Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2 órája 0 0 220731

Megjött az L-es övtáska és jó lett. Lehet, hogy rendelek is még egyet... 🙂

Előzmény: Spenót (220717)
Spenót Creative Commons License 6 órája 0 0 220730

Köszi!

Ati_66 Creative Commons License 7 órája 0 0 220729

Én ezt találtam:

The double Olympic champion will be hoping to improve his own world record as he races the Berlin marathon for the fifth time on Sunday, September 25, live on Olympics.com.

Előzmény: Spenót (220727)
hallotessek Creative Commons License 7 órája 0 0 220728
Előzmény: Spenót (220727)
Spenót Creative Commons License 8 órája 0 0 220727

Tudja valaki, hogy unokatesóm Eliud futását melyik adón lehet megnézni?

Nem akarom a hülye kérdéseimmel zavarni így a verseny előtt... 🙂

O/O Creative Commons License 25 órája 0 0 220726

Róka, ha nagyon szeretnél egy ilyen pólót, akkor szólj ;)

Spenót Creative Commons License 25 órája 0 0 220725

Én kérek elnézést a 140 méter miatt! 🙂

Előzmény: O/O (220723)
hallotessek Creative Commons License 26 órája 0 0 220724

bestsecret.com . Csak meghívóval lehet reggolni, küldök ha érdekel.

Igazából minden új regnek van egy 10%-os kuponja, tehát 75-ért lehetne megrendelni. Triumph 19 is van 80-ért (10% -> 72 nyilván).

Nem tudom lehet-e MO-ra rendelni, de erröl tudnánk beszélni ;) 

Gondolom tudok fogadni PM-et.

Előzmény: 9:3 (220720)
O/O Creative Commons License 26 órája 0 0 220723

Ma én is 8 km-t futottam csak nekem 900 méter szint lett. Gyógyultnak minősítettem magam és készülök a Vadlánra ;) Az a baj hogy a Vértesben ennyi szinthez kell 40-50 km, ahhoz meg edzésnek 5-6 óra szabadidő, ami meg nincs :( Marad ez a föl-le 400 m 10x 

Előzmény: Spenót (220721)
Spenót Creative Commons License 26 órája 0 0 220722

Ilyen pólószétszedő tépőzáros nekem is volt.

A méreteket én nem láttam, de ez az övtáska bejött annyira, hogy belefogyjak, ha kell. 🙂

Előzmény: Concise (220715)
Spenót Creative Commons License 26 órája 0 1 220721

Na, lefutottam a tegnapi 8km-t 140m szinttel megint, de most nem néztem az órára. Állati nehéz nem ránézni.

Fél perccel gyorsabb kilométereket futottam, azonos átlagpulzussal. Mindkét köztes szegmensen a második legjobb időmet futottam.

Egy teszt nem teszt, de érdekes ez...

9:3 Creative Commons License 26 órája 0 0 220720

hol rendeltél ennyiért?

Előzmény: hallotessek (220719)
hallotessek Creative Commons License 27 órája 0 0 220719

Arghhhh... szerdán megrendeltem az Endorphin Speed 2-t 98€-ért, erre most levitték az árát 83€-ra.

(Mondjuk nagyon nem érdekel, nyilván rendelek még egyet ennyiért és visszaküldöm az elsöt 🤷‍♂️ )

Concise Creative Commons License 28 órája 0 0 220718

Mármint M/L-est, mert külön L-es nincs. De igazad van, a Decathlon tök rugalmas, semmit sem kockáztatsz egy próbával, akármilyen betűk is vannak rajta. Én még vacillálok.

Előzmény: Spenót (220717)
Spenót Creative Commons License 29 órája 0 0 220717

Csak L-est lehet rendelni. Ha nem lesz jó, visszakérem az árát.

Előzmény: Concise (220711)
Concise Creative Commons License 30 órája 0 0 220716

A hidegvíz nekem is az eufória szinonimája, viszont én a tusolóban rühellem, de a szauna vagy gőzbután, esetleg a 42-s fokos vízben fürdés után vállig merülve a hideg vízben, legyen az bármilyen 8-18 fok között nagyon király. Addig csinálom, amíg megjön az eufória, majd rá a lábremegés, meg még 1-2 perc. Majd újból valami forró következik, de nem Marilyn Monroe. ;-)

Előzmény: 9:3 (220713)
Concise Creative Commons License 30 órája 0 0 220715

Amúgy volt egy Decathlonos övtáskám sok-sok évig, amiben sosem hordtam kulacsot. Telefonhoz zenének, kulcshoz és néha müzlihez kellett. Relatíve szerettem, de a tépőzára szétszedte a technikai pólóim anyagát, hiába igyekeztem pontosan illeszteni. Kidobtam, s vettem kettőt, szintén Deca.

Egyet telefon+kulcs+müzlihez, ezen nincs is kulacstartó, s imádom, mert kicsi, mert rugalmas, s mert kapcsos, s mert a füles kábelét nem töri meg (az előzőnél át kellett emiatt fúrnom a kulacstartó rész merev anyagát, oldalfalát, s lyukat is kellett csinálni a hálós részen. :-) ).

De ahhoz hogy megszeressem ezt az új “övtáskát”, ezt meg fix hosszúságúra kellett varrni, mert ez is hajlamos volt a lazulásra. Na itt is van: https://www.decathlon.hu/p/telefontarto-ov-futashoz-allithato/_/R-p-302460?mc=8504724&c=FEKETE

Kőékegyszerű, nem? De sokszorosan megérte a 3 ropit.

A másik ez: https://www.decathlon.hu/p/kulacstarto-ov-x-250-ml-es-kulacs-rajtszamtarto/_/R-p-323871?mc=8578676&gbraid=0AAAAADNXkbD3VmT-Ci59lEsWn6l1N6kI8&gbraid=0AAAAADNXkbD3VmT-Ci59lEsWn6l1N6kI8&gclid=Cj0KCQjwsrWZBhC4ARIsAGGUJur6EJJm0uZxwuF-qPTr1aZIpAnFJGwaRGlzfL4NSueQSflbzbOsFe4aAlkmEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Sosem használtam, talán csak egy tesztfutásra, igazából nem is volt szimpatikus már a boltban sem, amikor felpróbáltam, így ha víz is kel, jönnek fel a Deca futótáskák a hátra. Van 2 és 5 literes űrtartalmú. Ezért pillanatok alatt a feleségemé lett ez a 2x250ml-es övtáska, aki akkor kezdett el telefonnal futni.

Előzmény: Spenót (220709)
O/O Creative Commons License 1 napja 0 0 220714

Jaj, köszi szépen! :) A mi szakmánkban nincs ágyban fekvés meg betegállomány ;) annyi hogy nem futok, de járok melózni, meg otthon is favágás a heti program akár tetszik akár nem. 
Bizony itt falun még a hagyományos étterem a menő :) de azért vannak még meg mert rendezvényterem is van mindegyiknél meg újabban menü is van, na meg kocsma is. Így egyben még megéri. Nem jellemző hogy a turisták tartanák fent őket.

Előzmény: Concise (220704)
9:3 Creative Commons License 1 napja 0 0 220713

"Én igyekszem a dolgaimat tudatosan intézni, ezért is meglepő, hogy így meg tud szivatni a tudatalattim"

Ez ilyen. Többször volt, hogy elkezdett szorítani a szegycsontomnál, a gyomrom dióvá zsugorodott, mindez napokon át. Plusz alvási nehézség. Miközben nem volt semmi olyan idegeskednivalóm, amiről tudntam volna adott pillanatban. 

A hideg vizes zuhanyt én is csináltam, egész jól haladtam, 5-6 perceket álltam a hideg zuhany alatt. Utána baromi jó érzés volt, de nem ért annyit - legalábbis nekem -, mint a futás-alvás-légzés trió. Viszont ha kipróbálod, csak fokozatosan, mert az eleje nagyon huhogós. :)

Előzmény: Spenót (220710)
Concise Creative Commons License 1 napja 0 0 220712

Off

Nekem az a teóriám, hogy túl közel van Bp, kb. 4 km a két települést jelző tábla közötti távolság, másfelől nálunk alacsony a lokálpatriotizmus. A gyorskaja oké, mert ott a lustaság dominál, a kifőzde is, mert tényleg olcsó, s nem gagyi, de ha étterem, vagy Bp., vagy a régi, befutott éttermek a szomszédos két településen.

Előzmény: 9:3 (220706)
Concise Creative Commons License 1 napja 0 0 220711

Hálám az egy helyben történő tesztfutásért.

Miért nem méred le magadat a csípődnél? Ha 101 alatt vagy M/L kell neked.

XS/S : 78 cm - 89 cm
M/L : 90 cm - 100 cm
XL : 101 cm - 108 cm

Előzmény: Spenót (220709)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 220710

Az volt a fura, hogy a doki pont azt az érzést kezdte el ecsetelni, amit néhány hete rendszeresen éreztem futásnál.

Kimentem és már indulásnál az járt a fejemben, hogy "Basszus, megint nem fog menni és megint az lesz, hogy 500 méter után haza akarok menni, mert nem kapok levegőt..."

Pont ezt mondta a doki is. Amikor ez az érzés a topon volt, ekkor beszéltem a Szakvezetéssel is és határoztam el a tanácsára, hogy egy darabig nem rakom ki a futásaimat a Stravára sem.

A tempót nem nézegettem, de sajnos a pulzust még igen. Na, ezt is abba kell hagyni egy időre.

A hétvégi 18km majdnem egy perccel lett gyorsabb, mint a hétköznapi 6-7km-es futásaim. Mindkettőben volt szint, tehát nem ez a különbség, hanem az, hogy tényleg sokkal jobban ellazultam a hétvégi hosszúra.

Az is fura egyébként, hogy néha alacsony pulzuson érzésre "centikre vagyok az infarktustól" (szerencsére egyre kevésbé és magasabb pulzuson), de pl. a gyors futásra kijelölt szegmensemen mindig odateszem magam. Itt tegnap pl. 164-ig ment a pulzusom és simán túléltem.

Én igyekszem a dolgaimat tudatosan intézni, ezért is meglepő, hogy így meg tud szivatni a tudatalattim.

Az alvás állati fontos és nagyon elcsesztem korábban. A Garmin is mérte ugye, de az azt is alvásnak vette, ha pl. a TV előtt nyomkodtam a telefont.

Amióta a Polar van, erre is jobban odafigyelek, mert ez kiszúrja, ha tényleg nem alszom. Nem tudom, hogy hogy csinálja, de szinte percre pontosan eltalálja, hogy mikor kezdek aludni. Reggelente néha megkérdezi úgy fél órával ébredés után, hogy ébren vagyok-e már, de olyankor sem azt az időt veszi ébredésnek, hanem ügyesen kitalálja, hogy mikor ébredtem fel igazából.

Egészen jól leszoktam a TVzésről mostanában. Már leginkább az ágyból nézek videókat is és fél óra alatt simán elalszom, ha vízszinteseben vagyok.

Augusztus elején lett meg a Polar óra. Azóta 7:45 az átlagos napi alvásom, ami már majdnem rendben is van szerintem, de még felküzdöm 8 órára. Sajnos nem tudom a garminos időkhöz hasonlítani, mert az ottani alvás adataim nem valósak.

Már több helyről támad a hidevizes fürdő ötlete is, de arra még nem tudtam rávenni magam.

Előzmény: 9:3 (220705)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 220709

Azért írtam a soft kulacsokkal kapcsolatos érzelmeimről, mert a Decathlon a szóban forgó övet soft kulacsos használatra ajánlja.

Az imént kipróbáltam egy teli fél literes ásványvizes palackkal, mert már régen tettem ilyet bele. Meg se mozdult benne, bár csak helyben futottam.

Ez az öv azért érdekes, mert eleve van mérete és nem csatokkal rögzül, hanem csak feszesebbre lehet állítani, ha akarod.

Én általában azt csinálom, hogy futás előtt kilazítom, beleteszem a kulacsot, meghúzom és megyek. Nagyon ritkán kell utánahúzni, de az is csak egy mozdulat.

Azért is sajnálom, hogy úgy tűnik, hogy kivezetik a kínálatból, mert tényleg pont olyan, amilyen nekem kell. Állatira utálom az olyan övtáskákat, amik állandóan lötyögnek fel-le.

A régi egy helyen van elszakadva. Ez az a nemtommi, ami a kulacstartó teteje. Ez akkor szakadt el, amikor beleerőltettem a nagyobbik fajta (asszem, 0.75-ös) decathlonos kulacsot.

Ettől még a fél lityis kulaccsal tökéletesen működik.

Nagyon remélem, hogy ez is L-e amúgy, mint amit rendelni tudtam.

Előzmény: Concise (220702)
Pinyo Creative Commons License 1 napja 0 0 220708

Ahogy visszanéztem, 152 lett volna.

Előzmény: hallotessek (220707)
hallotessek Creative Commons License 1 napja 0 0 220707

Pont ott venném én is. Volt múlt héten pirosban 138€-ért, de nem volt idöm foglalkozni vele, most visszament az ára kb. 160-ra.

De lenne COCONUT MILK/CAVE PURPLE-GHOST GREEN színben 147€-ért, amennyi felárat hajlandó lennék fizetni azért, hogy ne piros legyen a cipöm 😅

(Ismerjük a klasszikust a Belgától 🤣)

> A méretet aszerint választottam, hogy szinte az összes eddigi jó Nike-m 45,5 méretű.

Sajnos még sohasem volt Nike futócipöm, így ez önmagában nyújt valamennyi támpontot, de emellé még jó lenne tudnom, hogy ha Nike-ból 45,5 kell, akkor Hokából, Sauconyból (stb.) mekkora méretet használsz.

Egyébként nem tudom, mennyiért vetted volna, de ha nem tegnapra kell a rendelés, érdemes rámírnod elötte, mert 15-20% kedvezményt szinte mindig tudok intézni a Kellernél, és megbeszélhetünk egy transzfert/továbbpostázást is .hu -ba.

Előzmény: Pinyo (220701)
9:3 Creative Commons License 1 napja 0 0 220706

off:

hasonló méretű településen lakom, mint te, és nálunk is van legalább három "rendes" étterem. 

Előzmény: Concise (220704)
9:3 Creative Commons License 1 napja 0 0 220705

nálam amikor bedurran(t) az anxiety disorder (sajnos nálunk ez a családban elég gyakori), az rendszeresen okoz(ott) mellkasi szorítást. Sokáig meg voltam győződve, hogy infarktusom készülődik, de semmi, a szívem teljesen rendben van.

Lehet vele dokihoz menni, enyhe szorongásoldót felíratni, de én egyelőre három dologgal tudom kordában tartani: futással, különféle légzőtechnikák alkalmazásával és baromi sokat segített az életmódváltás is, nevezetesen, hogy most már jó két éve szinte nincs olyan nap, hogy ne aludnék 8 órát. Tegnap már nyolckor lefeküdtem, olvastam és 20:40-kor már aludtam. 

Előzmény: Spenót (220699)
Concise Creative Commons License 1 napja 0 0 220704

Az utolso mondatod elkerulte a figyelmemet. Bar forditva szokott lenni, de most en hadd kivanjak jobbulast. 

Addig amig az agyikoban vagy, s mindenfajta finomsagokkal halmoznak el a csaladtagjaid, meseket olvasnak, meg ilyenek :-), egy kis szines, ami  Csakvarhoz kotodik. A telepulesen megy at az Orszagos Kerekparos Kortura jelenlegi utvonala Majk felol erkezve es Vertesboglar fele tovabb (kb. 10 eve mas volt az utvonal, Pusztavamnal be a Vertesbe, de asszem, hogy akkor is Csakvaron at). Szoval meg nyaron jartam arra a felesegemmel, belyegezni is kellett Csakvaron, no meg ennunk is.

A Kalvaria grillbarban/etteremben kotottunk ki, jomagam egy a bringazashoz teljesen indokolatlan etelt, velos pacalt ettem, nem is voltam jol utana. :-). Kicsit szidtam magamat.

Egyebkent megdobbentoen sok kajalda van Csakvaron, s itt nem a burgeres, gyrosos bufekre, pizzeriakra gondolok, mert abbol a mi 18 ezres kisvarosunkban is van, hanem olyan helyekre, ahol klasszikus foeteleket arulnak. Ilyen nalunk most egy, azaz 1 van, de az is olajszagu kifozde. Meg mondjuk ketto, ami majdnem leulos etterm, csak nagyon szuk a kinalat.

Kik tartjak el nalatok ezeket? A helyiek vagy foleg a tranzitforgalom?

Előzmény: O/O (220681)
Concise Creative Commons License 1 napja 0 0 220703

En meg bena modon nem neztem meg az osszes hsz-t. :-))

Szoval bar foleg ilyennel hasznalod, de azt meg tudod erositeni, h amikor fel literes uditossel, akkor sem mozog benne a palack?

Előzmény: Spenót (220700)
Concise Creative Commons License 1 napja 0 0 220702

En sima fel literes Decathlon kulacsrol kuldtem linket, de legalabb megtudtam, hogy a soft kulacsok irant hogy erzel. :-)

A lenyeg, hogy azt veszem ki a szavaidbol, hogy jo a taska kulacstartojanak a rogzitoje, nem kritikus a palack/kulacs atmeroje. Nem lazul ki a szoritorendszer, nem lotyog a keskenyebb palack stb.

Nekem van egy 19-20 eves (!) 16 literes (!!!) Northface ovtaskam, amit vallra vagy derekra+vallra akasztva hasznalok turazasanal, s ami azonkivul, hogy nem akar elhasznalodni, egyedul azzal a problemaval bir, hogy csomot kellett kotnom a kulacstarto klasszikus zaromuanyaggal biro osszehuzo zsinorjara, mert nem eleg eros, kilazul. Igy fix palackokkal kell hasznalnom, a Cappy litereseket valasztottam, vsz par evig meg nem valtoztatnak az alakjukon. :-)

Előzmény: Spenót (220698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!