Keresés

Részletes keresés

Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206639

Eddig nálam is működött pedig nekem nincs Flow kompatibilis órám.

Amikor regisztráltam a felületre akkor automatikusan a PolarBeat app lett a regisztrált "eszköz" és elvileg az is tud RI pontot generálni, ha pánttal használjuk. Legalább is régen így volt.

Úgy látom valamelyik tavaszi verzió váltásnál az eszköz listámról legyalulták a Beat applikációt és jelenleg nincs regisztrált eszközöm csak a H7 pánt amit a Beat appon keresztül regisztrált a rendszer, de ezek szerint ez most már nem elég az RI report aktiválásához, mert a fejlesztők szándékosan vagy véletlenül kihagyták az appot azon eszközök közül amelyekhez aktiválódik az RI riport. :-(((

 

 

Előzmény: Asztrofizikus (206638)
Asztrofizikus Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206638

Ati, nálam most is működik a Polar Flow-ban a Running Index report. Meg tudok nézni egyben akár egy teljes évet is grafikonon. Nekem az a benyomásom, hogy különböző órákhoz különböző online szolgáltatásokat tesz elérhetővé a Polar, de ennek ellenére meglep, hogy nálad nincs RI report.

Előzmény: Ati_66 (206608)
Mr Long Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206637

:) erosen veszelyezteti :)

akkor eleg nagy leleplezesnek kell lennie, ha egy blogbejegyzestol elfordulnak toluk az ugyfelek. 

Előzmény: goyko14 (206632)
Bohanon Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206635

persze, csak a 148-as pulzusban z2-ben futni szerintem sok. Soha nem tudtam tartani még a 175-ös pulzust hosszúidőn át! A tesztfutáson simán tartottam most, úgy hogy nem voltam rosszul.Nézd meg az ábrán. (1 m szintkülönbség van kb)

 

Megnéztem versenytempóra, 165-öt tudtam tartani 6:20-as tempoval 10km-en emelkedőn nem síkon.

 

 

Előzmény: Ati_66 (206634)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206634

Az általában nem annyi azt jelenti, hogy általában nem edzel abban a pulzustar tományban. Szóval ettől még lehet jó az érték. Én sem futkároztam kerékpároztam az elmúlt 2 évben 150 feletti pulzussal, csak a Téli  Mátra túrákon. De most nem okoz gondot síkon futva sem elérni és nem csak 1-2 percig tartani.

Előzmény: Bohanon (206633)
Bohanon Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206633

@rroka jól számolták, akkor magas volt a pulzus, de általában nem annyi. szal nem hibajavítás inkább konzultáció.

 

Előzmény: rrroka (206622)
goyko14 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206632

Túlnőtt cicaharc a FB-on, kb 2 hete.

 

 

1, A valamilyen blogger állítólag becsmérlőt írt az ex Dagadt Köcsögről. Nem tudni, mennyire volt becsmérlő mert nem láttam azt a posztot, illetve a DK sem volt nevesítve. DK azt nehezményezte ebben a posztban, hogy őt nem tartják edzőnek pedig van papírja, és hogy gazdasági szempontból 'rátelepedne' a futótársadalomra. Ez szerintem érthető. 

 

2, Aztán DK írt erről egy besértődős, szerintem kicsit paraszt stílusú posztot a saját blogján (ez is OK), kicsapva a bizonyítványát. Valamilyen fitnesz instruktori, mondjuk én ettől nem rohannék hozzájuk edzeni.

 

3, Illetve megfenyegette perrel a másik bloggert merthogy az a poszt sérti az ő jó hírnevüket és a businessüket erősen veszélyezteti. Ez már homályosabb, hogy ez majd hogy áll meg egy bármilyen bíróságon, de az ő dolguk. Azóta állítólag folyamatosan fenyegeti, hogy bepereli, ha nem kér bocsánatot. Lehet be is perelte, ez passz.

 

4, Aztán ezt kitette a 'Futótársak' nevű, elég népes FB csoportban, hogy mindenki lássa és álljon mellé a nagy sérelemben (amit a követői a saját blogján nyilván megtettek). Ez már kicsit bizonytalanabb eredményekkel járt, a kommenteket olvasva.

 

5, Rá egy napra születetett egy újabb poszt (szintén mindkét fórumra), hogy akkor a Plandurance felajánlja egy saját domainjét, hogy ott létrehozzanak egy listát, ahol a 'tisztességes, magyar papírokkal rendelkező edzők' lennének önkéntes alapon listázva - hogy a futók onnan tudjanak válogatni

 

6, Ebben a posztban beígért még egy harmadik posztot is, amiben majd elmagyarázza, hogy miért is nem telepedtek rá gazdaságilag a futótársadalomra (ez még asszem nem készült el)

 

 

 

Az 5. pont eléggé wtf, főképp azt nézve hogy a Plandurance-nél állítólag jelenleg is dolgoznak olyan edzők akiknek semmilyen végzettségük nincs. Meg úgy egyáltalán.

 

A szereplőket nem ismerem, de az érintettek kommunikációjából és néhány bennfentesebbnek tűnő kommentből nekem nem az jött le hogy én bármikor is a Plandurance csapattal szeretnék edzeni. 

Előzmény: rrroka (206630)
Ermak Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206631

84 vagy 85-ben voltunk Ausztriában és Jugóban szüleimmel, ott vettünk Anyunak egy, a képen láthatóra erősen hasonlító (csak éppen zöld kék helyett) bőr Adidast. Legalább 10 évig hordta, először telekre meg irándulni, aztán kerti munkára, elképesztően strapabíró volt.

A 91-es Silva tájfutócipő pedig bőr-gyöngyvászon kombó volt, mondjuk tájfutócipőnél ez nem is rossz, a bőr jobban bírja a szederben gázolást.

Előzmény: Ati_66 (206627)
rrroka Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206630

besértődés? mi volt meséljetek má! :)

Előzmény: goyko14 (206628)
goyko14 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206629

88/89-ben már biztosan többségében voltak a gyöngyvászon cipők, mert akkortól már itthon is könnye(bbe)n elérhető volt. Reebok biztosan, meg talán Nike cipők is vásárolhatóak voltak már.

 

A fő piacokon valószínűleg a 80-as évek elején/közepén környékén lehetett a váltás gyöngyvászonra. Az első Nike Pegasus (1983) már pl jobbára gyöngyvászon felsővel jött ki.

Előzmény: Ermak (206623)
goyko14 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206628

Az arrogancia meg a marketing egy kicsit most jobban előtérbe került náluk. Remélem nem ez lesz az út a továbbiakban, mert eléggé visszatetsző - a besértődés miatti futóedzős adatbázis kommunikációja valószínűleg nem a jó irány. 

Előzmény: Spenót (206616)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206627

Ahogy a neten látom 82-ben még volt bőr ADIDAS és hasonló fazon volt a Tisza és a Botas cipőm is:

 

Előzmény: Ati_66 (206626)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206626

Szóval ami kimaradt ez a 84-es ADIDAS már gyöngyvászon cipő volt, de én nem erre a modellre emlékszem.

Pedig az egyesületeben csak 1986-ig sportoltam lehet 1985-ös modell volt.

Előzmény: Ati_66 (206625)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206625

A 80-as évek első felében a Botas és a Tisza cipők voltak bőrből, illetve emlékszem volt az egyesületnél bőr Adidas is. Az én KARHU cipőm már nagyrészt gyöngyvászon volt 1989-ben és a többi sem volt bőr.

De 1984 körül volt a menő a változtatható sarok csillapítású Adidas aminek a sarkában olyan 6-8 mm átmérőjű 3 db cserélhető gumi rúd volt keresztben és ebből a rúdból volt különböző keménységű. Az egyesültben a legjobb srác kapott ilyen cipőt, most látom milyen újdonság volt:

 

 

 

Előzmény: Ermak (206623)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206624

Nékem a Fenix 153-as LT küszöböt határozott meg a résztávos futásaim alatt.

Vagy 2 hete futottam 10km-t max tempóban amit közel egyenletesen végig bírtam ( 5km 1% lejtés 4:58, 5km 1% emelkedés 5:11 )

A teljes futás átlaga 145 az emelkedő 5 km 148. Az utlolsó 20 perc éppen annyi mint az utolsó 34 perc 148.

Érdekes, hogy az óra nem módosította az LT küszöb értékeket, de a GC program 147-es értéket tartotta. 

 

Igaz ez nem a klasszikus 30 perces teszt futás, de az sem lett volna sokkal gyorsabb és magasabb pulzusú, mert az 5 perces közeli tempó már 30 perc alatt is úgy besavasít, hogy képtelen vagyok gyorsítani, pulzust emelni.

Szóval nálam egészen közel van a teszt futás és a Garmin kalkuláció.

 

Egyébként érdekes, hogy kerékpáron "simán" nyomtam 20 perces 151 átlagú etapot amiben 158 volt a max érték de ott már belassultak a lábaim és esett a pulzusom az emelkedő ellenére.

 

TP-t nem használok, de a 170 tényleg soknak tűnik.

Előzmény: Bohanon (206620)
Ermak Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206623

Meddig tartott a bőr futócipők korszaka? Valamelyik még az volt?

Nekem az első gyöngyvászon cipőm egy 1994-es Adidas volt, Adidas-emblémás talppal (igen, kiálló Adidas-emblémák, még a talp szélén kívülre is kilógtak!) volt, terepre.

Előtte Silva tájfutócipő meg gumivászon kopácski.

Előzmény: Ati_66 (206615)
rrroka Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206622

úgy tudom az ingyenesbe nincs is konzultáció. mondjuk ha az alap pulzus rosszul lett belőve, akkor reagálniuk kéne, az nem konzultáció, az hibajavítás. én biztos piszkálnám vele Olit... ha már ő a húzónév.

bloggertársaimnak BSZMre fizetős edzővel teljesen okés volt, azonnal rekaciók, komment, megbeszélés, módosítás, verseny közben egyeztetés, pont amit elvársz.

Előzmény: Bohanon (206614)
omilost Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206621

Az egészé nekem 159 lett, de ugye ebben benne van olyan 22 perc ami bemelegítés/levezetés tehát ebből nehéz bármit is mondani.

Én kiszedtem csak azt a 30 perces részt a gpx file-ból ami a padlógázas volt és annak néztem meg az átlagát.

Nekem a TP LT-je pont annyi volt amit meghatároztak a futásom után: 165. (vagyis nem teljesen, mert volt két emelésem a TP-ben tavaly, 168 és 170, de azok szerintem hibásak voltak, mert rossz volt a pántom, látszott a pulzusgörbén, hogy szaggatott).

Előzmény: Bohanon (206620)
Bohanon Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206620

@omilost 166 lett a teljes 52 percre az átlag. De szerintem még akkor magas volt a CRP-m ami felnyomta a pulzusom nagyon. (lépsre tudom a futásomnál, hogy milyen pulzusom van ugye az ismert terepen és simán magasabb volt mindenhol 10-el legalább. Ugyanígy lépcsőn felmentem és 120-130 re felugrutt a pulzusom, most ugyanott 85 :D. A TP korábbi LT-je 159 volt. A 170 50 évesen biztos nem valós.

Előzmény: omilost (206617)
omilost Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206619

Új Polar Grit X. Mivel kiírták, hogy mekkora aksi van benne (346 mAh), csak elgondolkodtam, hogy mennyit számít az oprendszer (meg persze a többi hardver elem is).

A nyugdíjazott huawei watch 2 órámon android fut, 420-as akksival és full gps használattal + pánt alig 3 órát bír, ezzel szembe a Polar Grit X optikai méréssel + gps: 40 órát.

Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206618

És ha már a cipők miatt előkotortam a fényképeket, akkor már digitalizáltam is a cipők képeit.

A KARHUT csak egy fénykép őrizte meg az emlékezetemnek, ami  1990-ben Fadd-Domboriban a triatlon fesztiválon készült. Ennyiből sikerült beazonosítanom :

 

(Mondjuk az is segített az azonosításban, hogy akkoriban csak 1 pár cipőt használtam és a kezembe került a szüleim padlásán a doboza :-) )

De volt könnyebb dolgom is. Ezt a 93-as fényképeken felbukkant ASICS cipőt sokáig koptattam:

  

Előzmény: Ati_66 (206615)
omilost Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206617

Az elején a kommentjeimre kaptam választ aztán ez megszűnt, gondolom nincs idejük, mert sokan regisztráltak.

A tesztfutásod 30 perce amit full gázon kellett nyomni az milyen átlag lett? Csak kíváncsi vagyok, hogy miből lett a 170.

Nekem 170-es átlagra jött ki és 165-re lőtték be az LT-t.

Előzmény: Bohanon (206614)
Spenót Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206616

Ráültek a divathullámra és viszi őket rendesen. Megoldották, hogy azzal foglalkozzanak, amivel szeretnének és ezt anyagilag meg tudják alapozni ezzel a tömegeknek szóló programmal. A rendes supportos csomag meg nem olcsó. Engem az a része zavar, hogy amikor egy közepes árfekvésű tervnél azt a látszatot keltik, hogy rendesen figyelnek rád, de aztán mégsem. Ez már veszélyes.

Ennél nagyobb szemétség is történt már a világtörténelemben, de én inkább kimaradok ebből. Látom, te is.

Nem egyszerű megbízható edzőt találni. Nekem, tök tehetségtelen kocakocogónak van kis lelkiismeret furdancsom néha, hogy rendes futók elöl foglalom a jó edző erőforrásait, de most önző korszakomat élem. :)

Előzmény: Bohanon (206614)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206615

Ez a 23 pár cipő azért nem semmi. Nekem ez a mennyiség 30 évre elég volt.

Valamikor tavaly év elején szedtem össze fényképes emlékeimről, hogy hány pár rendes futócipőt használtam.

 

1989-től van az alábbi pontos lista, 82-89 között volt Tisza cipőm, egy Botas cipőre igaz talán azt az egyesületnél kaptam. Azt nem sikerült felidézni a fősuli alatt milyen cipőben jártam kocogni időnként. Ez a lista a fősuli után kezdett aktív triatlonos pályafutásom elejétől használt cipőimről. Ahol csak évszám van ott a versenyeken készült fényképek alapján lőttem be az évet. Szerencsére ASICS cipőből nem vettem két egyformát, a két egyforma terep Saucony esetében, pedig tudtam egy edzésnaplóban rögzített sport eseményhez kapcsolni, hogy melyik évben vettem meg a másodikat, mondjuk azokat sokáig párhuzamosan is használtam, nem simán váltották egymást:

 

 

Előzmény: gurtnis (206584)
Bohanon Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206614

@spenot hát igazad votl a plandurance-al kapcsolatban. Igaz, hogy az ingyenesben vagyok, de az elején gondolkoztam, ha ez beválik pár hónapot befizetek náluk és futok velük, de semmire nem válaszolnak. Kértem , hogy változtassunk, illetve pulzust korrigáljunk. Oké hogy ingyenes, de vagy írják ki, hogy no support vagy válaszoljanak, bár írták, hogy nem akartak ennyi futót, teljesen beteltek.

 

Na mind1. Magamnak visszalövöm a saját pulzusra amit én számoltam ki azt úgy futok. Mert ez az lt 170 ez kurva sok.

 

igy a z2 152-ig van......

 

rrroka Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206613

Ritka eset mikor egy blogposzthoz mind a négyen írunk a hosszútáv blog szerzői közül, ez most olyan.


"Szerepem a korona idején

avagy: Hogy sújt minket ez a gyönyörű kurvaélet."

 

https://hosszutav.blog.hu/2020/05/05/szerepem_a_korona_idejen

Spenót Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206612

Ez a robotozás újabban nálam kimaradt, mert a fulladozás miatt nem tudtam rendesen megcsinálni az edzéseket. Ezt most sikerült odatenni, úgy érzem, de a 28km köhögve is robotossá tenne. :)

Megjött a nagyon HEPA szűrős porszívó. Nagy reményeim vannak vele kapcsolatban...

Előzmény: Ati_66 (206609)
Spenót Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206611

Volt lassulás. El is fáradtam, de nem volt olyan tragikus, mint korábban. Ráadásul mivel a végén vannak a dombok, nem tudom, hogy milyen lett volna síkon. Ezért lenne jó már visszamenni egy ilyenre a bringaútra. Majd megoldom...

Egyébként az is lehet, hogy 2 év alatt változott a max. pulzusom. Ez egy mért max. pulzus és lehet, hogy 2 éve nem tudtam úgy felpörgetni, mint most. Akkoriban alacsonyabb pulzuson futottam és nem ilyen változatosakat, mint most. Mondjuk, emiatt nem fogok laborba menni azonnal, de lehet, hogy ősszel elhajt megint a kíváncsiság.

 

Igazából nem zavar ez a hullámzás, mert természetes, csak az idegesít, hogy mindig a végén van az emelkedő, mert dombon lakunk. Jobb is, hogy így edzek, mert így nem ér akkora "meglepetésként" a balatoni dombos pálya jövőre.

 

Előzmény: Ermak (206607)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206610

Még egy negatív értékelés a Polar termék támogatásnak az RI report eltüntetésén kívül.

 

Ugye a régi webes felületük lekapcsolásával (ami elfogadható ráadásul majd két évvel előre bejelentették) az RCX és RC futó órák edzései csak asztali gépre menthetők ahonnét, ha valaki akarta, konvertálást követően fel lehetett valahová manuálisan tölteni. 

Ehhez a feltöltő, óra menedzselő programhoz kiadtak egy frissítést a régi felület lekapcsolása után,  így ha valaki előzetes tájékozódás nélkül frissítette annak reményében hátha mégis meggondolta a Polar és így a Flow felülete feltölti az adatokat, akkor azzal szembesülhetett, hogy ettől kezdve a számítógépről el sem éri az órát, mert csak a Flow felülettel eleve kompatibilis órákat lehet vele menedzselni a frissítés után. A régi verziót meg eltüntették a cég letöltő bázisából.

 

Előzmény: Ati_66 (206608)
Ati_66 Creative Commons License 2020.05.05 0 0 206609

A robotos indulást én is sokat tapasztaltam abban a 2 hétben amikor az 1000 pontos heti edzés terhelés elérésére hajtottam. Az általában bemelegítésnek szánt kb 3-4 km volt robotos mozgású könnyű kocogás, de utána mindig eltűnt ez az érzés és egészen jó tempókat és alacsony pulzussal futottam az edzések további részében. Ami ezt igazán érdekessé tette, az volt hogy akkor is kellett ez a 3 km bemelegedés ha közvetlenül a futás előtt kerékpároztam és ezért elvileg már bemelegedtek az izmaim. 

Előzmény: Spenót (206605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!