Keresés

Részletes keresés

Macskapecér Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150257

Szia!

 

Nézz körül itt: http://world.honda.com/MTB/

Úgy látom nem tavalyi fejlesztés...

 

Körte

Előzmény: zf (150256)
zf Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150256
Sziasztok!

Tud valaki valami bővebbet erről a hajtóműről? A 07.08-i schladmingi MTB világbajnoki futamon láttam egy Honda feliratú kerékpáron. Tudom, hogy régen volt, de csak most értem még haza, gép- és netközelbe. Nem mintha akarnék egy ilyet, csak érdekel.
hajtómű
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150255
pfff, ez nem túl jó.
egyébként közben úgy döntöttem kipróbálom a slime-ot. azt hiszem ez (vagy valami ehhez hasonló) megoldás lesz az ideális.
Előzmény: pROF (150252)
Simigeri Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150254

Én is teszteltem.

A gyerek felfújható kismedencéjén eddig jól teljesit :-D

A Gázlót sajnálom hogy kihagytam. A táj gyönörű, eddig gyalogosan túráztam arra. Szivesen kiköptem volna a tüdőm bringával is.

 

S feltenném újra a kérdésem szerényen, a 28-i Kemence TT-ről tudtok-e tapasztalatokkal szolgálni? (20km aszflat, 50km MTB stb).

 

Előzmény: pROF (150252)
kaviat Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150253
off : mi pedig pénteken voltunk a cuha-völgyben, ugyan nem kerekeken, hanem vonattal mentünk vinyére és onnan gyalogoltunk le porva-csesznekre. gyönyörű az egész környék! gyerekekkel ennél nagyobb gyaloglásra nem válalkoztunk, a 3ból kettőt így is majdnem végig kézben kellett hozni /az én kettőm mellé csatlakozott hozzánk az unokatesójuk is/.
pROF Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150252
Gázlón megvolt az öntapi folt első tesztje. Nem teljesített túl fényesen, 50 km-nél elengedte az előző este felrakott folt a gumit, úgyhogy cseréltem új belsőre. (Addig egyébként jó volt, nem lassan engedett, hanem egyik pillanatról a másikra.) Még adok neki egy esélyt, városban lehet, hogy tovább bírja majd...
Előzmény: Törölt nick (149617)
pROF Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150251
Gázló tényleg szuper jól sikerült idén is. Én is kiemelném a kifogástalan szervezést, minden elismerésem a HBSE csapaté. Az Augusztin-tanyánál lévő frissítőpont nagyon jó újitás volt.
A Hajag idén nekem sem tűnt olyan durvának, és egyébként is végig nagyon jó formában éreztem magam. Nettó 6:25-öt mentem, ami nekem bőven megfelel. (Bruttóban persze csak 9:05. Ez idő alatt Henger majdnem 2 kört megy :)
nomad von Fblodilovich Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150250
Eztfigyeldoda, Cédric Gracia és hasonló nagy nevek versenyeznek majd szeptemberben a Deák téri metróaluljáróban. Red Bull Metroride
Istyu48 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150249
Gázló

Már nincs mit hozzátenni, mert az előttem szólók lelőttek minden poént. Megcsináltuk, sokan voltunk, jó idő volt, jól éreztük magunkat. A Bakony szépsége mit sem változott, szép mint mindig. Kifogástalan szervezés, minden elismerés a HB-s csapatnak.

Külön elismerés Hengernek, aki bámulatos teljesítménnyel mindkét távot lenyomta!

És külön köszönet a Grupis csapatnak is, hogy minden hisztériám ellenére kitartottak mellettem. Megható volt amikor a márkói ponton megleltem elveszettnek hitt hű társaimat. Őszintén szólva, nagyon jól esett, köszi fiúk!
kivi Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150248
A Te fiad nem kacsintgat a terep felé? :-)
Előzmény: gyuri62 (150247)
gyuri62 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150247
Nagyon jól nyomta, pláne így tornacipőben !
Előzmény: SzeZo (150246)
SzeZo Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150246
Nagyon szereti Dani a terepet. Azért is hívtam el, mert itt volt belőle elég. Sikerült jól telebeszélnünk a fejét, hogy majd így a Hajag, meg úgy a Hajag és az lett a vége, hogy mire beleélte volna magát a mászásba, már a frissítő ponton is voltunk. Meg is egyeztünk, hogy nem hajagszunk erre a hegyre:-).
Előzmény: kivi (150238)
gyuri62 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150245

Gázló képek

 

Hátha valaki magára ismer :)

Előzmény: janimaci (150231)
happyzso Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150244
szóval erre válaszoltam..
Nemo kb 10 körü érkezett, tán kicsit utána...
Előzmény: kivi (150238)
happyzso Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150243
kb 10 körül ért be. ...
Stms Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150242
Stms Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150241
Na, akkor az én Gázlóm...

Olvasván az itteni lelkesedést, fejembe vettem, hogy kipróbálom. Sose voltam szervezett bringás megmozduláson, és 110 km-nél többet sose tekertem (az is színaszfalt volt). Lelkiekben 90-re készültem, de piszkálta a csőrömet a gázlók híre...
Pénteken délután felcsaptam a bringát a vonatra. Hátsó keréken fél centis ezüstös tárgy csillogott. Igen, rajzszög... Budafokra már meg is ragasztottam. Alkalmi útitársam megjegyezte: péntek tizenhárom. Hülye babonás majom - gondoltam.
Szállás nehezen lett meg, mivel csak a neve panzió, valójában egy kollégium Veszprém állítólag legocsmányabb részén, a lakótelepen. Eltekertem a bankhoz, ahol a második próbálkozás után kiderült, hogy a kora délutáni ünnepi pálinka formattálta az agyamból a pinkódomat.
Veszprémi cimborám kisegített a bajból, este 10-re hozott kölcsönt (addig aludtam 3 órát - vacsora elmaradt), majd rövid beszélgetés után 11 körül szundi.


Reggel 5-kor kelés, csomagol, elront a tecsóba, majd a múzeumhoz. Reggeli gyanánt befaltam egy tábla csokit, meg egy kiflit. Kértem egy 130-as tabellát, hátha...

A csipre várva a sorban mögöttem álló hölggyel megbeszéltük, hogy ő is először van Gázlón a férjével, így vezesse a vak a világtalant, 7:38-kor hármasban nekivágtunk.
Előttünk rutinosak haladtak, így csak arra ügyeltünk, hogy mindig lássunk valakit. Rögtön elszaladt előttünk egy fekete macsek, bevállaltam az első keresztezést (mivel nem vagyok babonás).
Kellemesen haladtunk, a herendi emelkedő elején egy sporttárs említette, hogy hosszú lesz, így nem törtem magam. A tetőn SzeZo kollegával találkoztam. Fodor-tanya előtt baromi jó volt a földút.

Odvaskőpusztán befaltam egy darab sajtot, vizet töltöttem, és nekivágtunk... a 130-nak. Jó egy órát elvett, hogy beálltam a Mókus Örsbe, de a Kőris-hegyen életem legboldogabb pillanata volt a két szem szőlőcukor, és előtte a kollegák (Locdatar) bíztatása.
Lejtőőőőőőőőőő!!! Téptünk lefelé, majd találka a Pokolban. Somlói, túróspali.
Gázlók. Baromi jó, csak a nagy örömködésbe kicsit sok energia ment el, de a táj kárpótolt. A Cuha-völgy az ország egyik legszebb része!
Kicsit fásultan másztam fel a szántóföldön Borzavár felé, ahol Locdatar kollegáék beértek (ha fél percet várnak, ragyogó képet tudtam volna róluk készíteni, de így nem), majd elhúztak.
Bakonybél után a János Medve által megadott borzalmakra készültem, de az emelkedő hamarabb kezdődött, cserébe félúton a lejtő hosszabb (legalábbis az én méresem szerint).
Fenn müzli, víz, befutott Phuval is újra találkoztunk. Tépés lefelé. Azazhogy... satufék. jó kétujjnyi fadarab akadt a hátsó kerék küllőibe. Kirugdaltam, majd eszement tempóban rontottam társaim után. Mígnem...
A hátsó kerék furcsán félrehord. Defekt... Félre, belsőcsere. Innen teljesen egyedül mentem tovább, Márkónál 60-al, majdf a csatári keresztnél elvétettem az irányt, de legalább találtam benzinkutat, ahol felfújtam a hátsót, és a Viadukton keresztül 18:52-re beértem.

Mért táv: 136 km
Pulzus: mittudomén
Szervezés: csillagos ötös.
Lacindex Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150240
Gázló. Az 5-ödik. 130-on...

Kicsit megkésve, kb egy hónappal ezelőtt álltam neki "készülődni" a Gázlóra. Szükségem is volt rá, mivel az idei mérlegem alig 1-200 km volt június közepéig...

A szokásos: "ide nekem az oroszlánt 5-jére is", a 130-as távra neveztem több ismerősömmel is. De akkor még egyikünk sem sejtette, hogy hogyan is fogjuk majd bírni...

Az első pár km a felhőtlen beszélgetések ideje volt, észre sem vettük magunkat, és már Herenden voltunk. Majd jött a Hajag... ezt a rész sem kell gonolom hosszan kifejtenem. Igaz nem tudtam, hogy pontosan mi az oka - a kiadós reggeli, vagy a jó felkészülés - de nem fáradtam el, az ereszkedést Fodor-tanyáig - a por ellenére is - mint mindig, most is nagyon élveztem...

Itt egy kis pihenés, vízvétel után már indultunk is, hogy minél hamarabb elérjük a Királykapui EP-t és ereszkedhessünk le Odvaskőig. Királykapu fele társaim egyre inkább kezdtek leszakadozni, így volt, hogy perceket is vártam rájuk az út menti árnyasban...

Odvaskőn sem időztünk sokat, nem akartuk megváratni a hegyet... kényelmes tempóban kezdtük meg a Rézbükki útnak felfelé a teljesítendő távot. Itt éreztem magamban annyi erőt, hogy hamar elhúztam tőlük, majd egyenletes tempóban haladtam felfelé... Megállnom egyszer sem kellett, de nem is akartam volna megállni. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján végig egyenletes tempóban, nyeregből tekerve másztam... Sokan voltunk a hegyen, sokakból kivette az erőt a nagy meleg. Végül felértem... fent el sem akartam hinni, hogy kicsit kevesebb, mint 42 perc alatt fent voltam! Számomra ez volt a nap fénypontja.. :)

Fent volt időm pihenni, bevártam mindenkit... majd jött az ereszkedés Vinyére. Az út elég eseménytelenül telt. Néha beszélgettünk valamiről, de leginkább csak mentünk a magunk tempóján. Talán az ebéd képe lengett a szemünk előtt...

Vinyén sajnos elég sok időt vesztettünk, mivel lassú volt a kiszolgálás, de az ebédet nem akartuk kihagyni. És jöttek a Gázlók! Az elmúlt évek - főleg a 2005-ös - tekintetében nem volt túlságosan sok víz a gázlókban, de nekünk nagyon jól esett az a kicsi felfrissülés is, amit okoztak... nameg egy kis port is lemostak talán a bicajokról...

A vasútállomásnál meglepett minket, hogy idén nem lehetett vizet vételezni, el voltak zárva kutak.. ennek fényében keztük meg a Keskeny-dűlői mászást. A tűző nap, a forróság, és a por itt volt a legelviselhetetlenebb... vízünk is alig volt, és már alig vártuk, hogy Bakonybélben legyünk...

A faluban az első nyomóskútnál jól megfürödtünk, felfrissültünk, majd gyorsan matricáztunk, és már indultunk is az utolsó emelkedőnek... A többiek itt is hamar elmaradtak, de már nekem sem ment úgy a mászás, mint a Kőris hegyen. Bevallom már untam a nap erős sugarait is, és elkövettem azt a dolgot, hogy letértem az itiner adta útvolanról be az erdőbe... Több szempontból is kellemesebb volt: hőség sem volt, és az út minősege is jobb volt... Persze ez így túl szép lett volna, ezért el is tévedtem egy kicsit, aminek következtében kihagytam a frissítőpontot. Próbáltam a nap állásából behatárolni, hogy merre is kellene mennem, majd azt vettem észre, hogy egyszer csak Hárskúton vagyok...

Innét laza lejtmenet Márkóig, és alig vártam, hogy elérjem az EP-t, mert fogalmam sem volt, hogy a tévelygésem mennyi időbe telt... Legnagyobb meglepetésemre elég sokat "nyertem" mind időben, mind távban is. A pontőrőkkel több mint fél órát beszélgettem, de mivel társaim még mindig nem értek be, úgy döntöttem, hogy továbbállok. Innen egy iszonyatos száguldásba kezdtem, és pár perccel később már Veszprémben voltam...

A szervezés tökéletes volt!!! Az itinert követve szinte képtelenség lett volna eltévedni annyira pontosak voltak a jelölések az úton!! Emlékszem 4-5 éve még közel sem kaptunk ilyen kiszolgálást, igaz akkor nem is volt ekkora háttér a szervezés mögött!! Remélem jövőre újra ott lehetek a rajtnál, mert már most fáj a szívem az újabb kitűzőre... :)

Néhány adat:
Táv: 129,2km
Nettó idő: 6:52:24h
Bruttó idő: ~11h
Átlag sebesség: 18,7km/h
Max sebesség: 65km/h
adam-85 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150239

tegnap én is voltam ott. Próbáltam laktát alatt tartani a pulzust, ebbe el is kapartam kb a felénél. Meg aztán még egyszer, bár inkább a kerék akadt meg. Annyira nem is tetszett nekem.

Majd egyszer megpróbálom 1,5 barra eresztett ballonos gumikkal is.

Előzmény: Butch Cassidy (150236)
kivi Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150238
Bevallom neked, hogy kicsit aggódtam Daniért, mert amit elmondtál hogy mennyit bringázik mostanában, az nem tűnt olyan soknak. Örülök hogy neki is jól ment.

Chinonak pedig háromszoros hurrá, félelmetesen jól ment, vidáman, mosolyogva ért célba. Szerintem mindenki számára példamutató lehet az az eltökéltség és tisztességes edzésmunka, amit az utóbbi egy évben elvégzett.

Nemoról van valami hír?
Előzmény: SzeZo (150232)
danlajerik2 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150237
Asszem az utóbbira, de köszi közben rájöttem hogy kell! :)
Előzmény: kocsi (150235)
Butch Cassidy Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150236
Én meg ma bánatomban megpróbáltam a HHHSzuszogót.

Mentem egyet próbaképpen, hogy lássam egyáltalán miről van szó. Ez 7:50 lett és szabályos, bár volt egy-két kritikus pillanat, sikerült végigtekerni.

Ellenben az éles futamba belebuktam, kétszer is. Egyszer a vízmosás aljáig jutottam, egyszer meg az előtt 20 méterrel akadt el a kerék. Negyedszerre már nem láttam értelmét nekimenni. Úgy tűnik, ez nem is annyira erő kérdése, mert a 'bemelegítő' futamon nem nem akartam rohanni és így tudtam a kövekre figyelni. Azért ha azt nézem, ahogy ennek az átlagpulzusa is 187 lett, akkor erre sokat már nem lehet rátenni.

Ja, és végig kistányéron. El sem tudom képzelni, Pinyo hogy csinálta középen, a nagytányér meg egetverő hülyeségnek tűnik. :))

Meg kell mondjam, nem vágyom rá vissza...
kocsi Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150235
Az "utazó ügynök"-feladatra gondolsz vagy csak "átmenő pontos" tervezésre?

(Lehet, hogy célszerűbb lenne a tuhu fórumain érdeklődni.)
Előzmény: danlajerik2 (150233)
cseya Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150234

A tegnapi Gázló 90 nagyon levett, nagyon nem vagyok hozzászokva a terephez, ráadásul még a telóm is csak merevvillaként funkcionált. Hajag felé még meg is kellett állnom némi tápolásért, mert majdnem leszédültem a kerékpárról. Az Augusztin-tanya után meg benéztem az elágazást, gyanús is volt, hogy az előörsömet jelentő három-négy sporttárs csak úgy eltűnt, de miután megkérdeztem egy arrajáró párocskától, plusz még egy másik gázlóst is láttam arra elsuhanni, így hát folytattam az utam- Herend felé. Azért ez nem kicsit volt bosszantó, hogy végig sikerült rajta maradni az úton (tartottam tőle hogy eltévedek), és az utolsó szakaszon ugrik be egy ilyen gikszer. Ráadásul a márkói kereszteződésnél még egy-két kolléga úgy is nézett rám, mint a véres rongyra, "hogy mit csalok én itten", mikor éppen plusz kilométereket raktam a nyolcason (márhogy a főúton).

 

Végeredményben nem volt rossz a dolog, a szervezés csillagos ötös, érezhető volt a lelkesedés. Azért kétszer is meggondolom, hogy jövőre induljak-e.

danlajerik2 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150233
Tuhu Mesterek!

Lehet a tuhun több pont megadásával is útvonalat tervezni/bevinni? Csak két végpont között tudok.
SzeZo Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150232
A papás csapat átlagéletkorát DaniManóval csökkentettük tegnap, a Gázló130-on.
Nagyon tetszett a túra és még jobban éreztem magam, mint tavaly. Dani is derekasan helytállt.
A szervezésről csak jót lehet mondani, a pálya kijelölése is remek volt (igen sok helyen találtunk G pontot:-)).
A hadtáp jó sok szendvicsből, szőlőcukorból és Snickersből állt. Ezt egészítette ki egy is Fenistil és némi láncolaj. A Fenistil jól jött, mert egy rovar alkalmatlankodott a nyakamnál és egy viszkető púpot hagyott emlékbe, az olajjal pedig Bakonybélen némítottam el az egyre hangosabban síró láncokat.
Jövőre ismét ott leszek.
janimaci Creative Commons License 2007.07.15 0 0 150231
A Gázló hozta a magasszintű Happybike rendezést, gratulálok nekik! :)

Szemelt rizlinngel nyomtam, nagyszerű nap volt.

janimaci
bm613 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 150230
A célban megkaptam a 90-es emléklapot, de nem érdemeltem meg. Nem a 90-et teljesítettem, hanem a 130-at nem teljesítettem.
Ettől még a 90-et megcsináltad, még ha nem is ez volt a célod. De a legfontosabb megcsinálnivalód tudod mi :-) (vagy már megvan?)
Előzmény: kivi (150229)
kivi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 150229
Na, így fürdés és vacsora után máris szebb a világ. :-) Remélem mindenki épségben hazaért Veszprémből. Én kiraktam Profot a Szfehérvári állomáson, és most Agárdon gubbasztok, nem kicsit fáradtan. Állítólag itt van Phu is a szomszéd utcában. :-)

Hát a Gázló... A Gázló jó volt mint mindig. Ezúton is meg szeretném köszönni a Szervezőknek a (szerintem) hibátlan rendezést. "Merjünk nagyokat álmodni" gondoltam, és a 130-ra neveztem. Rövid előkészületek után "légüres térben" indultam, direkt akartam így. Saját tempót akartam menni, senkihez sem alkalmazkodva, és senkit sem feltartva. Phu tavalyi trackje volt a GPS-ben, ezt követtem végig, semmi bolyongás, semmi eltévedés nem volt.

Az elején gyorsan teltek a kilométerek, mentem, ettem, ittam. Bánd előtt ért utol Laczka és Hitman, ők a herendi emelkedő tetejéig bírták csigatempómat, majd otthagytak mint gyorsvonat a rinocéroszt. Mentem mendegéltem, jöttek a pontok, minden oké volt. Még a pulzusom is, 145 körül volt az átlag. Ekkor még. Odvaskőnél kaptam vizet, majd a műútnál a 130-felé fordultam. Ez innen kezdve tök ismeretlen rész volt, soha nem jártam még erre. Volt egy kinyomtatott szintrajzom a stucnin, tudtam mi vár rám a 48. és az 56. kilométer között. Letértem az aszfaltról a széles erdei útra, elkezdtem mászni, és elfáradtam. Így, egyszerűen... Emelkedett az út, de nem annyira, hogy így megboruljak rajta. 22/32-ben tekertem (!!!), haladtam 7-8km/h sebességgel, és 165 felett volt a pulzusom. Ekkor már tudtam, hogy nem fogok tudni még 90km-t menni. A vészterv az volt, hogy felmegyek a Kőris-hegyre (hogy tudjam milyen) majd vissza az elégazáshoz, és tovább a 90-es táv útján. Mentem, mentem, de másfél km múlva éreztem hogy ez nem oké. Lehet hogy kínkeservesen felvonszoltam volna magam, de utána a Hajagon tuti nem tudok felmenni. Szóval sarkonfordultam, és legurultam Bakonybélbe. Ott 20 percig beszélgettem Nomadékkal, ittam fél liter kólát, majd mentem tovább.

A Hajag olyan volt amilyen tavaly is. Brutálisan meleg, szenvedős. Kétszer 3 percre meg kellett állnom pihenni... Itt ment el mellettem rondán nagy tempóval J.K.F. kolléga, akiről csak a célban tudtam meg hogy ő volt, de jobb később mint soha. :-)
A hegytetőn a nemist által adott víz életmentő volt, egészen feltámadtam tőle, és az ereszkedés Hárskútra is pihentető volt. Innen már nem történt sok érdekes, egyedül a Márkói pont utáni füves, rázós 3 km volt az, ami nem esett jól.

A célban megkaptam a 90-es emléklapot, de nem érdemeltem meg. Nem a 90-et teljesítettem, hanem a 130-at nem teljesítettem.

Az út alatt elfogyott 2 párizsis-sajtos zsemle, 2 Isostar gél, fél liter kóla, 1.5 liter izotóniás lé, és 2.5 liter víz. Mindez kb. bruttó 7 óra alatt. Azóta már megittam újabb 1.5 liter folyadékot, és egész nap csurgattam összesen kb. 2 decit... Totálisan kihajtottam magam, ennyire vagyok most képes. Remélem azért lebaszást nem kapok érte. :-)
J.K.F. Creative Commons License 2007.07.14 0 0 150228
Ez igaz, de ők profik.

Nem mennek ilyen hosszú ideig (7 óra fölött), és mivel JÓVAL edzettebbek, valószínűleg nem is ilyen eszement magas átlagpulzussal (168 az nálam 84%-a a max pulzusnak) tekernek mint én.
Előzmény: adam-85 (150225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!