Keresés

Részletes keresés

goyko14 Creative Commons License 6 órája 0 0 209968

A legnagyobb tisztelettel, de szerintem a te képességeid nagyon nem általánosak. Mások, akiknek az edzésadagja, képességei, felkészültsége az edzőjük szerint nem tart ott hogy egy 'ultrácskát' 'csak teljesítsenek' nagyon könnyen hazavághatják magukat. Nyilván ezt egy edző fel tudja mérni és meg tudja ítélni és/vagy csak simán nem vállalja be ezt a kockázatot mert bizony a sportolója túlterhelésből adódó sérüléséért az edző (is) felelős.

Ennek a helyzetnek a megítélését persze jelentősen torzítja, hogy az elmúlt jó pár év során nagyon nagy divatja lett az ultráknak. Én biztos konzervatív vagyok (meg az is benne van, hogy inkább azért edzek hogy gyorsabban fussak, nem azért, hogy messzebbre), de szerintem már egy maratont sem lehet letegezni, nemhogy az afölötti távokat. Bazi komoly melót kell abba beletenni, hogy valaki felkészülten oda tudjon állni egy ilyen rajtba.

Előzmény: O/O (209938)
goyko14 Creative Commons License 6 órája 0 0 209967

Volt kis sérülése is amellett, hogy teljesen új neki ez a történet szóval biztosan lesz ez jobb is, ha még párat fut. Azért a 29.59 az ő eredményeivel, renoméjával nem igazán acélos. Még akkor se ha teljesen nyilvánvaló, hogy neki ez sem terepe, sem távja.

Jó kirándulás lehetett, de kétséges, hogy számára ennyire rövid távon kijön-e valamikor is egy jó idő. Maratonon a mezőnyhöz képest biztos jobbat tudna mint 10k-n. Ha jól olvasom, célba vette a 24 órás csúcsot is - na az már izgalmasabb lesz.

Előzmény: Pinyo (209937)
goyko14 Creative Commons License 7 órája 0 0 209966

Az 1,4 még az északi gátkanyarodás előtt volt felfestve emlékeim szerint.

Ma arra bringáztam É-D irányba és megnéztem - ez ugyan csak nagyjábóli GPS mérés (és ma elég felhős volt), de biztató. Szóval:

Észak felől ahol a gát kanyarja véget ér, plusz jobbról feljön a bekötő út és van egy lámpa is - lehetne az egyik végpont. Onnan kezdve a lámpák (szinte) végig 25m-re vannak, és minden másodikon most még van kuka. Egyszerűen nézve minden második kuka jelöl újabb 100 métert. 

Ez 1400 méteren keresztül a mostani hozzávetőleges mérésem alapján így működik, közvetlen 1400 után jön be a régi eldózerolt és a múltkor elsiratott bekötőutunk. Az 1400-at jelző villanyoszlopon a kuka mellett pluszban van valami kék cucc - vagy kutyaszarzacsi tartó, vagy kacsaeledeles, vagy valami más (nem láttam pontosan). Itt még mindig folyik a körletrendezés és a lámpaoszlopokkal is van kis kavar - az 1500 így már nem lámpaoszlophoz jön ki. 

A déli végen kb pont ahol kanyarodik (és megy le az utolsó út jobbra) van az 1600m - innen még pár méter van de ott vége az útnak.

Ha nagyon meg akarjuk erőszakolni, akár még a mérföld is éppen kijön - bár ott már nem komfortos továbbfutni.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209926)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 8 órája 0 0 209965

Netán pedagógus vagy titokban? Mert akkor az tényleg két éve.

Előzmény: Spenót (209963)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 8 órája 0 0 209964

Legyél büszke a saját értékeidre, nincs szükséged máséra! :-)

Előzmény: Zsazsi (209956)
Spenót Creative Commons License 9 órája 0 0 209963

Jaaa, hogy úgy tavaly :) 

Azt tényleg elb@sztam.

Előzmény: 7241abi (209962)
7241abi Creative Commons License 10 órája 0 0 209962

neeeem, másfél, és az bizony 2019 március volt. Tavaly.

Előzmény: Spenót (209961)
Spenót Creative Commons License 10 órája 0 0 209961

Az 2 éve volt! :) 

Előzmény: Zsazsi (209960)
Zsazsi Creative Commons License 11 órája 0 0 209960

Úgy emlékszem, te csúnyán elb@sztad a maratonodat. ;o)

pedig mi szépen felmatricaztuk a kocsidat, erre tessék...

Előzmény: Spenót (209959)
Spenót Creative Commons License 11 órája 0 0 209959

Tavaly szexeltünk? :) 

Előzmény: Zsazsi (209958)
Zsazsi Creative Commons License 11 órája 0 0 209958

Sima liba, ott a helyünk. ;o)

igaz az Este ráérünk jól bevált csapatnevünket lasssan meg kell valtoztatnunk az Edesem, tavaly már szexeltunk, hagyj aludni névre. ;o)

Előzmény: 7241abi (209957)
7241abi Creative Commons License 12 órája 0 0 209957

szivecske, életem, szivecske <3
Na jó, hogy ontopic is legyek: jövőre bszm? 

Előzmény: Zsazsi (209956)
Zsazsi Creative Commons License 12 órája 0 0 209956

Hello :o),

mit jelent az, h <3?

Amugy jó látni, h read-only-bol előjönnek a régi cimborak, ha csacskasagok merülnek fel. Mondjuk, én örömmel olvasom a statisztikus részleg mindennnapjait is, igaz nem tudom, h nekem vannak-e olyan értékeim, amikről ok beszélnek. ;o)

Előzmény: 7241abi (209952)
7241abi Creative Commons License 12 órája 0 0 209955

ja, a régi nickemhez tartozó e-mail cím már nincs meg. így pár éve lett egy g nélküli. 

Előzmény: Spenót (209954)
Spenót Creative Commons License 12 órája 0 0 209954

Jé, a Pinkód Abi :) 

amatőr Creative Commons License 13 órája 0 0 209953

Szia Gabiiiiiii!! :) 

7241abi Creative Commons License 14 órája 0 0 209952

Szia Zsazsiiii :-)
<3

Előzmény: Zsazsi (209907)
Spenót Creative Commons License 17 órája 0 1 209951

BSI-nél egészen normálisan működik a visszatérítés. Abból fizetném a tavaszit is.

Egyébként pedig nem kalkulálok a vírussal. Ha elkapom vagy nem lesz verseny, majd újratervezem.

Sérüléssel se kalkulálok előre, pedig annak ideje lenne már, mert ez már a 4. év komolyabb sérülés miatti kihagyás nélkül. :)

Előzmény: Ermak (209944)
Spenót Creative Commons License 17 órája 0 0 209950

Köszönöm!

A folyamat hozza majd a még jobb végeredményt. Várom a tavaszt és addig pedig tolom rendesen.

Előzmény: Pinyo (209936)
Ermak Creative Commons License 18 órája 0 0 209949

Figyelmetlenül olvastam, bocs.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209946)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 18 órája 0 0 209948

Hmm, ez egy érdekes unortodox javaslat. :-)

Pedig ugye a régi időkben tornacipőben futottak.

Köszönöm a biztatást!

Nem OFF: kifogytam a farmeromból.

Előzmény: gurtnis (209947)
gurtnis Creative Commons License 19 órája 0 0 209947

Sípcsont, csonthártya gyulladására legjobb a vádli nyújtás, hengerezés.  Régi öreg edzőktől hallotam, hogy sípcsont fájdalommal ugyanúgy futtatták a sportolóikat, idővel elmúlt a fájdalom.  Azért én ennél finomabb módszert javaslok. A leállás, teljes pihentetés szerintem nem jó megoldás. Saját tapasztalat, hogy utána ugyanúgy elkezd fájni.  Edzegess,  de foglalkozz a  problémával. Kislabda görgetése is nagyon jó választás, napi 20 perc görgetés csodákra képes, persze csak ha az ellenkező oldali izmokat is lenyújtod rendszeresen.   Túlterheléses probléma ez,  de talán a legegyszerűbb ezt orvosolni.   Fel a fejjel,  előre! :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209927)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 19 órája 0 0 209946

Valaki meggyőzött róla egyszer, hogy preventíven nem érdemes szedni. De itt most sípcsont szól, ami vszleg csonthártya.

Előzmény: Ermak (209945)
Ermak Creative Commons License 19 órája 0 0 209945

Két év akár sok is lehet, bár nem valószínű.

Porcerősítőt szedsz??? Én azt vettem észre, hogy párhavonta egy kúrával rendben van a térdem, különben néha érzem.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209927)
Ermak Creative Commons License 19 órája 0 0 209944

Tavaszi versenyre nem biztos, hogy érdemes nevezni, a tél és a vírus nem jó kombó.

Előzmény: Spenót (209935)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 19 órája 0 0 209943

Gratulálok! Lehet, hogy megfejtetted nekem, hogy miért nem iszom eleget? Majdnem mindig van nálam víz, de én sem szoktam megállni, mert az az elvárás ivódott belém,  hogy a futás az futás, a frissítőasztalnál becsőrözzük a poharat, és nem állunk meg a célig. Viszont hol azt érzem, hogy túl sokat ittam, és lehúz, hol meg lefutok egy 19 kilométeres edzést fél literből. Nem nagyon tudok az ivással zöldágra vergődni mostanában.

Előzmény: Spenót (209921)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 20 órája 0 0 209942

Bizony így van.

De az elvárt eredményt is lehet menet közben módosítani.

Sőt, saját magát korlátozza be a futó, aki túl határozottan vár el valamit.

Ha azt mondja, hogy áprilisban akar tíz percet javítani az eddigi legjobb maratonján, akkor még a szellentése is annak lesz alárendelve. De ha csak fejlődni szeretne, jól érezni magát a futópályán, többféle célja van, amelyek között tolódik a hangsúly, és hajlandó valamelyikről lemondani, mert egy másik éppen fontosabb, akkor nagyobb a szabadsági fok is. Persze ehhez kell egy olyan edző, aki ebben együtt gondolkodik vele.

Előzmény: O/O (209938)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 20 órája 0 0 209941

Hát csak szinte. Nézz meg engem, aztán dumálj!

Előzmény: Spenót (209906)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 20 órája 0 0 209940

Na de itt is rendes közvilágítás volt. Igyekszem minimalizálni a cuccot, de át kell gondolnom valami fényvisszaverő vagy világító cuccot.

Eredetileg napsütésben akartam indulni, abból nem lett volna baj, de végül fél hatkor holdfényben indultam el, és kellemesen langyos idő volt, és így is nagyon jó élmény volt. Leszámítva a hosszan a szemembe reflektorozó kerékpárosokat, akik úgy érzik, hogy rájuk nem vonatkozik a vakítás tilalma, meg azt a futó csajt, aki a kezében lóbált egy lámpát, ami kilométerről olyan imbolyogva jött szembe, hogy majdnem tengeribeteg lettem tőle. :-)

Picit meginogtam, de magamra szóltam, hogy gyakorolni kell a futást sötétben is, hűvösebb időben is. A hideg még nem jött el. Érdekes, hogy nagyon fázós vagyok, de még nem vettem hosszút, majd novemberben. Más években ilyenkor már hosszút hordanék.

Előzmény: Spenót (209931)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 20 órája 0 1 209939

Na de a félmaraton péntek délelőtt volt, azóta 5-5 km vasárnap és szerda este, és a szerdai után jött ki. Ez pont hogy pihentetős edzés.

Szerintem egy félmaraton nem szabad, hogy nagy dolog legyen, és nem hirtelen jött a semmiből, és még csak túl sem hajtottam. OK, hogy javítottam az időmön, de az érzésről beszélek. Szerintem folyamatosan javul az edzettségem.

A következő nov. 14-én Fonyódon a nemsiófoki, arra akkor most pihenéssel készüljek vagy edzésmunkával? Két ellentétes tanácsból melyiket válasszam?

Még egy felest kell futnom az idén, amit be akartam Nemsiófok elé illeszteni, amíg jó az idő, de lehet, inkább elengedem november végére.

Előzmény: amatőr (209929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!