Keresés

Részletes keresés

CB Híres Creative Commons License 2020.05.12 0 1 232755

Böngészés közben találtam.Jack Wolfskin Velocity. 44×26×18=12literesnek írják. Ezekből a méretekből kiindulva(viszonyítva a másik méretéhez),ez megfelelő,elég lenne. Biciklizésre/futásra ajánlják. Néztem róla bemutató videót a neten...megfelelne. A hasonló méretű Deuter,vagy "márkás" táskák egy 10essel drágábbak,kb. Ahogy a neten nézegetem. Annyival jobbak is,vagy csak a "márkát"kell megfizetni??? Így laikusként,hobbi célra elegendőnek találnám Velocity zsákot is...gondolom az se szar.. Vagy???

CB Híres Creative Commons License 2020.05.12 0 0 232754

Köszi,megnéztem,de annyira nem.... nem igazán ilyenre gondoltam.

Előzmény: Vilard1 (232753)
Vilard1 Creative Commons License 2020.05.12 0 1 232753
Előzmény: CB Híres (232749)
szimizso1 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 232752

Üdvözlet!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Van egy Crosswind 5.7-es kerékpárom. Az első villáját szeretném szétszedni karbantartás céljából. A kérdésem az lenne, hogy olyan hosszú szárú imbuszkulcsot hol lehet venni, amelyik a szétszedésére alkalmas, vagy esetleg , ha valaki megosztaná a méreteit, legyártanám magamnak. Első sorban az érdekelne, hogy az imbuszkulcs milyen méretű?

Köszönöm előre is az infókat!

Vilard1 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 232751

Hello CB Híres,

 

Jó kis téma ez a hátizsák!

 

Első körben ajánlanám az Aldi meg Lidl zsákokat amikor éppen van ilyen promóció, hogy kerékpáros hátizsák. Én már fogtam ki belőlük 2 fajtát is amik nagyon kényelmesek praktikusak DE sajnos nem elég tartósak, viszont olcsók.

 

Decathlonban is most csak kisebb L-es zsákokat láttam talán ez a Camelbak az egyetlen okosság a webshopjukban:

https://www.decathlon.hu/viztartalyos-hatizsak-scudo-id_8539528.html

 

Ebike-on ezt találtam ami ár érték kényelem praktikusságban jó lehet:

https://ebike.hu/termekek/kiegeszitok/taska/hatizsak/126056_fox-180-hatizsak/

 

Éééés az egyik legjobb webshop szerintem bár ezekre az árakra 10euro post is rájön még:

https://www.bike-discount.de/en/buy/xlc-bike-backpack-ba-s48-777377

 

Ergon zsák ugyan onnan:

https://www.bike-discount.de/en/buy/ergon-be3-enduro-backpack-black-blue-527839

Ez a kialakítás nagyon izgalmas és kényelmes bár nem túl nagy a L szám.

 

Ha pedig a pénz nem számít:

https://www.bike-discount.de/en/buy/deuter-attack-enduro-16-protector-hydration-backpack-525370

Ez a zsák nyerte a német Bike magazine protektoros hátizsák tesztjét.

 

Nu, hát ilyen tippjeim vannak. :- )

 

Üdv: Vil

Előzmény: CB Híres (232749)
Vilard1 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 232750

Hello Giordano,

 

Támogatom az átalakítási kezdeményezésed és szeretnék segíteni. :- )

 

Amit első körben csekkolj, hogy a felni és a gumi ajánlott-e Tubeless használatra.

 

Tehát a felni ha van benne küllőfurat akkor kell bele “tömítő szalag” (Mavic-nek van egyedi felnije amibe nincs furat pl).

Ez egy spéci “szigetelőszalag/duck tape”-hez hasonló ragasztó szalag. Több fajta szélességben kapható. Én legutóbb itt vettem:

https://ebike.hu/termekek/kerek/felniszalag/tekercs/113095_joes-no-flats-yellow-rim-tape-felniszalag/

Rá van írva a kerekedre ez ETRTO szám és abból kiderül milyen belső szélességű a felni ergo milyen széles szalagot vegyél. Felrakásához Youtube-ot csekkold.

A belsőbe a lötty (én csak cápatakonyak hívom :- )  ). Számomra az etalon a Stans NO Tube cucc. Ebből is a Racers Sealant a nyerő a német Bike újság szerint is. Teszt győztes.

Itthon nem tudom ki forgalmazza éppen ezért  én ezt szoktam venni és nagyon jól tömít és sokáig megmarad a gumiban:

https://ebike.hu/termekek/kerek/defektvedelem/17769_joes-no-flats-super-sealant-tomitofolyadek/

Vedd meg nyugodtan a literest. Sokáig eláll és fél évente azért érdemes kicsit utántölteni.

 

Ami kelleni fog még az egy szelep, mert hát ugye belső nincsen de valahogy mégiscsak fel kell fújnod a gumit. :- )

https://ebike.hu/termekek/kerek/belso/szelep-alkatresz/szelep-alkatresz/109498_joes-no-flats-tubeless-szingo-szelep-garnitura/

 

Kérdezz bátran ha nem világos még valami!

 

Üdv: Vil

Előzmény: Giordano (232748)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.12 0 1 232749

Nagyjából így vélekedek én is. Igazából eggyáltalán nem zavar maga a hátizsák,csak mikor fullra pakolom,már a hátrészen is kitüremkedik...úgy meg nem az igazi. Ezért akarok valami alkalmasabbat. Kb egy 10enpár literest nézek majd. (Csak kialakul😁) Már csak abba vagyok bizonytalan,(bár már írt végül is egy fórumtárs)hogy márkásabb,nevesebb kimondott bicajos zsákot nézzek,vagy jó--e a Decatlonos "normálisabb" hátizsák?!

Előzmény: dhpage (232747)
Giordano Creative Commons License 2020.05.12 0 0 232748

Üdvözletem!

Gravel kerekeket szeretnék belső mentesíteni, de még nem csináltam ilyet. Igazából nekem a belsőben sem volt lé soha. (Conti GP4000 köpenyeknél nem is igazán éreztem hiányát).

Már ott elvesztem, hogy annyi féle lé van ... a bőség zavara. Mégis melyiket ajánljátok, aki már használt párat?

Másik, ha a kerék, a köpeny tubeless ready, attól még kell tömítőszalag?

Köszönöm,

ÜDV JG

dhpage Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232747

na ha ilyen helyekre mész, akkor se oldaltáska, se csomagtartó nem lesz jó. le fog szakadni, beakad, stb. meg a bringát irányítani is nehezebb, ha tele van pakolva.

ide hátizsák kell, de mérsékelt pakolással. 5-6 kilónál nehezebb cuccot háton nem vinnék.

Előzmény: CB Híres (232731)
dhpage Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232746

léteznek körmös, bepattintósok is, bringaboltban kell megkérdezni, hátha.

Előzmény: Tomi_bacsi (232713)
dhpage Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232745

én  annyira betartottam, hogy végül otthon maradtam :D

Előzmény: Fishtax (232708)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232744

Köszi a véleményeket...megoszlanak nagyon😃! El is bizonytalanodtam kicsit,de talán mégiscsak hátizsák lessz majd...

CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232743

Az utóbbi kb 2 hónapig én se hordtam...most meg igen,és igazából bejön. Így is úgyis izzadok mint a ló🙂,az a zsák már nem oszt vagy szoroz. Én praktikusnak ítéltem meg,pont ezért gondolkodok valami "normálisbb" darabban.

Előzmény: Friczy (232741)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 1 232742

😀...ja,végül is nem költözni akarok! A mostani táska,(a gyereké,amit hirtelen befogtam),az papiron 10 literes,de most jobban nèzegetve,számolva kissebb lehet. A trekkingemen van 1 3szög váztáska,amibe mini pumpa,1dbpótbelső,pár szerszám,gumiragasztó készlet,+1 vékony szerelőkesztyü van bezsúfolva. A felsővàzon meg van egy telefontartós kisrekeszes táska. 1 kulacstartó,a többi innivalót,ha szükséges,a csomagtartóra rögzítem. Mikor többmindent viszek,akkor felteszem a csomagtartóra az oldaltáskát. Ez a "normál"használatú bicóm. Az esőkabátom,az nem kimondottan bicóra tervezett,inkább túra kabát,nem egy mez zsebben elférő darab. Vízàlló szélálló,szellőző,hűvösebb időben használom. Amikor elmegyek bicózni egy hosszabbat,2 kulacs víz sokszor kevés,meg a cuccok,és lehet,hogy egy 2o literes táska tényleg nagy😉(igazad lehet),de mégiscsak a hátizsák felé kacsingatok....Nem szeretném a terepes bicót teleaggatni mindennel...nekem így praktikusabbnak tűnik. Viszont talán tényleg lejjebb adom a liter számot,🙂! Az a baj...választék csak a neten van,pedig szeretném szemmel làtni..

 

 

 

Előzmény: Ati_66 (232739)
Friczy Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232741

Nem használok hátizsákot, legfeljebb csomagtartóra erősítve. Kulacs elfér a vázon, szerzámok, tartalék belső, gumiragasztó a nyeregtáskában, apró holmik a zsebben, ha ez nem elég, akkor van egy háromszög alakú, vázra rakható táskám, abban elfér az esőkabát. A több ruha már problémás, de a változó időt úgy szoktam megoldani, hogy van kar- és lábmelegítőm, meg egy szélmellény, amelyek kisebb helyet foglalnak, mint egy bringásmez, és vagy megy a váztáskába, vagy a mezzsebbe.

Előzmény: CB Híres (232731)
duke811 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232740

Köszi a választ!

 

Szerintem a kondival nincs gond. Egy jó cross-trekk bringával simán megy a 100km terepen 1500-2000-es szintekkel. Csak azon agyalok, hogy ha vennék egy profibb montit mellé bizonyos túrákat még jobban lehetne teljesíteni még keményebb terepeken is. Példáúl 14-16%-os köves emelkedőt pilistetőre 2 hete elég jól sikerűlt lenyomni. Az a 2-3 bringás akik elmentek mellettem mind montival nyomták és azóta ezen kattogok! :) Szval jó lenne egy komolyabb monti de nem akarok a távból elvenni miatta, mert mondják, hogy hosszabb utakra nem annyira ideális a mtb. De kösz rálesek az oldalra mait írtál!

 

Előzmény: Vilard1 (232734)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232739

Gondolom nem komplett váltás ruhát, cipővel akarsz cipelni bringázásra, mert 20 l hátizsákba az is beleférne. 

Teljesen más a helyzet, ha munkába járós, váltóruha cipelős bringázásról van szó és más, ha tisztán sport célú a bringázás és nem kell komplett váltó ruha.

 

Sport bringázásra elég egy nyereg alatti táska, de lehet találni kicsit nagyobbat is, nekem LIDL-ből van a montin használt:

https://www.decathlon.hu/nyeregtaska-500-m-06-l-id_8383690.html

 

Mehet bele 1 pót belső, ragasztó készlet és a szükséges szerszámok, lakás, kocsi kulcs. A vázra a kulacs tartó mellé meg egy mini pumpa.

2 kulacsból az egyik, vagy ha elfér mindkettő, lehet 7,5dl. Így a vázon több mint 1 l folyadék elfér a kulacsokban. Az 2-3 órára is elég lehet ha nincs hol megtölteni.

A mez zsebébe lehet tenni egy vékony szélfogó kabátot vagy mellényt  és a telefont, kaját.

Hátizsák így nem is kell, de ha mégis, akkor egy víztartályos bringás vagy terepfutó hátizsákot javaslok (5-8 l), 1,5-2l víztartállyal. Mondjuk ilyet. Ha elég a kulacs a víztasak helyére is pakolhatsz.

Nincs olyan hátizsák ami alatt ne izzadna annyira a hátad, hogy ne legyen csatakos a derekad és a pólód.

 

Szerszámot kulcsot én sem szoktam a hátamon zsebbe tenni. Én már landoltam aszfalton a hátamon, igaz a lapockámon (a lapocka csont megúszta, csak 3 bordám tört a lapocka íve mentén) és nem a derekamon így a telefon is megúszta a mez zsebében.  

 

Előzmény: CB Híres (232732)
SzeZo Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232738

Amikor egy autó segített leszállni, akkor a hátizsák tompított. Pár napig éreztem a derekamban.

Előzmény: NAR (232737)
NAR Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232737

Inkább óvatos vagyok és nem megyek nehéz terepre :-) Azért biciklivel jellemzően az oldalára esik az ember (kulcscsonttörés, kéz- és lábsérülések a gyakoriak), nem a hátára. Persze miután megtörtént a nem tervezett földetérés, már gurulhat a hátára az ember, de ott már kisebb erők játszanak.

Előzmény: H_G (232735)
H_G Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232736

Léteznek óriás övtáskák is (régen nagyon népszerű volt az Alto, az már megszűnt). Még az is jobb a hátizsáknál, mert nem emeli meg a súlypontot is nem izzasztja a hátat. De az biztos, hogy nem fér bele sok ruha.

Előzmény: CB Híres (232731)
H_G Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232735

Te azért sokkal ügyesebb vagy az átlagnál. Aki esetleg ráesik a hátára, annak szerintem rossz ötlet fém szerszámokat tenni a hátsó zsebébe.

Előzmény: NAR (232733)
Vilard1 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232734

Hello duke 811,

 

Röviden a válasz igen!

 

Kifejtősebben:

Ahogy írod jó montival és jó kondival ez nem lehet gond alap esetben, jó időben nagyobb műszaki probléma körül.

Azt mondanám hogy kb 2000m szint emelkedésig még mosolyog is az ember a végén. :- ))

Mindez persze függ a tempótól is nem csak az állóképességtől.

 

Ha majd újra indul a montis élet is a covid után, keress rá a Top Maraton mtb szériára és azoknak a közép távjait vállald be. Nyugodtan. Ha nem az eredményre hajtassz akkor is remekül végig "túrázhatod" az útvonalat amik nagyon szép helyeken mennek. Végig ki lesz jelölve és vannak itató pontok. 

 

Sikeres felfedezéseket!

 

Üdv: Vil

Előzmény: duke811 (232725)
NAR Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232733

"2-3kulacs ,pár szerszám,pumpa,2 belső,+pár apróság"

 

Kulacsnak el kellene férnie a vázon, pumpa, belső és multiszerszám meg mehet a mez hátsó zsebébe, telefon, pénztárca oldaltáskába, és máris nem kell hátizsák. Ahogy Aragorn mondotta: "We travel light".

Előzmény: CB Híres (232722)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232732

Ezért gondolkodok a 20 literesen,hogy a ruha is elférjen valahová. Annál nagyobbat nem szeretnék,nagy távokra úgyse megyek,meg csak a bicajozáshoz kell. A decatlonos dolgokat szeretem,aránylag jó árért egész jó golgokat lehet IS lehet kapni. Viszont lehet áldoznék többet,hogy tényleg frankó legyen.

Előzmény: Alexfux (232728)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232731

Nem tudom. Ilyen jellegű terepen hátránynak ítélem meg a csomagtartót,és a rajta lévő táskát.  Lehet mégiscsak egy 15-20 liter közötti hátizsákban kellene gondolkodni. Tennék 2 kulacstartót a vázra,és máris több helyem maradna pakolászni a táskában. Nagy dilemma....

Előzmény: H_G (232729)
SzeZo Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232730

Kombinálom a két lehetőséget.

Rövidebb túrákra (kb. 100 km) egy viszonylag kicsi (Deuter Race Exp Air 14+3) hátizsákot viszek, amikor menet közben ruhát kell váltani (mostanában sok ilyen nap volt).

Hosszabbaknál (Tisza-tó, balatonkerülés) már nagyon súlyos tud lenni a hátizsák, ezért - csúnya, vagy nem csúnya, nem érdekel - nyeregcsőre rögzített csomagtartót is használok.

Van egy Trans Alpine 25 is, de azt csak munkába, vagy vásárláshoz hordom, mert nagy és érezhető, amikor belekapaszkodik a szél.

Előzmény: H_G (232729)
H_G Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232729

Ez jó megoldás szerintem.

 

A Deuter zsák hátszellőzése tényleg jobban ki volt találva a kevésbé márkásaknál, de azt utáltam, hogy a huzat nélkül szerény kis esőtől is beázott. Nem mindig lehetséges az első cseppre félreállni, hogy feltedd azt az átkozott védőhuzatot.

Előzmény: CB Híres (232727)
Alexfux Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232728

Én két hátizsákot is használok, nyilván nem egyszerre. :-)

 

Az egyik ennek az utódja. Szeretem, sok minden elfér benne, de maga a hátizsák elég szép súlyú. Ezt leginkább városi jövés-menések során használom, amint látható notebook, ruházat, de pl. borok is elférnek. Roppant hasznos, ha pl. beugrom valahova vásárolni.

 

A másik egy decathlonos hátizsák Quechua Forclaz 22 Air (nekem a lila van :-)). Ez is már régebbi modell, kirándulásokhoz vettem, de a bringán is bevállt. Lehet bele vízzsákot tenni pl. Én inkább másfél literes ásványvizet, ruházatot, kaját szállítok benne. Általában akkor használom, ha túrázom, vagy utazom a bringával.

 

Mindekettő úgy van kialakítva, hogy szellőzzön a hát, mindkettőnek van esővédője, össze lehet kapcsolni a vállpántokat a mellkasnál keresztben.

 

Én a hátizsákot szeretem, nincs csomagtartó a gépemen. Az igazat megvallva, szerintem a csomagtartó ront egy kicsit a bringám kinézetén. :-) Meg nincs is rá szükségem egyenlőre.

Ezenkívül nem marad semmi a bringán, ha bemegyek egy boltba, nem kell aggódnom, hogy betesznek valamit a csomagomba. :-)

Előzmény: CB Híres (232722)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232727

Lehet,hogy akkor valami hasonlóban kellene inkább gondolkodni? Biztosan kényelmesebb cipelni mint egy hátizsákot😄! Túlnyomórészt földutakon/határba közlekedem a montival,ott a koszon kívül más baja nem lenne,útban sem lenne végül is. Gondolom azért nem hagynám el egy-egy rázósabb lejtőn se..,biztosan lehet normálisan,STABILAN rögzíteni ezeket is,ugye? Mert ami oldaltáskám van nekem,hát....az azért elég "gagyi"😊,biztos a jobbak rögzítés terén is jobbak. Na,és ha ilyet?! Akkor milyeneket érdemes nézni??? Ami jó is,és használható! Kb 20lieres kellene.

Előzmény: H_G (232723)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232726

A csomagtartó jó megoldás,a trekingemen is van,meg van hozzà oldaltáska is. Viszont a montihoz már nem jó. Ott azért az oldaltáska útban van,meg elakad,meg lobog,zörög... Oda praktikusabbnak gondolom a hátizsákot. Esetleg még a csomagtartóra való,egy úgymond 1 részes táska,ami talán szóba jöhetne. Végül is csomag tartót lehet a montira is tenni...bár amikor száguldok lefele a lejtőn terepen(noha mint extrakoca😁),igaz ésszel,akkor azért elbizonytalanodnék a csomagtartón lévő dolgaimmal😀! Úgyhogy csak egy normális hátizsákban gondolkodok. Bár...az egyrészes hátsó/felső táska talán elgondolkodtató🤔...Egyébként jó volt a Deuter,vagy megfelel egy olcsóbb kategória is? Van érezhető különbség köztük? Meg...a csomagtartón lévő táska az mindig full mocsok lenne. Elég sokat megyek mély poros földutakon,a bicó sokszor porcica,mire hazaérek. 

Előzmény: H_G (232723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!