Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 10 perce 0 0 210503

Egyébként mi a könnyebb? 8 óra futás után menni még négy órát, vagy 8 óra úszás és bringa után tenni ugyanezt?

Pinyo Creative Commons License 10 perce 0 0 210502

Ha van nagyon hosszú futó referencia, meg lehet saccolni a végső maraton sebességét mondjuk a 8 és 12 órás menetidő közötti átlagból (vagy ha terepultra volt, a GAP-ból).

Előzmény: Ati_66 (210489)
Pinyo Creative Commons License 20 perce 0 0 210501

nyulcipo

Előzmény: Pinyo (210500)
Pinyo Creative Commons License 20 perce 0 0 210500

A nyulciobolt.hu oldalon is jó árak vannak most, már ha van méret.

Előzmény: Spenót (210499)
Spenót Creative Commons License 45 perce 0 0 210499

Köszi a véleményeket! Belevágok.

goyko14 Creative Commons License 45 perce 0 0 210498

Eddig csak jó tapasztalat van róluk.

Előzmény: Spenót (210496)
rrroka Creative Commons License 1,5 órája 0 0 210497

UB csapattársam tőlük szokta venni a hokáját.

Előzmény: Spenót (210496)
Spenót Creative Commons License 5 órája 0 0 210496

Flourunningtól vásárolt már valaki?

Sportsshoes-on a leértékelt Clifton nem jön ki 45.000-ből és akkor még izgulhatok a posta miatt is.

Flourunningon 35.000 a Clifton (ok, ez csak 5-ös), de GLS hozza ingyen.

Szóval, tapasztalat? Guglin 4.7.

Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 7 órája 0 0 210495

Bocs, valójában 2 nap. Meg valójában múltkor elmondtam a trükköt. :-)

Azért érdekes nézni, 400 eurós listaárnál beszállok, ami valójában szállítás nélkül olyan 161–162e Ft. Úgy látom, hogy 1 év garis, megkímélt Fenix 5 plusz közel ennyiért el is mehet majd.

Előzmény: Tisztul_A_Visztula (210494)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 8 órája 0 0 210494
Előzmény: Mr Long (210273)
goyko14 Creative Commons License 9 órája 0 0 210493

8? Azta, gratula. 

Én egy jó 45 percet hagytam a maratonban benne. Bringában is lehet hogy maradt, azt nem tudom megítélni. Az tény, hogy a végére megfáradtam kissé :)

Előzmény: Ati_66 (210490)
Ati_66 Creative Commons License 9 órája 0 0 210492

Long EKG tervei miatt rákerestem milyen javaslatok vannak az COVID fertőzés utáni sportra vonatkozóan.

"– COVID-19 PCR pozitív élsportolók esetében az első negatív PCR eredményt követően vagy az utolsó tünetes naptól számított 2-3 hét elteltével javasolt a kardiológiai kivizsgálás, melynek elemei: 12 elvezetéses nyugalmi EKG, általános labor vizsgálat és szérum troponin szint meghatározás, echocardiográfia.
– Amennyiben az elvégzett vizsgálatok nem utalnak akut kardiovaszkuláris eltérésre, a sporttevékenységhez való fokozatos visszatérés megkezdhető. Terheléses EKG vizsgálatot csak ezt követően javasolt végezni.
– Troponin pozitivitás vagy kardiális eltérés esetén további kivizsgálás és szív MR vizsgálat javasolt. A sporttevékenységhez való visszatérés a bővített vizsgálati eredmények függvényében állapítható meg.
– A sportorvosi engedély tünetmentes esetben leghamarabb 4 héttel az első negatív PCR tesztet követően adható meg "

Mivel alapos a gyanúm hogy én a hónap elején átestem a fertőzésen, lehet még nem kellett volna a hétvégén a hegyen futkároznom, mert bár lassú voltam, de a pulzusom gyakran felszaladt a 4-es zónáig. 

Ati_66 Creative Commons License 9 órája 0 0 210491

Amikor 2005-ben megfutottam az azóta is leggyorsabb maratonomat, megnéztem, hogy melyik korosztályban lenne elég egy dobogós helyezésre.

Akkor tűztem ki célul, hogy nem baj ha nem leszek gyorsabb, csak 80 évesen is megfussam azt az időt.

Egyenlőre már lemaradásban vagyok, de majd ha nyugdíjas leszek lesz több időm edzeni....

Előzmény: goyko14 (210487)
Ati_66 Creative Commons License 10 órája 0 0 210490

Mivel még nem tartok 51 teljesítésnél, így még nem is sikerült hibátlanul a 8 teljesítésből 1 alkalommal sem :-)

Amikor a leggyorsabb voltam, akkor is volt a futásban  egy megzuhanásom ami kb 25 percet jelentett.

Abban az évben 10 km-es részidőket nyomtam az órán és két 55 perc körüli 10 km után egy 1:25-ös jött.

Akkor sikerült összekaparni magamat így ismét sikerült 60 perc alatti, de az utolsó 2 km már 6 perces tempónál lassabban ment hiába akartam sprintelni.   

Előzmény: goyko14 (210486)
Ati_66 Creative Commons License 10 órája 0 0 210489

Te és egy  4:15-ös maraton?  Nem tudsz majd olyan lassan futni :-)

Én is mellben úszom a 3800m  99%-át. Úszó edzések nélkül is megvan 90-95 perc alatt, pár edzés csak azért kéne a verseny előtti hónapban, hogy 10-15 ütéssel alacsonyabb pulzuson haladjak azaz ne 70-75% intenzitás legyen úszás közben hanem csak 60-70%.

Bringán is jobbat mehetsz mint 25-ös átlag, de nyilván részben bringától is függ.

Viszont futnod jobbat kell mint 4:15, ha nekem sikerült egy alkalommal 4:25 körül Nagyatádon.

Előzmény: gurtnis (210485)
goyko14 Creative Commons License 10 órája 0 0 210488

Bőven jobb lesz az annál ;)

Előzmény: gurtnis (210485)
goyko14 Creative Commons License 10 órája 0 0 210487

Ez jó :)

Az a baj, hogy a 40-es félút a magyar viszonyok között reálisabb. Az amatőr sportcélok úgy is megfogalmazhatók, hogy ne 55 évesen robbanjunk le mint az átlagmagyar, hanem csak 75 vagy még később. Annyira jó idős embereket látni sportolni, mozogni, a szabadban vidáman létezni. Ez mondjuk erősebb célom mint egy IM vagy maraton. De az út az szerencsére ugyanaz.

Előzmény: O/O (210480)
goyko14 Creative Commons License 10 órája 0 0 210486

Hát igen, ráadásul én nem is teljesítettem csak egyszer (innen is gratula neked, mennyi az már, 7?) így nekem semmi tapasztalatom hogy most hogy mehetne. Csak érzem. Aztán könnyen lehet, hogy irtó nagy pofáraesés jönne már bringán is.

A nagy szívás hogy itt végig csinálsz több év felkészülést és valami banális apróságon elcsúszol és várhatod a következő versenyt. Nagyon sok a változó, talán Kropesz mondta egyszer, hogy az 51 (?) teljesítéséből talán egy kezén meg tudja számolni amikor minden jól működött és igazából még ekkora versenyrutinnal sem lehet biztos receptet adni mert annyi bizonytalansági faktor van benne. 

Előzmény: Ati_66 (210479)
gurtnis Creative Commons License 10 órája 0 0 210485

Elolvastam. Nagyon kemény. Szerintem én a 14-15 órás teljesítésre készülök. Nagyon szeretnék 13 órán belüli időt, de már elengedem. Jó lesz,ha szintidőn belül "bemellezek",majd 25-teleltekergetek,aztán egy 4:15-ös maratonnal zárok.  Az annyi mint....

Előzmény: Ati_66 (210484)
Ati_66 Creative Commons License 11 órája 0 0 210484

Gurtnis IM versenyét hozzád hasonlóan látom én is.

Bár az Ő hosszútávú bringás képességeiről nincs annyi ismeretem mint O/O esetében, de volt már egy SÁRTAI HŐS, aki teljesítette Nagyatádon az IM távot és nem csak a verseny beszámolót írt, hanem a teljes edzéstervét   is megosztotta mindenkivel. 

Nem javasolt követni a példáját, de lehet gurtnisnak még úgy is sikerülne.

Előzmény: Spenót (210483)
Spenót Creative Commons License 12 órája 0 0 210483

Másfél év talán elég lesz, hogy elhitessem magammal, hogy némi pacsálás és bringézgatás után csak arra van szükségem, hogy fussak egy maratont :)

Neked ez az ironman dolog bármikor menne, ha kicsit nem figyelsz oda egy meleg, nyári napon. :)

Előzmény: gurtnis (210466)
Ati_66 Creative Commons License 12 órája 0 0 210482

Ennek a célnak az eléréséhez minden adott az esetedben :-)

Ahogyan a ringen 24 órát bringáztál illetve amilyen ultra távokat futsz, az alapján neked nem lesz probléma, hogy egy IM-re felkészülj és elsőre gyorsabban teljesítsd, mint nekem valaha is sikerült.

Jó lenne ha ott lehetnék közben én is a pályán.  

Előzmény: O/O (210481)
O/O Creative Commons License 12 órája 0 0 210481

Mivel én még nem voltam IM,  így nekem nincs semmi dilemmám. Csak teljesíteni szeretném és biztosra szeretnék menni, tehát akár 1 óra is maradhat benne csak beérjek és élveztem! ;)

Előzmény: Ati_66 (210479)
O/O Creative Commons License 13 órája 0 0 210480

Felénk 50 évre szokták ezt mondani azt azért hozzátéve, hogy a szarabb számok azon vannak 😀 

Előzmény: goyko14 (210475)
Ati_66 Creative Commons License 13 órája 0 0 210479

Megértem a dilemmádat.

Én is úgy vagyok vele, hogy csak azért nem indulok el, hogy teljesítsem mindegy milyen idővel, mert akkor az elmúlt 2 évben is indulhattam volna, mert annyit azért edzettem. 

Az nyilván bosszúság ha valami verseny közbeni hiba miatt nem sikerül a kitűzött cél.

A nagyobb probléma, az hogy a kitűzött idő eredmény elérésére reálisan legyen esély, nagyon sok munkát kell beletenni. Mivel a 2017-es visszatérésem a nyár elejei balesetem miatt kicsit hiányos lett, így azért még bennem van, hogy próbáljak egy hibátlan felkészüléssel is rajthoz állni valamikor.

Előzmény: goyko14 (210474)
Ati_66 Creative Commons License 16 órája 0 0 210478

Hát arra is lenne indokom miért induljak jövőre és 2022-ben is 2023 előtt.

Ha sorozatban teljesítem a három évben Nagyatádon az IM-et, akkor 2023 nem csak a 30. évforduló lenne, hanem a 11. teljesítés ami után lenne egy örökös rajtszámom Nagyatádon.

Csak ne kéne olyan sokat edzeni, hogy élvezni is tudjam a versenyt :-)

Igaz egy nevezéssel kinullázom az éves nevezési díj keretemet, így még meggondolom érdemes-e erre az egy versenyre fókuszálni néhány szám miatt, ami egyébként nekem sem olyan fontos.

Előzmény: O/O (210470)
Ati_66 Creative Commons License 16 órája 0 0 210477

Úgy értettem már egészséges vagy, de ezek szerint még javában küzd a szervezeted. Gyógyulj meg hamar.

Gondolom akkor akarsz EKG-t ha már rendben lesz a tüdőd?

Én a hónap elején voltam lázas beteg + egyebek. Akkor megugrott a nyugalmi pulzusom azon a 2-3 napon, de akkor sem ilyen durván.

Előzmény: Mr Long (210473)
Ati_66 Creative Commons License 17 órája 0 0 210476

Milyen másik oldal ? 

Soha nem gondoltam így a koromra. Nekem csak a születésnapok száma szaporodik.

Előzmény: goyko14 (210475)
goyko14 Creative Commons License 17 órája 0 0 210475

Tök jó ez az optimista megközelítés. Eddig mindig azt hallottam, hogy 40-nél fordul a kazetta :) 

Előzmény: O/O (210470)
goyko14 Creative Commons License 17 órája 0 0 210474

Ne is mondjátok, csak egy újabb bogár kerül a fülembe. Nehezen bírkózom a gondolattal, hogy teljesítsem-e még egyszer :) Az elején még nagyon erősen dolgozott bennem, hogy megcsináljam újra (voltam is lent a versenyen nézelődni) azóta egyre halványul, sőt. Először a maratont kéne összepakolni jól. Meg bringát venni. Meg sok-sok időt szakítani és rendesen edzeni rá. Na nem baj, nekem a kerek évfordulóig még van majdnem 7 év, és az az 50-el is összevág :)

Mondjuk végigmenni valahogy most is végig tudnék, de vagyok olyan hülye, hogy úgy állok hozzá mint a maratonhoz: olyan időt úgysem megyek mint régen, ezért csak akkor akarnám megcsinálni ha keményen végig tudom tolni és egy magamhoz képest jó időt el tudok érni. Az meg mivel nemigen javulok, csak tolódik ki időben :) IM-en mondjuk fogalmam sincs, hogy mi lenne egy még épp reális, de azért küzdős cél. Talán a 11 órán belül, esetleg 10:30. Csak ott annyi mindent el lehet cseszni, hogy egy kis hibától borul minden.

Előzmény: Ati_66 (210469)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!