Keresés

Részletes keresés

Fishtax Creative Commons License 2019.12.10 0 0 232200

Uppsz, majdnem lemaradt!

 

229. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2019.december 11. (szerda)

Időpont: 18:30

TalálkozóBatthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton Pinyo(?)

 

191. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2019. december 11. (szerda)

Időpont: 18:30

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, forró tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

 

Telehódas topiktúrák időpontjai 2019-ben:

január 20. (vasárnap) 18:30

február 19. (kedd) 18:30

március 20. (szerda) 19:00

április 19. (péntek) 20:00

május 18. (szombat) 20:30

június 17. (hétfő) 21:00

július 16. (kedd) 21:00

augusztus 15. (csütörtök) 20:30

szeptember 13. (péntek) 19:30

október 13. (vasárnap) 19:00

november 12. (kedd) 18:30

december 11. (szerda) 18:30

 

robi

Előzmény: Fishtax (232150)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.12.09 0 0 232199

Bármi lehet, de ugyan miért téptem volna el, amikor ezt nem kellett feszegetni? Amikor hajlítgattam a kilógó drótokat, hogy ne szúrjanak tovább befelé, akkor egyáltalán nem tűntek törékenynek. Van olyan külsőm, amit csak gyilkolva tudok feltenni-levenni, talán Easy Street, de az viszonylag olcsó volt, és egy szezon alatt amúgy is csontig kopik. Annak a peremén látszik is a feszegetés utólag, ezen viszont nem.

 

Itt két drót bújt elő, azonos irányból, de eltérő hosszan. Elvileg ezek végtelenítve vannak? Hogyan? És ha megszűnik a végtelenítés, akkor a hajtás során folyamatosan bújik ki a drót?

 

Itt és itt nem látszik, hogy különösebben lezárnák a huzalvégeket. Még arra gondoltam, hogy mivel a felni belsején is vannak kisebb dudorok, talán hegesztés, lehet, hogy ha pont a huzalvég mellé kerül egy dudor, akkor az befelé nyomhatja a véget? Ezt nehéz lenne pozícionálással kivédeni, mert amíg jó a külső, nem tudni, hol vannak huzalvégek. Talán ki kellene köszörülni belülről a felnit? Csak nehogy akkor meg az essen szét! :)

Előzmény: dhpage (232198)
dhpage Creative Commons License 2019.12.09 0 0 232198

nem lehet hogy felrakáskor eltépted a drótokat?
nekem ilyen akkor volt, amikor a sok-sok éves gumi széthullott (elöregedett) és levált a perem, kijöttek a drótok. de azok egyben voltak, csak szép rozsdás mind.

 

Előzmény: tanárnéni kedvence (232197)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.12.08 0 0 232197

Tapasztaltatok már ilyet? Ez egy több éves, de azért nem agyonhasznált Schwalbe Ice Spiker. Péntek reggel felraktam, nem vettem észre hibát, bár nem tapogattam végig, mert ilyen hibához sosem volt balszerencsém. Könnyen felpattant, nem kellett feszegetni. Megfelelő méretű felnin volt, előírt nyomáson (kb. 40 psi). Kb. 4 km után leeresztett a hátsó kerék. Kivettem, és látom, hogy iszonyú hosszan belóg 2 drót a peremből, és kiszurkálták a belsőt. Mitől és hogy jöhettek ki a drótok? nem úgy látszik, mintha a belső oldalfal szakadt volna ki, inkább mintha kikúsztak volna a lyukakon. De mitől?
A képen azért vannak kihajlítva a drótok, hogy ne okozzanak további kárt, míg hazacipelem a bringát.Mivel nagyon drágák a szöges külsők, megpróbálom még használni: a drótokat lecsíptem, lereszeltem, húztam rájuk szelepgumit, meg duct tape-et. Úgy tűnik, hogy maradt drót a kitüremkedés mögötti peremben is.Az itt látható hasonló esetnél elég kellemetlen lett a végkifejlet:In a desperate attempt at salvaging the tire, I cut off the exposed wire and filed it smooth.  When I inflated the tire on the rim, the bead popped out with a loud bang, destroying yet another brand-new tube.Az itt látható sérüléssel ellentétben nálam nincs kívülről sérülés.

pen Creative Commons License 2019.12.03 0 0 232196

Köszi szépen neked is, választottam, megrendeltem.

Előzmény: Nemo (232195)
Nemo Creative Commons License 2019.12.03 0 0 232195

Én is Ballantine könyvét ajánlom.

https://bookline.hu/product/home.action?_v=_&type=20&id=760383

Először mert alapos, gazdag és megbízható. Másodszor mert szép, és ajándéknak nagyon alkalmas. A szerelés újabb ágbogai tényleg a netről sajátíthatók el a legkönnyebben, de ezek a könyvekben leírtakhoz képest igen kis hányadot alkotnak a gyakorlatban. Aztán meg hogy adhatnál férjednek ajàndékba Youtube-videókat?

A másik ilyen könyv Rob van der Plas Kerékpárjavítás házilag c. könyve. Ez kisebb, régibb,, és nem olyan mutatós, de így is hasznos lehet.

Előzmény: pen (232189)
pen Creative Commons License 2019.12.02 0 0 232194

Köszi szépen mindenkinek a tippeket!

Törölt nick Creative Commons License 2019.12.02 0 0 232193

Szia, én ma már biztos nem vennék könyvet, a youtube tele van szerelős videókkal, ami többet ér mint pár ábra. Ráadásul - ahogy már írták - egy könyv tartalma nem frissül, így lehet újabb technológiák már nincsenek is benne.

 

Előzmény: pen (232189)
imsailing Creative Commons License 2019.12.02 0 0 232192

https://bookline.hu/product/home.action?_v=Keith_Gates_Dennis_Bailey_Bicikliszere&id=86899&type=22

Nekem ez van meg.
Vagy nevezd be Ride Kálmán bringaszerelős bulijába (múlt szombaton volt), ha még lesz, alapismeretek néhány órában.

Előzmény: pen (232189)
Ati_66 Creative Commons License 2019.12.01 0 1 232191
Előzmény: Ati_66 (232190)
Ati_66 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 232190

Szia!

 

Én a megjelenése idején ezt kaptam ajándékba, a mai műszaki megoldások biztosan nincsenek benne, de hasznos lehet:

 

https://moly.hu/konyvek/richard-ballantine-richard-grant-mindentudo-biciklikonyv

 

Nem tudom mennyi új, hasznos infót nyújt olyannak aki nem műszaki beállítottságú, mert a bringáimat általános iskolás korom óta magam szervizelem.

 

Ahogy rákerestem a témára úgy látom könyvben csak régi kiadványok vannak. Ha az országúti kerékpár sport érdekli akkor ez egy érdekes könyv lehet:

 

Előzmény: pen (232189)
pen Creative Commons License 2019.11.30 0 0 232189

Sziasztok,

 

Tanácsot kérnék ha lehet: a férjem évek óta lelkes amatőr bringás, de az utóbbi 1-2 hónapban rákapott az itthoni bringaszerelésre is. Ehhez szeretnék neki egy hasznos könyvet venni, de nem értek hozzá. Tudnátok nekem ajánlani pár könyv címet? Előre is köszi a segítséget :)

cobranco Creative Commons License 2019.11.29 0 1 232188
semmiho Creative Commons License 2019.11.29 0 0 232187

Hasznos információk! Lassan ismét itt az extrém szmoghelyzetek időszaka, itt az idő a téma felhozatalára.

 

~11 éve használok Respro maszkokat, több is volt már. Az elmúlt 4-5 évben viszont hanyagoltam, de egyik nap a fiók mélyén kezembe akadt a régi Respro Techno maszkom, mellette egy vadiúj filterrel. Hát gondoltam megpróbálom. KB pulzuszónában közlekedem, vagyis aerob extenzív zóna alatt, de még így is eléggé bepárásodik a ~25 perc munkába menet/jövet alatt.

Próbáltam utána nézni, van-e és milyen alternatívái, találtam a Totobobo maszkokról tesztet, Respro is van újabb, amit dícsérnek (Respro Ultralight), Cambridge Mask, Vogmask...

 

Valaki próbált már Respro Ultralight maszkot a City/Techno stb. után? Ha igen, mennyire kényelmes, hasonlóan párásodik-e?

Bármi infót szívesen veszek! ;)

Előzmény: WileEC (223105)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.11.28 0 0 232186

azért nincs értelme,mert aki rendszeresen bicajozik a 99%-ának van,akinek meg nincs és jó volna ha lenne,mert a hírekben visszaköszönnek,azok meg nem mennek a kapitányságok közelébe

Előzmény: NAR (232184)
Friczy Creative Commons License 2019.11.28 0 0 232185

Akkor sokkal hamarabb elfogyna :)

Előzmény: NAR (232184)
NAR Creative Commons License 2019.11.28 0 0 232184

Lehet, célszerűbb lenne kerékpárút mellett, mint a kapitányság parkolójában, de a semminél ez is több.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (232183)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.11.27 0 1 232183
Alexfux Creative Commons License 2019.11.26 0 0 232182

Nem biztos, de néha nagyon idegesítenek olyan emberek, akik azt hiszik, hogy csak ők vannak a világon, a többi pedig le van sz@rva.

 

Egyébként ezek fiatal túristák voltak, amilyen én is voltam még pár (tíz) éve. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (232181)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.11.25 0 0 232181

:-D

Ezt így kell csinálni.

Előzmény: Alexfux (232180)
Alexfux Creative Commons License 2019.11.25 0 0 232180

Kb. itt (csak a kerékpár úton természetesen :-) ) az e-rolleres csorda jött szemben a sávomban. Természetesen ökörködve, szelfizve. Két kéz a fékeken, kikerülésre felkészültem és amikor már kellő közelségbe értem, akkor rákurjantottam a szembejövőre. Beszaladt a sportszelet a nadrágba, szerintem nem fogja egyhamar elfelejteni az ember, hogy majdnem összeütközött egy szembejövő, kamion méretű bringással.

 

 

Előzmény: dhpage (232179)
dhpage Creative Commons License 2019.11.23 0 0 232179

ó, én ezt már motorral tapasztaltam sokat, azokat még kevésbé szeretik, mint a bringásokat :)
de igazából már semmivel sem tudnak meglepni a közlekedők. ma (pénteken) az sem izgatott már, hogy a szigeten az én sávomban jött szembe egy elektromos gördeszkás kivilágítatlanul és szlalomozva, a szembe sávban meg a haverja videózva. :D
tegnap ugyanezt egy aszfaltsíelő csinálta, ugyanúgy full kivilágítatlanul, teljes utat elfoglalva.

Előzmény: SzeZo (232178)
SzeZo Creative Commons License 2019.11.22 0 0 232178

Kieresztettem azt a gőzt, ami jól is jött, mert öt perc sem telt el és a dhpage által leírt jelenséggel (majdnem a könyökömmel érintettem a tükröt) örvendeztetett egy háromágú emblémás, aki gyorsulási pályának tekintette a Baross utcát.

Sűrű volt így a délután, ritkán jön össze ennyi tahó. Van, hogy azt hiszem, álmodom, mert a 25-30 km mindenféle atrocitás nélkül legurul.

Igazából azért szösszentem ide, mert olyan még nem volt, hogy szemből, szándékosan rám húztak volna kerekes bádogot és közben még üvöltöttek is. Megy ez is a lajstromba.

Előzmény: tanárnéni kedvence (232177)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.11.22 0 0 232177

Sajnos naponta lehetne írni ilyeneket, de inkább hamar eresszük ki a gőzt, aztán váltsunk békésebb témákra. Pl. ma mögöttem is hosszan dudált egy idióta, a korábbi tapasztalatok alapján feltehetőleg azért, mert nem a kanyarodósávban hajtottam, és így nem teljes két sáv volt szabadon neki, hogy elérje a következő pirosnál várakozó többieket kb. 200 méterre.

Előzmény: SzeZo (232175)
dhpage Creative Commons License 2019.11.22 0 0 232176

ugyanezért ma én is kaptam ilyet egy taxistól...de alig hallatszott, mert fel volt húzva az ablaka :D
de bezzeg akkor nem bírnak a felezőn kóvályogni, mikor a kerékpárost kell kikerülni a sávban...akkor jó sok helyet hagynak középen, hogy lehessen könyököt verni a tükörrel.

Előzmény: SzeZo (232175)
SzeZo Creative Commons License 2019.11.22 0 1 232175

Vasúti átjáró előtt araszol (áll) a hosszú, autókból képzett sor. Nem lehet elosonni mellettük jobbról, mert ki így, ki úgy áll meg, ezért balról kerülöm a nem-menetoszlopot. Helyem van, mert széles a sáv, a felezővonalon belül tudok tekerni.

Aztán jön szemből a "majd én megmutatom neked, gyökér" stílusú hülyegyerek és a pálya felét is átlépve próbál nekiszorítani egy autónak, miközben a lehúzott ablakon az anyád fonéma hallatszik többször is.

Nem tudom, mi fájt neki, mert a túloldal simán haladt 50-nel úgy, hogy fél méterrel suhantak el mellettem. Lehet, hogy kiskorában katicás bögrét kapott, mikor ő tankosat akart és ez ma jött ki rajta.

Régóta mondom: nem lenne szabad mindenkit engedni, hogy autót vezessen. Ez az ország, ezzel a virtussal néhány tízezer autóst tudna elviselni úgy, hogy a rendelkezésre álló területen egyenletesen szórnák szét mind.

kitalalt_nev Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232174
Előzmény: gábor 321 (232173)
gábor 321 Creative Commons License 2019.11.21 0 1 232173
Köszi a linket, átolvasom mindenképp.
G.
Előzmény: kitalalt_nev (232172)
kitalalt_nev Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232172

1. Bár régebbi cikk, de mindmáig remek összegzés és jó sorvezető a bölcs döntés meghozatalához.

http://www.velo.hu/fo-a-biztonsag-kerekpar-lakat-korkep.html

Ha még nem láttad, úgy szánj rá egy kis időt, majd válassz egy elismert-neves gyártó minél nehezebb-erősebb-magasabb védelmi szintű (és persze sajnos drágább) típusát. Amit majd költséghatékony megoldás net-en, adott esetben külföldi webshop-ból (pl. rosebikes) beszerezni. Szerintem.

Előzmény: gábor 321 (232168)
dhpage Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232171

én gondoltam rá, hogy csinálok műanyagból egy valódinak tűnő kaszát, ami egy kicsit kilógna balra...

Előzmény: bátyó (232165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!