Keresés

Részletes keresés

O/O Creative Commons License 2020.03.27 0 0 206038

 Ez vonatkozik ránk, a kerékpár szó szerepelhetne!

Előzmény: Ati_66 (206037)
Ati_66 Creative Commons License 2020.03.27 0 0 206037

Szombattól 2 hét kijárási korlátozás, bár a híradás szerint szabadba ki lehet menni.

Nem hiszem, hogy a hétvégére tervezett 30km futás az országút szélén beleférne a szabadba tartózkodás engedélyezett mértékébe.  Ma még bringázok egy jót délután, futok egyet még az aszfalton és utána már csak erdei futások lesznek.

wok Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206036

Közben rájöttem hogy rosszul emlékeztem hogy a runkeeper nem felel meg, ma futottam vele és mindent tud ami kell a free verzió, heuréka, probléma megoldva.

Előzmény: omilost (206009)
Asztrofizikus Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206035

Köszi, Gurtnis! A tegnapi 77-es Running Index engem is meglepett :) Aztán rájöttem, hogy bár nem szándékosan, de lényegében RI-re optimalizáltam azt futást. Mivel újraindítom a szezont alapozással, így viszonylag könnyű, nagyon egyenletes tempóval futottam elég sokat, és ez a három tényező mind jó pont szokott lenni a titokzatos RI kiszámításában.

 

A BSZM óta kapok magas pontokat, ott valami átkattanhatott :) Noha maga a verseny nem sikerült túl jól. Tényleg, a narancsos frissítéssel kapcsolatban ígértem is, hogy mesélek róla, úgyhogy most pótolom - bár a narancsról sokat nem tudok írni:

 

Az első két napot futottam, Siófok-Fonyód 48 km és Fonyód-Szigliget 53 km. A rajtban teljesen véletlenül összetalálkoztam egy régi kedves brüsszeli ismerősömmel, akivel elég hasonló tempót terveztünk, így mindkét napot együtt futottuk, és ez sokat segített, hol húztuk, hol visszafogtuk egymást. Nagyon szép egyenletes tempót tartottunk, a frissítések közt lényegében minden km másodpercekkel tért csak el 5:50-től. Így az első nap még úgy-ahogy sikerült terv szerint, hajszállal 6 perc alatti átlagtempóval. De valójában már ekkor menet közben gyomorpanaszaim voltak. Pont előtte kérkedtem itt a topikon azzal, hogy milyen sokat bír a gyomrom. Nos, mindent azért mégsem :( Korán kellett kelni, vonattal mentem Siófokra, egy szó mint száz, felborult az anyagcserém, és ez visszaütött. Szóval nem frissítettem naranccsal, de a célban azért megettem, jól esett :)

 

A gyomromat a második napra sem sikerült helyrehozni, amiben szerepet játszhatott az este betolt rántottsajt és csípős pizza. Eleinte szépen pörögtek a km-ek, majdhogynem frissnek éreztem magam a rajtban, elcsevegtünk, de 20 km-től kezdődött a kínlódás. Toitoi, kínlódás tovább. Ettől nagyrészt függetlenül a lábaim is fáradtak, jól belassultam. Tavaly ugyan csak a második napot futottam, de idén szerettem volna legalább olyan gyors lenni ezen a szakaszon mint akkor. Nem sikerült, vagy 15 perccel voltam lassabb. Narancsot nem ettem :) és mást is alig. Egy gélt próbáltam 40 körül lenyomni, azon kívül csak ittam.

 

Azért nagyon nem bánkódom, ennyit összesen még sosem futottam két nap alatt, ezt betudom tapasztalatgyűjtésnek. Valamiért amúgy a tavaszi versenyeim kevésbé szoktak jól sikerülni, ezért reménykedve várom az őszt. Bár egyre kevésbé bízom abban, hogy őszre normalizálódik annyira a helyzet, hogy meg lehessen azokat a versenyeket rendezni.

Előzmény: gurtnis (206021)
Ati_66 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206034

Szia!

 

Én ugyan nem Zwfit Runpodot használok, de szerintem a sebesség és táv mérési elve azonos lehet az egyéb ilyen szerkezetekével így az általam használt Polar S3 szenzoréval, aminek méréseit hosszan hasonlítottam a GPS mérésű távolság és sebesség adatokhoz, illetve jelenleg is minden futásom megvan a Garmin F5+ és a Polar S3 mérésével is.

 

Attól most tekintsünk el, hogy a karóra GPS sem egy távolság hitelesítő mérőkerék pontosságú eszköz.  

 

Ami a távot illeti jelenleg, ha szépen egyenletesen futok, aszfalton akkor előfordul, hogy 13 km alatt mindössze 50m a végső eltérés a pod és a GPS között, de táv közben volt 250m is. Pl a gyors résztávokat a GPS alapján futom távolságra a pihenőket időre közöttük, így látni hogy a pod távmérése mennyit ingadozik attól függően, hogy 1-2% lejtőn vagy emelkedőn futom a 4:30 vagy 6:00- 6:30 tempót.

 

A pillanatnyi sebesség mérés egyébként sokkal egyenletesebb a pod esetén, viszont a pontatlan távmérés miatt az ugye nem tekinthető pontosnak.

  

Kalibrálással hosszan kínlódni felesleges, mert az egyszerű podok távolság mérés pontossága függ a lejtéstől, a lépésszámtól, sebességtől szóval egy kalibrálás csak azonos cipővel azonos pozícióra feltéve és azonos tempót futva ad azonos eredményt. Szintes terepen még így sem biztos az azonos lesz távolság a futás végén ugyan azon az útvonalon.

 

A Zwfit  a netes alkalmazásához fejlesztette a podot futópadra, ahol sokkal könnyebb egyenletes lépésszámmal és sebességgel futni mégis úgy láttam egy fórumban arra panaszkodnak, hogy nem lehet a változó lejtéshez sebességhez úgy kalibrálni, hogy a futópad sebességét és mért távolságát mutassa a számítógépen a Zwfit alkalmazás a pod alapján.

 

Az mondják a Stryd legutóbbi változatai a legpontosabb ilyen eszközök szabadtéri futáshoz. Egy középkategóriás GPS-es óra áráért a legújabb változata már a szél sebességét is figyelembe veszi a láb által megtett út kiszámításánál.

 

 

Előzmény: lkcar (206032)
Asztrofizikus Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206033

Neked a távra nagyságrendileg hány százalékos eltérések jönnek ki a GPS-hez vagy - ha tudod független forrásból - a valósághoz képest? 

Előzmény: lkcar (206032)
lkcar Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206032

Asztrofizikus,

 

Nekem is van egy, minden futás után (mostanában napi 4km) próbálom igazitani a GPS (Suunto Spartan Ultra, ill. Suunto Ambit3 Peak) által mért távolságokhoz.

Igazából azt vártam volna, ugyan olyan távot mutat mint pl. a Spartan Ultra.

Csak ilyen szempontból érdeklődöm. 12km esetén is különböző értéket mutat.

Minden futás után próbálom "Adjustálni" a távot.

 

Ami a nagy meglepi volt azt gondoltam hogy átviszi a részletesebb adatokat is az óra app-ba az órán keresztül pl. a ground contact vagy stride lenght stb. De sajnos nem.

Simán megtehették volna hiszen mindkét óra adatmezői testreszabhatóak, sőtt az Ambit3 esetében az óra adatait használva kiszámoltathatsz dolgokat és azt is logolja (5 különbüző dolgot adhatsz igy meg).

Ez utóbbit jóval bonyolultabb megcsinálni programozás technikailag mint azt hopgy továbbitaná a pod által előállított plussz adatokat.

 

Köszi.

 

Előzmény: Asztrofizikus (206020)
Bohanon Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206031

Akkor te jól jártál, nekem 3 perc... Plusz heti 10 km is sok lett a sérülésemnek ami elveleg már több mint 2 hónapos, így 1 hét szünet után 1,4 km-el kezdtem. Pedig állandóan gyógytorna a lágyéki izomra... Most csak 3 naponta merek futni addig kondi itthon.

 

Rosszab a helyzet, mint amikor el kezdtem futni. Na nem nyimmogok.

 

Egyébként Fenix 5+-t eladtam, egy veszprémi srác vette meg, maradok egyenlőre a Vivoactive vonalon, a 3-ast 4-esre cseréltem , ami egyenlőre karanténban van 1 hete.

Lassan üzembe helyezem ezt is.

Előzmény: Pinyo (206030)
Pinyo Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206030

Ma futottam több mint húsz percet. Érdekes, hogy ehhez a pulzushoz egy hónapja még szerintem legalább egy perccel jobb tempó tartozott.

arra79bona Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206029

Nekem Uth fog hiányozni nagyon,tavaly November óta minden róla szólt ...Direktből nem szeretem volna előtte sok versenyt futni,Hello Pap-rét volt betervezve és Tihany Trail ez a kettő meg is lett még tartva,és még Cuha Trail lett volna ami felejtő törölték.

Előzmény: G. Lorant (206010)
O/O Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206028

Engem nem is bevallott és a nem bevallott számok aggasztanak.... a kimeneti oldallal lesz bajom... :(   Írnék pár dolgot, de a munkám miatt ez durván morbid lenne, meg nem is ide való. 

Jobbra 100 méter a rét, balra 100 méter az erdő, így könnyen megoldom a futást biciklizést úgy, hogy nem fogok meg semmit és nem találkozok senkivel. Ennek ellenére már több mint egy hete nem osztok meg sehol semmilyen kinti tevékenységet, hogy esetleg ne bátorítsak másokat is erre. Szóba kerültek a versenyek, engem csak azok zavartak, amikre be voltam nevezve, egyébként elvagyok versenyek nélkül is, bár a készülés mindig új motivációs lökést adott. Folyamatosan bejött a bicikli, van hogy futok is tekerek is egy napon. Mondjuk most inkább csak rövideket és alacsony intenzitáson, de a fenntartás megvan úgy érzem.

Előzmény: Spenót (206026)
Ati_66 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206027

Egész pontosan megfogalmaztad :-)

 

Csak arra vigyázz, hogy az ilyen punnyadós napokon semmi mást ne egyél csak egy kis szénhidrátot, kb 40-50g-ot naponta és szerintem akkor egészen biztosan simán lefogysz napi 15-20 dkg zsírt.

Előzmény: Bikk Pubi (206023)
Spenót Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206026

Igen. 1000 bevallott fertőzöttig még vidámak vagyunk. Ez a trend. :)

Előzmény: Ermak (206025)
Ermak Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206025

Látom, humoránál van a csapat!

O/O Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206024

Ha nem vigyázok, ebből is az lesz :)

Előzmény: Bikk Pubi (206023)
Bikk Pubi Creative Commons License 2020.03.26 0 1 206023

Jól értem, hogy most nem punnyadok, hanem zsírégető tevékenységet végzek?

Előzmény: Ati_66 (206008)
Ermak Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206022

Belgiumban: ki lehet.

Franciaországban: ki lehet, kitöltött papírral arról, hogy miért, hova megyek. Sportolni csak a lakhely 1 km-es körzetében, elvileg csak naponta egyszer. A (belügy?)miniszter olyat is mondott, hogy a biciklizést (sportcéllal) megengedhetetlennek gondolja.

Előzmény: Spenót (206016)
gurtnis Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206021

77-es RI-t én is szeretném látni!  Nagyon jó állapotban vagy! 🙂

Előzmény: Asztrofizikus (206020)
Asztrofizikus Creative Commons License 2020.03.26 0 0 206020

Nekem van egy kevés. Mire vagy kíváncsi?

 

Szeretem, szép stabil tempót mutat. A hibája iramtól függ, de nem több 2-3%-nál. Talán kitartó kalibrálgatással ez még javítható kicsit. Ez a hiba szerintem nem rossz, tekintve, hogy a GPS-emnek is van úgy 1% szisztematikus hibája még jó körülmények között is. Egyedül az a bajom a footpoddal, hogy a Polar nem fogadja el kalibrált szenzorként sehogy sem, ezért ha hordom, nem számol Running Indexet. Ami amúgy tökre nem lenne baj, csak én mégis szeretem látni.

Előzmény: lkcar (206019)
lkcar Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206019

Sziasztok,

 

Valakinek van tapasztalata zwift pod dal?

 

Előre is köszi.

HCS77 Creative Commons License 2020.03.25 0 1 206018

Sziasztok!

 

nagyon köszi a mai válaszokat, komolyan, le a kalappal előttetek, nagyon jó közösség vagytok, öröm olvasni, elképesztő tudás van a birtokotokban.

 

Én még kezdő futó vagyok, ezért ez nagyon sokat jelent nekem. 

 

Heti 3x gyúrok (garázs) h-sz-p, a futás is 3x van: k-cs-v,  szombaton van pihenés.

 

Ma kapott a lábam egy kis gyilkolást (guggoltam), mert a tegnapi félmarcsi után még kissé éreztem.

 

Ma délutánig full ch mentes voltam most kezdek el tölteni, holnap délután megyek egy

gyors 10 km-t (kinek mi a gyors persze, most 48 perc a rekordom, megpróbálom lerakni mondjuk 45-re)

 

Aztán vasárnapig pianóban ch töltés. Mert a gyúrás miatt igen gyorsan tudok hízni, és most először le akarok szálkásodni fullra egyébként is, és az alacsony zsírra akarok izmot húzni még.

 

Vasárnap pedig valami 30+ km kéne, kényelmes tempóban. 

 

 

wok Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206017

Köszönöm megnézem azt is.

Előzmény: omilost (206009)
Spenót Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206016

Egyébként úgy tudom, hogy a franciáknál ki lehet menni egyedül futni vagy bringázni.

Basszus, 1-2 hónapja elképzelhetetlennek tűnt volna, hogy ilyen helyzetbe kerülhetünk...

Előzmény: Ermak (206013)
Spenót Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206015

Nálam mondjuk, xar a helyzet, mert vagy 600m-re van az erdő :) A baj inkább az, hogy most még meló után sötét van, amiatt inkább a bringaútra járok futni.

Tegnap korán mentem (7:30körül), így találkoztam vagy 5-6 futóval. Nemtom, hogy az soknak számít-e, de jobb lenne, ha tök egyedül futnék. Remélem, tejes zár nem lesz, mert elég szabálykövető vagyok és úgy gondoloml, hogy betartanám. Már néztem, hogy a kertben tudnék-e futni, de félek, hogy a kanyarodással szétcseszném a térdemet.

Előzmény: Ermak (206013)
Ati_66 Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206014

Nagyon jól.

Végre nem okoz lelkiismeret furdalást, ha nincs kedvem edzeni, vagy nem azt futom amit a terv szerint kellene, hanem azt ami igazán szórakoztat :-)

Kezdtem unni a jelenlegi edzéstervem heti 2 napjának 800m-es intervallum futásait. Viszont így, hogy a hétvégi versenyt október végére tették, már nem is küzdöttem a szombatra tervezett 14x800m teljesítésével. Helyette az idei legjobbamat futottam a 22km-es hegyi körömön.

Előzmény: G. Lorant (206010)
Ermak Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206013

Én piszkosul élvezem, hogy annyira vidéken lakunk, hogy kimegyek a kapun, és 30 méterre balra indul egy gyalogösvény. Ha esetleg francia/olasz szintű zárlatot vezetnének be itt is, akkor is kizárt, hogy épp az útba eső mellékutakon járőrözzenek (kockázatelemzés alapján dolgoznak ők is), főleg nem a szokásos hajnali időpontomban.

 

Meg azt is élvezem, hogy több hónap kihagyás után is elég hamar visszajött a formám. Még nem annyira jó, mint tavaly júliusban, a csúcson, de ennyi edzés még persze, hogy kevés volt hozzá.

Előzmény: Spenót (206012)
Spenót Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206012

Én nem járok sok versenyre és azt hittem, hogy nem is érdekel majd az elmaradásuk, de tévedtem. Most derült ki, hogy jelentős motivációt jelent még egy hónapok múlva közeledő verseny is.

Sokszor alig van kedvem kimenni futni, de most meg az lett a motiváció, hogy örömmel megyek, amíg lehet.

Előzmény: G. Lorant (206010)
Ermak Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206011

Két éve voltam utoljára versenyen. Vagy három?

Szóval jól.

Előzmény: G. Lorant (206010)
G. Lorant Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206010

Ki hogy bírja versenyek nélkül?

omilost Creative Commons License 2020.03.25 0 0 206009

Ha nem, próbáld ki a locus map free-t is, az tud offline térképet is.

Azt nem tudom mi ingyenes benne, mert jó régóta a fizetőset használom, de régen az ingyenessel is tudtam kb. mindent csinálni amire szükségem volt.

Előzmény: wok (206003)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!