Keresés

Részletes keresés

Fuly Creative Commons License 2007.08.03 0 0 2994
Hi,

nagy előrelépés, hogy a Jahn Ferenc kórházban engedik dolgozni a szülésznőket.
Előzmény: Werdy (2993)
Werdy Creative Commons License 2007.08.03 0 0 2993
Üdv,

Új vagyok még itt, de olvasva a bejegyzéseket arra a következtetésre jutottam, hogy nagy szükség van az országban normális szülész-nőgyógyászra. Nem rég találkoztam egy doktorral (a falunkba költözött), aki 2005-ben költözött haza Svájcból és érdekes dolgokat tudtam meg tőle.

Az köztudott, hogy a mai tendenciák szerint az orvosok szeretik minél hamarabb, minél egyszerűbb módon (császármetszés) kint tudni a babát (főleg úgy, hogy a műtét miatt még több pénzt is kapnak és persze nem kell órákat foglalkozni az anyával). Ezzel szemben ez a doktor kifejlesztett egy kezelést amivel hatékonyan csökkenti a koraszülés kockázatát és a statisztikák szerint szinte mindent "kivesz" császár nélkül. További információkat itt találtok róla: info

Werdy
foldiroberta Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2992
Ez tényleg nagyon szép történet. Én is majdnem így jártam a 3. gyerekemmel, de mi még beértünk, bár a tolófájások már a kórház liftjében jöttek :-)) A két nagyobb gyerek nagyon nehezen született és jó sokáig tartott. A minim meg pikk-pakk. :-)
Előzmény: Vénuszdomb (2990)
Lithosia Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2991

:-D ..de szép történet. Szerencse, hogy minden simán zajlott. :-)
Előzmény: Vénuszdomb (2990)
Vénuszdomb Creative Commons License 2007.08.01 0 0 2990

A harmadik gyerekemet aki most 8 éves otthon szültem.

Véletlenül.

Egyszerűen a tolófájásokra érbredtem fel hajnalban, így még felöltözni sem volt időm. Hívtunk mentőt de (sétálva 15 perce van a mentő állomás) nem értek ki időben. Úgyhogy szépen csendben kettesben a férjemmel, (a másik két gyerek a szomszéd szobában aludt) megszültük a kicsit.

Mikre kijött a mentő ő már békésen aludt, sőt addigra anyukámék is megérkeztek akiket még akkor hívtunk, amikor azt hittük, hogy majd mi kocsival bemegyünk a kórhőázba.

 

Szóval, én azt mondom, hogy egy egészséges terhesség után, várhatóan komplikáció mentes, síma szülés várható. Dédnagyanyáink még mind otthon szültek a család nőtagajainak segítségével... tehát ez egy természetes folyamat, ami zajlik magától.

DE!

 

Direkt sose csinálnám!

Bár nagyon szép, már-már spriuális élmény volt és az egész az ébredésemtől számított 20 percig tartott, azért az ördög sosem alszik és a mostani bébimet kórházban fogom szűlni akárcsak a többit..... remélem :))))

dabaka Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2989
Kérdezz meg szakembert! Szerintem csak kórházi körülmények között varrnak. Biztosra nem tudom. Azért nem ártanak a közel steril körülmények, steril eszközök.
Előzmény: borka23 (2988)
borka23 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 2988
Ezt nem egészen értem. Miért ne tudnának otthon összevarrni? Egy ahhoz értő személy megfelelő kellékekkel. Vagy ez egy olyan dolog, amit csak kórházban lehet?

Nem szültem otthon egyébként, de egyszer szívesen kipróbálnám azt is. Itt ahol lakom, nem "üldözik" az embert érte.
Előzmény: dabaka (2987)
dabaka Creative Commons License 2007.07.17 0 0 2987

Azt mindenki tudja, hogy a szülés általában fáj, de hogy mennyire, azt nem tudja elképzelni, aki nem élte át. Az első szülés után már kb képben vagy, hogy mire számíthatsz, nem esel pánikba.

Ahol én szültem sem volt fájdalomcsillapítás, bennem fel sem vetődött, hogy igénybe venném. De legalább rendesen össze tudtak varrni, ahol repedtem. Ez otthon nehéz lett volna. A babámat is rögtön gyerekorvos vizsgálta meg.

Előzmény: Törölt nick (2986)
Gyorgyi Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2985
Kedves Fip00!

" Vagy korhazban konnyebb a fajdalommal megbirkozni? "

Igen, mert ott tudnak segiteni rajtad. Az 1. szulesem elott meg voltam gyozodve, hogy nekem nem kell epidural. Aztan a szuloagyon minden megvaltozott, amikor a fajdalomtol orjongve fetrengtem. A ferjem annyira megijedt, hogy azt hitte, hogy meg fogok halni. Utolag kiderult, ez a babanak sem volt jo, mert nagyon leesett a szivhangja (ezt akkor nem mondtak nekunk), en pedig minden utasitasra (lelegezzek nagyokat, stb.), fittyet hagytam. Az epidural nagyon jo volt. Tudtam aludni egy kicsit, es kb. 20 perc alatt, jol lelegezve kibirtam nyomni a gyereket.
Előzmény: Törölt nick (2984)
Mikolt Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2983
abbol a szempontbol nem mindegy, hogy szult-e mar a no, mert ha meg nem szult, abszolut el sem tudja kepzelni, hogy mi var ra akar fajdalom, akar ver, akar mas szinten.
Előzmény: Törölt nick (2980)
pacsuli Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2982
olvasgattam itt kicsit... csak azt akartam a felelősségrevonással kapcs. mondani, hogy ahol én szültem, az első az volt a betegfelvételkor, hogy aláíratnak papírokat, amiben minden felelősséget előre leveszel a kórházról. hogy megfelelően tájékoztattak a beavatkozás szükségességéről (nincs megnevezve, miféle beavatkozás), stb... ha a kórházban történik tragédiáa, márpedig történhet, akkor a szülés alatti esetleges hibákért utólag nem nagyon lehet őket felelősségre vonni. max ha egymás ellen tanúskodnának a jelenlévők. ha otthon történik a tragédia, akkor meg bizonyítsa be valaki, hogy az egy kórházban nem történt volna meg. kórház és kórház között is óriási különbségek vannak. van, ahol a lehető legnagyobb biztonságra törekednek, ezért megelőzésképpen rutinból mindenkin végigcsinálnak mindent, és van, ahol meg inákbb próbálják nézni, hogy kell-e az a valami, és csak akkor csinálják. szerintem itt is igaz az, hgoy kit mi nyugtat meg, olyan helyre menjen szülni.
Előzmény: dabaka (2977)
dabaka Creative Commons License 2007.07.15 0 0 2979
Tehát első saját szülésetek lesz. Nem szállok vitába veled. Sok sikert, egészséges babát kívánok!!!!
Előzmény: Törölt nick (2978)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.14 0 0 2978
Én nem voltam még, csak elméletben jártam a körül a témát.
A párom már végigasszisztált két otthonszülést.

Tudod te is hogy megy a felelősség vizsgálata orvosi körökben... Nem hiszek a rendszer ezen részében.
Előzmény: dabaka (2977)
dabaka Creative Commons License 2007.07.14 0 0 2977

Többször írtam már, de nem ment el. Most végre sikerült.

Szóval, szerintem inkább lehetséges a felelőssére vonás a kórházban, mert ott mindent dokumentálnak, több orvos és szülésznő is ott van. Másrészt, ha gond van, előbb közbe tudnak avatkozni.

Egyébként még nem válaszoltál egy korábbi kérdésemre: voltál-e már jelen szülésen, illetve a párodnak van-e konkrét élménye?

Előzmény: Törölt nick (2975)
dabaka Creative Commons License 2007.07.14 0 0 2976

*

Előzmény: Törölt nick (2975)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2975
Hehe... lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Nem kell rábeszélés nekünk abszolút, mert a döntés már megvan. Akkor legyen inkább "erős támogatás"...

Nem szokásom másokat hibáztatni vagy átháritani a felelősséget. Az gondolom hogy a mi gyermekünkért mi felelünk, nem az orvos és a többiek.

Ui: Csak gonszkodásból kérdezem: Miért, az orvos nem szokta a kórházira rábeszélni a nőket (és az otthoniról le)?? És ott az orvos tényleg vállalja a felelősséget (morálisan, jogilag, anyagilag)? Dehogy...
Előzmény: dabaka (2974)
dabaka Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2974
Hogyan beszélhet rá??? Ebben nektek kell meghozni a döntést! Ugye nem fogjátok hibáztatni, ha valami nem tervszerűen alakul? Egészséges babát kívánok! Őszintén!
Előzmény: Törölt nick (2973)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2973
Ma voltunk korházban a szülésznővel beszélni. Nagyon érdekes volt. Abszolut az otthonszülésre beszélt rá minket, de ha bármi van, vár minket szeretettel a korházban. Felvilágositott a jogainkról, az oltásokról, stb...
Van amihez bátran adja a nevét, de sok dolog csak amolyan gerillarendszerben müködik :) Jo hogy vannak ilyen emberek is.
Elmesélte hogy ott is "kettészakadt" az orvosi team, az egyik fele a tradicionális uthoz van elkötelezve, a másik fele halad az alternativ utak felé.

Érdekes ilyen aspektusból is látni a rendszert.
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2971
csak a hamis legendák terjedését megakadályozandó; hollandiában sem szokott alapesetben mentő állni a kapuban. sőt.
Előzmény: Benkri (2970)
Benkri Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2970
Az unokatesóm a saját nappalijában szült és igen ott volt a mentő. Mindezt külföldön!!! Nem itthon. Hozzáteszem én biztos nem szültem volna rokonsággal, de mivel neki is az első volt és nem tudta milyen nehéz és hosszú lesz (az volt neki) lehet hogy ő sem így csinálta volna.
Előzmény: borka23 (2965)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2969
Előzmény: Törölt nick (2968)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2968
Ezért nyitottam kb 1 éve a "Kórházban vagy otthon" című topicot, de sebaj :-) Esetleg össze lehetne vonni a kettőt, szóljak a modiknak? Nem tudom, ott hány hsz gyűlt össze, de nem hiszem, hogy sokkal több mint itt.
Előzmény: Ammandina (2957)
pzita Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2967
Én is ezt akartam kérdezni. :)
Előzmény: Törölt nick (2966)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2966
ez egészen biztos, hogy a kapuban volt a mentő?
Előzmény: Benkri (2963)
borka23 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2965
Mar nem azert, de ha otthon szulok es ott akarom a fel rokonsagot, ott lesz. Ha maganyt szeretnek (ez valoszinubb), akkor nem lesznek ott. Az unokatesom nappalijaban en sem szeretnek szulni:)
Előzmény: Benkri (2963)
dabaka Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2964

Meg még takarítani, mosni sem kell a "buli" után.

Sokakban az a kép él a kórházi szülésről, hogy mindenféle beavatkozást elvégeznek, amit lehet, mégha nem is kell.

Nem mondom, hogy pl a beöntés klassz élmény volt, de legalább nem kellett parázni, hogy jön-e még valami, aminek nem kéne, vagy nem nyomok, nehogy.... A főorvosnak még így is kicsusszant egy puki (bocs :D ), ez is elég kellemetlen volt.

Röhögjetek nyugodtan, nem is írok tovább! :-))) 

Előzmény: Benkri (2963)
Benkri Creative Commons License 2007.07.07 0 0 2963

Csatlakozom hozzád:

az első gyermekemmel a 41. héten befektettek, oxitoconra semmi reagálás, kétnaponta magzatvízvizsgálat: tiszta, flowmetria ok. Március 7-re voltam kiírva, 22-én az idegességemtől beindult a szülés.

második gyermekkel a 40. héten spontán, miután én egész terhesség alatt megbeszéltem a fiammal, hogy azon a bizonyos hétvégén fog megszületni, és így is történt. A kórházban az orvosom nem abajgatott félpercenként - hiszen ezért választottam, hogy ismerve engem hagyjon békén, s ha életveszély van akkor avatkozzon be- így tök egyedül (férjjel) 3 óra alatt megvolt, úgy hogy mindegy volt hol vagyok, csak én magam "intézhessem" a szülést.

Ezzel szemben unokatestvérem Hollandiában otthon szült egy medencében a nappali közepén, ahol a fél rokonság jelen volt, a doki és szülész mellette, a mentő a kapuban. Hát jobb volt a kórházban a nyugalom miatt.

Előzmény: dabaka (2962)
dabaka Creative Commons License 2007.07.07 0 0 2962

Az elsővel a 10. túlhordási napon be kellett feküdni a kórházba. Ezután 4 napon keresztül figyelgettek, zárt volt a méhszáj. Pénteken úgy döntöttek az orvosok (volt egy kis adag oxitocin, amire nem indult), hogy hétfőn megindítják. No, az én fiam vasárnap reggel jelzett, hogy jönne. A magzatvíz tiszta volt, du 5-kor a burokrepesztésnél már nem. A vajúdás ezután beavatkozás nélkül folyt. Persze, hogy be voltam tojva a fájásoknál, hisz azelőtt ilyen mértékű fájdalmat sosem éreztem. A kitolásnál voltunk már (ami összesen 50 percig tartott), amikor gyengültek, megszűntek a fájások. Ekkor kaptam oxitocint.  A baba nyakán volt a köldökzsinór, talán ezért nem jött. A kiírt időpont utáni 16-ik napon, a 42. héten szültem az elsőt (a túlhordás látható jeleivel- felázott bőr, hosszú körmök...).

 

A másodikat az előzmények ismeretében már a 41. héten megindítoták. Eleinte lassan tágultam, aztán mindenki meglepetésére "belehúztunk" mindketten. Én jobban tudtam lazítani, ezáltal jobban tágultam, a baba is erősebb, egészségesebb volt. A kitolási szakasz 2-3 pec lehetett (második nyomásra már kint volt). Ő gyönyörű újszülött volt.

 

Előzmény: Törölt nick (2959)
Ammandina Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2960

"az elsőnél meconiumos volt a magzatvíz, fájásgyengeség alakult ki"

Ezek tipikusan a mestersegesen inditott szules kiserojelensegei.

Azért óvatosan az ilyan állításokkal. Az otthon elfolyt magzatvíz is lehet meconiumos. Sőt, a még el sem folyt magzatvíz is. Ezért nézik meg túlhordás esetén (már ha lehet és nem teljesen zárt a méhszáj)

dabaka Creative Commons License 2007.07.05 0 0 2958

Oké, akkor voltál már jelen szülésen?

Én mindkettőt kórházban szültem és mindkettőnél csak indőnként néztek meg. Az elsőnél még ezt rosszul is vettem, de a másodiknál már jobban ki tudtam zárni a külvilágot és tenni, amit tennem kell.

Most arról nem fogunk vitatkozni, hogy mikor hogyan, miért avatkozik be az orvos. Az a sejtésem, hogy egyikünk sem szakmabeli.

Én úgy kezdtem mindkettővel, hogy magasan voltak (érted, ugye?) , alig tágultam, az elsőnél meconiumos volt a magzatvíz, fájásgyengeség alakult ki. Ha nem kórházban szülök és nem ott kezdik vizsgálni, kezelni a gyereket, lehet, hogy ma nem ölelhetném. A terhességeim problémamentesek voltak, előre nem lehetett látni a komlikációkat.

A szülés élménye feldolgozható, a gyerek elvesztése kevésbé. Nem?

Előzmény: Törölt nick (2956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!