Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 22 órája 0 0 222718

nem ezt a linkelt oldalt találtam persze, ezt csak újrakerestem.

Előzmény: Pinyo (222717)
Pinyo Creative Commons License 22 órája 0 0 222717

Valahol találtam egyszer ezt a 3mp/kg-ot. Persze hogy nem kisgyerekre vonatkozik.

https://runbundle.com/tools/weight-vs-pace-calculator

nem számoltam ki a per km nyereséget, de ez a fenti oldal ilyet hozott ki nekem maratonra.

65kg 02:48:31 - 06:26

66kg 02:50:40 - 04:17

67kg 02:52:49 - 02:08

68kg 02:54:57 -

69kg 02:57:05 + 02:08

70kg 02:59:13 + 04:16

71kg 03:01:20 + 06:23

Előzmény: Concise (222716)
Concise Creative Commons License 23 órája 0 0 222716

“67 vagy 68 kg van asszem beállítva. Van egy 3mp/kg ökölszabály is. Így sem jön ki?”

Nekem most 73, mert beleszámolom a felszerelést is, néha 72.Azaz így sem jön ki.

A 3 mp/kg-ról nem hallottam, s furcsállom is. A kisgyerekek nem szoktak 2:30-cal futni :-)

“(A tegnapi pálya egyébként nem volt teljesen sík)”

Pont ez az, hiszen én síkon voltam lassab fél perccel és ugyanolyan wattal. Ha a te pályádon futok, akkor mondjuk már 45-50mp lenne a különbség uilyen watt mellett.

Előzmény: Pinyo (222715)
Pinyo Creative Commons License 23 órája 0 0 222715

67 vagy 68 kg van asszem beállítva. Van egy 3mp/kg ökölszabály is. Így sem jön ki?

(A tegnapi pálya egyébként nem volt teljesen sík)

Előzmény: Concise (222712)
hallotessek Creative Commons License 23 órája 0 0 222714

Mondjuk a Vaporfly lényege ugye, hogy ugyanolyan erökifejtéssel gyorsabban futsz, vagy ugyanazt a tempót alacsonyabb teljesítménnyel éred el.

Ettöl függetlenül én azt hittem nem összehasonlíthatóak az értékek.

Concise Creative Commons License 23 órája 0 0 222713

Az a véleményem, hogy a Stryd nem akarta ugyanazt az utat járni, mint az egyetlen hasonló bringás eszközöket gyártó Velocomp, aminek a cuccait pont azért kell kalibrálni, hogy a power legyen minél pontosabb. Persze ott egy más testtartás már teljesen más powert kell, hogy adjon, amennyiben fenntartott a sebességedet,  tehát ilyenkor szükséges egy új kalibrálás. A Stryd meg mivel nem tud mihez viszonyítani, ezért powerre maximum egy szélcsatornában lehetne kalibrálni. 

Ha viszont a Stryd powere tényleg ennyire pontatlan még nagyon pontos távolság és tempó mérés esetén is, akkor nagyon tákolt modelljeik lehetnek, ami azért nem tűnik fel egy-egy usernek, mert egy ember nem sokat szokott változtatni a futási technikáján.

Concise Creative Commons License 24 órája 0 0 222712

Hát nekem egyre nagyobb kamunak tűnik a Stryd power-je. Mármint lehet, hogy egy-egy darab önmagában konzisztensen, de abszolút értelemben nem tűnik akkurátusnak. Néztem az egész kilométereidet, s ami nálad 245 watt, ahhoz gyakorlatilag fél perc per km-rel gyorsabb tempó tartozik (két ilyen km-ed volt), mint ami nálam van egy majdnem sík futópályán. Az oké, hogy nem volt kalibrálva az eszközöd, de ez a 0:30/km rengeteg. Ez nem magyarázható a testsúlyunkkal, alakunkkal stb.

Előzmény: Pinyo (222711)
Pinyo Creative Commons License 24 órája 0 0 222711

Pontosítok: a 4:10/km egy óra javaslat volt, de nem figyeltem rá (csipogott is az óra), és csak simán nagyon erősen megfutottam a hét percet. Ebbe két és fél kör fért bele a Vaporfly-al, 1,8 km km, ~3:45/km tempóval.

A korábbi Pegazusos pedig egyetlen deklaráltan nagyon erős kör volt, bár itt nem kellett vigyáznom, mert 2'40" alatt véget ért. 700m ~3:42/km tempóval. Szerintem a Vaporfly-ban futott körbe kevesebbet adtam bele, mert tartalékoltam a hét perchez.

A fenti átlagtempók a F7x táv és idő alapján lettek kiszámítva.

A pillanatnyi tempót a Stryd adta. A cipőt először használtam, persze mindenféle kalibráció nélkül.

Persze látszik, hogy az emelkedőn jóval nagyobb powerek jöttek ki. Egy 700m-es körben van 11m szint, ezt azért már érezni.

https://www.stryd.com/powercenter/runs/5282702773747712

Előzmény: Concise (222710)
Concise Creative Commons License 24 órája 0 0 222710

Maximum annyi, hogy a gyors hét percben végig négy perc alatti tempókat láttam, még az enyhe emelkedőn is, ez érdekes volt.”

Itt arra utalsź hogy te a régi cipődben megszokott erőfeszítést tetted, mármint amikor korábban 4:10-es tempót futottad? S hogy ez most nem 4:10-et, hanem 3:xy-t eredményezett? 

Ha igen, akkor a tempómérés Stryd-dal ment, vagy a 7x gps-ével?

Előzmény: Pinyo (222701)
amatőr Creative Commons License 25 órája 0 0 222709

9:3

Éljen, végre egy társ az izomépítésben! :)

Spenót topikon kívül már megdicsért amúgy, és drukkol továbbra is nekem, ilyen egy igazi jóbarát! :) 

Előzmény: 9:3 (222706)
hallotessek Creative Commons License 26 órája 0 0 222708

Megvan az MR képi lelete, írtak is hozzá egy kiértékelést, de van egy olyan idegrendszeri bajom, hogy ha ilyen orvosi dolgokat olvasok, rosszul leszek. Unlucky.

Amikor életemben elöször megfájdult a térdem, és elkezdtem google-özni,hogy mi baja lehet, majdnem lefordultam a székröl, annyira leesett a vérnyomásom és rosszul lettem.

De így elsö olvasatra ameddig eljutottam a latin szavak és értelmetlen röviditések rengetegében, a húgyhólyagommal nincs baj és a nemiszervem eddig nem ismert részei sem rejtözködnek a hasüregemben :)

Próbálom majd tovább olvasni, ha képes leszek rá.

Pinyo Creative Commons License 26 órája 0 0 222707

Egy érdekesség: a hasonló idejű kört szeptember végén a Pegazussal 192, tegnap a Vaporfly-al 187 lépésfrekvenciával teljesítettem.

A Vaporfly-al tehát hosszabbakat lépve jött ugyanaz a tempó.

Előzmény: Pinyo (222701)
9:3 Creative Commons License 27 órája 0 0 222706

na igen, én is azért kezdtem bele két hónapja az esti súlyzós gyakorlatokba (semmi komoly, fél óra), mert feltűnt, mennyire nincs karizmom. Mára látszik egy kis eredménye, de jobban utálom még a bringánál is, pedig az nagy szó :)

Előzmény: Pinyo (222705)
Pinyo Creative Commons License 27 órája 0 0 222705

Bár van, de én keveslem a visszajelzést, amit kapok. Lehet, hogy folyton kérdeznem kellene, hogy pl. látványra mit csinálok a legrosszabbul, és akkor annak a javítására éppen rászállnék. De nekem per pillanat ez így jó, mert ha nem lenne fix időpont, akkor magamtól nulla darab úszásra járnék el. Most jutottam el annak a felismerésére, hogy nem is értem mit akartam zéró (!) izomzattal technikát javítani szeptemberben; tíz méter után kifáradtam, most legalább a fizikai terheléstől nem félek már, az már (rövid távon) nem szűk keresztmetszet. Persze még így is gyakran megpihenek.

Előzmény: 9:3 (222704)
9:3 Creative Commons License 27 órája 0 0 222704

:)

Egyébként éppen azért tervezek ilyen házi teljesítést, mert a mai uszi egy részében nagyobb volt a forgalom a szokásosnál, és ez már annyi hullámot generált, hogy többször is vizet nyeltem. Ami elgondolkoztatott, hogy egy versenyen ennél sokkal jobban kavaroghat a víz, az meg nem hiányzik. Úgyhogy marad a medence. 

Amúgy nem tudom, ismered-e: rátaláltam az Effortless swimming c. YT csatornára, ami rendkívül hasznos. Persze neked edződ van, ami még sokkal jobb, de esetleg nézz bele. Ma ezek alapján igyekeztem javítgatni a hibáimat. 

Előzmény: Pinyo (222702)
Spenót Creative Commons License 27 órája 0 0 222703

Nem hiszem, hogy komoly baja van, csak fáj. Nyomja a cipő a csontot.

Igazából elkocogok vele, csak nem tudom, hogy ártok-e vele.

Vagy majd utólag kiderül?

Ma 3km után hazajöttem, mert nagy sár van a dombokon és féltem, hogy elesek vele. Lehet, hogy átszokom pár napra aszfaltra, mert ott csak kicsit fáj.

Előzmény: 9:3 (222700)
Pinyo Creative Commons License 27 órája 0 0 222702

Én meg hajlandó vagyok állóvízzé változtatni a Dunát, amíg úszol benne :)

Előzmény: 9:3 (222699)
Pinyo Creative Commons License 27 órája 0 0 222701

Tegnap gondolkoztam, hogy le kellene menni kenyérért, de amikor felöltöztem, és megnéztem, mennyit kell kipótolni, kiderült, hogy van a kamrában elég. Még egy darabig tébláboltam otthon a futócuccban, Mikulásra kapott édességeket ettem, aztán megnéztem, milyen edzést ajánl a Garmin. 3x7 perc@4:10/km.

Na jó, legyen, kipróbálom a Vaporfly-t. Bár ki akartam várni ezzel a jó időt, amikor valami értelmes lassú cipő-gyors cipő összehasonlítást tudnék végezni, meg úgy általában van értelme az edzésnek.

Természetesen eszem ágában nem volt a három darab 7 percet teljesíteni, de azért a 10 perc bemelegítést meg kellett csinálni, ha már az edzésre ráindítottam.

Az első járás élménye: érdekes, mintha a talpa hintaló lenne. Érdekesen rugóztam vele.

Az első kilométer élménye: lefagy a lábam. 5 fok volt, és hát elég szellős darab a cipellő.

Futni benne egyébként egyáltalán nem volt különleges. Maximum annyi, hogy a gyors hét percben végig négy perc alatti tempókat láttam, még az enyhe emelkedőn is, ez érdekes volt. Mondjuk szeptember végén futottam ezen a körön egy ugyanilyen időt a sima Nike Pegazusban is, szóval nem tudom. Az biztos, hogy ettől a cipőtől nem lettem lassabb.

Most pedig egy darabig elrakom, mert már attól amortizálódik egy ilyen csúcscipő, ha nézegetem.

9:3 Creative Commons License 28 órája 0 0 222700

Próbáld ki: ha repedt (törés nem valószínű), azt érezni fogod. 

Előzmény: Spenót (222698)
9:3 Creative Commons License 28 órája 0 0 222699

A lebonyolítást megoldom és a megafont is tudom nélkülözni, de a bringás és a futóútvonal nagyon szép, tehát bátran csatlakozhatsz. :) 

Előzmény: Spenót (222697)
Spenót Creative Commons License 28 órája 0 0 222698

Vasárnap kiment a bokám. Tegnap emiatt csak ellipsziseztem és az EMS géppel masszíroztam. A gyógytornásztól tanult módon kezeltem is és mára már lement a dagadtság.

Sajnos vagy nem, nem is igazán a bokám fáj, hanem a rossz lépésnél beszorult a lábam az úton egy kátyú alá és az nyomta meg a csontot a lábfejemen.

Ez rohadtul érzékeny nyomásra, nem az izom.

Lehet az ilyet terhelni vagy mi legyen vele? Ránézésre már semmi baja.

Spenót Creative Commons License 28 órája 0 0 222697

Hajrá! 

Szíveden segítek a lebonyolításban. Ha akarod, veszek egy megafont és egyéni speakered leszek. Az nagyon megnyugtató lehet, ha van egy ilyened. 🙂

Előzmény: 9:3 (222696)
9:3 Creative Commons License 28 órája 0 0 222696

még nagyon messze vagyok tőle, de ma először elkezdtem hinni benne, hogy lehetséges 1500 m-t gyorsúszásban teljesíteni. 

Így, hogy nyilvános legyen, leírom a gyógyulásom utáni tervemet: egy olimpiai távú triatlon teljesítése. Nem versenyen, hanem házi módszerekkel, itt, helyben. Késő nyáron, kora ősszel. 

9:3 Creative Commons License 28 órája 0 0 222695

a lényeg, hogy elcsesztem valamit :)

Előzmény: gurtnis (222692)
Concise Creative Commons License 1 napja 0 0 222694

Megleptél. Azt hittem, azt fogod mondani a plusz 1 m/körre, hogy az azokból a lépésenkénti pár mm-ekből adódik, ami úgy jön össze, hogy szemből fújva mindig jobban hátráltatott a szél, amikor a levegőben volt mind a két lábam, mint amennyit akkor segített, amikor hátulról fújt. ld a haladás sebességének a négyzetes hatását az ahhoz szükséges teljesítményre.  Nagyon csalódott vagyok. :-)

Disclaimer: szándékosan csúsztattam, tudom. Csak nehogy egy alapos olvasó kikezdjen.….

Előzmény: Spenót (222693)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 222693

Persze, hogy hosszabb lett egy kör. Meleg is van, ráadásul a világegyetem is tágul. Csalódott vagyok kissé, hogy ilyen fontos paraméterek fölött simán átsiklasz! 🙂

Előzmény: Concise (222687)
gurtnis Creative Commons License 1 napja 0 0 222692

A mezociklust cseszted el. :-) Bocs. :-)

Előzmény: 9:3 (222674)
hallotessek Creative Commons License 1 napja 0 0 222691

Pont erre az értelmezésre, és belöle levont szubjektív következtetésre ("mennyire enged futni") gondolok.

De nincs ezzel baj, mármint úgysem tudom megváltoztatni. Legközelebb majd ügyesebben sérülök meg 😅

Előzmény: 9:3 (222690)
9:3 Creative Commons License 1 napja 0 0 222690

"de aztán valószinüleg ahány dokinak megmutatnám, annyi félét mondanának rá"

Mert miért? Az MR egy képalkotó eljárás, ha bármi elváltozás van, azt megmutatja. Az ortopéd szakorvos meg tudja értelmezni azt, hiszen ez a szakmája. Hogy ki mennyire engedne futni, az persze lehet egyéni elbírálás függvénye, vagyis hogy melyik mennyire óvatos. De ezt ki lehet védeni azzal, hogy csak egy orvossal konzultálsz, és elfogadod, amit mond. 

A tücctücc amúgy eléggé rendszertelen, és rohadt hangos, még fülvédővel is :)

Előzmény: hallotessek (222689)
hallotessek Creative Commons License 1 napja 0 0 222689

Hát az eredmény, mármint az MR-felvétel konkrétum lesz, de aztán valószinüleg ahány dokinak megmutatnám, annyi félét mondanának rá.

És egy sem lesz az, hogy 2023.02.19-én délután kezdhetek el futni, hanem valami szivacsszerü vélemény a "ne fuss" meg a "fuss" között. Aztán majd fél év szarakodás után gondolom újra MR, stb...

A jó hír, hogy már tudom milyen egy ilyen vizsgálat. Be kéne szedni elötte valami spurit, néha egész jó ritmusa volt a tücctüccnek 😂

Előzmény: Spenót (222680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!