Keresés

Részletes keresés

hallotessek Creative Commons License 1,5 órája 0 0 220834

Can't relate, nincs excel-táblám 🤷‍♂️

Előzmény: goyko14 (220830)
9:3 Creative Commons License 2 órája 0 1 220833

jó idő lesz, már ha a nyári meleg jónak számít

Előzmény: Pinyo (220832)
Pinyo Creative Commons License 2 órája 0 0 220832

Csak jó legyen az időjárás!

Előzmény: 9:3 (220831)
9:3 Creative Commons License 2 órája 0 1 220831

gurtnis futótársunknak minden jót kívánok holnapra! Meg holnaputánra. Meg asszem még vasárnapra is. :)

goyko14 Creative Commons License 3 órája 0 0 220830

Még néha gondolkoztam a Strydben de most vettétek el végleg a kedvem tőle. Azt már a Polar footpodban is utáltam hogy át kellett rakni, át kellett állítani, új cipőnél bekalibrálni stb, komplett excel tábla volt hozzá. Azt hittem itt max az átpakolós mizéria van csak (mivel több cipőt használok az is épp elég volna). 

Meg mostanában már a Garmin sebesség mérése is mintha egyre elfogadhatóbb lenne. Vagy csak engem izgat kevésbé.

Előzmény: Pinyo (220823)
goyko14 Creative Commons License 3 órája 0 0 220829

Hajrá, az jó kis pálya :)

Én mondjuk egyik ilyen utat sem választom náluk mert a múltkor berágtam (főleg a titkár hölgy hozzáállásán, meg azért a díjakon is) meg kicsit be is rágtunk hogy nem annyira érdekelte őket hogy anno mennyi érmet hoztunk a szakosztálynak. Úgyhogy mint kiderült előtte viszont akkor 'ingyen'* futkároztunk jópárat a régi emlékek örömére.

*igazából meg sem fordult a fejünkben hogy ezért a szolgáltatásért fizetni kellene, simán begurultunk a kapun mint régen, kimentünk a pályára, átöltöztünk, beszélgettünk a sporikkal, csomóan még előre is köszöntek. Fene gondolta volna hogy ez a jóság nem ingyér van :)

Előzmény: Concise (220819)
Pinyo Creative Commons License 3 órája 0 1 220828

Jó döntés, lesz még Vadlán, lesz még minden. Jó kaland lett volna. Asszem én is elengedtem volna, mert én alapvetően szórakozni járok a versenyekre.

Előzmény: O/O (220824)
hallotessek Creative Commons License 4 órája 0 0 220827

> Egyetértek, hogy sok a 4%

Jah, úgy teljes a mondat, hogy de attól hogy 4%, még nincs semmi, a gond az lenne ha más cipövel / terepen meg mondjuk 96% lenne.

Ha 104 a kalibrációs faktor akkor annyi, ez önmagában nem jó vagy rossz.

Előzmény: hallotessek (220826)
hallotessek Creative Commons License 4 órája 0 0 220826

Egyetértek, hogy sok a 4%. Nekem egy futásig volt bekapcsolva az auto calibration, asszem 102,x volt, szóval mondjuk a te értéked fele. Aztán visszaállítottam 100-ra és kész.

Viszont amikor néha napján valami más forrásból is látom a megtett távot (pl. verseny távja, vagy együtt futok vkivel aki nem Stryd-dal mér) akkor nálam mindig kevesebb volt a megtett táv, tehát abban bízom, hogy titkon többet és gyorsabban futok, mint amit az edzések számai mutatnak, és ez a versenyen majd pozitív meglepetésként ér. Amolyan rejtett tartalék :)

Előzmény: Pinyo (220823)
rrroka Creative Commons License 5 órája 0 1 220825

jobbulást!!!

Előzmény: O/O (220824)
O/O Creative Commons License 5 órája 0 0 220824

Mindenki nyugodjon le a pi....ba! Nem megyek sehová :( 

Szarabbul is vagyok, fejem fáj, izzadok-fázok, csupa takony vagyok még mindig, nem is érzem jól magam. 

Ugyanitt, privát Vadlán még idén valaki??? :)

Pinyo Creative Commons License 5 órája 0 0 220823

Azért nálam szükséges egy alap kalibráció.

Kíváncsiságból az órán a Stryd eszköznél bekapcsolva hagytam az automatikus kalibrációt.

Érzékelők és tartozékok | Stryd

Sebesség: mindig

Távolság: beltéri

Kalibrálási tényező | automatikus kalibrálás: bekapcsolva

Kalibrálási tényező | érték megadása: 104,1

Tehát most éppen 104,1%-ot mutat. Ez már óriási eltérés, 4:00/km tempó helyett kalibráció nélkül 3:50/km-t jelezne. Egy maratont majdnem 44 kilométernek mérne. Jó? Nem jó! Ez így használhatatlan.

(Ha jó irányban értelmeztem a szorzót és nem inkább osztani kellett volna vele, mindegy is, itt a nagyságrendet akartam érzékeltetni)

Előzmény: hallotessek (220822)
hallotessek Creative Commons License 5 órája 0 1 220822

Én eleve kikapcsoltam a kalibrációt, mert úgy voltam vele, hogy a franc se fog excel-táblákkal szaladgálni, hogy melyik cipöhöz mennyi a kalibráció.

Így is 5x pontosabb a pillanatnyi tempó, mintha GPS-szel mérném.

Lehet, hogy 1-2%-ot téved így a távolsággal kapcsolatban, de amennyire látom, inkább alulméri a távot, és így a tempót is. Azaz versenyen elvileg pozitív meglepetés fog érni, az meg jöhet :)

Előzmény: Pinyo (220821)
Pinyo Creative Commons License 6 órája 0 0 220821

Én már kikapcsoltam a Stryd-es távolságmérést, mióta az egyéni csúcs maratonomat alulmérte, mert nem állítottam át a másik cipőre a kalibrációt. Ne már cipőnként és jellemző talajtípusonként állítgassam a tizedeket. Nem is szólva arról, hogy az enyém gyárilag kb. 4-5% tévedéssel jött ki.

Előzmény: Concise (220819)
rrroka Creative Commons License 7 órája 0 0 220820

jaaaa, de jó fej vagy, köszönöm! :) pénteken a technikai értekezleten ott leszek, ha minden jól megy.

Előzmény: O/O (220816)
Concise Creative Commons License 19 órája 0 0 220819

Ma hivatalosan is elindult a kalibrálós projekt. A Honvédot választottam ki elsőnek, s a transzparens utat. Várom azt, hogy kapok-e egyszeri belépésre engedélyt, vagy be kell lépnem a szabadidős vonalon a szakosztályba. :-)

Amúgy a pálya éppen felújítás alatt, tehát most októberben újabb hitelesítés lesz. 

Előzmény: goyko14 (220630)
O/O Creative Commons License 25 órája 0 0 220818

2021 november végén voltam igazoltan covidős.

Előzmény: Pinyo (220817)
Pinyo Creative Commons License 26 órája 0 0 220817

Szóval mész, mert van rá valamennyi esély, hogy mégsem Covid volt. Mondjuk tényleg van rá esély.

Egyébként előtte mikor is voltál?

Előzmény: O/O (220814)
O/O Creative Commons License 27 órája 0 0 220816

Mennem kell, mert ígértem valakinek egy fasza pólót ;) 

Előzmény: rrroka (220815)
rrroka Creative Commons License 27 órája 0 0 220815

az 108-ra tuti nem kéne így...

Előzmény: O/O (220814)
O/O Creative Commons License 27 órája 0 0 220814

Múlt hét elején szinte tuti COVID-os voltam. Hétvégén 3 szülinapi buli+ megfázás takony stb. szombati Vadlán ezek után baromság lenne. De nem tudok normálisan dönteni, bár lenne lázam vagy törne csontom, akkor nem mennék. Pulzus rendben, alvás stressz, body battery, nyugalmi pulzus már napról napra jobban alakul. HRV még katasztrofális, de ezt még nem tapasztaltam ki. 
Ha nem változik rossz irányban semmi akkor szombaton megyek, de sajnos csak szolid teljesítés lesz a cél.

Ma covid teszt negatív lett.

ennyi a nyirmogás! Utálom ha egy verseny előtt ilyen faszságon múlik az egész :( 

Előzmény: Pinyo (220813)
Pinyo Creative Commons License 28 órája 0 0 220813

Én nem neveztem idén, de O/O nyirmogott mostanában.

Előzmény: rrroka (220812)
rrroka Creative Commons License 29 órája 0 0 220812

ott tali 6kor? :) "Veletek bárhova" három fős csapat. a rajton kívül nem hiszem h máskor látni fogunk téged... :D ja de, a technikai értekezleten! :)

Előzmény: Pinyo (220811)
Pinyo Creative Commons License 30 órája 0 0 220811

O/O, mi akkor a helyzet Vadlán ügyben?

Concise Creative Commons License 1 napja 0 0 220810

Csak óvatosan a szavakkal, mert ez azt takarja, hogy egy időpillantra sem állsz meg. Azaz pl. az övtáskás megrendelést is mozgás közben művelted. Miért nem elég a mon. növ.? Nyomas alatt akarod tartani, mi? ;-)

Előzmény: Spenót (220808)
amatőr Creative Commons License 1 napja 0 0 220809

Aki ismer minket, kétsége sem lehet, hogy az év végére totál lehagysz engem. :) 

Előzmény: Spenót (220808)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 220808

Nekem 664, de szig. mon. növ.! 🙂

Előzmény: amatőr (220807)
amatőr Creative Commons License 1 napja 0 0 220807

9:3, jé, én is épp ilyen számokkal készülök a Budapest Maratonra! :)

Átlag 1,69 darab futás hetente, összesen 66 edzés, a táv már elérte a 687 km-t!

Már lassan magam is kriminálisnak érzem a szorgalmamat. 

Előzmény: 9:3 (220792)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 220806

A futótárs is jó, de azért látom magunkat jövő ősszel a tókör utolsó 5km-én elhallgatni és kicsit odalépni neki.

Megvan lassításban is. Elég vicces. 🙂

Előzmény: 9:3 (220799)
Spenót Creative Commons License 1 napja 0 0 220805

Két napig nagyon rosszul aludtam. Jelezte is az óra. Mára 1 nap pihenő után detraining állapotot mutatott és könnyű edzést ajánlott. Elmentem a szokásos kisebbik körre, amit nem szokott nagyon értékelni. Nem is hajtottam magam, erre egyből productive lett az állapot.

Az a megoldás, hogy stresszesen kell forgolódni éjszaka és akkor kevés edzés is elég. 😃

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!