Keresés

Részletes keresés

Chavo Creative Commons License 1999.09.03 0 0 25
SmartAss!
Borzalmas dolgokat írsz! "Egy komoly bank PR tevékenységet is kell, hogy folytasson" (de így?)
A Postabank igen jó reklámpolitikát folytatott. A macival sok ügyfelet szerzett magának, holott a Bank munkája erre kevés bizodalmat adott. Ez rendben is van.
DE!!!!!!
Ki a köztiszteletben álló ember? Miért kell sportolókat, színészeket így (állami pénzből) szponzorálni?
DE!!!!!!
Nézzük a politikusokat: Ez bizony korrupció! Pl. Nagy Sándor megszavazza a Bokros-csomagot, közben felvesz x milkát kedvezményes kamatra?
Miért, milyen alapon?
Mégegyszer kijelentem. Ez pofátlanság, nem természetes és az egész elv lejáratása.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.03 0 0 24
Háá essze, hogy rajta vagyok , naná hogy !

Kaptam bazi nagy hitelt nyócvankilenvbe ! Tízbilliárdmillijóbilliót !
A kamat negyvenszázalék, csak nem nekem kell fizetni hanem ők fizetik nekem.
Ja, amúgy sohanemvisszafizetendő a kölcsi ! Hihi !

Jó, jó ne sárguljatok !
Tíz év alatt az egészet elbuktam. Tuggyátok: kaszinó (de nem tojás:-), nőcik, nagy biznyicek, stb. oszt úszott a tíz mijja !

Brühühhüü ! Én szegény szerencsétlen.

De sebaj, mer a Viki aszondta gesztern, hogy majd azé megódjuk.
Valami Koncz Zoli bácsiról vagy koncoli dácsia vagy valami ilyesmit mondogatott.
Mindeggy majd ő tuggya !

:)
Big

mama Creative Commons License 1999.09.03 0 0 23
A színészek, sportolók ügyét valóban fel lehet fogni egyfajta szponzorációnak, bár a gyomrom felfordul attól, hogy így kell támogatnia egy államnak/rendszernek/elitnek a színészeket, sportolókat.
A banknak jó hírverést jelenthet, ha magához köti a híres embereket, akik nálunk elég szar helyzetben vannnak ahhoz, hogy oda is kötődjenek.
Som-Som Creative Commons License 1999.09.03 0 0 22
Nem hiszem, hogy a színészek és már hírességek a VIP-sok közé tartoznának banki téren. Oda inkább a húsosfazékhoz nagyon közel eső politikusok és az őket mozgatók tartoznak. A színészek monjuk kapnak 2%-kal magasabb kamatot, aztán slusz.
(Megjegyzés: a banki világ messze van tőlem, ezek csak az én feltételezéseim.)
misitisi Creative Commons License 1999.09.03 0 0 21
Jó lenne, most nem lenne lakásproblémám.
SmartAss Creative Commons License 1999.09.03 0 0 20
Chavo,
Feleslegesen kaparja a torkod, nincs igazad. Egy bank komoly PR tevékenységet is kell folytasson, hogy megteremtse maga iránt a bizalmat. Ennekk egyik leghatékonyabb módja, ha ismert, és köztiszteletben álló emberek (sportolók, szinészek) az ügyfelei. Ez jobb, mintha általában iratnának cikkeket magukról, és olcsóbb is. Ez sima, és korrekt üzlet, nem kell ezt összekeverni a korrupcióval.
mama Creative Commons License 1999.09.03 0 0 19
Nem vagyok rajta. Sajnos.
Két megjegyzés:
VIP lista mindenhol van. Minden bankban, mert a pénzintézetnek fontos a vastag ügyfél, azt dédelgeti, mert belőle él. /meg persze a "normál 30 százalékos hitelkamatból, ha talál olyan balekot, aki felvesz hitelt olyan kondíciókkal. Van VIP lista a nagyvállalatoknál, az újságoknál, még a kórházakban is. Ezen nem kell meglepődni, illetve lehet, de naivitás. A gond azzal van, ha ez a lista azok érdekeit sérti, akik nincsenek rajta. És a Pb-nél ez történt.

A másik megjegyzésem padig az, hogy bár az eset közérdekű volta miatt most talán jogos a közlés, a banktitok szvsz nem olyan dolog, amit ha akarunk tisztelünk, ha akarunk nem. Pont a tisztességes, átlagemberek védelmében nem. Bár azt is tudom, tisztességes átlagember ritkán helyez el 506 millát egy bankban a piaci kamat kétszeresére...

Chavo Creative Commons License 1999.09.03 0 0 18
A tisztességes vagyonszerzésnek csak 1 módja van.

Kár, hogy mi nem ismerjük.

hóember Creative Commons License 1999.09.03 0 0 17
Nem, mi csak a nick-listán vagyunk rajta. Szvsz aki itt indexelget, az nem cseresznyézik egy tálból a vippesekkel. Inkább szegény legyen az ember, mintsem közutálatnak örvendjen. Az persze más, ha tisztességes úton-modon szerez vagyont, de ez már más kérdés.
Som-Som Creative Commons License 1999.09.03 0 0 16
Nem tudom, mit vagytok úgy oda, ez a jelenség mindig is létezett. Gondolkodjatok csak el azon, hogy:

  • ki kap alacsony kamatra hitelt? Az, akinek van sok menő vállalkozása, azaz vagyonos ember. A politikai befolyás meg segíthet a bank vezetőségének (nem a banknak), tehát ők még alacsonyabb kamatra kapják. Érdekes módon a kezdő vállalkozóknak szánt hitel és a lakáshitel valahogy nem ilyen kedvező, és sok macerával jár.
  • ki fizet adót? Hát aki alkalmazotti munkaviszonyban van. Azt már a kezdő vállalkozók is tudják, hogy jobb osztalékadót fizetni, mint SZJÁt. Aztán számlákat is jó gyűjtögetni, erre már egész iparág épült. Durvább hiba esetén is hiábavaló a vagyonelkobzás, ha a családtagok nevén van minden.
  • kit ültetnek le / vonnak felelősségre? VIP-t biztosan nem, mert messzire elér a keze. Érdekcsoportok persze harcolnak egymás ellen, de csak feltörekvő "kis seggdugaszok", mint a Tocsik-ügyben besározódtak üthetik meg a bokájukat. A nagy halak ejnye-bejnyével megússzák majd ezt az esetet is, nem úgy az, aki kiadta a VIP listát. Szegénykének kampec.
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.09.03 0 0 15
Nekem több VIP listám is van.
A beszerzési igényeim listáit beviszem a főnökönmek, és Ő 1- VIP-nek nyilvánítja.
Vigye Innen a P..-ba!
Chavo Creative Commons License 1999.09.03 0 0 14
Azért ez "a világon mindenhol létezik..." egy kicsit erős volt! Még most is kaparja a torkom.

A magánszemélyek esetében ez csak akkor lenne elfogadható, ha ez a hitelforma publikus. (pl. mindenki tudja, hogy a reptéren van VIP váró, de csak a kiváltságosok használhatják. Mégsem lázad ellene senki)

A politikusoknál pedig 1-et értek. Nekik üvegből kell készülnie a zsebnek. Ők nem csinálhatnak olyant, ami a magánügyük, csak akkor, ha már feladták ezt a pályát. (én szavazok rájuk és ismernem kell őket, hogy bízhassak bennük.)

Persze, tudom, hogy ez utópia.

pancho Creative Commons License 1999.09.02 0 0 13
Persze. A "Nem kapnak" rovatban.
SmartAss Creative Commons License 1999.09.02 0 0 12
:))))))))))))))
Som-Som Creative Commons License 1999.09.02 0 0 11
Raki, lebuktunk! Most mindenki ujjal fog mutogatni a helikopteremre, micsoda megszégyenítő érzés. Aztán ott van az a sok hülye riporter, akik majd az után fognak szaglászni, hogy miért ejtették a VIP-s ügy miatt ellenem a vádat. Hírhajhász csőcselék, tudhatnák, hogy engem úgysem lehet elkapni. Azt hiszem kis időre visszahúzódom valamelyik távoli szigetecskémre.
beep Creative Commons License 1999.09.02 0 0 10
Segitek, a barataid csak igy ismernek:SiMicskA "RT"-s lAjoSS :-)

Az ellensegeid pedig meg igyebbul. ;-)

SmartAss Creative Commons License 1999.09.02 0 0 9
Azok esetében, akik semmiféle módon nem befolyásolhatják a bank helyzetét, jogos a tiltakozás, ez tényleg magánügy. Ilyen formájú támogatás a világon mindenhol létezik.
Politikusok, újságírók meg tényleg fogják be, mert az esetükben ez sima korrupció. Persze most kínos, hogy a tiszta erkölcsökért prédikálókról kiderül, amit mindig is sejtettünk úgy generál......

A listán meg naná, hogy rajta vagyok, csak elfelejtettem, hogy melyik is volt ott a nickem...... :))))))

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.02 0 0 8
En nem vagyok ugyan rajta, de barcsak, barcsak koztuk lehetnek!
:))

Lord_Oberon

p.s.: 5%-os kamatra szivesen veszek fel most is kolcsont! Varom a jelentkezoket, kik hiteleznenek nekem!

petxa Creative Commons License 1999.09.02 0 0 7
az indexen rajta volt a hitellista, vagy még rajta is van, de én a betétlistára lennék kiváncsi az hol van?
Wégé Creative Commons License 1999.09.02 0 0 6
Tiszta pech!
A 70-es 80-as években sem a VIT listán, sem a KISZ listán nem voltam rajta. Mostmeg még a VIP listáról is kimaradok!?
Varnyák Creative Commons License 1999.09.02 0 0 5
V ilággáment I nnen P rincz
Zuk Creative Commons License 1999.09.02 0 0 4
Nem találtam a nevemet a listán.
Vélemény:aki azt hisz,hogy egy ilyen hiteljáték után nem kerülhet a felszínre a neve,az elég naív.
Felháborodni lehet,pereskedni lehet,és a sértődött kismalac szerep még nevetségessé is teszi Őket.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.02 0 0 3
az eredeti kérdés így hangzott:

Ti is rajta vagytok a VIP-listán?

ha megmondod, hol tudom elolvasni ezt a listát a weben, akkor megmondom, hogy rajta vagyok-e.

raki

originalqszi Creative Commons License 1999.09.02 0 0 2
Mellesleg sajnos nincs jogunk tudni róla:(((( A demokrácia mindig az uralmon lévőknek a privilégiuma:(((((( Ők mondják meg, hogy miről tudhatsz, miről nem:(((((
originalqszi Creative Commons License 1999.09.02 0 0 1
Én sajnos nem:(((( De egy-két álszent ismerősöm IGEN!!! a qr.... anyjukat! Persze igazuk van, mert én is kihasználtam volna:-))))) Rengeteg benne az MSZPs, hiába no, akkor ők voltak közelebb:DDDDD
hc Creative Commons License 1999.09.02 0 0 0
A legelején: én vagyok a nulladik!!
Chavo Creative Commons License 1999.09.02 0 0 topiknyitó
Mit szóltok hozzá?
Könyörgöm, ne azt, hogy ez politika!

Miért vannak felháborodva felebarátaink? Miért hívatkoznak banktitokra?
Demokráciában nincs jogunk tudni erről? Miért nem hírdették meg újságban, hogy létezik ilyen hitel is? Milyen módszer ez? Közpénzből milliárdokat szétosztani a megbízható elvtársaknak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!