Keresés

Részletes keresés

gábor 321 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232170

A párom a szegedi klinikán dolgozik. Na OTT biztos NEM. 

A kolléganőjének az új bringáját még délelőtt elvitték onnan. 

Igazán nincs minden nap  rutin szerűen használva, mint az enyém. A településen ahol lakunk random módra kerékpározunk és ritkán hagyjuk a bicikliket magukra (pedig nem félnek). De ha már egy minőségibb bringája van, biztos el fogunk menni vele a környékbeli településekre fagyizni, kisebb látványosságokat megnézni.

 

A lényeg az szokott lenni, hogy jobb zárad legyen, mint a másik biciklinek a tárolóban

 

Ez Így igaz.

Tuti azt viszik inkább, amivel kevesebbet kell "szőrözni".

Köszi.

G.

Előzmény: NAR (232169)
NAR Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232169

1, Nekem ilyesmi van: https://kerekpar-lakat.hu/Abus-Bordo-uGrip-5700-hajtogathato-kerekpar-lakat Nehéz és csak kereket fogó kerékpártárolóhoz nehéz rögzíteni. A lényeg az szokott lenni, hogy jobb zárad legyen, mint a másik biciklinek a tárolóban... Hol tervezed lelakatolni a biciklit?

Előzmény: gábor 321 (232168)
gábor 321 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 232168

Az adásvételit megkaptam és a regisztrációnak is utána néztem. Ma megyek intézni.

Kérdésem az lenne.

1, Milyen zárat vegyek a bringára? Tudom tuti nincs mert úgy is elviszik ha le van zárva (ezért is szeretem odazárni valamihez).

2, Néztem a neten kerékpár riasztókat. Használ-e valaki ilyet? Tudom nem 100%-os védelem, de arra jó, ha valahová letámasztod míg beugrassz a pl boltba, halljad ha valaki megmozdította.

Köszi a válaszokat előre is.

G.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232167

Mindig reménykedem, hogy nem állok be a háborúba, inkább valahogy beszivárog ide a tőlünk nyugatabbra/északabbra fekvő területek közlekedési kultúrája. Bécsben pl. rámszólt egy néni az autójából, hogy nem kell várakoznom a piros lámpánál, mert az nem vonatkozik a kerékpárosokra. Nem tudom, mennyire volt igaza, de már ez a hozzáállás is ismeretlen felénk.

Előzmény: Törölt nick (232166)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232166

Régóta mondom, hogy az ilyen helyeken sokat forgolódóknak érdemes lenne feltenni egy kihajtható oldaltávolság "jelzőt" a végét jól behangolva, hogy jól megjegyezhető hangot adjon lemezalkatrésszel érintkezéskor.

Esetleg mehet rá egy " autófényező vagyok" felirat is.

Előzmény: bátyó (232165)
bátyó Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232165

Siófokon is elborultak.

 

Az átmenő, négysávos 7-es úton tilos bringázni. Kivéve egy 500 méteres szakaszt a nyugati végénél, ahol nincs bringaút a járda mellett. Ott engedélyezett.

Hétfőn egy kisteher mögöttem, mint a hülye nekiállt nyomni a dudát. Amikor elment mellettem, akkor rám húzta az autót, majd elém vágott és rálépett a fékre (nem jött össze neki, mert éppen ott kezdődött a bringaút, ahonnan tilos már kerekezni, és jobbra felkanyarodtam rá). Persze a másik sáv üres volt, de én útban voltam neki...

Ma hasonló történt. Mögöttem egy autós - ugyanazon a részen, ahol szabad kerekezni - ráfeküdt a dudára, majd amikor elment szépen, lassan mellettem, lehúzta az anyósülés ablakát és az ott ülő kiordított, hogy "Dögölj meg".

Persze egyik sem állt meg, hogy meg lehessen vele beszélni a problémájukat.

 

Egyébként azt sem értem, hogy az autósok miért bíznak annyira a bicikliző tudásomban, hogy mellettem 10 centire mennek el 90 feletti tempóban, lakott területen kívül (az egyik hozzá is ért a tükrömhöz, ami kb. 5 cm-re áll kijjebb, mint a combom.

Előzmény: tanárnéni kedvence (232163)
gábor 321 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232164

Sziasztok!

Új vagyok ebbe a fórumba. A segítségeteket szeretném kérni.

Vettem a páromnak a napokba a netről egy használt Raleigh Treking bringát.

Az eladótól nem kaptam még adásvételit, de azt mondta postán küldi majd ( még csak 2 napja vettem, esélyem talán van még rá), viszont a postai csomagküldőt azért elraktam).

Szeretném a biciklit regisztráltatni, valamint az is érdekelne, hogy miként tudom kideríteni, hogy a bicikli esetleg lopott-e, illetve "körözés" alatt áll-e?

Azért is érdekelne, mert az én bringám is lassan cserés lesz (schwinn csepel landrider), mert túl vagyok a 45000 kilométeren és úgy gondoltam veszek én is egy valamilyen trekking félét. 

Szeged mellett lakok, hol tudnám a környékbe regisztráltatni?

Köszönöm a válaszokat.

Szembeszél mentes napokat!

G.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.11.20 0 0 232163

Nyilván. Kritikán aluli a 11. kerületben a járművezetők nagy részének a hozzáállása a közlekedéshez. Pl. ha megállok, hogy elengedjem a gyalogosokat az átkelőnél, még képesek fél percen át száguldozni mellettem, nem állnának meg.

Előzmény: Pepszi (232162)
Pepszi Creative Commons License 2019.11.19 0 0 232162

Ismeri valaki a bp. Etele út/Tétényi kereszteződést?

Ha az etele úton megyek kelenföld felé a kereszteződés előtt átmegy a bicikliút a túloldalra úgy, hogy külön lámpa van a gyalogoknak és a bicajosoknak. A gyalog lámpa már rég piros, a bicaj még zöld, de elengedik a tétényin balra nagy ívben kanyarodókat is és ott mindenki ledudál, mert csak azt veszik észre, hogy a gyalog lampa piros. 

Ők telizöldre indulnak és van egy sárga villogó figyelmeztető.

Ugye jól gondolom, hogy nekem van elsőbbségem?

dhpage Creative Commons License 2019.11.17 0 0 232161

szép...mázli hogy nem esett szét menetközben

Előzmény: hitman (232160)
hitman Creative Commons License 2019.11.17 0 0 232160

valószínűleg anyagfáradás, de a szervizben is csak néztek, hogy ez hogy sikerült.

már a 3/4-e végig volt repedve, azt mondják a gumi tartotta össze. =} de az az érdekes, hogy egy halk recsegésen kívül semmi jele nem volt.

 

Előzmény: dhpage (232159)
dhpage Creative Commons License 2019.11.16 0 0 232159

nem semmi!
fékezéstől, vagy anyagfáradás?

Előzmény: hitman (232158)
hitman Creative Commons License 2019.11.16 0 0 232158

 

ez a felni kicsit elfáradt...

dhpage Creative Commons License 2019.11.14 0 0 232157

ja, mikor mentem haza, akkor már nem volt semmi, de már késő lett volna elindulni fel..  na majd legközelebb. :)

Előzmény: Pinyo (232156)
Pinyo Creative Commons License 2019.11.12 0 1 232156

Szinte nem is esett. Szép volr jó volt, még ki is hajtottam magamat.

Előzmény: dhpage (232155)
dhpage Creative Commons License 2019.11.12 0 0 232155

na mi legyen? még mindig esik.

Előzmény: Pinyo (232153)
dhpage Creative Commons License 2019.11.11 0 0 232154

Előzmény: Pinyo (232153)
Pinyo Creative Commons License 2019.11.11 0 0 232153

Az időt még nem néztem meg, de én is jövök.

Előzmény: dhpage (232152)
dhpage Creative Commons License 2019.11.10 0 0 232152

jövök!
mondjuk nem lesz szép idő :)

Előzmény: Fishtax (232150)
zfazek Creative Commons License 2019.11.08 0 0 232151

Szia!

 

Shimano Ultegra és Dura-Ace 11 sebességes, nem 12. Illetve létezik Di2 Ultegra és Di2 Dura-Ace is. 105-nek egyáltalán nem rondább a színvilága.

Ahogy az országúti topikban írtad: mind az amatőr, mind a profik 80-90%-as Shimano-t használ. Hülyére keresik magukat az országúti szettekkel is :)

Előzmény: etomcat (232140)
Fishtax Creative Commons License 2019.11.08 0 0 232150

228. telehódas HHH

Hely: Budapest

Dátum: 2019. november 12. (kedd)

Időpont: 18:30

TalálkozóBatthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút  - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton Pinyo(?)

 

190. Sijófoki Telihold Túra

Hely: Siófok

Dátum: 2019. november 12. (kedd)

Időpont: 18:30

Találkozó: a Víztorony melletti parkolóban

Program (Classic): végig aszfalton kirándulás a balatonvilágosi Panoráma kilátóhoz.

Program (Special): a balatonvilágosi Panoráma kilátó megközelítése autópályán (matrica kötelező!).

Program (Extrém): Közlekedés céljára a Balaton felületének igénybe vétele(vitorlások előnyben, de a dombra cipeléshez külső segítség nem vehető igénybe).

Ajánlott felszerelés: bicikli, bukósisak, első-hátsó lámpa, strandpapucs, fürdőlepedő, napszemüveg, strandlabda, jókedv, kacaj, meleg tea, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!

Szervező: bátyó

 

Telehódas topiktúrák időpontjai 2019-ben:

január 20. (vasárnap) 18:30

február 19. (kedd) 18:30

március 20. (szerda) 19:00

április 19. (péntek) 20:00

május 18. (szombat) 20:30

június 17. (hétfő) 21:00

július 16. (kedd) 21:00

augusztus 15. (csütörtök) 20:30

szeptember 13. (péntek) 19:30

október 13. (vasárnap) 19:00

november 12. (kedd) 18:30

december 11. (szerda) 18:30

 

robi

Előzmény: Fishtax (232081)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 0 0 232149

Na így már jobb. SZóval ott az ipar utca vége környékén, ahol az erdőből kijövök a pocsék töltés után. Pest felől.

Erre tippeltem eddig is.

Előzmény: SzeZo (232148)
SzeZo Creative Commons License 2019.11.03 0 0 232148

A másik bal:-). Szóval: jobb alsó.

Előzmény: SzeZo (232147)
SzeZo Creative Commons License 2019.11.03 0 0 232147

A kép bal alsó sarkában látszik.

 

Előzmény: Törölt nick (232146)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.03 0 0 232146

Hol van ez pontosan?

Előzmény: SzeZo (232145)
SzeZo Creative Commons License 2019.11.02 0 0 232145

Eurovelo 6:

Megkezdték Szentendrén a Dera-patak feletti híd építésének előkészítését a helyi Illatos Művek mellett. A "hídfő"-nél lezárták a bringautat és egy "C" alakú kerülőt gyártottak. Ennek tetejére valami sötét anyagot szórtak és ledöngölték. Tegnapelőtt még egész jól lehetett használni, tegnap már kevésbé, ma pedig kiléptem az egyik pedálból arra az esetre, ha nagyon elsüllyedne a virsligumi.

dhpage Creative Commons License 2019.11.02 0 0 232144

sajnos ilyen az usb, nem erre való :(
a dugó (apa) fejen vannak kicsi fém rugós részek. azokat ha kihajlítod kicsit, akkor sokkal stabilabb lesz. de ez ideiglenes, egy idő után újra visszaáll.

Előzmény: duke81 (232143)
duke81 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 232143

Hali!

 

Egy újabb kérdésem lenne. Tud valaki olyan megoldást ami rögzíti az usb kábelt a garmin gps-csatlakozójához? Egy power bankkal van összeköttetésben. Több kábelt kipróbáltam és a legtöbb egyszerűen a rázkódás miatt terepen kilazúl aztán elszáll az egész! Visszadugom kb 30 mp alatt feláll újra a rendszer, elindulok és párszáz m után megint megszakad. Egy kábel vát be eddig de az 2 m hosszú és fel kell tekernem a kormányrúdra.

semmiho Creative Commons License 2019.10.30 0 0 232142

Rendszeres használat mellett azért legalább kétévente cserélném a fékolajat vagy fékfolyadékot. Különösen utóbbit, mert a DOT 5.1, és ha jól tudom a DOT4 is képes használata során megkötni a levegőben lévő párát, ami akár 1 év után a fék felkeményedéséhez vezethet. Avid fékből több szettünk is volt, ahol alig 1 év alatt "felkeményedett" a fék. Ez azt jelenti, hogy a fékpofák alapból is közelebb állnak a féktárcsához, vagy akár bele is érnek abba. Ideig-óráig egy kis life hack megoldással, azaz a fékkaron a légtelenítő csavar óvatos nyitásával és egy kevés (cseppnyi) fékfolyadék kiengedésével a probléma orvosolható, de a fék teljesítménye egyre kevésbé lesz konzisztens.

"Rendes" fékolaj esetén (Shimano, TRP, Magura, Trickstuff) azért nem szokott ennyire kényes lenni a fékrendszer, volt olyan Magura Louise-om, amivel 4 évet elmentem versenyzéssel együtt, mire problémás lett. Fékfolyadékkal működő fékekkel ellentétben az utóbbi rendszereknél inkább a levegősödés a probléma, úgy tapasztaltam.

 

Jómagam évi 10-12 hosszú táv maratonon indulok, jellemzően Ausztriában és sokat edzek az Alpok hosszú lejtőin, évi 7000-8000 km mindig összejön terepen. Úgy tapasztaltam, évi 1x érdemes meglépni Avid/Hayes/régebbi Formula fékek esetén a fékfolyadék, Magura/TRP/Shimano/Trickstuff esetén a fékolaj cserét. Hazai körülmények közt kétévente 1x elég lehet, persze mindig az igénybevételtől függ.

 

SRAM esetén a viszonylag Guide R szériát említeném meg: garanciában cserélte őket a gyártó, napon beállhat a dugattyú és/vagy felkeményedhetett még akkor is, ha alig volt használatban. Ha ilyened van, érdemes ettől a szettől szabadulni. (Az RS/RSC és egyéb verziók megbízható(bb)ak)

etomcat Creative Commons License 2019.10.29 -1 0 232141

> Normál használatnál a hidraulikus tárcsafékben sok évig nem kell olajat cserélni, légteleníteni. A feleségemnek vagy 8 éve van meg a bringája Tektro Auriga fékekkel, sose volt baja a fékezéssel, még betétet se kellett cserélni, nemhogy légteleníteni. És nem a garázsban áll, lánc- és sorcsere már volt rajta kopás miatt.

 

Elvileg a légtelenítés azért válik szükségessé, mert ha felmelegszik / forr a fékolaj, akkor abból válnak ki gázok, ahogy vegyileg kezd lebomlani. Tehát nem a szabad levegő beszivárgásáról van szó.

 

Ha valaki nem fékez nagyokat vagy tartósan és nem hagyja tűző napon órákra a hidrós bicajt, akkor lehet, hogy sosem kell légtelenítenie? Szokták mondani, hogy tárcsával inkább röviden de nagyobbakat fékezzünk, közben kigurulásokkal, minthogy folyton behúzva tartsuk akár kicsit is.

Előzmény: Friczy (232129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!