Keresés

Részletes keresés

Ati_66 Creative Commons License 2019.12.01 0 1 232191
Előzmény: Ati_66 (232190)
Ati_66 Creative Commons License 2019.12.01 0 0 232190

Szia!

 

Én a megjelenése idején ezt kaptam ajándékba, a mai műszaki megoldások biztosan nincsenek benne, de hasznos lehet:

 

https://moly.hu/konyvek/richard-ballantine-richard-grant-mindentudo-biciklikonyv

 

Nem tudom mennyi új, hasznos infót nyújt olyannak aki nem műszaki beállítottságú, mert a bringáimat általános iskolás korom óta magam szervizelem.

 

Ahogy rákerestem a témára úgy látom könyvben csak régi kiadványok vannak. Ha az országúti kerékpár sport érdekli akkor ez egy érdekes könyv lehet:

 

Előzmény: pen (232189)
pen Creative Commons License 2019.11.30 0 0 232189

Sziasztok,

 

Tanácsot kérnék ha lehet: a férjem évek óta lelkes amatőr bringás, de az utóbbi 1-2 hónapban rákapott az itthoni bringaszerelésre is. Ehhez szeretnék neki egy hasznos könyvet venni, de nem értek hozzá. Tudnátok nekem ajánlani pár könyv címet? Előre is köszi a segítséget :)

cobranco Creative Commons License 2019.11.29 0 1 232188
semmiho Creative Commons License 2019.11.29 0 0 232187

Hasznos információk! Lassan ismét itt az extrém szmoghelyzetek időszaka, itt az idő a téma felhozatalára.

 

~11 éve használok Respro maszkokat, több is volt már. Az elmúlt 4-5 évben viszont hanyagoltam, de egyik nap a fiók mélyén kezembe akadt a régi Respro Techno maszkom, mellette egy vadiúj filterrel. Hát gondoltam megpróbálom. KB pulzuszónában közlekedem, vagyis aerob extenzív zóna alatt, de még így is eléggé bepárásodik a ~25 perc munkába menet/jövet alatt.

Próbáltam utána nézni, van-e és milyen alternatívái, találtam a Totobobo maszkokról tesztet, Respro is van újabb, amit dícsérnek (Respro Ultralight), Cambridge Mask, Vogmask...

 

Valaki próbált már Respro Ultralight maszkot a City/Techno stb. után? Ha igen, mennyire kényelmes, hasonlóan párásodik-e?

Bármi infót szívesen veszek! ;)

Előzmény: WileEC (223105)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.11.28 0 0 232186

azért nincs értelme,mert aki rendszeresen bicajozik a 99%-ának van,akinek meg nincs és jó volna ha lenne,mert a hírekben visszaköszönnek,azok meg nem mennek a kapitányságok közelébe

Előzmény: NAR (232184)
Friczy Creative Commons License 2019.11.28 0 0 232185

Akkor sokkal hamarabb elfogyna :)

Előzmény: NAR (232184)
NAR Creative Commons License 2019.11.28 0 0 232184

Lehet, célszerűbb lenne kerékpárút mellett, mint a kapitányság parkolójában, de a semminél ez is több.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (232183)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.11.27 0 1 232183
Alexfux Creative Commons License 2019.11.26 0 0 232182

Nem biztos, de néha nagyon idegesítenek olyan emberek, akik azt hiszik, hogy csak ők vannak a világon, a többi pedig le van sz@rva.

 

Egyébként ezek fiatal túristák voltak, amilyen én is voltam még pár (tíz) éve. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (232181)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.11.25 0 0 232181

:-D

Ezt így kell csinálni.

Előzmény: Alexfux (232180)
Alexfux Creative Commons License 2019.11.25 0 0 232180

Kb. itt (csak a kerékpár úton természetesen :-) ) az e-rolleres csorda jött szemben a sávomban. Természetesen ökörködve, szelfizve. Két kéz a fékeken, kikerülésre felkészültem és amikor már kellő közelségbe értem, akkor rákurjantottam a szembejövőre. Beszaladt a sportszelet a nadrágba, szerintem nem fogja egyhamar elfelejteni az ember, hogy majdnem összeütközött egy szembejövő, kamion méretű bringással.

 

 

Előzmény: dhpage (232179)
dhpage Creative Commons License 2019.11.23 0 0 232179

ó, én ezt már motorral tapasztaltam sokat, azokat még kevésbé szeretik, mint a bringásokat :)
de igazából már semmivel sem tudnak meglepni a közlekedők. ma (pénteken) az sem izgatott már, hogy a szigeten az én sávomban jött szembe egy elektromos gördeszkás kivilágítatlanul és szlalomozva, a szembe sávban meg a haverja videózva. :D
tegnap ugyanezt egy aszfaltsíelő csinálta, ugyanúgy full kivilágítatlanul, teljes utat elfoglalva.

Előzmény: SzeZo (232178)
SzeZo Creative Commons License 2019.11.22 0 0 232178

Kieresztettem azt a gőzt, ami jól is jött, mert öt perc sem telt el és a dhpage által leírt jelenséggel (majdnem a könyökömmel érintettem a tükröt) örvendeztetett egy háromágú emblémás, aki gyorsulási pályának tekintette a Baross utcát.

Sűrű volt így a délután, ritkán jön össze ennyi tahó. Van, hogy azt hiszem, álmodom, mert a 25-30 km mindenféle atrocitás nélkül legurul.

Igazából azért szösszentem ide, mert olyan még nem volt, hogy szemből, szándékosan rám húztak volna kerekes bádogot és közben még üvöltöttek is. Megy ez is a lajstromba.

Előzmény: tanárnéni kedvence (232177)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.11.22 0 0 232177

Sajnos naponta lehetne írni ilyeneket, de inkább hamar eresszük ki a gőzt, aztán váltsunk békésebb témákra. Pl. ma mögöttem is hosszan dudált egy idióta, a korábbi tapasztalatok alapján feltehetőleg azért, mert nem a kanyarodósávban hajtottam, és így nem teljes két sáv volt szabadon neki, hogy elérje a következő pirosnál várakozó többieket kb. 200 méterre.

Előzmény: SzeZo (232175)
dhpage Creative Commons License 2019.11.22 0 0 232176

ugyanezért ma én is kaptam ilyet egy taxistól...de alig hallatszott, mert fel volt húzva az ablaka :D
de bezzeg akkor nem bírnak a felezőn kóvályogni, mikor a kerékpárost kell kikerülni a sávban...akkor jó sok helyet hagynak középen, hogy lehessen könyököt verni a tükörrel.

Előzmény: SzeZo (232175)
SzeZo Creative Commons License 2019.11.22 0 1 232175

Vasúti átjáró előtt araszol (áll) a hosszú, autókból képzett sor. Nem lehet elosonni mellettük jobbról, mert ki így, ki úgy áll meg, ezért balról kerülöm a nem-menetoszlopot. Helyem van, mert széles a sáv, a felezővonalon belül tudok tekerni.

Aztán jön szemből a "majd én megmutatom neked, gyökér" stílusú hülyegyerek és a pálya felét is átlépve próbál nekiszorítani egy autónak, miközben a lehúzott ablakon az anyád fonéma hallatszik többször is.

Nem tudom, mi fájt neki, mert a túloldal simán haladt 50-nel úgy, hogy fél méterrel suhantak el mellettem. Lehet, hogy kiskorában katicás bögrét kapott, mikor ő tankosat akart és ez ma jött ki rajta.

Régóta mondom: nem lenne szabad mindenkit engedni, hogy autót vezessen. Ez az ország, ezzel a virtussal néhány tízezer autóst tudna elviselni úgy, hogy a rendelkezésre álló területen egyenletesen szórnák szét mind.

kitalalt_nev Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232174
Előzmény: gábor 321 (232173)
gábor 321 Creative Commons License 2019.11.21 0 1 232173
Köszi a linket, átolvasom mindenképp.
G.
Előzmény: kitalalt_nev (232172)
kitalalt_nev Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232172

1. Bár régebbi cikk, de mindmáig remek összegzés és jó sorvezető a bölcs döntés meghozatalához.

http://www.velo.hu/fo-a-biztonsag-kerekpar-lakat-korkep.html

Ha még nem láttad, úgy szánj rá egy kis időt, majd válassz egy elismert-neves gyártó minél nehezebb-erősebb-magasabb védelmi szintű (és persze sajnos drágább) típusát. Amit majd költséghatékony megoldás net-en, adott esetben külföldi webshop-ból (pl. rosebikes) beszerezni. Szerintem.

Előzmény: gábor 321 (232168)
dhpage Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232171

én gondoltam rá, hogy csinálok műanyagból egy valódinak tűnő kaszát, ami egy kicsit kilógna balra...

Előzmény: bátyó (232165)
gábor 321 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232170

A párom a szegedi klinikán dolgozik. Na OTT biztos NEM. 

A kolléganőjének az új bringáját még délelőtt elvitték onnan. 

Igazán nincs minden nap  rutin szerűen használva, mint az enyém. A településen ahol lakunk random módra kerékpározunk és ritkán hagyjuk a bicikliket magukra (pedig nem félnek). De ha már egy minőségibb bringája van, biztos el fogunk menni vele a környékbeli településekre fagyizni, kisebb látványosságokat megnézni.

 

A lényeg az szokott lenni, hogy jobb zárad legyen, mint a másik biciklinek a tárolóban

 

Ez Így igaz.

Tuti azt viszik inkább, amivel kevesebbet kell "szőrözni".

Köszi.

G.

Előzmény: NAR (232169)
NAR Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232169

1, Nekem ilyesmi van: https://kerekpar-lakat.hu/Abus-Bordo-uGrip-5700-hajtogathato-kerekpar-lakat Nehéz és csak kereket fogó kerékpártárolóhoz nehéz rögzíteni. A lényeg az szokott lenni, hogy jobb zárad legyen, mint a másik biciklinek a tárolóban... Hol tervezed lelakatolni a biciklit?

Előzmény: gábor 321 (232168)
gábor 321 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232168

Az adásvételit megkaptam és a regisztrációnak is utána néztem. Ma megyek intézni.

Kérdésem az lenne.

1, Milyen zárat vegyek a bringára? Tudom tuti nincs mert úgy is elviszik ha le van zárva (ezért is szeretem odazárni valamihez).

2, Néztem a neten kerékpár riasztókat. Használ-e valaki ilyet? Tudom nem 100%-os védelem, de arra jó, ha valahová letámasztod míg beugrassz a pl boltba, halljad ha valaki megmozdította.

Köszi a válaszokat előre is.

G.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232167

Mindig reménykedem, hogy nem állok be a háborúba, inkább valahogy beszivárog ide a tőlünk nyugatabbra/északabbra fekvő területek közlekedési kultúrája. Bécsben pl. rámszólt egy néni az autójából, hogy nem kell várakoznom a piros lámpánál, mert az nem vonatkozik a kerékpárosokra. Nem tudom, mennyire volt igaza, de már ez a hozzáállás is ismeretlen felénk.

Előzmény: Törölt nick (232166)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232166

Régóta mondom, hogy az ilyen helyeken sokat forgolódóknak érdemes lenne feltenni egy kihajtható oldaltávolság "jelzőt" a végét jól behangolva, hogy jól megjegyezhető hangot adjon lemezalkatrésszel érintkezéskor.

Esetleg mehet rá egy " autófényező vagyok" felirat is.

Előzmény: bátyó (232165)
bátyó Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232165

Siófokon is elborultak.

 

Az átmenő, négysávos 7-es úton tilos bringázni. Kivéve egy 500 méteres szakaszt a nyugati végénél, ahol nincs bringaút a járda mellett. Ott engedélyezett.

Hétfőn egy kisteher mögöttem, mint a hülye nekiállt nyomni a dudát. Amikor elment mellettem, akkor rám húzta az autót, majd elém vágott és rálépett a fékre (nem jött össze neki, mert éppen ott kezdődött a bringaút, ahonnan tilos már kerekezni, és jobbra felkanyarodtam rá). Persze a másik sáv üres volt, de én útban voltam neki...

Ma hasonló történt. Mögöttem egy autós - ugyanazon a részen, ahol szabad kerekezni - ráfeküdt a dudára, majd amikor elment szépen, lassan mellettem, lehúzta az anyósülés ablakát és az ott ülő kiordított, hogy "Dögölj meg".

Persze egyik sem állt meg, hogy meg lehessen vele beszélni a problémájukat.

 

Egyébként azt sem értem, hogy az autósok miért bíznak annyira a bicikliző tudásomban, hogy mellettem 10 centire mennek el 90 feletti tempóban, lakott területen kívül (az egyik hozzá is ért a tükrömhöz, ami kb. 5 cm-re áll kijjebb, mint a combom.

Előzmény: tanárnéni kedvence (232163)
gábor 321 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232164

Sziasztok!

Új vagyok ebbe a fórumba. A segítségeteket szeretném kérni.

Vettem a páromnak a napokba a netről egy használt Raleigh Treking bringát.

Az eladótól nem kaptam még adásvételit, de azt mondta postán küldi majd ( még csak 2 napja vettem, esélyem talán van még rá), viszont a postai csomagküldőt azért elraktam).

Szeretném a biciklit regisztráltatni, valamint az is érdekelne, hogy miként tudom kideríteni, hogy a bicikli esetleg lopott-e, illetve "körözés" alatt áll-e?

Azért is érdekelne, mert az én bringám is lassan cserés lesz (schwinn csepel landrider), mert túl vagyok a 45000 kilométeren és úgy gondoltam veszek én is egy valamilyen trekking félét. 

Szeged mellett lakok, hol tudnám a környékbe regisztráltatni?

Köszönöm a válaszokat.

Szembeszél mentes napokat!

G.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232163

Nyilván. Kritikán aluli a 11. kerületben a járművezetők nagy részének a hozzáállása a közlekedéshez. Pl. ha megállok, hogy elengedjem a gyalogosokat az átkelőnél, még képesek fél percen át száguldozni mellettem, nem állnának meg.

Előzmény: Pepszi (232162)
Pepszi Creative Commons License 2019.11.19 0 0 232162

Ismeri valaki a bp. Etele út/Tétényi kereszteződést?

Ha az etele úton megyek kelenföld felé a kereszteződés előtt átmegy a bicikliút a túloldalra úgy, hogy külön lámpa van a gyalogoknak és a bicajosoknak. A gyalog lámpa már rég piros, a bicaj még zöld, de elengedik a tétényin balra nagy ívben kanyarodókat is és ott mindenki ledudál, mert csak azt veszik észre, hogy a gyalog lampa piros. 

Ők telizöldre indulnak és van egy sárga villogó figyelmeztető.

Ugye jól gondolom, hogy nekem van elsőbbségem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!