Keresés

Részletes keresés

stoki Creative Commons License 1999.06.23 0 0 400
Hát igen itt vagyok, csak átmentem délutánba, jővőhéten meg sütettem a t*m valahol, ha nem fog beb*ni az idő !!!

Gyerekek !!!
Keverek ám, a nagy levélből a "Kell még valakinek valamilyen info ???"-t a végére akartam írni, ehelyett elküldtem újból, mert azt hittem, hogy nem írtam bele, szóval ... na mindegy beázott az agyam ettől a sok esőtől.
Hétvégétől jobb idő lesz ezt a nagymestertől tudom ..., már dolgozunk a problémán ...
Opipapa, téged meg elmosott az eső a netről is ???

Arabella
Már megint : mi az a "repi bolt" ???
Répa bolt, vagy reprezentációs bolt vagy mi a jó Isten ???

OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.23 0 0 399
Hali all!

Rohadt szar az idő, nem tudok kerékpározni!!!!! Nem tudok melóba jönni a verdával!
Mondjuk most amúgy sem tudnék, mert servicébe kell vinem, de akkor is!
Valaki csináljon már valamit...

OpiumPapa

Arabella Creative Commons License 1999.06.23 0 0 398
stoki!
Hát itt vagy?! Nagyon unatkoztam ,most uborkaszezon van nálunk és én meg uncsizok itt, kint meg esett, már meg is ebédeltem, biciklit kitárgyaltuk. Apropo, valahol Csepelen nincs egy repi bolt??
Arabella
Előzmény: stoki (396)
stoki Creative Commons License 1999.06.23 0 0 397
Kell még valakinek valamilyen info ???
stoki Creative Commons License 1999.06.23 0 0 396
Arabella !!!
NEm vagy semmi Te nő !!!:-)

MADARKA !!!
Az alu lehet, hogy könnyebb, de nagyon kényes. Mig az acélnak sok kell a fáradáshoz az aluminium folyamatosan fárad és egyszer csak eltörik. A legjobb aluvázakra is 5 év a garancia, míg egy acélváz egy életen át acélváz ...
Emellett nehéz javítani és festeni...

Kell még valamilyen info valakinek ???
Előnye nem rozsdásodik, vastagabb anyagvastagsából bucibb csöveket lehet készíteni, ami a merevebbé (ugye Arabella!!!:-)) teszi a vázat
...bár nem kérdezted, de én nem vennék aluvázat, sokkal több a hátránya, mint az előnye és semmivel sem könnyebb egy jó minőségű acélváznál.

Többiek !!!
Most olvasom a '99 (jó hogy nem 2022-ben) shimano, cateye katalógusokat. Hát baszki ezek meg vannak szédülve. Példaként említem, hogy kidobtak egy shimano órát, aminek érzékelői be vannak építve a fékváltóba meg még nem tudom én mibe. Megjeleníti a váltó állását (elöl-hátul) fokozati arányokat, hajtás ütemét. Hát ezek tiszta hülyék ... :-).
Emellet nagyon jók a módosított V fékek, fékkarok ... és megjelent a 9 fogaskerekű hátsó racsni. Majd a tesztek bizonyítanak.
Egyenlőre így néz ki a lépcsőfok :
DX (BMX), Tourney, Altus, Acera, Alivio, STXRC, LX, XT, XTR ...montinál
(V fék már a Tourney-nál van)

Exage 300EX, RX100, RSX, 105, Ultegra, Dura-ace ... az országútiaknál ...
(Ultegrától üreges, kovácsolt hajtókar)

Van még Nexave és Nexus család is (kontrafékes, agyfékes bringákhoz, magyarán a parasztbicaj modern változataihoz)

SPD szandál, hát baz*eg ...

Szóval annyi féle van, hogy hülyét lehet kapni tőlük ..., de hát ez már üzlet ...

Madarka Creative Commons License 1999.06.23 0 0 395
Az SKS pumpa is filleres vacaknak szamit, ezert nem arulnak hozza kulon gumit. Menj be egy vizszerelo boltba es nezd meg milyen tomitesek vannak, szerintem talalsz magadnak valot.

Nem tudja valaki milyen elonyei/hatranyai vannak az aluminiun vaznak? Azt hallottam, hogy nehez javitani ha torik.

Előzmény: Barracuda (393)
Arabella Creative Commons License 1999.06.23 0 0 394
Rossz az idő süllyed a topic, vagy elmosta az eső a bicikli útakat is?:)
Arabella
Barracuda Creative Commons License 1999.06.22 0 0 393
Mosás.
A nagynyomású autómosó szerintem túl durva, olyan helyekre is be tud hatolni a víz ahová normál használat esetén esőben sem. Például ha a nyeregcső felső vége nyitott, ott szépen le tud folyni a víz a középső tengelyhez.
Pumpa.
Tűszelepes (így hívják?) gumijaim vannak, a hozzá való SKS pumpámban kikopott a tömítő gumigyűrű így most mindenütt jön a lég, csak a gumiba nem megy. Filléres vaczak tehát beszerezhetetlen. Bosszantó.
tündérlala Creative Commons License 1999.06.22 0 0 392
Be fog rozsdásodni a bicajom, mert ebben a potsék időben semmi kedvem bringázni.... :-(((((
Arabella Creative Commons License 1999.06.22 0 0 391
Próbakörre, mindig mindent elviszek! (hallod ezt stoki?):)
Arabella
Előzmény: Madarka (390)
Madarka Creative Commons License 1999.06.22 0 0 390
Gondolom!

Persze a legjobb, ha elviszed egy probakorre mielott megveszed, akkor egybol kiderulnek a meret-problemak.

Előzmény: Arabella (389)
Arabella Creative Commons License 1999.06.22 0 0 389
Madárka!
Gondolod?

stokinak!
Bosszankodva, hogy a fene egye meg!
Arabella

Előzmény: Madarka (388)
Madarka Creative Commons License 1999.06.22 0 0 388
Arabella,

Nem a meret a lenyeg! Nemtom milyen bicajt szeretnel, de ha mountaint, akkor abbol egyreszt van noi vazas aminel szepen lekanyarodik a cso a nyereg elott, meg most nagyon, divatosak az olyan bicajok, amiknel egyenes a cso, de nem vizszintes, hanem a kormany feloli vege magasabban van. En is eppen egy ilyenbe vagyok szerelmes. Egy 18''-os (46 cm) ebbol tokeletes a 160 centidhez es ez nem gyerekmeret.

Előzmény: Arabella (378)
stoki Creative Commons License 1999.06.22 0 0 387
Ezt most milyen hangsúllyal értsem ???
Előzmény: Arabella (386)
Arabella Creative Commons License 1999.06.22 0 0 386
Ez nem igaz, hogy napok óta esik.....
Arabella
Előzmény: stoki (385)
stoki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 385
NA látod ...:-)
Én itt udvarolok, meg paramétereket kérdezek tőled ország-világ szeme láttára és akkor másnap olvasom az indexen, hogy a X- valahányadik kerületben egy "lichthof"-os lakásban megerőszakoltak, majd meggyilkoltak egy középkorú hölgyet egy 15 collos biciklivázzal ...(a pumpát eltulajdonították...)
Most mondd meg, de őszintén, kell ez nekünk ???
Inkább maradj meg körünkben és kérdezz, de ami a biciklivázcsövön kifér :-)...
Előzmény: Arabella (384)
Arabella Creative Commons License 1999.06.21 0 0 384
Arabella, Arabella!
Hogy te erre nem is gondoltál....:)
Előzmény: stoki (383)
stoki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 383
Lehet, hogy ezt a topicot a kandúrod is olvassa és akkor jaj nekem, meg nekED ...!!!
Előzmény: Arabella (382)
Arabella Creative Commons License 1999.06.21 0 0 382
Miért? Mire gondoltál?
Arabella
Előzmény: stoki (381)
stoki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 381
Jól van már megijedtem, mert ha más lett volna, akkor igen extrém lett volna ...
Előzmény: Arabella (380)
Arabella Creative Commons License 1999.06.21 0 0 380
Igen! Nem kell másra gondolni!:)
Előzmény: stoki (379)
stoki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 379
Arabella !!!

Ez a bringaméret ez a 15 ... :-), vagy valami más ...:-)????
Ha az előbbi, akkor coll lesz ...

Előzmény: Arabella (378)
Arabella Creative Commons License 1999.06.21 0 0 378
Ha kihúzom magam, akkor 160 cm. és valami 15(?) méretről regéltek.
Arabella
Előzmény: stoki (377)
stoki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 377
Arabella !!!

Miért mekkorák a méreteid ???
Mármint a magasságod :-)

Az én gyermekem most 80 centi ... Te is ekkora vagy ("az én méretem inkább gyerek méret")

Előzmény: Arabella (375)
DoubleBack Creative Commons License 1999.06.21 0 0 376
Stoki

Thanks a helpet

Jó kerekezést

Előzmény: stoki (367)
Arabella Creative Commons License 1999.06.21 0 0 375
A két halmaznak van közös része, de az nekem megfizethetetlen:))
Persze a méreteket is szoktuk nézni. Mert látom azt külön mindig kiemeled:) Az a baj, hogy azt mondták a boltosok, hogy az én méretem inkább gyerek méret és azokból ritkán van választék....
Arabella
Előzmény: stoki (374)
stoki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 374
halgass = hallgass a többi helyesírási hibára nem jöttem rá :-) !!!!
Előzmény: stoki (373)
stoki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 373
Arabella

Hát ez k@va jó, Veled egy igen veszélyes művelet lehet a kerékpárvásárlás ...:-)
De mivel marha nagy a választék, csak találtok valami közös nevezőt. Szerintem halgass a kandúrra, egy bicikli vásárlásánál fontosabb a felszerelése a bringa színénél (persze az első a méret). ... és egyébként is a bicikli fénypontja Te leszel, te meg olyan színben pompázhatsz, amilyenben akarsz ...!!!

Előzmény: Arabella (372)
Arabella Creative Commons License 1999.06.21 0 0 372
stokinak tündérlalának és mindenkinek!
A szine az nekem fontos, a felszereltségét a Kandúr figyeli. Bementünk a boltba, és mindenki nézelödött, én erre, ő arra, én néztem a "szép" bicikliket, ő nézte a "jó" bicikliket.
Aztán odahívott ahoz a "csúnya" biciklihez és megkérdezte, hogy mit szólok hozzá? Mondtam, hogy "csúnya", erre ő: Gondolta. DE nagyon jó a felszereltsége mondta ő. Aztán megjött az eladó , megmondta az árát és mondta, hogy beszélhetünk még az áráról, egyrészt mert kedvező, másrészt, mert lehet részletre is.
Az esküvő jó volt, de tényleg, semmi túlzás, csak ami kell. Aztán alvás, reggeli és jöttünk vissza, majd este még beugrottunk egy ismerőshőz megnézni a házát, ami most épül, szedtünk cseresznyét aztán már este lett és most meg itt vagyok.:)
Arabella
Előzmény: stoki (365)
stoki Creative Commons License 1999.06.21 0 0 371
aaaaav

Te jó NŐ lehetsz, ha pár száz forintért szétszedi a bringásfaszi a kütyüdet ...

Egyébként, nem árt, de szerintem felesleges, főleg, ha nem gányolod, de van egy gyanúm, hogy tetszhetsz neki, ha ilyen alapos és olcsó :-)
(a többire nem tudok válaszolni)

Előzmény: aaaaav (368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!