Keresés

Részletes keresés

Myself Creative Commons License 1999.09.06 0 0 13
Alfred! Nem vagy Te paranoiás? :-))))

Marha sokan "harcolnak" a szekták ellen. Egyet felejtenek el. Mihelyst ugyanazokat a módszereket kezdik alkalmazni (behülyítés, hazugságot, elferdítések, csúsztatások, fizetett hazudozók stb.) mint a szekták, akkor nem lesznek egy fokkal sem jobbak azoknál.

Tegnap találtam egy írást a Neten egy szektának titulált társaságról - és mit ad isten jártam az egyik épületben amelyikrôl szó volt az irományban. És a személyes tapasztalataim alapján mondhatom, hogy sima hazugságokat írtak a koppenhágai Hotel Nordland-ról. Innentôl kezdve hiába "harcolnak", hiszen könnyen rájuk lehet húzni a hazug jelzôt. Egyszerűen bármilyen szomorú is, az egyenes ember _nem_ választhatja a könnyebbik utat. Márpedig a zenével és - hasonlóan bódító - látvánnyal megspékelt, az érzelmekre semmint az értelemre ható beetetés a szekták sajátja. Akik ezek ellen akarnak fellépni, azoknak nem a szekták eszközeit kellene használni!

Agglegény Creative Commons License 1999.09.06 0 0 12
Nézzük meg más oldalról a kérdést !

Az egyházakról szóló törvény módosítása kapcsán néhány jogvédő szervezet verni kezdte az asztalt az új, induló egyházak (szerintem 90%-ban őrült szekták), helyzetének megnehezülése miatt.

Hogy - hogynem, a Hét bedobott egy tőle szokatlan stílusú (és nem is túl jól sikerült) riportot szektaügyben …

Én, a magam részéről egyformán vagyok ellensége a szektáknak, és a szélsőséges, gyanús nemegyszer nyíltan destruktív csoportok érdekében fellépő „úgynevezett” jogvédőknek !

Aggl.

SmartAss Creative Commons License 1999.09.05 0 0 11
Kedves psandor,
Ahogy elnézem nincs vita köztünk. A magyar tv-s újságírásnak is kell az a néhány évtized, ami az amerikai és más tv csatornáknak jutott. Persze ez nem menti az igénytelenséget......
R-key Creative Commons License 1999.09.05 0 0 10
Ezvel a szólással fenn vadj a MAHASZ TOP-on.
psandor Creative Commons License 1999.09.05 0 0 8
Bocs, láttad a műsort?
psandor Creative Commons License 1999.09.05 0 0 7
Kedves SmartAss!

Távol álljon tőlem, hogy az általad említett típusú egyházakat védjem,
engem is a hideg kiráz tőlük. Engem elsősorban az a fajta újságságírói
tehetségtelenség bosszantott fel, ami az adott riport készítőit jellemezte.
Láttam már a témában, ha jól emlékszem amerikai dokumentumfilmet
amelyik éppen az általad említett jelenségeket járta körül kellő távolságtartással,
ám kritikusan, esetleg némi humorral, hagyva a szereplőknek hogy önmagukból csináljanak hülyét. Na, ez kellett volna talán ide is.

Aga Husi Creative Commons License 1999.09.05 0 0 6
Sajnos Magyarorszagon igy mukodnek a szektak.
Alfred Creative Commons License 1999.09.05 0 0 5
psandor:
"Végül még annyit, hogy nem tartozom semmilyen vallási csoporthoz,
felháborodásom mindössze egy magát nyitottnak tartó ember első reakciója
volt."
Az internet is médium, méghozzá a jövő médiuma.
Összevetve a stílusodat, az előbbi megállapítás feltételezett ismeretét, az eddigi hozzászólásaid számát (=1), a szekták erőszakos terjesztésének módszereit, a Tasztalon begyűjthető vélemények későbbi felhasználhatóságát a véleményem az, hogy a tőled idézett mondat nem igaz.
SmartAss Creative Commons License 1999.09.05 0 0 4
A riport tényleg siralmas volt, de ennél már csak a szekták siralmasabbak. Két esetben is volt alkalmam közelről megfigyelni (nem itthon - Németországban és az USÁban) a módszereiket és a hatást. Mit ne mondjak döbbenetes volt. Ha létezik modern szellemi, anyagi és totális emberi rabszolgaság, hát ez az. Sok szekta ráadásul kizárólag a vezetők beteges hatalomvágyát és anyagi gyarapodását szolgálja a behülyítetteken keresztül, akik soxor totálisan tönkreteszik az életüket, és örülhetnek, ha valahogy megússzák. Lehet, hogy durva, de látva az eredményt, minden eszközt megengedhetőnek tartok velük szemben.
dzsokijuing Creative Commons License 1999.09.05 0 0 3
Sajnos Magyarországon így műkodik a média.
Girafe Creative Commons License 1999.09.05 0 0 2
Kedves PSandor!
Sanos nem láttam az említett riportot, de nagyon rossz véleménnyel vagyok a szektákról. Azt hiszem sok fiatalt vezetnek tévútra. Egyébként pedig nagyon rámenősek. Szerintem fel kellene hívni a fiatalok figyelmét erre.
Ha ismernék az egyes vallásokat, szektákat, talán elkerülhető lenne néhány személyes, vagy családi tragédia.
szemafor Creative Commons License 1999.09.05 0 0 1
szeka=nullás
Tepsi Creative Commons License 1999.09.05 0 0 0
A szektákat lesz@rom, de ha összejönne egy nullázás, már nyugodtan dőlnék ágynak...
psandor Creative Commons License 1999.09.05 0 0 topiknyitó
Szevasztok!

Kiváncsi lennék véleményetekre a ma esti hétben látott "szektákról" szóló
riport kapcsán. Egy tényleg sajnálatos öngyilkosság apropóján egy -véleményem szerint- roppant izléstelen, buta műsort sikerült összehozni. Bármelyik kereskedelmi adó szenszációhajhász műsora
elleshetné a receptet, hogyan lehet koncepciózusan, hatásvadász látvány-,
és hangeffektekkel marha könnyen hangulatot kelteni minden, nem a "történelmi" egyházakhoz tartozó vallási csoporttal szemben. Buddha
képek váltogatták egymást Hieronymus Bosch festményeivel roppant
vészjósló zenével megspékelve, miközben a halott srác édesanyjának
elcsukló hangját hallhattuk. A lényegről, hogy konkrétan mik lehettek az
előzményei az öngyilkosságnak, arról szinte egy szó sem esett, mint-
hogy arról sem hogy melyik "szektához" csatlakozott a fiatalember.
Végül még annyit, hogy nem tartozom semmilyen vallási csoporthoz,
felháborodásom mindössze egy magát nyitottnak tartó ember első reakciója
volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!