Keresés

Részletes keresés

GaryBaldy Creative Commons License 2006.08.30 0 0 41
A legújabb hírek az (volt) iskoláról a http://www.mittelbayerische.de 23.08.2006 számából:
Schulleiter klagen gegen Entlassung

Kastl: Abend mit Eltern, Schülern und Lehrern

KASTL (ws). Die Geschichte um die Schließung des Europäischen-Ungarischen Gymnasiums in Kastl dauert an. Bei einer Informationsversammlung am 6.September sollen anstehende Fragen geklärt werden. So gab es Vorwürfe, die Zeugnisse für die Schüler seien nicht richtig ausgestellt worden, teilte der Insolvenzverwalter, Rechtsanwalt Harald Schwartz, mit.


Der Streit zieht sich schon seit längerem. So wurde im alten Schuljahr Insolvenz für das Ungarische Gymnasium angemeldet. Schließlich entließ der Insolvenzverwalter Harald Schwartz die beiden Geschäftsführer der Schule, Michael Kovacs und Attila Bodo Kirchsteuer. Beide gehören dem ungarischen Schulverein an und setzen sich seitdem mit einer Reihe von Anklagepunkten zur Wehr.
„Das Haus Schule bleibt zu“
So wurde der Insolvenzverwalter angeklagt und mit einem Rechtsstreit überzogen. Konkret geht es um die Kündigungen und das Hausverbot, das den Beiden erteilt worden ist. Die beiden möchten die Unwirksamkeit der Kündigung erreichen und das Hausverbot zurückgenommen haben. Schwartz kann das nicht nachvollziehen, zumal, da die Schule derzeit und auch auf Weiteres sowieso geschlossen sei. Gleichzeitig ist er zuversichtlich, dass das Gericht in seinem Sinne entscheiden wird.
„Die Schule bleibt auf alle Fälle im nächsten Schuljahr zu“, ließ Harald Schwartz gestern wissen. Der Großteil der 90 Schüler hätte bereits andere Bildungseinrichtungen gefunden. „Viele gehen nach Sachsen, nach Aachen und zum Piendl nach Regensburg“, sagte Schwartz, der sich um die Räume des Gymnasiums kümmert.
Nach wie vor soll das Kolpingsbildungswerk aus Baden-Württemberg Interesse an der Weiterführung ab Herbst 2007 haben. Dies bestätigte auch Lisa Höhenleitner, stellvertretende Pressesprecherin des Kultusministeriums in München. Sie sagte: „Wir sind immer noch in Gesprächen, mit einem Ergebnis können wir aber nicht aufwarten.“
„Am Ball bleiben“
Auf alle Fälle beraumte Harald Schwartz für den 6. September eine Informationsveranstaltung an. „Geladen werden Eltern, Schüler und Lehrer“, kündigte der Rechtsanwalt an. Denn in letzter Zeit habe es viele Vorwürfe in Richtung Schulleitung gegeben. So seien angeblich die Zeugnisse der rund 90 Schüler nicht ganz richtig ausgestellt worden, etliche von ihnen enthielten Bemerkungen wie etwa „die Leistungen in der ungarischen Sprache müssen verbessert werden“. Doch, so der Vorwurf von Eltern und Schülern nach der Schließung des Gymnasiums, wo solle man diese Leistungen verbessern, wenn es das Gymnasium jetzt nicht mehr gebe.
Wie es weitergeht mit dem Europäischen-Ungarischen Gymnasium, das in der Kastler Klosterburg untergebracht war? „Das ist noch völlig offen“, sagte Lisa Höhenleitner. Im Augenblick könne man noch gar nichts Definitives darüber sagen, meinte sie. Es stehe alles noch in den Sternen. Wichtig sei es, eben am Ball zu bleiben, sagte Lisa Höhenleitner.


Megsírat-e majd valaki engem?
jub20282 Creative Commons License 2006.06.05 0 0 40

Ki volt idén Pünkösdkor? És kinek mi volt a benyomása?

 

GaryBaldy Creative Commons License 2006.05.06 0 0 39
Ha érdekel beneteket jobban a story, akkor ajánlom a következő forumot:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2434&forum=4&100
Itt is kastl I,II és III-as hozzászólását!
jub20282 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 38
Én 6 évet töltöttem ott. Igazándiból nekem is inkább kellemes emlékeim vannak. De emlékszem arra, hogy amikor a szüleim kijöttek látogatóba, mindig azt mondták, hogy bárcsak ők lehetnének ebben az idilli környezetben. Én meg közben arra gondoltam, bárcsak kiszabadulhatnék ebből az unalmas faluból:)
Előzmény: dalia (37)
dalia Creative Commons License 2006.05.03 0 0 37
:)))
bár én diák voltam, és 4 évet húztam le, kellemetlen emlékem nem nagoyn akad.
rég volt. lassan a gyerekemnek keresek sulit...
Előzmény: jub20282 (36)
jub20282 Creative Commons License 2006.05.02 0 0 36
A szülőket csak kellemes emlékek fűzik oda:))
Előzmény: GaryBaldy (35)
GaryBaldy Creative Commons License 2006.04.29 0 0 35
A http://www.oberpfalznetz.de/zeitung/869842-129,1,0.html tényleg azt erősítik meg,
hogy senki nem akarja az iskolát bezáratni:
Keiner will Schließung
"Weder der Ungarische Schulverein e.V. als Gesellschafter, noch die Geschäftsführer, noch der Insolvenzverwalter wollen das Gymnasium schließen. Der Erhalt dieser Einrichtung wird auch durch die bayerische und ungarische Politik versichert", heißt es in dem Schreiben.
Talán új koncepcióra lesznek most végre rá kényszerítve:
Kastlisok, jelentkeztetek már a stayfriends "gyűjtőtáborába"?
http://www.stayfriends-by.de/s/5586/Bayern/Kastl_b__Amberg/Gymnasium/Europaeisch-Ungarisches%C2%A0Gymnasium_Kastl_gGmbH.html

P.S. Nekem 2 fiam éretségizett nem rég az iskolában és engem is mint szülőt számtalan kedves emlék fűz Kastlhoz, beleértve a Klosterburgot, Kohn Rosmarie Hiasseljét, a Forsthofot és még sok mást is környékről.
jub20282 Creative Commons License 2006.04.29 0 0 34
Én kb. kilencedikes korom óta ezt hallgatom. Minden évben az volt a téma, hogy be fog zárni a suli. Mivel ez már nagyon régen volt, nehéz elhinni, hogy tényleg megtörténik. Ezek után kiváncsi leszek, hogy lesz e egyáltalán Pünkösdkor valami, és hogy mit fognak mondani.
Előzmény: GaryBaldy (31)
dalia Creative Commons License 2006.04.29 0 0 33
basszus, ezt azért sajnálom... :(
[olyan nehéz elhinnem, hogy képtelenség gazdaságosan üzemeltetni]

Ti hányban jártatok kastlba?

d.
Előzmény: GaryBaldy (31)
GaryBaldy Creative Commons License 2006.04.29 0 0 32
A szölöi értekezlet 2006 május 07.-én 16:00 órakor lesz megtartva az Europai Magyar Gymnazium ebédlöjében. Jelen lesz Dr. Schwartz úr, adó és insolvenz szakjogász aki az aktuális helyzetröl fog beszámolni.
alma materünk...
GaryBaldy Creative Commons License 2006.04.29 0 0 31
Europäisch-Ungarisches Gymnasium meldet vorläufige Insolvenz an
Kastl - Modernes Lernen in historischem Ambiente. Das ist das Leitmotiv des Europäisch-Ungarischen Gymnasiums Kastl. Seit 1958 ist die Klosterburg, deren Wurzeln bis ins 10. Jahrhundert zurückreichen, nun schon internationale Bildungs- und Begegnungsstätte. Mehr als 2000 Schüler aus 5 Kontinenten konnten bisher das Gymnasium mit bestandenem Abitur verlassen. Doch die beschauliche Idylle auf dem Kastler Klosterberg trügt derzeit. Um die Finanzen steht es derzeit nämlich eher schlecht.
Sogar so schlecht, dass die Geschäftsführung in den Osterferien einen vorläufigen Insolvenzantrag gestellt hat. Der Insolvenz-Gutachter prüft bis Mitte Mai die Geschäftslage des Gymnasiums.
25.04.2006
Előzmény: GaryBaldy (30)
GaryBaldy Creative Commons License 2006.04.29 0 0 30
http://www.ramasuri.de/(pafkzy55jbr3cfmlof43jp45)/reference.aspx?ref_ID=3502
Előzmény: GaryBaldy (29)
GaryBaldy Creative Commons License 2006.04.29 0 0 29
A suli vezetősége húsvét után csődöt jelentet:
http://www.oberpfalznetz.de/zeitung/869649-100,1,0.html
Előzmény: jub20282 (28)
jub20282 Creative Commons License 2006.04.26 0 0 28

Hát a Kastlisok nem túl nagy súlyt fektettek erre a topicra, de gondoltam írok ide, hogy három év után újra legyen valami hozzászólás olyantól, aki tudja milyen is volt az...

George Paskal Creative Commons License 2003.06.15 0 0 27
Meglátogattam a sulit is végre, tényleg romantikus, sajátos hangulata van,és rengeteg a tennivaló ott is. Nem éreztem a nagy "nyugati" szintkülömbséget,de nem is hiányzott. Kétszer fordultam Barcelonába, mindkétszer benéztem, rendes szimpatikus emberekkel találkoztam, de mint megfigyeltem, mindenki elég fáradt, nagyon elfoglalt. Valószinű, jövőre odajár majd a fiam is. Majd még tárgyalunk, a témáról, ha jobban belemerülök...
George Paskal Creative Commons License 2003.06.15 0 0 26
Nagy a csend, mindenki szabadsägon van?
igaz en is ott voltam...
sera Creative Commons License 2003.04.05 0 0 25
Nemetorszagi viszonyokhoz nem tudom megitelni,hogy milyen draga a gimnazium,de itt Svajcban fizetnem kb. a haromszorosat.De hat nem is az volt a celunk,hogy egy akarmilyen internatusba kerüljön a gyerek,hanem a magyar gimnaziumba,ez meg jar az internatussal.
Erdelyböl is vannak gyerekek,söt sok tanar Erdelyböl valo.
Milyen messze laktok Kastltol? Hanyadikos a gyerek?
Előzmény: George Paskal (24)
George Paskal Creative Commons License 2003.04.04 0 0 24
Köszi az információkat, sokkal többet tudtam igy meg,nem mondom nem egy olcsó mulatság, de egyedi biztosan a környéken. Rég óta hallok a gimiről, igazi szigetként képzelem el, ahol végre gátlás nélkül lehet az ember magyar...
...habár erdélyi szülőnek nehéz ide járatni a gyerekét... de azért lehet, hogy el tudok futni a szülői értekezletre, végül is valahol el kell kezdeni!
Egy kevés szabad időm, csak a hét végén van, azért válaszolok csak most, és mégegyszer köszönöm a segitséget, hátha egy igazi barátságos környezetbe tudunk még a gimivel ismerkedni!Valahol ahol nem nézik se ki, se le az embert, csak azért mert magyar.
Előzmény: sera (23)
sera Creative Commons License 2003.03.31 0 0 23
Szia George!
Kar lett volna a hetvegen a net elött kuksolni,gyönyörü idö volt erre.
Az iskolanak uj honlapja van,ott minden informaciot elolvashatsz.
Jelentkezni ugyanugy kell csak az iskolaba,mint az internatusba.Most valami hotline vonalat is berendeztek,mert a telefonügyelet nem volt a legjobb,de minden nehezsegek ellenere meg vagyunk elegedve a sulival es ami a legfontosabb az az,hogy a fiunknak is tetszik es jol erzi magat.
Van egyebkent olyan lehetöseg is,hogy egesz heten bent van a gyerek az internatusban es hetvegen hazamegy.
Az internatusban delutan 4-töl este 7-ig tanuloszoba van,elötte tehat delutan is van 1-2 orajuk.Szoval delutan nincs sok idejük naplopassal foglalkozni.
Az a lehetöseg is megvan,hogy bent marad a gyerek par napot es beleszagol az internatusi eletbe.
Mi eleg messze lakunk,fiamnak maradni kell,de ha el is fogta a honvagy,akkor mindig hivott vagy mi hivtuk,na meg 2-3 hetente megyünk hozza.
Amiota a komputeret bevihette,azota böven :) talal maganak elfoglaltsagot szabadidejeben,de ez inkabb hetvegen van.
De programok is vannak szervezve,most egyre jobban kezd az iskola kivergödni a nehezsegekböl.

Jövö heten penteken lesz szülöi ertekezlet es többek között lesz egy összesitett is.
Ha van lehetösegetek,gyertek el es hozd a gyermeket is.
Beszelgethetsz szülökkel mas gyerekekkel...
Hanyadikos a fiad/lanyod?

Előzmény: George Paskal (19)
George Paskal Creative Commons License 2003.03.30 0 0 22
Szóval magamban beszélgetek... úgy néz ki, de azért üdv. mindenkinek, majd még visszatérek. szia
George Paskal Creative Commons License 2003.03.30 0 0 21
Frissen járok az oldalon, és nagyon rejtvényes a szöveg értelme, ki beszél itt kivel?
Előzmény: sera (16)
George Paskal Creative Commons License 2003.03.30 0 0 20
Hogy lehet beiratkozni, ha az iskoláról van szó?
Előzmény: sera (16)
George Paskal Creative Commons License 2003.03.30 0 0 19
Kastl-ról sokat hallottam jót főleg
Előzmény: George Paskal (18)
George Paskal Creative Commons License 2003.03.30 0 0 18
Ha tudnám miről szól a téma, szivesen csatlakoznék
sera Creative Commons License 2002.12.31 0 0 17
.
Előzmény: sera (16)
sera Creative Commons License 2002.11.19 0 0 16
Fiam jar harom honapja Kastlban,ill. lakik az internatusaban.Erdekelnenek a Müller Gyurirol es Pajtenyineröl velemenyek.
E-mailben is szivesen varok informaciot.
HaNNa Creative Commons License 2002.03.19 0 0 15
Nna, megtaláltál..:))

Szia, én is szeret, jól van a család? Kishercegnö gyógyulóban?

Nem hiszem, hogy itt zavarna valakit, hogy OFF vagyok..

Különben elhatároztam, hogy igenis ez a topic életre fog kelni!!

Már Henixet riasztottam..

dalia Creative Commons License 2002.03.19 0 0 14
hogy lén mennyire balek vagyok... :)))))

Szia, szeretlek! :)

d.

Előzmény: HaNNa (12)
dalia Creative Commons License 2002.03.19 0 0 13
wow, na végre, kellett várni erre a hozzászólásra két évet! :)

Hányban végeztél (?) ?

d./95

Előzmény: HaNNa (12)
HaNNa Creative Commons License 2002.03.18 0 0 12
Iggen!! Én is Kastl! És nem tudom elhinni, hogy csak 3-an vagyunk az indexen.

Szóval ha van itt még valaki, akkor itt lehetne pletykálni..

Én kezdem: Rosmarie és Alfons nyugdíjba vonulnak,
lehet, hogy még pünkösd elött bezárnak...


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!