Keresés

Részletes keresés

FémFatál Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2793

Az Istvánban is kiteszik az embert 3 nap után, 96 óra szóba se kerül.

Igaz, hogy azért, mert az állandó nagyüzem + teltház miatt ki kell szórni a népeket viszonylag gyorsan.

 

Más kérdés, hogy nekünk elkezdte pedzegetni a gyerekorvos, hogy nem akar hazaengedni, mert a gyerek sokat fogyott. Azért hazamentünk, nomeg nem is lett volna logikus ottmaradni, hiszen a gyerek azért fogyott, mert nem indult meg a tej - és azért nem indult meg, mert a punnyadt kórházban voltunk. Otthon rögtön beindult érdekes módon :-)

 

Előzmény: inecsg (2791)
tasha Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2792
értem én! :) meg tudom, olvasom is, csak valahogy nem raktam eddig össze, hogy ami bababarátnak lett nyilvánítva, az már azóta esetleg nem az. Nem szoktam ennyire figyelni h ki hol szul.
Előzmény: illdii (2790)
inecsg Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2791

Köszi a hozzászólásokat!

 

Szegeden a védőnő adja ki az igazolást a min. négy pecsétről, az tuti meg lesz.

A dokimmal már beszéltem érintőlegesen a hazamenetelről, nem mondta hogy ő nem támogatja, csak valami gyermekorvosi kamarai egyezségről beszélt, hogy min. 96 órát kell egy babának benntöltenie, mert ekkorra már tuti kijönnek a betegségek(?!)

A szülésznőmben bízok nagyon még, és a gyerekdokit is megkérdezem, tud-e segíteni, ammellett hogy kijön naponta. Ismeri-e valamelyik gyerekorvost a klinikáról. A dokimnak meg a nyakára fogok járni, hogy én akkor is haza akarok jönni. :)

 

illdii Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2790

tasha, csak hogy tiszta legyen: én nem vagyok ennek valami szakértője, a véleményemet az itteni szt-s sztorikból meg a szoros ismeretségi körben lévő 2 bp-i neonatalógus elbeszéléseiből alkottam. Itt az SzMK-n bárki maga is utána olvashat célirányosan, hogy az ún. bababarát szülészeteken mik mennek, amúgy rutinból. (Nekem attól sajnos ne lesz bababarát egy hely, hogy nem döntenek tápot egy 2 naposba. Ha döntenek, nekem az nem a "nem-bababarát" kategória, hanem a a "be nem teszem a lábam" kategória, szóval nyilván sokban szubjektív is a dolog.)

 

Előzmény: tasha (2787)
illdii Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2789

Eddig a legtöbb pozitív példa ezügyben a Szent Imréből jött, nem csak itt a topikon, de ahogy utánajártam, ott tényleg nem ellenzik:) (zsuzsahd figyelébe is)

 

 

 

Előzmény: momi74 (2782)
tasha Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2787
azért kiváncsi lennék mennyi olyan ország van, ahol sima szulés után egészséges babával 4-5 napig bent kell héderelni a kórházban...és hogy ez mennyibe kerul a TB-nek. És ehhez képest meg vicc, hogy az otthonszulok meg nem kapnak semmit.
Egyébként van még olyan ország Europában ahol ennyire akadályozott az otthonszulés?

ildi, a bababarát kórházi helyzet akkor rosszabb, mint gondoltam, hát :(
illdii Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2786

De ugye semmi olyan jogszabály nincs, amire hivatkozva, akarta ellenére bent tarthatnák az anyát és az egészséges újszülöttet...?

 

 

Előzmény: dalia (2776)
Lovászi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2785
Szerintem simán haza fognak engedni, saját felelősségedre, ha a gyerekorvostól viszel igazolást.
Előzmény: inecsg (2773)
Lovászi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2784
Szegeden ilyen nincs, mivel nem a klinika végzi a terhesgondozást, úgyhogy itt ezen nem múlhat semmi.
Előzmény: dalia (2781)
Lovászi Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2783

Szeged nincs a klinikának saját terhesgondozása, ergo semmi nem ott állítják ki az igazolást a terhesgondozásról.

Itt teljesen már rendszer van, mint a fővárosban, úgyhogy amit írsz, az itt nincs.

Előzmény: Mikolt (2775)
momi74 Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2782

Sziasztok!

 

2002. októberében szültem a Szt. Imrében. Szombaton reggel született meg a kisfiam, vasárnap szóltam, hogy másnap hazamennénk. Gyermekorvossal megbeszéltük, mikor kell visszavinni PKU-szűrésre, és kész, hétfő reggel már mentünk is haza. Senki nem tett semmilyen roszalló megjegyzést, nem kellett aláírnom semmit.

 

Sziasztok!

 

momi74

dalia Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2781
tekintve, hoyg velem szépen aláíratták, hoyg eltöltöttem 4 éjszakát a kórházban, ők így szépen legombolták a TB-től a napi többtízezer forintot utánam, nem vitatkoztak azon, hogy kiadják-e a terhesgondozási igazolást.
De én mint beteg nem kerüktem konfliktusba a nőgyógyászommal, ő teljesen értette, hoyg miért megyek haza, egyet is értett, a csecsemősök hisztiztek, azt meg letojtam.

De mi az hyog _megtehetik_ ???? ha van eyg kiskönyved, amiben van X pecsét - x>mint 4 - akkor ha a falhoz verdesik magukat is ki kell adniuk az igazolást, különben a jogi osztályukhoz fordulsz, ott pedig a jogászuk a pertől tartva úgy utsítja az osztályt, hogy adja ki az igazolást, mint a sicc. ebben biztos vagyok.
Megtehetik, hogy befenyegetnek vele, hoyg nem adják ki. Te pedig kiröhögöd őket. ennyi.
Előzmény: Mikolt (2779)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2780

szuleszet-nogyogyaszati matrix

 

Ez nagyon találó, marha jó :-)

Előzmény: Mikolt (2779)
Mikolt Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2779
a mi korhazunkban ha megszultel akkor ugyanugy a szuleszet-nogyogyaszati matrix lat el, mint a kissracot. terhesgondozas, mint olyan nincsen, a dokid lat el, ahol akar (maganrendelesen pl.)
Előzmény: dalia (2776)
Mikolt Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2778
daliaval ellentetben nekem az a tapasztalatom, hogy megtehetik, es meg is teszik.
Előzmény: Yv (2777)
Yv Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2777
és ezt megtehetik?
Előzmény: Mikolt (2775)
dalia Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2776
még az a fenyegetés sincs meg amit Mikolt ír, ha megszültél elválnak a dolgok eygmástól eyg kicsit: amíg terhes vagy a terhesgondozásra tartozol - az igazolást is ők adják ki - ha megszültél, akkor Te a nőgyógyásztai osztályra tartozol, a gyerek a csecsemőosztályra. Igazolás a gyerekorvostól azért jó ötlet, énis erre hivatkoztam, hogy ahoyg hazaérünk jön az orvos, jött is, és 1 hétig minden nap jött.
De a legjobb, ha megbízol a dokidban és beszélsz vele.
Előzmény: inecsg (2773)
Mikolt Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2775
max azzal zsarolhatnak, hogy nem adjak ki az igazolast arrol, hogy 4x megjelentel terhesgondozason, es ez kell ugye az egyszeri anyasagi segelyhez.
Előzmény: inecsg (2773)
zsuzsahd Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2774
illdii,
irnal konkret korhazakat, mindket felebol? En most kulfoldrol kovetem az egeszet, de valsz. Mo-on is fogok meg szulni es mar elore parazok... Valahol olyan igazsagtalan, hogy itt pl. egyreszt tenyleg van "felhasznalobarat" szuleszet, masreszt, ha nincs semmi gond, akkor onnan is, akar szules utan egybol is haza lehet jonni, harmadreszt pedig, ugyancsak ha nincs semmi gond, be sem kell menni. Es persze mindez legalis es tamogatott, az "egeszsegugy" ilyen esetekben hazhoz szallitja a szolgaltatasait, nem pedig problemazik, bunkozik, stb. Mo-on pedig, ugy latom, ezek kozul egyik sem igazan biztositott. :-( Ha legalabb az elso meglenne...
Előzmény: illdii (2764)
inecsg Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2773

Dália:ha még olvasod! Nem most volt szó a szülés utáni hazamenetelről, de engem most élesben érdekel! Én is szeretnék hazamenni szülés után két nappal, nem kevesebbel! A harmadik gyerekkel, szóval valamennyi rutinom van. Milyen "okos" érvekkel jöttek elő, hogy nem engednek haza? Szegeden fogok szülni, a klinikán. Sejtem, hgoy nem lesz könnyű, mert engem simán hazaengednek, de a babát nem.

Ha kérek írásos igazolást a gyerekorvosunktól, hogy két hétig mindennap megvizsgálja a babát, a PKU-t is megcsinálja, vagy visszavisszük, még mibe köthetnek bele? Természetesen, ha minden rendben van a babával.

Érdemes előre kijárni az utat? MÁrmint, szülésznővel-dokival megbeszélni, hogy beszéljen előre a hazamenetelről a csecsemőorvossal, vagy minden szó nélkül fogom magam és megyek?!

 

Mások tapasztalatait is szívesen várom!

 

Üdv:Gabi

 

 

FémFatál Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2772

Nade téllegmán, kérlexépen...

 

Nem a kismamáknak kéne vívni ezzel, hanem valaki elszánt önkéntesnek, főleg a férjek között lehetne találni ilyeneket :-) Még konkrétabban egy ügyvédet kéne az ügyre ráállítani.

 

Minden részletet nem fogok most elárulni, bár természetesen tökéletesen tisztában vagyok ezekkel (joxabályok szétcincálva, kereset szövege megfogalmazva, ügyvéd keresve és találva, perköltség megelőlegezve, tanúk levajazva, szakértők lezsírozva) :-)

Előzmény: borka23 (2769)
holist Creative Commons License 2006.04.25 0 0 2771
OFF
De igen. Jó hogy szólsz, frissítettem a lapomat.

holist
Előzmény: borka23 (2770)
borka23 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2770
OFF
Holist, nem vagy véletlenül a continuum concept-es honlapon rajta? Membership database...

ON
borka23 Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2769
Na de kinek lenne erre energiája, ha épp gyereket vár, vagy néhány hónapja szült? Mert elvileg lehetne akár az európai bírósághoz is fordulni. Nem kritika, csak realisztikus vagyok.
Előzmény: FémFatál (2768)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2768

Na, például.

Hosszúnak és macerásnak ígérkezik, de talán megérné belevágni. Minél előbb, annál hamarabb lesz eredmény.

De voltak más esetek is éppen ebben a topikban emlegetve, már sajnos nem tudom, ki hozta fel, hogy az anyát beidézték hogy a bába ellen tanúskodjon vagy mi... Ezen is lehetne ilyen szempontból fogást keresni.

Csak ötletelek vaktában...

Előzmény: Fuly (2765)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2767
de ezt GÁ nem csinálta végig?? mi a helyzet most az ő engedélyével?
Előzmény: Fuly (2765)
Fuly Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2766
A csavar az, hogy elvileg már protokoll is van (én még sajnos nem láttan, GÁ szerint az OSZNI csinált egyet) - csak senkinek nincs engedélye arra, hogy a protokoll szerint dolgozzon.
Előzmény: Törölt nick (2761)
Fuly Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2765
Azon sajnos nem lehet pereskedni - a csesztetők ugyanis vannak annyira rutinosak, hogy a jogszabályok szőrszálhasogató betartásán túl legfeljebb szemtelenek, embertelenek. Ezért sajnos nem lehet perelni.
ÁB-hez vagy ombudsmanhoz lehetne fordulni bizonyos végrehajtási jogszabályok hiánya miatt. Pl rendezetlen az egész anyakönyvezési eljárásmenet, igen nehéz elvégeztetni bizonyos vizsgálatokat rh összeférhetetlenség gyanú esetén, stb.

Perelni azon lehetne, hogy egy megfelelő végzettségű ember működési engedélyt kér az ÁNTSZ-től "tervezett intézeten kívüli szüléshez nyújtott szaksegítség" ellátásra. Az persze elutasítja majd - és itt jön egy igen hosszas jogi procedúra, aminek a végén szerencsés esetben bíróságilag lehet kikényszeríteni a jogi szabályozást és az engedélyt. Min 2 év, inkább 3-4. Jogalap lehetne az 1997. évi eü törvény.
Előzmény: FémFatál (2762)
illdii Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2764

Pontosan ezt gondolom én is, ez az egész bababarátosdi tökéletesen komolytalan. Valamiért (...) megkapta az a 9 intézmény, de érdemes beleolvasni a SzT-s szüléstörténetekbe, hogy mik mennek az ún. bababarát szülészetek újszülöttosztályán:( Eközben "nem-bababarát" osztályokon sokkal emberségesebb körülményeket lehet kifogni ha valakinek szerencséje van, szóval ez a minősítés Mo-on szvsz értéktelen.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2763)
FémFatál Creative Commons License 2006.04.24 0 0 2762

Miért nem? Itt mindenki beleszól a más dolgába :-)

 

Próbapert akárki indíthatna, akinek otthon született a gyereke és a hatóság elkezdett vele baszakodni.

Előzmény: Fuly (2760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!