Keresés

Részletes keresés

Ermak Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202016

Ez a zselatincsoda újabb magyarázat arra, miért esznek a futók gumimacit.

Vagy az pektinnel készül?

Pinyo Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202015

Huh, sok a kérdés :) De tudtommal folyadékba keverve.

Előzmény: budai10 (202014)
budai10 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202014

Folyadékba keverve fogyasztotta vagy kocsonyás álaggal?

Előzmény: Pinyo (202013)
Pinyo Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202013

Ette. Kellett keresnem egy olcsó étkezési zselatin lelőhelyet bp-en. Nem vicc, nagy szó mert szinte még vécére sem tudott kimenni.

Előzmény: budai10 (202011)
omilost Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202012

Bocs, nem követtem a fogyásod, arra emlékszem, hogy 1 lénapot tartottál hetente. Ennyi a titka vagy még egyében is változtattál?

A 7 kiló nagyon szép eredmény.

Előzmény: Spenót (201996)
budai10 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202011
Előzmény: Pinyo (202010)
Pinyo Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202010

Nagynéném már nem igazán tudott járni a fájdalomtól. 80+ éves. Nála a zselatin por csodákat tett.

Ermak Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202009

Én a következőképpen tudom a dolgot:

 

Normál esetben a porc felszínén üvegporc, alatta rostos porc van.

Ha az üvegporc elkopott, azt nem növeszti vissza semmi, hacsak nem a jövőben az őssejttechnika vagy hasonló csoda.

A rostos porc is elég jól működik, de kevésbé kopásálló, és ha az is elfogy, akkor jön a sírás, a rívás és a fogaknak csikorgatása.

 

A Dona (Jutavit, kocsonya?, zselatin?) ezt a rostos porcot segít visszaépíteni. Vagy nem, mert a tanulmányok nem egyértelműen mutatak ki a placebónál több hatást.

A tanulmányokkal szemben pedig ott áll egy halom "anecdotal evidence": ismerős futók/turisták (vagy saját tapasztalat), akiknek az orvos azt mondta, hogy ezzel a lábbal már nem fog futni/túrázni, aztán porcerősítővel mégis.

Előzmény: Spenót (202005)
Bumbanas Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202008

Megjött az új cipőm! Itt van a lábamon!

Tegnap behozta a "postás" az értesítőt, amin 11-i dátum volt. Ma a kérdésemre a következők derültek ki a Magyar Postáról:

1. A csomagot meg sem próbálják kézbesíteni. (gyalog 10 percre vagyok a postától)

2. A kisasszonyok automatikusan írják az értesítőket - gondolom amikor éppen ráérnek.

3. A kézbesítő megkapja az értesítést és ahogy úri kedve tartja kihozza.

4. Általában nincs kézbesítőjük, így hetekig áll náluk minden, csomagok, levelek. Ezen már csak súlyosbít a rezsiutalvány, amit kézbesíthetnének rögtön a képviselő urak gyalog vagy ahogyan én kívánom nekik.

 

Jövő héten tesztfutás vagy most vasárnap. :)

Spenót Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202007

Ja, AntalVali nem pihen. :)

Előzmény: budai10 (202003)
Spenót Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202006

Megbeszéltem egyébként gyógyszerésszel is a dolgot. Azt mondta, hogy körömpörköltből és társaiból nem tudsz annyit enni, hogy a megfelelő mennyiség jusson a porchoz. A gyomorsav elpusztítja a nagyját, a másik meg valami molekulaméret probléma. Nem tud állítólag rendesen felszívódni.

Azt is el tudom hinni, ha valakinek felszívódik, de valahogy jobban bízom az ilyen tudományosan kiszámított adagolásban, mert körömpörkölt esetén talán még az sem mindegy, hogy az állatka mit evett és mennyi idős volt, amiből az étel készült.

Előzmény: Ermak (202004)
Spenót Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202005

Mi az, hogy a Dona és társainak hatékonysága nem bizonyított????

Amikor utánaolvastam olyan cikkeket is találtam, ami az általuk növesztett porc sejtszerkezetét vizsgálta. A lényege az volt, hogy nem tud olyan minőségű porcot gyártani, mint az eredeti, hanem valami kevésbé strapabíró porcot képez. Ezért is kell ismételgetni a kúrát, mert visszakopik.

Kocsonyával kapcsolatban ilyen vizsgálatot nem találtam, de valszeg csak azért, mert nem kerestem. ;)

Előzmény: Ermak (202004)
Ermak Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202004

Ez egy érdekes dolog.

A körömpörkölt meg a kocsonya logikus, hogy jó legyen a porckopásra - mert ugye porcogóból van, és kb. ugyanazt tartalmazza mint a Dona és társai. Ugyanakkor a Dona és társai hatásossága nem bizonyított.

A zselatin kevésbé logikus - az inkább a bőrben, inakban van. Ugyanakkor van olyan tanulmány, ami szerint jó az ízületeknek (bár nyilván itt sem egyértelmű még a kép).

Előzmény: O/O (202002)
budai10 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202003

Google jó pár cikket feldob a témában gondolom végigolvastál párat? 

Előzmény: O/O (202002)
O/O Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202002

Ezeket eszem én is igyekszem sokat bevinni, nem esik nehezemre. A zsepatinba is hiszek. 

Előzmény: Ermak (202000)
mazlati Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202001

Én is a túlterhelésre gyanakszom, bár pont egy könnyített hét után jött elő a probléma.

Először a combomra gyanakodtam, ezért kihagytam egy edzést, de a következő edzés után még jobban fájt.

Ezután 10 napot hagytam ki és csak járkálás és bringa a munkába.

Eléggé kétségbe voltam esve, hogy a legfontosabb napok mennek veszendőbe az első maratonom előtt.

Most csak kocogni tudok, és az edzés végéig egyre nő a fájdalom.

Azért gondolom, hogy IT szalag, mert a fájdalom a comb alsó-külső részén jelentkezik, és jobban érzem, ha emelkedőre futok fel vagy le. Szerencsére nem az a ku***ra fáj kategória, de nem tudom mi lenne, ha 4 órán keresztül kellene ezt elviselnem. Persze ha most sem kocognék hanem futnék, lehet hogy átmenne abba a kategóriába. Ezt még ki kell próbálnom.

 

Akinek kialakult a ku.. kategória annak egyik pillanatról a másikra alakult ki, vagy először csak kicsit fájt aztán edzésről edzésre fokozódott?

Gondolom annak a lánynak is voltak előzményei aki a 150. km-nél adta fel 

Előzmény: rrroka (201999)
Ermak Creative Commons License 2019.09.20 0 0 202000

Ismerek olyanokat (nem futók), akik kezdődő térdfájás esetén komolyabb mennyiségű kocsonyát, körömpörköltet kezdenek fogyasztani, állításuk szerint érezhető eredménnyel.

Előzmény: Ati_66 (201991)
rrroka Creative Commons License 2019.09.20 0 0 201999

mindenkinél a nyújtás + pihenő + technikára odafigyelés segített, és a dombok/edzés emelés hozta elő.

most fogok beszélni egy lánnyal akinek műteni is kellett... :/

 

látom te nem vagy biztos benne, h IT szalag, ezt egyszerű megállapítani, ha lépcsőn lefele ku***ra fáj, akkor az. :)

Előzmény: mazlati (201995)
budai10 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 201998

Bedobtam, hogy lenne ez a zselatinos lehetőség is akit érdekel utánna kell körbe kell járni a témát.

Mikor ilyen vagy hasonló dolgok kerülnek elő én is mindig körbejárom kérdezősködök majd kipróbálom vagy nem.

Előzmény: Spenót (201997)
Spenót Creative Commons License 2019.09.20 0 0 201997

Tudom, hogy nem mondtad, hogy ne szedjem a Donát.

Én sem téged akarlak meggyőzni arról, hogy a zselatin hülyeség a porcépítéssel kapcsolatban. Egyed, ha jónak tartod.

Azt szeretném, hogy ne tévessz meg ezzel olyat, aki egy keresőbe beírva a te csodálatos pszeudo bringásokra hivatkozó tapasztalataidat olvassa. Lássa az ellenvéleményt is. Ennyi.

Előzmény: budai10 (201992)
Spenót Creative Commons License 2019.09.20 0 0 201996

"Ilyen ember vagy"

Ha te itt néhány felületesen elolvasott hozzászólás alapján tudod, hogy milyen ember vagyok, akkor gratulálok! Mondjuk, ez alapján nekem is van rólad némi prekoncepcióm. ;)

 

Összefoglalnám, hogy miben tévedsz: 

Mondtam korábban, hogy dagadt vagyok és mivel a fogyással érhetem el a legtöbb fejlődést, idő és pénzpocsékolás lenne egy edző bevonása. Soha nem állítottam, hogy okosan edzek, csak igyekeztem, nagyon.

Mivel már 80kg vagyok és ezzel néhány hónap alatt kb. 7kg-tól szabadultam meg, eljött az idő, hogy a fennmaradó 5kg fogyás mellett edző segítse a felkészülésemet.

Most látom úgy, hogy van értelme, ráadásul a további fogyásban is segíthet.

 

Szóval, nem hirtelen megvilágosodás miatt fordultam edzőhöz, hanem most jött el az ideje a fogyás miatt.

Előzmény: budai10 (201992)
mazlati Creative Commons License 2019.09.20 0 0 201995

Jutottál ezzel valamire?

Tudnak már futni az ismerőseid?

Ők mivel próbálkoztak?

Előzmény: rrroka (201556)
budai10 Creative Commons License 2019.09.20 0 0 201994

Csodatévő helyek nem egyenlő a több ezer éves természet gyógyászattal. pl Oroszországban van kisérleti kórház ahhol a rákos betegeket diétás böjt tisztulási folyamat által próbálják kezelni folyamatos orvosi ellenőrzés mellett.A sugár kezelés rossz hatásfokú % arányban talán a legrosszabb még is ez van elterjedve nem véletle.

Tavaj kb 28 vérnyomás csökkentő gyógyszert vontak ki a forgalomból mert káros. Hogy voltak ezek letesztelve? Statisztikákat olyanokat írnak amilyeneket akarnak.

 

Előzmény: Csempa (201993)
Csempa Creative Commons License 2019.09.20 0 0 201993

Ha vannak megbízható statisztikák, akkor van mit állítani. Ha nincsenek, akkor hit kérdés a dolog még akkor is, ha működik, mert mérés nélkül a hiszem /nem hiszem marad csupán.

Pont mint a csodatévő szent helyek, ahová évente tízezrek zarándokolnak gyógyulásért, és minden évben van is csodálatos gyógyulás, csak éppen az odalátogatók 1%-át sem jelenti a gyógyultak aránya. Na most akkor működik vagy nem működik?

 

A nyugati orvoslás működik, de nem 100%-os, azaz nem mindenkire, nem mindenre hat ugyanúgy, de ha olyan statisztikákat produkálna, mint a szent helyek, akkor már rég megégették volna az orvosokat a csalódott tömegek.

Az emberek is különbözők, pl van aki egészségesebb lesz a diótól és van aki meghal, de ez utóbbiak olyan kis %-ban vannak jelen, hogy a diót nem nevezzük halálos méregnek. Hát, valahogy így... ;)

Előzmény: budai10 (201986)
budai10 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 201992

Nem mondom, hogy ne szedd a Donát azt mondom, hogy voltak olyan bringások akik a zselatinra esküsznek miután kipróbálták a felhozatalt.

 

PL: Neked is mondtam már tavaly ősszel, hogy lehet el kellene menned egy edzőhöz és ne a saját fejed után edzeges mert láttam a hozzáállásodat az egészhez.

Jól elbagatellizáltad, komolytalanná vetted az egészet.  Majd egy év elteltével szépem elmégy edzőhöz mi sem természetesebb magától érthetőik. Ilyen ember vagy.

Előzmény: Spenót (201989)
Ati_66 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 201991

A zselatint szeretem, fogyasztom is csak, de természetes állapotában. Főt , füstölt vagy sült sertés csülök formájában :-) 

Javasolta már a feleségem is, de por formájában nem, túl ínycsiklandó. A tablettát bárhová magammal viszem és bekapom. 

Előzmény: budai10 (201988)
budai10 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 201990

Még ezt leírom, hogy értsétek nem vagyok a gyógyszeripar ellen de a helyén kezelem.

Van pl egy migrénes fejfájás vagy alvászavar elmegy az orvoshoz az ember aki elküldi kivizsgálásra semmi tünet semmi elváltozás akkor legyen szíves ezt szedni. Visszamegy az emberke mondja nem használ akkor szedje ezt, az használ. Megy egy ideig ami után ismét előjönnek a tünetek akkor az orvos elkezdi emelni az adagot majd miután nem használ más gyógyszer készítményekre vált. Ez elmehet élete végéig is hasznot termel az emberke.

Lehetett volna úgy is kezdeni, hogy mi okozza arra rámenni talán energia rendszer pand, túlteng valahol? Ettől persze még mehet egy kórházi vizsgálat nem zárja ki. Majd  lehet, hogy akkupunktúra, gyógymasszázs pont jó lehetne rá és nem az, hogy szedjed ezt is meg ezt is meg ezt is csapd hozzá akkor már.

 

Spenót Creative Commons License 2019.09.19 0 0 201989
A zselatin pont jó példa, mert állati könnyen bebizonyítható lenne olyan emberekkel, akik pl. szedtek pl Donát, de xart sem ért, bezzeg a zselatin...
Tudom, ezeket megölte a gyógyszerlobbi, azért nincs egy sem, aki ezt arccal vállalja, csak valakinek az ismerőse esetleg, de nem akar vele személyesen hencegni...
Én pl. a kagylószartól kezdve mindent kipróbáltam és a Dona működik. (Itt van valaki a gyógyszermaffiától a hátam mögött és diktál)
Amikor elkezd fájni, csinálok egy kúrát. 1 hónap alatt tünetmentes vagyok tőle általában.
Előzmény: budai10 (201988)
budai10 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 201988

A térdedre lehet ki kellene próbálni nagy tisztaságú zselatint. Szerintem itt már volt róla szó. Egyes kerékpárosok javasolják akik már végigpróbálták az összes porcerődsítő készítményt, hogy a zselatin vált be legjobban.

Ki lehet próbálni igaz lehet okoskodni is itt róla a fórumon, hogy a zselatin biztos nem lenne jó és csak biztos be hallucinálták. Különben is akkor a gyógyszerárakban ezt árulnák nem a porcerősítőket. :)

 

https://floravita.superwebaruhaz.hu/zselatin-floragel-180-bloom-1-kg-nagy-tisztasagu-etkezesi-t344456

Előzmény: Ati_66 (201987)
Ati_66 Creative Commons License 2019.09.19 0 0 201987

Az biztos, hogy nehéz a táplálék kiegészítők hatásosságát egyénileg eldönteni, ezért gyakran valakinek hinni kell.

 

Én a fájós térdem miatt 22 éve szedek időnként valamilyen porcerősítő, védő készítményt. Azokra is van kutatás, ami alapján nem bizonyítható egyértelmű jótékony hatásuk, de én tapasztalom ezért költök ilyenre.

 

Ami a különböző felszívódási sebességű és útvonalú szénhidrátokat illeti, biztosan olcsóbb magunknak kutyulni, de én lusta vagyok vegyészkedni, kísérletezni. Igaz így viszont egy 8-10 , 12 órás erőpróba maxra teljesítve elég drága tud lenni.

A Mátra Bérc túrán legutóbb a 9:15-ös teljesítésem alatt úgy 7000 Ft-nyi gélt szénhidrátos italport és sótablettát fogyasztottam, de így is az eléhezés határán billegtem az utolsó 2 órában, mert már csak gélem volt, azzal pedig 70g/ó körüli bevitel volt miközben addigra szinte kinulláztam a szervezet raktárait, így a tempó ennek a 70g/ó felhasználásnak felelt meg, ami úgy 73% átlagos intenzitású volt.

Sem előtte sem azóta nem éreztem olyat mint akkor. Tempósan mentem fel a Muzslára és amikor a pulzusom elért úgy 76% szintre akkor szédülni kezdtem erőtlenedtem. Visszalassultam 72-73%-ra és rendeződtem. 15-20 percenként toltam be egy 23g CHO tartalmú gélt ittam a sós vizet és tempósan gyalogoltam a pulzusom ebben a 72-74% sávban tartva.

Előzmény: Törölt nick (201978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!