Keresés

Részletes keresés

mtb Creative Commons License 2020.10.25 0 0 209826

Sajnálom, pedig már korábban megnyitottam a Szénás kör oldalát, hogy majd követlek. Ezek szerint sikerült kiválasztani a 3 szabadnapból a legkevésbé megfelelőt:(

Előzmény: Pinyo (209823)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.25 0 0 209825

Nagyon rövid az OB és a "mezei" lista is, sok nagy név hiányzik.

Érdekes viszont Rakonczay Gábor, és nem mondanám, hogy színfolt, mert már 200 km felett jár.

Előzmény: Ati_66 (209814)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.25 0 0 209824

Úgy legyen!

Előzmény: gurtnis (209820)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.25 0 0 209823

Esik. Miért pont ma. Szerintem halasztok.

Előzmény: Pinyo (209813)
Ati_66 Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209822

Sajnálom, hogy idén nem sikerült a sok munka alapján megérdemelt eredményt elérned. 

Gyors felépülést, hogy mielőbb tudj készülni a következő szezonra.

 

Előzmény: gurtnis (209820)
Ati_66 Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209821

Én sem adtam még fel azt a szándékomat, hogy így 50 felett,  igazi PB-t teljesítsek, mert 40 alatt sok hibát elkövettem, edzés módszerekben is és frissítésben is, ezért biztos vagyok benne, hogy vannak tartalékaim.

(40 és 50 között nem edzettem rendszeresen nem versenyeztem ) 

 

2017-ben az IM-en elért eredményem azt igazolja, hogy van remény. A bringa végén még azonos volt az időm, mint a 2000-ben teljesített BP idején. A futás az nem ment, ahhoz hiányoztak a májusi, júniusi kimaradt futó  edzések.

2018-ban a Mátra Bérc TT-n viszont javítottam a 2006-os legjobb időmet. 

Rövidebb távokon már triatlonban és futásban is nehezebb a helyzetem javítani, mert 2005-ben elég jól sikerült a maraton és a félmaraton is. 
 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209819)
gurtnis Creative Commons License 2020.10.24 0 1 209820

Csak röviden írom meg. Köszönöm, hogy figyeltetek ránk! Kiszálltam. Három kört sétáltam előtte, hogy jól átgondolt döntés legyen. Nem a kisujjam vacakolt (legalábbis nem csak az). A csípőm adta meg magát. Nagyon hirtelen, 4 és fél óra futás után. Még egyszer összekaptam magamat, jól is ment, de 7 óránál ismét csípő, majd térdszalag, majd lábfej, majd vádli (térd alatti része, lehet az nem is a vádli) görcsös érzés. Ebből a térdszalagot nem tudtuk kezelni. Séta sem ment igazán. Séta közben meghoztam a jó döntést. Akarok még futni és nem fél év múlva. Csodálatos segítőm volt Spenót. A pozitívumok: a frissítés nagyon jól volt megszervezve. Eltaláltuk. Amíg futottam jól ment. A szálláson semmi bajom, nem fáradtam el ettől a futástól. Pozitív hozzáállás megmarad. 2021 lesz az én évem. 

Előzmény: Pinyo (209816)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209819

Köszönöm, csak vigyázz, mert szerintem unalmasan sok lesz belőlük egy ideig, ahogy közeledem a régi szintemhez. :-)

És még nem adtam fel, hogy egyszer fussak igazit is. Simán lehet ötven felett rekordokat futni, ha negyvenévesen nem tette oda magát száz százalékosan az ember. És ma már tudom, hogy nagyon nem tettem oda. És éssel nem kezdünk mondatot.

Előzmény: Ati_66 (209810)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209818

:-D

Voltam én terepfutó is, leszek is majd, de nem lehet mindent egyszerre. Amúgy neveztem az Intersport terepfélmaratonra is a félmaraton-mánia kedvéét, de törölték.

Előzmény: Pinyo (209812)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209817

Kicsit tehát megkésve, de hajrááááááááááááá gurtnis! Ez tartson ki egy évig.

Pinyo Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209816

Hm. A maraton kevesebb mint 3:34 alatt megvolt, ami azért egy 24 órás első hetedére elég jó.

Aztán kb. 7ó40 volt a dupla maraton részideje, ez már akkor 4:06-es második maraton volt. Aztán nemsokára a leállás.

Előzmény: Ati_66 (209814)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209815

Ha az is az ok, akkor is szép. Nyilván, a fájdalomtól folyamatosan üvöltve nem csinálná. (remélem nem :) )

Nem volt más választása, mint elindulni. Ez az idény már amúgy is kuka, ha nem próbálja meg, akkor sose derül ki hogy ment-e volna.

 

Más célok mozgatják, szóval nem vigasztalom hülyeségekkel, pl. hogy én még se időben, se távban nem futottam ennyit életemben.

Azt remélem, hogy legalább jó darabig a pozitív gondolatok voltak előtérben. A negatív felhőket meg majd elmossa az emlékezet.

Előzmény: Ati_66 (209814)
Ati_66 Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209814

Én is keresgéltem. A kiírás szerint az időmérést a Watchman Timing végzi, az oldalukon keresztül megtaláltam az aktuális állást tartalmazó táblázatot. 

Sajnos Gurtnis már nincs versenyben. 95472m az utolsó eredménye 9:36 alatt.

 

https://www.watchmantiming.com/buff

 

90 km-nél még 3. volt utána hirtelen nagyon megállt. Ment még 3 kört, de az idők azt jelzik, hogy az már csak próbálkozás volt hátha mégis tudja folytatni. 

Én azt gyanítom az a törött lábujj lehet az ok :-( 

 

Előzmény: Pinyo (209811)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209813

Nu. az a helyzet, hogy tegnap regisztráltam egy Nagy Szénás-kör rajtkódot. Vasárnap reggelre tehát vagy kimegyek Solymárra a rajtba vagy nem.

 

Mialatt tegnap a Spar-on vásárolt és dedikáltatott Badwateres-sivatagos lubicsszilvi könyvet olvasom, akkor nagyon lelkes vagyok.

Most hogy így estefele nem volt kedvem kiautózni oda-vissza két órát, hogy néhány kulcspozícióra, mondhatni ön-frissítő helyre vizeket és kólákat dugdossak el, hát most annyira nem vagyok lelkes.

Az óraállítás miatt este fél ötkor már nyugodni fog a Nap. Nyolc körül kell induljak. Korai. Két éve - mondjuk akkor nyár volt - délelőtt 11-ig húztam az időt az indulással, most hamarabb kell döntenem.

 

Nagyon kíváncsi vagyok. Kitaláltam ugyanis, hogy nem futom el az elejét. Titkos taktika, ha bejön, szabadalmaztatom. Próbálom majd azt, vagy még annál is kisebb teljesítményt tartani, amit az edzések alatt "könnyű"-nek tituláltam. Kíváncsi vagyok hogy mennyire lesz egyenletesebb, mint eddig bármikor, amikor 4 óra felett futottam. Tudom, hogy a 8 órás menetidő alatt lesz egy természetes lassulás, de annyira remélem, hogy nem lesz drasztikus.

 

Ja, és dupla kísérlet lesz, mert múlt héten vettem egy terepes Hokát, a könnyű tempót tök más érzés futni, máshol fáradtak az izmok. Melegen ajánlom a cipőnek hogy jól tegye a dolgát!

Pinyo Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209812

Gratulálok. Mondanám, hogy a burkolatlan gát az egy burkolt célzás volt, hogy felszabaduljon bennetek a gát a terepfutás felé :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209802)
Pinyo Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209811

Spenót, a link már nem él, mik a hírek? Nincs agyonhirdetve sem a verseny, nem találok semmit.

Előzmény: Spenót (209803)
Ati_66 Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209810

Gratulálok az "újkori" PB eredményhez.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209802)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209809

Én meg arra emlékszem, amikor a bemondó szépen felolvasta télen este kilenckor, hogy ma még több helyen kisüt a nap, és nem módosította.

Előzmény: Ermak (209806)
Spenót Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209808

Itt is kötelező elvileg a maszk a futókon kívül mindenkinek, de a legtöbben csesznek rá. Rajtam van.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209807)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209807

Gyakorlatilag mindenki hordott maszkot, nagyon komolyan vették. Rendezőként az egyik feladatom ennek a betartatása volt, de alig kellett szólni valakinek. Éppen tegnap lépett hatályba az a rendelkezés, hogy nyílt színi tömegrendezvényeken és sporteseményeken is kötelező, erre figyelmeztettek mind a két eseményemen (bár a Kolonicson azt mondták, hogy a rajtzónába beeresztett csapat már leveheti, ez szerintem hiba volt, én csak futás közben szedtem le). Sőt, a BSI eseményeivel szemben nem arra biztattak, hogy dobjuk el a rajt után, hanem hogy tartsuk csak meg, mert a célzónában, a befutókaja átvételénél, ruhatárnál stb. is kötelező.

Előzmény: Ermak (209805)
Ermak Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209806

Apu rádiós volt.

Ő mesélte, hogy egy május elsején a bemondó megkapta az időjárásjelentést, és az bizony esőt mondott. A leírt szöveg felolvasandó... de ő az ablakból azt látta, hogy szépen süt a nap, és ennek megfelelően móüdosította a szöveget. 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209802)
Ermak Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209805

OFF

A tüntetésről a reggeli belga hírekben hosszú riport volt, több tüntető és egy oktató is megszólalt.

Amúgy pedig értem, hogy kellett, de a vírushelyzet szempontjából nagyon rossz ötlet volt.

 

ON.

A futáshoz még egyszer gratula!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209801)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209804

Nagyon kicsi ez a mezőny. :-( Gondoltam rá, hogy odanézzek, de kitiltották a szurkolókat, ezt is meg kellett érnünk.

Egyél kevésbé fárasztó szendvicseket! Pl. egy csirkés szendvics kevésbé fárasztó, ha megölöd a csirkét, mielőtt beleteszed, és nem kapálózik.

Előzmény: Spenót (209803)
Spenót Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209803

Gurtnis jelenleg a harmadik helyen fut. Szűk 22 óra van már csak hátra. Én már két szendvicset megettem és fáradok.

Ő nem. :) 

 

Frissülő részletek itt:

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=797C39CA7D2CDE5B!7976&ithint=file%2cxlsx&authkey=!AAYX4p7b935Jcx8

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.24 0 0 209802

Kolonics György emlékfutás

 

Ez a verseny a hajdanvolt Nemzetközi Félmaraton, a Bécs–Budapest hagyományos október 23-i félmaratonjának utánérzése. Douglas Adams nyomán szinte mindenben, ám mégsem teljesen különbözik tőle. Én először vettem részt rajta. Más a helyszín, a jelleg, a név, több táv van, Kolonics és a népszigeti kajak-kenusok köré van felépítve, és persze az Ötpróba nevű NER-vállalkozás rendezvénye. Ami közös az eredetivel, az a dátum, a BBU betűk a rendező cég nevében és Frank Tibor tábornok úr (a Bécs–Budapest egykori versenyigazgatója), aki a rajtot előtte. A legviccesebb pedig, hogy a Népszigeti út kivételével csupa hazai pályán haladtunk, ahol az edzéseimet tartani szoktam, illetve sajnos a Luppa-tótól visszafelé a burkolatlan gáton, amit kerülök. A Népsziget déli végén volt a versenyközpont, innen az UVH-n, a Rómain és a békási gáton át a budakalászi ártéri bicikliútra futottunk, és egy kanyarral vissza. A Barát-pataktól oda-vissza ugyanaz volt az út.

 

     Ha valaki az ünnepi hosszú hétvége előtt elhiszi a rádiónak csak úgy, hogy igazi tavaszi idő lesz, az hiába nőtt fel a Kádár-rendszerben. Ez vagyok én. A biciklimet leparkolva azt láttam, hogy körülöttem majdnem mindenki hosszúnadrágban és hosszúujjú mezben van. Eléggé fáztam, csak a bemelegítés előtti pillanatban adtam le a ruhatárban az utcai ruhát. Több hullámban rajtoltattak, a várakozás közben még hordtuk a maszkot.

 

     A stratégiám az volt, hogy legalább féltávig a 7 perces iramfutó környékén utazom, és utána meglátom, mi lesz. Habár a 6 perces sokkal szebb volt, de nem voltak hajlandóak kicserélni a zászlót. A 7 perces legalább BSZM-es mezt hordott. Kis terefere után a hídról lejőve igyekeztem magam mögött tartani, de ez egyre jobban sikerült. 15 km-nél már két perc előnyöm volt, de nem éreztem, hogy túl sok tartalék van bennem, és lassan a térdemet is érezni kezdtem. Valami ismeretlen időmérő cég volt feltüntetve, de vicces módon az összes chipszőnyegen, mérődobozon meg egyeben AGNI felirat volt. :-) A volt Hableány állomás környékén már megvolt az októberi 100. kilométerem, de ott nem jutott eszembe. Az UVH hajtűkanyaros rámpáján a fordítóig bírtam, utána felsétáltam a második felén. Odaúton bringával kimértem, hogy egy kilométer a lehajtó, utána vár a 20 km-es tábla. A szigetre leérve lendületesre, de nem meghalósra vettem a tempót, hogy kihozzam, amit lehet, de nem volt konkrét célom. A saját és a hivatalos mérés szerint is 2:24:59 lett. Ez sokkal rosszabb, mint a legelső félmaratonom, de kb. egy perccel jobb, mint amit a 30-ason extrapoláltam a táblától, az újrakezdés óta a legjobb.

 

     A futásommal és a rendezéssel elégedett voltam. A verseny méretéhez képest minden a helyén volt, habár a Gát utcában elfelejtették felállítani a kilométertáblát az akasztófával, de én fekve is megismertem. Talán egy háttakaró fólia belefért volna ilyen időben, de szerencsére sorállás nélkül hozzájutottam a zsákomhoz, és az ideúton hordott ruha alá még a rajtszámhoz kapott pamutpólót is felhúztam, és ezúttal nem felejtettem el átvenni az ötpróbás pontokért járó Adidas-hátizsákot. Fizikailag talán a legnehezebb a célban kapott csokis fehérjeszelet elfogyasztása volt, mivel a rágóizmokra nem tért ki a bemelegítés, és hát. Azt nem értem, miért voltak olyan büszkék az éremsorozatra, hogy az elmúlt évek színes érmei után most egy natúr fémet kaptunk, és ezt még reklámozták is, de szerencsére az érmeknek nincs nagy jelentőségük nálam. Sajnos az egyik achillesem pattog egy kicsit, illetve a belbokám mellett fáj egy olyan helyen, ahol sose szokott, ez talán a gödrös útszakasztól lehet, rég elszoktam a terepfutástól.

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.23 0 1 209801

Írok, csak el kellett rohannom, mert rendező voltam a tüntetésen, és épp csak odaértem. Köszönöm mindenkinek!

Előzmény: O/O (209798)
Ermak Creative Commons License 2020.10.23 0 0 209800

Kiváló!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209797)
Spenót Creative Commons License 2020.10.23 0 0 209799

Gratula!

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209797)
O/O Creative Commons License 2020.10.23 0 0 209798

Gratulálok, azért majd írj bővebben ;)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (209797)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.10.23 0 0 209797

Köszi szépen, saját mérés szerint a legjobb félmaratonom a visszatérésem óta, de még át kell melegednem utána. Teljesen elégedett vagyok a futással is meg a rendezéssel is. Most irány a káposztás cvekedli.

Előzmény: Ati_66 (209793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!