az üléscsőnél felfogott könnyebb) bringa ne forduljon el rajta. Pláne ha kiveszek egy agyváltós hátsókereket vagy ilyesmi történik...

Előzmény: halaloszto (234694)
henngergely Creative Commons License 5 napja 0 0 234697

Nekem is van úgy 1,5 éve, eddig abszolút bevált.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 5 napja 0 0 234696

„a műanyagok is tartósnak néznek ki, majd elválik”

:) Ez nekem is így rémlik: a felfogatásnál el szoktak csúszni a kék műanyagsapkák. De remélem, hogy az újabb modelleken már nincs ilyen gond.

Vilard1 Creative Commons License 5 napja 0 0 234695

Bátyó

Szuper segítség lenne! Ha alkalmas és megteszed értem naggyon nagy köszönet! :- ))

Vil

Előzmény: bátyó (234693)
halaloszto Creative Commons License 5 napja 0 0 234694

Jelentem a határúti lidlben volt tegnap szerelőállvány is meg tárolóállvány is. 

A szerelőállvány tényleg igen masszív. Nehéz, komoly csövek, a műanyagok is tartósnak néznek ki, majd elválik.

Előzmény: halaloszto (234654)
bátyó Creative Commons License 5 napja 0 0 234693

Augusztus legvégén simán át lehetett menni rajta.

Lölö építkezik, tehát soha nem lehet tudni, mikor mire van lehetőség.

Csütörtökön megpróbálok átmenni rajta este megírom a tapasztalataimat. Ha még nem késő.

Előzmény: Vilard1 (234686)
Vilard1 Creative Commons License 6 napja 0 0 234692

Koszonom!

Előzmény: irreverzibilis (234688)
dhpage Creative Commons License 6 napja 0 0 234691

rövidben? uhh...itt 8 fokot mutatott a külső :)

Előzmény: Vilard1 (234685)
dhpage Creative Commons License 6 napja 0 0 234690

ja hát azokon a sziklákon csoda ha valami a kormányon marad
sajnáltam, mert minden össze volt készítve, aztán beütött a fejhasogatás egy órával előtte :(

Előzmény: Pinyo (234681)
rezgaras Creative Commons License 6 napja 0 0 234689

A múlt héten jöttem fel a Balatonról Budapestre a 7-esen és azt kell mondanom, hogy bár tartottam a dologtól, nem volt egyetlen egy veszélyes helyzet sem. Egy helyen jöttek csak közelebb, a 35-ös környékén, ahol felfelé két sáv van. Ott, ha a belső sávon előznek, a külsőn közel jönnek el, mert nem marad nekik hely a kerüléshez.

Bicikliztem külföldön is és nem tartom a magyar helyzetet rosszabbnak. A '90-es években sokkal rosszabb volt: akkor még számtalan pótos IFA járt az utakon. Ők soha nem fékeztek, ha nem volt hely a bicikli előzéséhez, mert akkor egy örökkévalóság volt, amíg újra felgyorsultak. Akkoriban nyomtak be árokba...

Előzmény: megré felügyelő (234680)
irreverzibilis Creative Commons License 6 napja 0 0 234688

augusztusban már volt építkezés,de át lehetett tekerni,nyitva volt a kapu

Előzmény: Vilard1 (234686)
SzeZo Creative Commons License 6 napja 0 0 234687

Van olyan autós is, amelyik a beláthatatlan kanyarban is átlépi a felezővonalat előzéskor. Szerencsére eddig nem jött szemből motoros - a felezővonalon...

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (234683)
Vilard1 Creative Commons License 6 napja 0 0 234686

Balatonaligai segítség kérés

Talán bátyó rögtön tudja is, vagy ha valamelyikünk járt arra mostanában akkor érdekelne, hogy a Club Aligán keresztül lehet menni bicajjal most? Van az a szakadt vaskapu az Akarattyai végében ami általában nyitva van, meg hallok valami építkezésről is ami betehet ennek. 

Köszönöm ha pontosítotok!

Üdv: Vil

Vilard1 Creative Commons License 6 napja 0 0 234685

Köszi Pinyó, jól összefoglaltad! :- )

De a lámpa problémát  megoldhattuk volna valami gyorskötegelővel! Sorry! Sőt asszem rgasztószalag is volt nálam. :- ))

És igen tényleg hidegebb volt mint eddig bármikor! Nekem ez a rövid nadrág mellé fogás volt...

Muszáj a téli/őszi cuccokat előszedegetni!

Üdv: Vil

Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 234684

USB-n tölthető, muszáj leszedni. Plusz a lopásvédelem miatt is.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (234682)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 6 napja 0 0 234683

Van egy altípusa az autósoknak, akik a szembejövő forgalom hiányában is mindenképpen úgy akarnak bringást előzni, hogy a felezővonalon innen maradjanak. Ha ezeket azzal, hogy kicsit beljebb mész, arra kényszeríted, hogy legalább két kerékkel átlépje a felezőt, akkor fura módon már nagy helyet hagy, métereket.

Én csak arra tudok gondolni, hogy emögött nem rossz szándék van, vagy leszarom tabletta, egyszerűen beidegződés és/vagy téveszme.

Előzmény: orygabor (234677)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 6 napja 0 0 234682

Én nemrég untam meg a rekumon azt, hogy mindig lábfejjel vissza kell állítani a lámpa szögét. A lámpa nem a kormányon van, hanem az ún. boom (ormányrúd?) elején egy adapteren. Sok “tudományt” kipróbáltam, raktam alá régi gumibelsőt, rongyot, stb-t, hogy feszüljön az O gumi, de a legegyszerűbb dolog elég sokára ugrott be: kétoldalas ragasztószalag. Nem kell a brutál Tesa, elég a legegyszerűbb vékony hártyaszerű. Csak úgy mondom. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!