Keresés

Részletes keresés

kétkerekes Creative Commons License 1999.06.15 0 0 261
Opapa Bringaut a lágymányosi hidon,még délebre Budafokrol Csepelre északon az összekötön tudsz átjutni Budára. Városligetböl foljamatosan nincs ,de a ligeti bringaut vasutí felüljáro/itt keresztezed az Ujpest-romai felé utat/mellékutcákon átmész a Váci ut felé Árpádhidon/járdán/ már át is jutsz.Nem egyszerü, de sajna még ilyenek az állapotok.
OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.15 0 0 260
Először is, nem Szentendréig megy a b.út, hanem Leányfaluig. De az a rész az Omszki-tó és St.Endre között rémes. Az utak repedezettek, hupedlik meg mindenféle van rajta és a szélét nagyon benőtte a gaz, nem vágja senki sem. Pedig ráférne, ha ketten mentünk egymás mellett, akkor mind a kettőnk lábszára apró cafatokra lett tépve.

Egamage nem szerelő, és nem b.tolvaj, csak tudja a frankót.
A ligetből hogy megy át az út budára?

OpiumPapa

Előzmény: tündérlala (258)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 259
tündérlala !!!

Menj tovább is a Pilis felé, ott vannak ám igazán utak ...(erdei utak)
Felfelé a p*ről folyik a viz , lefelé meg rászárad ..., de azért marha jó ...

Előzmény: tündérlala (258)
tündérlala Creative Commons License 1999.06.15 0 0 258
Köszi!

A magamfajta lámereknek tök jól jött az összefoglalód!

Most kezdem felfedezni a Városligettől Szentendréig vezető bicajutakat! Teljesen meg vagyok döbbenve, hogy milyen jó utak vannak kiépítve!

Előzmény: egaMage (250)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 257
Az "örömkehelyből" ??? :-)

(erre már tényleg ne válaszolj !!!)

,de valahogy nincs téma, úgy látszik a bringások bringáznak ...!!!

Előzmény: Arabella (255)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 256
Csak inteni, de a bicajúton nem az hülyeség lenne, akkor elengedett kézzel kéne tekerni 20 kilométert ...
Előzmény: Rich (247)
Arabella Creative Commons License 1999.06.15 0 0 255
desszert=fagyi+eper!:))
Előzmény: stoki (254)
stoki Creative Commons License 1999.06.15 0 0 254
egaMage

Ki vagy Te ??? Kereskedő, bringatolvaj vagy szerelő ???

Egy picit nehéz volt átrágni magam a szövegen, de azért érdekeseket írtál.
A telo fontosságával nem értek egyet, de azért tetszenek a leírtak ...

Előzmény: egaMage (250)
kétkerekes Creative Commons License 1999.06.14 0 0 253
Országos ker. térképet nem, de találtam Kerékpáros túratérkép-et a tourínform irodákban lehet kérni ingyen Bp.en V.Sütő u. 2 vagy a Nyugatiban.
kétkerekes Creative Commons License 1999.06.14 0 0 252
bp.i Föpolg. ugyfélszolgálat Károly krt. az üzletsorban INGYENES kérjetek,országos nincs,de keresek valami hasonlot.
myprint Creative Commons License 1999.06.14 0 0 251
Mindenkinek, aki segíteni tud 1 apró dologban, mekkköszönöm!
1 igazi, hiteles kerékpáros térképet keresek!
Budapestit, országosat.
Lelőhely, cím, készítő.
Kössz!

egaMage Creative Commons License 1999.06.14 0 0 250
Na én aki vagyok az EgaMagE es ismerem a OPpapa-t kb 25 eve.Most olvastam vegig a topicjat es elmondanek 1 par infot amit a bike-o-matic-rol igy beugrik a nullponti terbe a fejemben.

valto-fek-agy-szettek.:
Ha valto akkor shimano Ez 1 marka mint a (honda-bmw stb). O gyart un. szetteket , ami VALTOK(elso-hatso;karok-gepek)-FEK-AGYAK(e-h).Ezeket megveheted kulon is , de en ajanlom , hogy a valtogep es a valtokar mindig ua. a fdajta legyen , mert masok a huzasi utak.
Naggyabol a kovetkezo sort lehet felallitani a shimano VALTO szettek kozott (gagyi->top).
sys->200->300->A10->A20->A(ez uj stuff de= )ALIVIO->LX.xx->STX.xx->RTX.xx->500->600->es amiket meg en sem lattam (asszem van 2-3 zsir uj stuff).
Az A-tol folfele az osszes szettet az un. RAPID valtokarral szerelik , ami aztat tudja , hogy 1 karral felfele valtassz a masikkal meg lefele HMM..
Persze lehet a 200-ast is "rapidalni" , de az nem ua. Aszongyak , hogy az alivio mar 1 megbizhato kutyu (nekem is olyan van 94' ota es meg nem volt semmi olyan mint pl.:lanc-le-ki-fel-at-keresztul csak a helyen nem.
Apolas.: 3 havonta szaraz rongyal letorol es WD40 (lanc,valtok)akar csopoghet is , csak akkor az elso kilometr a pottyozes performance muveszetet produkalja a mindenhol.
Neha slaggal-vizzel le ,ha nem birod a koszt :))) ( en nyaron havonta locsolom es nem rozsdasodik...utana azert letorlom es a napra teszem otet)
AGYAK (elso-hatso):
Csak es kizarolag szimeringes agyat vegyetek. 1 evben 1x zsir(nem ful) a szerelotol (1000 FT/year az atvizsgalas ha rendessen viszed a verdat). Arendszer teljessen zart, csak a villara erosito csavarok vannak kivul a szimeringen.Jah.
Fekek:
Mostanaban ketfele(?)feket arulnak nagy Magyar Orszagunkban. Az egyik a "HID" rendszeru.Ez az amikor egy iveltvalamivel huzol 1 kabeldarabot, amivel a fektuskok vannak osszekotve. Es van a masik (ujjabb-jobb) a "V" fek.
Ez baromi nagy fekerot kepes generalni , emiatt nem mindegy , hogy milyen fekkart hasznalsz hozza , mert a konvencionalis fekkarral nem mukodik jol( olyan a kabel-attetel , hogy vagy forog a kerek , vagy ALL...Ez viccesnek tunik , de 1 elso feknel ez baromi veszelyes lehet.)Tehat V fekkar kell hozza , ami 1 korhagyo tarcsavalhuzza a fekk-kabelt , es a fekkar is kisseb es a szukseges fekhuzoerobol is sokkal kevessebb kel( nem kell powerbol tepni a fekkart).Ajanlom a hatul V elol HID megoldast a fejreallas elkerulese vegett.
AR.: 3000-4000 Ft kozott mar turheto fekeket adnak /darab
Apolas.:szinte semmi , DE NAGYON JOL BE KELL ALLITANI ES JOL MEG KELL HUZNI A FEKEKET. FOLEG AZ F.TUSKOKNAL)
Ha mar KEREK akkor FELNI.:
A duplafalu-szegecselt ami good. Tobbet bir.Joval tobbet.Ennyi
Ar.:2000-4000 ft-ert kellemeseket adnak.
CSAK A PAPP-nal.: CSAVART KULLOZES
Itt az a lenyeg , hogy az egymast egy oldalon keresztezo kulloket (ha nem tudod elkepzelni nezz a kulloidre) osszetekerik 3-4 szer. Csak elso kerekeknel lehet hasznalni: Ki*****tt sokat bir igy a kerek.Csak duplafalu szegecselt felni birja hazilag nem keszitheto , mert hosszab es vastagabb kullot hasznalnak (en mar probaltam hajtogatni , de nem ment...Bar lehet , hogy en lamaztam el.)
Ar.:1500Ft volt tavaj.
Teleszkopok.:
Na itt lehet szorni a penzt.Jol gondoljatok meg mielott telot vesztek.
Az elso teleszkop konnyen cserelheto , de ezt is ajanlatos szerelore bizni , mert a gyartok hosszu tengelyt keszitenek ezertle kell vagni belole...
Ugy 25000 Ft-tol adnak elviselheto telot(RST,ROCK SHOCK). Ezek mar alt. allithato es gazos-olajos felepitesuek.
Apolas.: Semmi komoly.Ha sokat hasznalod akkor 2 evenkenet rugot es gyurut kell benne cserelni.(2-3000 FT)
HATSO TELOT csak az EGESZ VAZZAL CSERELUNK !!!! Ebbol kovetkezik , hogy sokkaldragabb mulatsag. 30000-120000 Ft kozott: Itt mar nem erdemes sporolni.Mire jo? ha sokat mesz ( 15-20 ev rendszeres kerekezes) oreg korodra nem megy tonkre a csuklod-konyokod-vallad izulete.Nekem csak elso telom van , es most gyutom a piizt 1 hatsora , mert veri a seggem a verda.
Tehat gyakorlatilag kenyelmi szempontokat kepvisel,na meg az uttartast noveli , ha jol a telo. A gagyi pattog(tulrugozik).
Gumik.:
Harom nagy csoportja van.: SLIDE,SLIP-OFFROAD-ES A KETTO KOZOTT-
Az elso olyan mint a superbike motorok gumijai.Ugy is nez ki 3.5-4.5 bar korul fujjak oket. Nagyon lehet vele izzitani.
En mar homokra sem ajanlom.
OFFROAD(terep).: Ez a mega-giga-hyper rucsok kikepzesu iszonyatok.Bug mint allt ha betonon mesz .Eles kanyarban nyagyon vezselyes , mert erossen csokken a tapado felulet es a ragyak "szlippje" miatt erossen torzul a szerkezet.Emiatt a szlipp( a rucsok menet irannyal szemben mozog "kapar")miatt nagy a veszteseg. 2.5-3.5 bar a lufiban.
Az atmenet.: A gumi Un. VEZETOSZALLAL van ellatva. 4-7 mm szeles sav a gumi kozepen. 3-4 barra fujd maan jol.Ezt az idealis a varosi csovaknak , mert ha betonkiller vagy akkor a szalon fut a verda es sz***d ossze magad , A terepen meg leer a gumi szelen a rucsi.Nekem is ez porog.
Ar.: 3000Ft-tol adjak a jot per darab.
Apolas.: hasznalattol fuggoen 1-2 evente
csere.
Minden mas.:
Elektronikai kutyu es biz-baz.:
A CATEYE a rulla.Altalaban 500-1000 Ft-vel dragabb mint a tobbi, de en 95-ben
vettema hatso lampamat amibe 2 db photo-elem megy es meost kell majd cserelni.Olyant vegyen a nep ami villog
, mert az feltunobb es a soforok is utaljak.Ne lefele vilagitson hanem a siktol felfele 3-5 fokot , met a gjv. nagyobb ivben keruli a villogo Allatot.
Ar.:1000-2500 Ft+elem
Elso lampa.:Mind1 csak legyen.
Vilagitson es ne villogjon (zold).
Ar.:1000-3500 Ft+elem
KM ora: Ez buli dolog.Mondhatnam , hogy KO a cuccos jol(Pl:cateye mithy2,cosmos)
Ar.:1500-3500 mar jok.
Ules.:Ha nem tetszik vegyel masikat,de ha veszel akkor zseleset.
Amugy mind1 50-KM-ig/nap :))))
Ar.:2500-tol
Pedal.:FEMBOL LEGYEN.1500-2000 FT/PAR
Kerekpartamasz.:Felejsd el.
Kulacstarto.:KELL.RULLA 1000 FT Kb.+ kulacs :)))
Sarvedo.:HAT...
SISAK.: KELLL.KELL.KELL.
Jol nezd meg mit veszel.
Ar.:4000 Ft-tol kapod ami ved is es jol nez ki.
Kesztyu.:KELL.Vedi a tenyeret ha
borulsz.A tenyerresz bor. felul elastic vagy fonott ize.Meretre figyelni.
Ar.:1500 FT-tol jok.
biztonsagi kutyuk.: Nezd meg merre laksz...Nezd meg hova szereled , mert vannak tapasztalataim... :(((. Amugy erdemes.Sose tudod hol fogsz megallni ,es ha nalad a kulcs a rendor sem kerdezi meg tied-e a geped :))
Ar.:2000-3000 Ft. ami jo.
Pumpa.:Legyen. 1000 Ft.alatt.
Kerekpartaskak.:VICC.inkabb vigyel oldaltaskat es/vagy hatizsakot.Azt nem felejted a kerekparon 1x sem :)))
Csengo.: Baromsag, DE a KRESSZ ELOIRJA VAZZZZZE !!!
ES 1PAR ERDEKESSEG A BTK-BOL.:
A kerekpar jarmu . Ha iszol es raulsz az ITTAS VEZETES... Ha tolod mar NEM.
A talicska ha iszol es tolod ITTAS VEZETES...Ha huzod mar nem :)))
Ez hot komoly , mert ha tolod az uzemszeru hasznalat. Barmi mas nem...
Kotelezo kerekpar felszereles.:
elso-hatso lampa,csengo,oldalso fenyvisszavero prizma!!.Mindig vigyetek magatokkal gumijavito keszletet.1 csoportban 1 min.Ha egyedul mesz ... :)
Hat ennyi 1elore

OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 249
Valesz!

Off ON
Telefon elment levélben
Off OFF

Papa

OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 248
Rich !

Én szoktam köszönni, leszámítva a kerékpárutat. Ott nem tartom túl értelmesnek a dolgot, de országúton szerintem is jó érzés, amikor látod, hogy a szembejövő int neked pedig lóg a nyelve és patakokban folyik róla az izzadmány.

KÖSZÖNJÜNK EGYMÁSNAK JÓL!

Opapa

Előzmény: Rich (247)
Rich Creative Commons License 1999.06.14 0 0 247
Új téma: Ti szoktatok köszönni a többi bcósnak, akikkel összefuttok a városban. szerintem nagyon klassz szokás, de még nem mindenki ismeri.
elég hülye érzés, amikor ráköszönsz valakire, aki csak néz rád bambán.
Rich
valesz Creative Commons License 1999.06.14 0 0 246
Opium,
de bizony bringazom, verdam egy mezei cuccos, megy, tekerheto, stb.
Ja, megjart mar 1 Nagyvisnyot, ejszaka, a hatamon csipogo index mentette meg az eletem. Na ennyit a reklamrol....
OFF kuldd mar el a csodatelefonszamod megeccer OFFOFF

valesz

_Alcapone_ Creative Commons License 1999.06.14 0 0 245
hát mit mondjak szoktam arra repdesni de azér nem nyolcvannal...max 50...hát most meggondolom meddig tekerem be magam egy sirgödörbe.
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 244
Régebbi kb. két heti, az új pár napon belüli ...
Előzmény: _Alcapone_ (243)
_Alcapone_ Creative Commons License 1999.06.14 0 0 243
hmma régebbi ugye ugy két hete lehetett nem? a mostani mikori?
Előzmény: stoki (242)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 242
Elég egyszerű ..., de annál sajnálatosabb.

A "kolléga" tépett le az Istenhegyi útról, amikoris elvesztette az uralmát a bringa fölött. Pechére egy busz köhögött felfelé ... a többit már te is tudod ...(ez a régebbi)

De azóta volt mégegy. A szitu ugyanaz, de a másik "kolléga" egy elsőbbséget nem megadó, kikanyarodó álló autóba szállt bele ... azt hiszem ő még él ..., de ha busz lett volna, akkor biztosan "game over"

Előzmény: _Alcapone_ (241)
_Alcapone_ Creative Commons License 1999.06.14 0 0 241
szevasztok
imént olvastam hogy az istenhegyin volt vmi baleset, vagy mi?
a nepszabi servere megont off...nem csodálkozom rajta...vki tudna mondani az esetről hogy történt?
OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 240
Hali !

Nincsen lestrapálva a cucc, mert zsír új. Felnit pedig mindenképpen duplát veszek, amin olyan helyes gyűrűk vannak a küllöknél.

Opapa

stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 239
... ja és milyen felnid van (lesz) ???

Ha már cserélsz dupla falút vegyél, megéri (persze ha van pénzed rá ...)

stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 238
Opipapi

Ha nincs lestrapálva a szett, akkor tényleg jól jársz vele. A 92-93-as deore lx-ek állítólag különösen jók !!!
Lehet, hogy nem a legszebbek, de azért tartósak ...

Előzmény: OpiumPapa (237)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 237
stoki!

Tök egyszerű, nemrég vettem a gépet, full gagyi szettel van szerelve, tulképp csak a vázért vettem meg. Szép lassan cserélek mindenfélét rajta, csak nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan :) Mostmár, hogy két hónapja használom, kezd úgy kinézni, mintha ráesett volna egy villanymozdony... Nadesebaj, most úgy látszik, hogy jutok olcsón egy Deore LX szetthez, az nekem pont elég. Vagy ha ez nem jön be, akkor alivio-t teszek rá és kész. Mivel ezzl akarok melóba járni, szeretném, ha megbízható lenne, és most nem az.

OpiumPapa

Előzmény: stoki (234)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 236
...Nálatok sűrűn van "desszert" ??? :-)

(meg ne válaszold !!!)

Milyen topic ez ::::-------)))))))) ???

Előzmény: Arabella (235)
Arabella Creative Commons License 1999.06.14 0 0 235
Desszert is volt!:)
Na ,nem azért mondom, hogy udvarolj!:) Hanem, hogy tudd, az is volt:)
Arabella
Előzmény: stoki (233)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 234
Opipapa

... és ezt, hogy csináltad ??? Magától nem szokott szétkúródni így egy gép ..

Előzmény: OpiumPapa (232)
stoki Creative Commons License 1999.06.14 0 0 233
Arabella

A Kandúr nem veszi észre, hogy a vacsi Te leszel ?! ... ja meg a desszert is ...
Nem tudom jó a desszert ???
Na nem udvarlok tovább, mert az asszony ronggyá rúgja a küllős se@em...

Előzmény: Arabella (231)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.06.14 0 0 232
Nem, nem taposott meg kamion, csak felfigyeltem egy érdekes, periodikus zajra de menet közben nem jöttem rá, hogy mi a baj. (összevissza keringtem a ligetben, mint az idióta)
Aztán otthon alaposan megfigyeltem a dolgot és a hátsó fogaskoszorú nincs egy síkban a felnivel, a bringa hossztengelyével, meg a hajtóművel. Ez meg szar, mert nyirja a láncot, az meg gondolom egy idő után az egész hajtást.
Na mindegy, úgyis felnit akartam cserélni, megy az egész hátulja a levesbe.

OpiumPapa

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!