Keresés

Részletes keresés

Repi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133036
Részemről a szerencse!
A 3 órás javításodhoz pedig le a kalappal! Kemény vagy!
Előzmény: -athosz- (133034)
Lúdtalp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133035

Hát ezért (is) izgultam annyira! Fej-fej mellett jöttünk, de nem volt kegyelem, 2 perccel végül kikaptunk. :-) Ilyenkor örülök, hogy feljegyzek egy-egy időt a beszámolókba, így különösen jó volt olvasni.

Rémlik valami camelbak-es exbringás csávó aki kapaszkodott mögöttünk... :-) Azóta eléggé felszívta magát... dehát ugye aki ilyen mezőnyben "tanul"... :-)))

 

 

 

Előzmény: -athosz- (133034)
-athosz- Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133034
Köszi mindenkinek!

Repi, örülök, hogy megismertelek, nagy-nagy granulációm az idődhöz!

Lúdtalp, ez majdnem percre pontos kopija a 2005-ös teljesítéseteknek, Akibácsival és Larzennel. Bár ott említesz egy amatőr bringást is ;)))) !!

SC jókor voltunk, jó helyen...
Repi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133033
Persze, 126km, az semmi. :)
Igen, igazad van. Tavaly és azelőtt januártól már sokat tekertem. Persze nem a fent a Bükkben.
Bár inkább úszni kellene megtanulni télen a céljaimhoz, de ez egy másik topic témája.
Előzmény: B784 (133032)
B784 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133032

A szombati 45 és a vasárnapi 126 kilométer nem valami extra bringázás:-)

Még most fölülhetsz egy kicsit a bringára, mert egészen jó idők vannak.

Persze ezek a paradicsomi állapotok nem tartanak majd sokáig, sajnos. Úgyhogy húzz bele, ha még bringára akarsz ülni a tél beállta előtt.

Tavaly - konkrétan emlékszem - november 12-én jeget törtem a kocsifeljárón, hogy a gyerekeket iskolába tudjuk vinni.

Előzmény: Repi (133026)
Repi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133031
Na nem, legfeljebb a hosszún menekülök előled. Aztán szokás szerint elkavarok egy kicsit, majd a cél előtt valahogy beérlek!:)
Előzmény: Summer Comfort (133030)
Summer Comfort Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133030
Persze, én megyek vmelyik röviden és Te hátbacsapsz! :))) Hajrá!
Előzmény: Repi (133029)
Repi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133029
Köszi,
akkor Dobogókőn összecsapunk! Szívem csücske az a verseny!
Előzmény: Summer Comfort (133023)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133028
Kilométegyűjtés: 88,5 km túra
Lúdtalp Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133027
Halálra izgultam magam, hogy meg lesz-e a terv, de kitartottam és végig olvastam az elejéről kezdve, nem hátulról! Kicsit leizzadtam, ahogy fogyott az előny, pedig végülis sima ügy volt! :-)
Előzmény: -athosz- (133021)
Repi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133026
Köszönöm!
Az alapozást el kell kezdeni valahogy! Na meg a gyűjtős hétvége.
Gratula neked is bringához. Lassan nekem is újra elő kellene venni.
Előzmény: B784 (133018)
Summer Comfort Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133025
Grats, űberbrúútál vagy már, örülük a sikereteknek! Minket éppen egy technikai szünet után értetek utol.
Előzmény: -athosz- (133021)
Fat Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133024
Volt az 120 is, de ki számolja. :)
Előzmény: -athosz- (133021)
Summer Comfort Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133023
Gratulálok, szeretem az ilyen beleélős/beleélhetős beszámolót! Csak a matekba nem gondolok bele. ;) Találkozunk vélhetően Dkőn. Üdv!
Előzmény: Repi (133014)
Railwayman Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133022

Sziasztok,

 

valaki közületek részt fog venni a következö Sry Chinmoy versenyen?

http://www.srichinmoyraces.org/hu/races

 

-athosz- Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133021
Kedves NÉP!

Íme:

P85

2007
A tavaly kezdett futkorászás egyik mérföldköve volt ez a túra. Úgy éreztem, hogy jól mentem, nem volt gondom semmivel, max. az edzetlenségemmmel... A 13:45-ös időmre büszke is voltam ( Csanya monnta, hogy jó!).

2008
Elbaltázott T100, Ötscher-en frissítés miatti majdnem K.O., CCC-n szintén frissítési gond. Meg egyáltalán. Végre jó lenne egy olyan megmérettetés, ami viszonyítható az egy évvel ezelőtti képességeimhez és megméri az elvégzett edzésmunka súlyát. Így lett P85 másodszor. Bár kissé nehezen illesztettük a kezdődő alapozásba, de azért belefért.

Egyre jobban bejáratódó időkalkulátorommal 11:00 ó-s időt számoltam ki. Egy kicsit vérmesnek tűnt, de hát a számok ezt mutatták, én meg nem vitatkoztam...

Fridmannal érkeztünk és azt terveztük, hogy együtt is megyünk haza, bár én figyelmeztettem, hogy amiket mostanában futásilag produkál, annak fényében nem kizárt, hogy várnia kell rám.

Mivel a szakszerű felkészülés keretében a mellkasi jeladómnak csak a pántját vittem magammal és a footpodban is épp lemerült az elem, még az eljén szóltam Olinak, hogy részletes adatokat ne várjon tőlem erről a napról.

Az előre meghirdetett 10:00 helyett már 9:45-kor elindultunk. Olipapa még az első métereken hátranézett hozzánk, hogy milyen is hátul, de gyorsan elunta ezt a feelinget. Nem volt öldöklő iram, de az elején nekem mindig szenvedés, mire beindul a gépezet. Ennek ellenére páran már mögöttem kapták az első pecsétet a Kevélyen.

Ezen felbuzdulva tepertem lefelé, de hallottam, hogy tarjáni kolegám bőszen rúgja a köveket mögöttem. Gyorsan meg is állapodtunk, hogy akkor innen a továbbiakban együtt megyünk. Ez jól is jött, mivel én épp a sárgán suhantam volna el a Kevély-nyeregből... Lejtmenetben Szántó Gerit gyűjtöttük be és számomra elég fickós tempóban toltuk lefelé. A csobánkai aszfalt utáni első feltételes ellenőrzőpontnál tankoltunk, de én szóltam a többieknek, hogy nem szöszölök tovább, majd menet közben fogyasztom el a tejkaramellát. Pedig azt nem még állva és megfontoltam sem egyszerű... Kocorászás közben próbáltam némi levegőhöz jutni, de aki próbálta már a kérdéses édességet az tudja, hogy ez elég reménytelen vállalkozás. Szinte a csodával határos módon nem kavartunk el a Holdvilág-árok környékén. Amikor Fridi szólt, hogy 168-nál jár a pulzusa, akkor lassítottunk, de persze csakis miatta (alapozunk ugye, valahol 150 környékén)... Aztán lassan egyedül maradtam, nagyon jó érzés volt ezt a sunyi emelkedőt bedarálni. Az esőnek volt némi erőtlen kísérlete, de ez nem az ő napja volt és ezt lassan be is látta. A frissítésre az idei év rossz tapasztalatai miatt fokozottan ügyeltem, ettem, ittam ami belefért így az első adag löttyöm el is fogyott.

Tölgyikrek-hez érkezve láttam, hogy az 1:56-os idő 28 perces előnyt jelent az előirányzotthoz képest. Ennek nagyon megörültem, annak viszont nem, hogy nem tudtam vízhez jutni, mivel itt nem volt frissítőpont. Nem is tudom, hogy honnan vettem ezt? No semmi baj, Dömös egy ugrás innen, biztattak a pontnál. Gyorsan indultam is tovább. Kb. 100m után kiabált Fridman, hogy merre is vagyok, mert a balos letérőt majdnem elvétette. Innen megint együtt haladtunk, és megállapítottuk, hogy nem egyenletes a lejtés Dömös felé...

Sikárosnál találkoztunk SK-val aki mondta, hogy fut egy kicsit velünk, de kb. 43m után javította magát, hogy most mégsem... Az erdő baromi szép volt, de az egyenletes avarszőnyeg alatti sár nem nőtt a szívemhez. A Szőke-forrás-völgy hullámvasútján csak arra tudtam koncentrálni, hogy tartsam az iramot Fridvivel, futott ahogy a csövön kifért. Egy laza patakátkelésnél egy kis láböblítést is abszolváltam, ennek túlzottan nem örültem. Fázni nem fázott a lábam, de a kidörzsölődéstől azért tartottam.

Dömös 2:53, ez már 39 perc előny! A ponton minden, mi szem-szájnak ingere. Sistergő jóvoltából külön figyelem és villámgyors kiszolgálás. Egy kis töltekezés után (3p) a szilárd ételt már menet közben toltam, Fridid még korzózott, így mondtam neki, hogy lassan sétálok, majd jöjjön. Ez a leülősdi nekem nem jön be, inkább lassan de haladok folyamatosan, ha lehet. Tudtam, hogy a Szakó-nyeregig nem fogunk sokat hozzátenni az előnyünkhöz. Nem így lett. Pecsételéskor +41 percünk volt. Menet közben persze Friditől elhangzottak olyanok, mint 'Ha most elkezdesz futni megrúglak!', de persze ezek fesztelen, baráti hangnemben... A kilátó utáni részen aztán bosszúból ő erősített bele. Pakoltam befelé mindent, még sportszeletet is ettem (ezt mintha vkitől hallottam volna, hogy használ), ittam, tuszkoltam lefelé minden kezem ügyében lévőt, így addig sem kellett futnom.

Mire felértünk Dobogókőre, már vagy 150m előnye volt a tarjáni gyereknek. 4:05 és +45p előny. Kettő egész perc alatt pecsét, frissítés, nyújtás, csapnál kulacstöltés. Teperés lefelé. Mivel alaposan megizzadtam, gondoltam, hogy menet közben! felveszem a hosszú felsőmet. Ez max. 5 másodperc volt. Mondom, menet közben! Ennyi idő alatt Fridi eltűnt. Rohantam lefelé, egy ismeretlen futó mögött még szöszöltem 100-200 métert, mert nem mertem ezen a köves szakaszon megelőzni, de aztán nyomtam ahogy csak lehetett, de nem láttam senkit. Már-már azt gondoltam, hogy elkavart, amikor Pszentkereszten az aszfaltos rész tetejéről a főutcára pillantva, mintha egy futót pillantottam volna meg. Ezt nem hittem el... Aszfalton. Lefelé. Én. Rohanni?! Eznemnormális. Noooormáááális? Egy porcikám nem kívánta, de eltelt. Oli asszem azt mondta az elején, hogy jók ezek az alapozáshoz kapcsolódó, hosszú, egyenletes tempójú, sok endorfint termelő futások, ezekkel töltekezünk az elkövetkezendő időszakra. Aha. Már ártem. Kezdem kapizsgálni...

A Magas-hegyi-nyeregben aztán beértem Fridit, vagyis úgy tett, mintha beérném. Taktikus volt, nem tagadom. A szalagozás Pszántó előtt lehetetlenné tett az elkavarást. A Csévi-nyereg előtti sunyi erdészeti úton belegyalogoltunk, mert megint kezdett Fridi órája kiakadni. A ponthoz 5:04-el értünk így már több mint 1ó előnyünk volt. Fat bíztatott bennünket, hogy szorongatjuk Olit, alig 1 órája találkozott vele Dobogókőn. Kiderült, hogy a futók között harmadikok vagyunk. Sajnos itt elkövettem azt a hibát, hogy hagytam Fridit egy kis kólát inni. Ettől általában megkergül. Most is így lett. Fat elkezdett kocogni velünk és épp ecseteltem neki, hogy én ezen a környéken szoktam edzeni, amikor a tempó tartásához már nem engedhettem meg a beszéd luxusát. Nem emlékszem mennyit mentünk együtt, de úgy 100m-re saccolom. Már előre megfogadtam, hogy a mészégetők környékén nem megyek be a szűk, benőtt ösvényre, mert teljesen értelmetlen, helyette a széles, füves utat választom (még hosszabb is), de a szalagozás kérlelhetetlenül bevitt a susnyásba. Nagyon szidtam a szidni valót... Itt nem jártak sokan előttünk az biztos. Futásról szó sem lehetett, örültem, hogy ép bőrrel megúsztam. Kedvenc pcsabai emelkedőmön inkább csak gyalogoltunk és a Fehér-hegy két héttel korábbi megfutását sem ismételtem meg. A szokásos forgatókönyv szerint Fridi a tetőn lassan beért, majd lefelé menetben átvette az irányítást. Eddig tökéletesen működött párosunk. Egymást rángattuk fel-le, sok tökölést nem engedtünk a másiknak.

A Kopár csárdához pont 6:00-val érkeztünk, vagyis a várakozásnak megfelelően kezdtük elfogyasztani előnyünket, ami így 51p-re 'olvadt'. Párom itt már várt minket, így a gulyásevés közben gyorsan átöltöztünk. Némi nyújtás és élménybeszámoló azért elvitt 18p-et. Nagyon sok, de akkor jó volt. Az időterv készítése közben nem értettem hogy jöhet ki a Kakukk-hegyre 8p menetidő, de tényleg ennyi kellett. Lefelé nem volt kellemes az aszfalt, viszont hosszú volt. A Villa Negra utáni homokos részen Fridi kezdett kidőlni. Próbáltam mondani neki, hogy ez tulképpen lejt, meg nem is sáros rész, de nem igazán hatotta meg. Már várta Hosszú-ároknál lévő pontot, hogy betolja a géljét. 34p-re olvadt előnyünk, de nem is álltunk meg. Kezdett sötétedni és minden lámpa nélkül töltött percet ki kellett használni. Próbáltam ecsetelni futótársamnak, hogy nemrég itt végig felfutottam és nem is vészes, de maradtunk az emelkedő sétálós bevételénél. Az emlékfalnál bemazsoláztunk és már lámpáink fényénél törtettünk Nagykovácsi felé.

A Nagy-Szénás tetejéről az Erzsébet-kilátó valószínűtlenül messzinek tűnt. A köves lejtő utáni aszfalton végre Fridi is magára talált. Megtettük a piros jelzés értelmesnek nehezen nevezhető kurfliját, majd 7:46 menetidővel (30p előny) érkeztünk a nagykovácsi ponthoz. Töltöttünk, ettünk. Én nem mertem leülni, mert éreztem, hogy nem tudnék felállni, így folyamatosan fel-alá járkáltam a teremben. Kissé hülyén nézett ki, de nem volt más választásom. Közben Fridman kedélyesen csevegett, még kávét is kért. A szolgáltatás/kiszolgálás pazar volt. 30p-el pontnyitás után érkeztünk, így mindenből volt bőségesen, még felvágottat is ettem olyan jól nézett ki a tálcán, pedig azt normálisan nem eszem. 9p itt is elment. Az erdő előtti meredek aszfalt kivételével futottunk végig. Fridi néha próbálkozott azzal, hogy ez emelkedik, de meggyőztem, hogy ez csak a lámpa fényénél észlelhető parajelenség, ez lejt végig a Fekete-fej kúpjáig. A szalagozás segítségével a jobbos letérést sem néztük el az erdő szélén. Az előre sejthető feltételes ponton Sistegő fogadott befőttel, almával, ropival és 'sajnos' kólával. Nem sokat időztünk, mert éreztük, hogy előnyünk a 11 órás teljesítés részidejéhez képest egyre fogy.

A Fekete-fej gyorsan megvolt, (ezért szeretjük) a Hárs-hegyi körúton az újabb feltételes pont után éreztem először, hogy már nem igazán esik jól a futás. Be kell valljam töredelmesen, hogy belegyalogoltam. Szépjuhásznénál Fridi a kulacsát töltötte és hazatelefonált a visszfuvar ügyében én meg továbbsétáltam a piroson. Ettem, ittam és tempósan haladtam a szerpentinen. Futótársam a második aszfaltkersztezés után ért be. 'Levadásztuk' Vajonmerrét és eddigi szokásunkhoz híven nem álltunk le beszélgetni, de szerintem ezt ő sem bánta... Még szerencse, hogy az előző pontnál szóltak, hogy a pecsételés nem a kilátónál lesz, így nem kellett keresgetni, a lenti parkolónál intáztük az adminisztrációt. A csúcson még megnéztem a szintidőt, és 9:32-es időnkkel 17p előnyünk maradt. Elkezdtünk ereszkedni. Egészen pontosan Fridi ment elől és meg tuszkoltam magam utána. Nagyon nehéz volt. Képtelenségnek éreztem a 11:00 órás tervet. Ha meg már nem 11, akkor nem mindegy? Szóval a szokásos önalkudozás. Szerencsére Fridman kérlelhetetlen volt. Bevárt, megint elindult, hagyta, hogy két lépéssel előrébb legyek, mintha én húznám, szóval mindent bedobott.

Szerintem a János-hegy - Makkosmária távolság min. 20km. Itt valami fatálisan félre van mérve! Út közben a SC és vadmalac duó tűnt fel a másodperc töredékére. A számat nem volt időm kinyitni és már nem is voltak ott. Úgy rémlik, hogy két ember áll a sötét erdőben és beszélgetnek a sínek mentén. Tán azt vitathatták ki menjen át előbb?! Meg voltam győződve, hogy már visszafelé nyomják, tavaly ugyanis majdnem itt jött velem szemben vadmalac. Eléggé letört a tudat, hogy ennyi erejük maradt még a végére. A következő pontot 16p előnnyel értük el. Herbák Gergő agonizált hanyatt fekve, fal fehéren, nem volt túl szívderítő látvány. Beszélni nem tudott, csak mutogatpott: alul-felül...

Innentől nincs sok emlékem, lehet, hogy már aludtam. Arra emlékeztem, hogy nagy emelkedő nincs, és a vége baromi kellemetlen. Így is lett. Fridi mondta, hogy az aszfaltnál bevár. Csörtettem lefelé ahogy tudtam és egyszer csak aszfaltúthoz értem. Nem igazán értettem, hogy miért nem várt meg Fridman és elég nehezen esett le, hogy Ez az aszfalt nem AZ az aszfalt. Lehet, hogy bele is aludtam egy kicsit. Aztán végre kettesben találtam magunkat, Azon az aszfalton. A fűúton ránéztem az órámra és nem hittem a szememnek. Még több mint 15p előnyünk van!!! Beestünk a célba, ahol rengeteg ismerős fogadott minket, nagyon jó volt látni őket. Ebola sör hozott, gratulált.
10:48 lett a vége. 3p híján 3ó javítás!

Le a kalappal a szervezők, segítők előtt. Mindenhol gyors, pontos kiszolgálás várt és az ellátmányra sem lehetett panasz.

Köszönöm Fridmannak a kíséretet/társaságot, a tavaszi S70 után megint jó volt vele futni!

Egyetlen tüske azért maradt bennem!

A PIROS 85-ös csomagolása megváltozott!!! Közönséges, tré, gagyi lett! Hol van már a celofán zörgetésének felejthetetlen élménye?!
Előzmény: Lúdtalp (133000)
rrroka Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133020
igen , és egyből egy perces négyszázak nagyon dulván. :D
Előzmény: Butch Cassidy (133019)
Butch Cassidy Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133019
10x400m = 4 km? Semmi bemelegítés, levezetés, közben kocogás? Ez így elég kemény... :)
Előzmény: Mike76 (133010)
B784 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133018

Gratulálok!

Hatalmas menet lehetett. Jó volt olvasni a beszámolódat.

 

Előzmény: Repi (133014)
Elm Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133017
Hat igen, sajnos a bringas kondi nem valthato egyszeruen futos kondiva... :o)
Nem veletlenul van ez a duatlon, meg triatlon nevu moka, latszolag hasonlo, lab, meg ilyenek, es megse...
Előzmény: Mike76 (133010)
macmelon Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133016
Hú, a 10x400-zal sikerült megszeretni? Akkor ez a futás dolog tényleg nagyon szuper lehet! :)
Előzmény: Mike76 (133010)
73bano.k Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133015

Kilométer gyűjtésbe: 17,4 futás.

Szintén részben Farkaserdő. 26 Km az erdőben számomra is ilyesztően egyhangúnak tűnik. Bár el kell ismernem, hogy a környék adottságaihoz képest itt a legideálisabbak a körülmények a futkosáshoz. Patakpartokon keskeny a "nyomtáv", többi meg aszfalt.

 

Repi Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133014
P85 futás

Less Nándor 100 után azt terveztem hogy csak maximum 60km körüli futás jöhet szóba. Aztán mikor olvastam a P85-ről, egyre inkább érdekelni kezdett a dolog. A pálya egy rövid része ismert volt a Dobogókői futóversenyről, s mivel az igen szép helyeken megy, gondoltam, belevágok.

A nagy nap reggelén kivittem a kocsit a célba, majd tömegközlekedéssel a rajthoz. Időben szeretek ott lenni minden versenyen, ez most túl jóra is sikerült, a futók közül én voltam az első fecske. Megismerkedtem a szervezők pár tagjával. Nagyon segítőkészek voltak, ez igen jól esett.

A 10 órás rajt kicsit előbbre került, mert minden futó megérkezett. Fénykép, aztán rajt.

Célom az volt, hogy hogy este 8 órára legyek bent a célban. Ennek megfelelően kezdtem. Egy valaki jött velem, később kiderült olipapa volt. Ez a tempó neki itt még megfelelt, nekem pedig jó volt, mert az első pontig csak bóklásztam volna, a jelzéseket keresgetve. Szép kilátás volt a Nagy Kevélyről, láttam hogy a jelzés nem megy ki oda, de én arra futottam, hogy egy pillantást vethessek a panorámára. Aztán még egy kis mászás, s a ponton megtörtént pecsételés. 49 perc alatt értem fel.
Sokat bíbelődtem az itiner eltételével, s olipapa ellépett tőlem. Aztán a meredek köves lejtőn pedig igen takarékosan ereszkedtem lefelé, kímélve a 2 nappal előtte kiment bokámat. Sajnáltam hogy látótávolon kívűlre került, mert jó volt hogy rendelkezett helyismerettel, így nem nagyon kellett a tájékozódással bíbelődnöm.
Kicsit bizonytalankodtam a Csobánkán, merre is megy az út,de aztán beugrott, aszfalt egy darabon. Itt volt egy feleles ellenőrző pont. Kedvesen fogadtak, cukorka, innivaló. Nem kértem semmit, indultam tovább. Olipapa feltünt mögöttem, kiderült, Csobánkán vizet vett.
Megvártam, mentem a tempóját, nekem sokat segített hogy nem egyedül megyek.
Érdekes érzés kevergett bennem, jó volt az erdőben, ismeretlen terepen, sok szép látnivaló, de biztonságot adott, hogy a tejesen ismeretlen helyen van valaki mindig látótávolban. Sok túrózó is volt, előzgettem, köszöngettünk, bíztattuk egymást.
A Tölgyikrek pontra 1:47:00-ra értem. Sokan vártak a pecsételésre, ahol -utólag is elnézést kérek- előretolakodtam, s nem vártam meg a soromat.

Ezután következett a nekem legjobban tetsző rész, Dömösig. Szép völgyek, metsződések, patakvölgy, tiszta erdők. Emlékek, az első Dobogókői futásomon a fától-fáig haladás a Prédikálószékre, az eléhezés élményével. De hamar véget vetett a nosztalgiázásnak a feltételes ellenőrző pont majd a Dömös. Valóságos kánanán volt. Csomagot adtam le, azt nem találták az első pillanatban, de nemsokára ebola hozta is. Bár nem lett volna rá szükség, mert a pontokon bőségesen volt minden.
2:34:00 volt itt az időm.

Innen egyedül indultam tovább, a sokat időztem a pontnál. Időben voltam, nem volt célom kiütni magam. Ez a rész kissé ismert volt, biztosan haladhattam. Sok túrázó is volt. Körtvélyes, Szakónyereg. 3 hét múlva meglátogatom ezeket a helyeket. A nyeregbe 3:21:00-ra értem fel.

A Dobogókő felé vezető utat szeretem ezen a gerincen. Az eddigi jó meleget kissé hűvös szél váltotta, de nem volt még kellemetlen. Itt borús volt az idő , de látni lehetett hogy Pilisszentkereszt felé süt a nap. Gyönyörű látvány volt. Azon járt az eszem, mennyire nem fog jól esni most sem, bár most nem fogom erőltetni a lefelé menetelt Dobogókőről, de majd 3 hét múlva a hegyifutáson, ahol is majd tempósan kell ereszkedni. Ez az ábrándozás elég volt ahhoz, hogy a pont előtt 100m-el kezdjek el bizonytalankodni, merre is tovább. Szerencsére 2 kedves futólány mutatta a helyes utat. 3:48:00-ra voltam a pontnál.

A következő rész a Csévi nyereg, Kopár Csárda, ismert volt. A verseny előtti héten ezt bejártam, illetve a Nagykovácsi-Budaőrs részt is. Inenn megszünt a bizonytalanság, tudtam hogy merre kell menni. Sokat jelentett hogy nem kellet nagyon keresni az utat, bár a jelzéseket kontroláltam. Pilisszentkereszt, Magas-hegyi-nyereg. Ez igen emlékezetes pont, többször sikerült több versenyen is másfelé mennem. Most szerencsére biztosan választottam az utat. Még jó világosban haladtam, ennek örültem, jó tempót mentem, bizakodtam hogy Nagykovácsiig nem kell lámpáznom. A Csévi-nyereghez 4:39:00-ra értem.

Gyorsan tovább, ismert volt az út. Kiérve a Táloki erdőből, elfogott a kísértés, hogy nem a kerítés mellett a bozótosban kellene haladni, hanem a felette 10-20m-el haladó földúton, de a jelzés itt megy, nincs mese. Futni nem lehetett, hámoztam a szederindákat, csipke tüskéket. Egy örökkévalóságnak tünt míg végigértem ezen a részen. Innen a Kopár Csárdáig söteben jártam be az utat az elöző héten, most volt lehetőségem világosban is szétnézni. A hegytetőről hosszú szerpentinezés lefelé, s az ellenörző pontnál valóságos terülj-terülj asztalkám. A csomagomból a kekszeket falajánlottam a közösbe, mint az elöző pontokon, de a gulyáslevest nem hagytam ki. Itt is megadtam a módját a frissítésnek. 5:40:00-ra értem ide.

A következő pontot egy jó nagy levegővel el lehetett volna érni, feltéve ha nem lett volna olyan meredek a vége. Ide 5:47:00-ra értem fel.

Még mindig világos. Ez jó, mert ezt a részt nem jártam be. Pilisszentiván, végig a falun, figyelem a jelzéseket, Villa Negra, aztán merre is? Kis jelzéskeresés. Ismerősökkel futok össze, rövid szakaszon együtt futás, aztán utamra engednek. Hú de szokatlan valami. Hát persze, az eddigi kemény köves talaj homokosra vált. Kis dombok, útelágazás, egy futó előttem, akkor biztos arra. Leelőzöm, nincs jelzés. Visszafordulok, Ő is. Azt hitte én tudom hogy merre kell menni, én meg rá számítottam. Szerencsére most betartom, ha nincsjelzés 100-150,-n belül jobb visszamenni az utolsó jelzésig. Aztán megvan a helyes út. 6:13:00, Hosszúárok.

Már vágtatnék is rossz irányba a pontról, de szólnak ellenkező irányba, be a forgóajtón. Nagyszénási emlékfal. Egy örökkévalóságnak tünt míg felértem. Nem gondoltam volna hogy ilyen húzos lesz. 6:44-00-ra voltam a pontnál.

Gyorsan indultam tovább, még mindig világos. De jó! Elég köves a talaj, főleg a másik oldalon lefelé, óvatosan haladok. Nagykovácsiba be, kis bizonytalanság hol is van a pont. Elő az itinert, ja a templom után. Hoppá, sajnos nincs meg a csomagom. Még szerencse, hogy a lámpámat magammal hoztam, nem adtam le. A térkép jól jött volna, de mivel bejártam ezt a részt is, nem féltem az eltévedéstől. A hiányzó izo pedig nem kellett. 7:10:00.

Nagykovácsiból kiérve, az erdőben már kellett a lámpa. Jó volt hogy bejártam azért ezt a részt. Azt hiszem a sötétben kavarhattam volna. Feltételes pont, minden jóval, itt a kóla nagyon jól esett, egy kis mazsolával. Fekete-fej, tudtam nem fog jól esni. Nem is a felfelé, inkább a lefelétől féltem. A tetőre 8:03:00-ra értem fel.

János-hegy, csak felfelé. A Szépjuhászné után sikerül elbotlanom, jól beverem a forgómat és a térdemet. Nem túl szép szavak hagyják el a számat, a bokámat féltem, s a térdemet adom cserébe? Na nyomás tovább. Bosszús vagyok, még dohogok mikor felérek a kilátóhoz. Pont sehol. Körbejárom a kilátót, senki. Elő az itinert, a jelzés erre megy itt kelle lenni. Valaki jön le a kilátóból, csak nézelödő. Valaki jön fel az úton papírt hoz, hogy lent vannak a kútnál. Kísért a gondolat, inkább az úton megyek le, de hát a P85-ön vagyok. Lebotladozom a jelzésen, a parkolóban ott a pont. Ott derül ki, miért is történt így. Nagyon megköszönöm nekik is a lehetőséget hogy indulhattunk, pontot nyitottak a futóknak. 8:48:00-kor indultam tovább.

Igyekeztem ahogy tudtam. Sajnos Makkosmária előtt benéztem egy elágazást. Mentem fel, fel, fel. Írtás balra, jelzés sehol. Még egy kicsit, mert lehet itt nem festettek, egyértelmű az út. Na elég, vissza. Jó pár percet vesztettem, a kereszteződés után volt a jel a másik úton. Nem sokára Makkosmária, innen 9:16:00-kor indultam.

Innen már nem sok a cél. Igaz az utolsó 2-3km elég érdekes volt sötétben. Gondolom világosban is érdekes lehet itt futni a sziklákon, de most nem élvezem.
9:55:00 a vége.

A lényeget a végén írom, talán ezzel kellett volna kezdenem.
Nagyon jó rendezés volt!
Köszönöm a RENDEZŐKNEK, hogy ilyen lehetőséget biztosítottak számunkra. Igaz 12-en indultunk, remélem jövőre többen leszünk.
DieM Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133013
Kiligyűjtésbe:16 km futás
Vagdalthús Creative Commons License 2008.11.04 0 0 133012

Csak óvatosan ezzel! Mindenki úgy kezdte, hogy egyszer elment egy túrára segíteni :-)

 

Előzmény: sistergő (133011)
sistergő Creative Commons License 2008.11.03 0 0 133011
No-no!!! Ez így nagyon megtévesztő .

A "félistenek" azok a túraszervezők.
Én mindössze annyit tettem, hogy 1,5 "segítőnyit" tettem bele /eddigi/ egyetlen közreműködői tevékenységembe.
Akik évente nem 1-2-szer, hanem sokszor mennek segíteni, vagy többször rendeznek túrát, na azok talán "egészen istenek".

Egyszer könnyű villantani. Igazi elismerést a hétköznapisokadszor segítők érdemelnek.
Előzmény: -athosz- (132994)
Mike76 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 133010
Vasárnap: 4 km futás + 23 km bringa.

Ez egyben életem első 10x400 méteres futása is volt. Évi 4-6000 km bringa mellett azt gondoltam, hogy tűrhető kondiban vagyok, de nem...nagyon nem... Mindenesetre úgy tűnik tetszeni fog ez a futás nevű móka.
Lászlószilvi Creative Commons License 2008.11.03 0 0 133009

 

A gyűjtéshez járulva:

                  szombat :  Piros 88.5 km - idén megúszva  91-ből

                  vasárnap:  5 km kutyussal, férjecskével sétálva

B784 Creative Commons License 2008.11.03 0 0 133008

Sziasztok!

Kiligyűjtésbe bedobok 171 ilométernyi bringázást.

 

Meg a mostanában teljesen offtopik Valili 42.195 kilométerét - ha már így ráakadtam a New York Marathon honlapján a nevére:-)

3:10:29 órás maratonit futott, azon a pályán...

Én, a magam részéről gratulálok neki!

Előzmény: atom. (132944)
tibsz Creative Commons License 2008.11.03 0 0 133007
Km-gyűjtésbe egy lendületesnek szánt (viszont viszonylag egyenletesre sikeredett) "jajjdemegvagyokelégedvemagammal"-szerű,  16,65 km, vasárnap délutáni, magányos, gondolkodós, kiadós futás (igazából persze kocogás, de nagyképű vagyok).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!