Keresés

Részletes keresés

Moró Ildikó Creative Commons License 2021.05.04 0 0 66982

Sziasztok! Régen voltam ugyan fenn, mert itthon nagyon sok munkám volt. Szeretném megkérdezni tőletek, kapott-e valaki Modernát másodszorra tőletek?

Az elsőt megkaptam, semmi bajom nem volt. Most kaptam a másodikat vasárnap. Kegyetlen! Úgy szenvedek, hogy borzasztó. Iszonyú fejfájás, szédülés, öklendezés. Bedagadtam a hónalji nyirokcsomóim. Összes izületem fáj (csukló, térd, váll). A lázam 38 fok felett.

Az oltás helyén lévő vörös folt egyre növekszik, a vállamtól szinte a könyökömig, bekeményedve.

Lehet, hogy keverték a vakcinákat, hogy a második modernát be tudják adni?

Már az is furcsa volt, hogy alig voltunk, holott 4 héttel ezelőtt azt mondták, hogy mindenkinek ugyanabban az időpontban kell menni, ugyanarra a helyre.

Nem a helyi orvosokra gondolok. Meg is kérdeztem, hogy modernát kapunk ugyanúgy? Azt mondták igen. Nem találkoztam azokkal, akik 4 hete voltak, és szinte egyedül voltam az oltóponton.

syssy48 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 66981

Moncsi őszinte részvétem! És köszönöm, hogy segítettél:(

Előzmény: Moncsi1982 (66980)
Moncsi1982 Creative Commons License 2021.05.03 -1 0 66980

Sziasztok!

 

Ugyan nem voltam itt aktív tag, édesapám miatt olvastalak benneteket. Édesapám ma reggel elhunyt. Gégerák volt tüdőáttéttel. Onkológián feküdt kb 1 hetet. Nem volt fájdalma, csendben elaludt. :(

Így ismeretlenül is elköszönök tőletek, kívánok mindenkinek jobbulást, tünetmentességet, és minden jót.

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.23 0 0 66979

Ergó: müxik!

Előzmény: Moncsi1982 (66976)
Moncsi1982 Creative Commons License 2021.04.21 0 1 66978

Szívesen :) majd írok, ha lenne más is, de remélem nem lesz, és remélem majd te is megúszod különösebb mellékhatások nélkül :)

Előzmény: syssy48 (66977)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 66977

Köszi! Remélem csak ennyi lesz! 

Előzmény: Moncsi1982 (66976)
Moncsi1982 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 66976

Megkaptam ma.. Előtte a "vizsgálat" annyi volt, h az oltóorvos megkérdezte van-e valamilyen panaszom... Beadta, majd fél órát kellett kinn üldögélni... Enyhe szédülés volt... Aztán itthon rámtört az álomkór, aludtam kb 2,5 órát, de még mindig tudnék... Kicsit nyom a fejem, de nem mondanám fejfájásnak, illetve a karom, amelyikbe kaptam, olyan, mint egy rongybabáé... De ezek szerintem normálisak...

Előzmény: syssy48 (66969)
Wic Creative Commons License 2021.04.19 -4 3 66975

Ettől kezdve nincs Nolpaza...

 

Reméltem, hogy nem a paprikás krumpliról mondasz le :)

Előzmény: Törölt nick (66971)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.19 0 2 66974

De legalább tudod, hogy mi volt. Nekem most ajánlották: evés előtt egy kifacsart nyers krumpli levét meginni:) Állítólag a legjobb saveltüntető. Örülök, hogy ilyen jókat eszel, nekem már a gondolatára is kell egy Kreon:) 

Előzmény: Törölt nick (66971)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.19 0 1 66973

"hatalma adag paprikás krumplit házikolbásszal" -  a létező legjobb terápia!

Előzmény: Törölt nick (66971)
GeriSoft07 Creative Commons License 2021.04.19 0 1 66972

instant gyomorsavra nem is jó a pantoprazol. az is, meg a quamatel is előtte való, termelődést gátolni. utólag már nem.

Előzmény: Törölt nick (66971)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.19 0 4 66971

Na kérem szépen, megvan a ludas a kontakt dermatitisz kialakulásában. A Pantoprazole!

Történt ugyanis, hogy délután betoltam egy hatalma adag paprikás krumplit házikolbásszal. Igen ám,  de délután erősen el kezdett égni a gyomrom, a szokott formában. Mivel évek óta GERD a problémám, erre szedem a Nolpaza nevű gyomorsav ellenálló gyógyszert. Be is vettem egyet, erre hajnalban arra ébredek, hogy nagyon viszket a karom és a kézfejem. Hoppácska! Ettől kezdve nincs Nolpaza...

syssy48 Creative Commons License 2021.04.17 0 2 66970

Mit mondjak, te sem tartozol a szerencsések közé. Egyik sem halálos, de nagyon kellemetlen. Nekem pár hónapja volt kontakt dermatitiszem, rendesen viszketett is,  de egyébként is a pokolba kívántam. Nekem olyan kozmetikum okozta, amit már majdnem egy évig használtam. De hogy neked mindig jön valami "nem vészes", ez már túlzás. A Neutr és a crp is szerintem emiatt magas, mindkettő azt jelzi, hogy valami "fertőzés" szórakozik benned. Férjemnek is magas volt a crp-je(117) és tele volt kiütésekkel, sosem derült ki, hogy melyik gyógyszertől, pedig vizsgálták a vérét a gyógyszerekkel kapcsolatban. De szerencsére semmi köze nem volt a daganataihoz. Imádom a humorod, ezt tartsd meg sokáig, magaddal együtt:)

Előzmény: Törölt nick (66967)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 66969

Köszönöm az infot, légyszíves majd írd le, miket tapasztaltál. Én valószínűleg május elején-közepén kapom az elsőt, mert egy gyulladás közbelépett.

Édesapádat nagyon sajnálom, de a kemo szerintem kikészítette volna. Ezzel a gasztrosztómával biztosan jobb lesz neki, mint a szondával. Gondolni fogok rá és rád. :(

Előzmény: Moncsi1982 (66968)
Moncsi1982 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 66968

Szia :)

 

Beszéltük, hogy jelzem, ha megtudok valamit.. szerdán kapom az oltást, Pfizert fogok, de a háziorvos szerint az epilepszia miatt kapom ezt, az IR és a pm alulműködés önmagában nem indokolná ezt... Érdekes, hogy nem Vácra kell mennem az oltópontra, ahova körzetileg tartoznék, hanem Pestre a Szent Margit kh-ba...

 

És hogy ne csak offoljak...ugye írtam édesapámról ide, aki gégerákos, szonda volt neki levezetve, amit kivettek...végül mégis elfogadta volna a kemot, de annyira gyenge, hogy nem adják neki... Gasztrosztómát csináltak neki a hasfalra, és a héten volt egy ct-je, tüdőáttét is van már neki... :(

Előzmény: syssy48 (66952)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.17 0 3 66967

Sziasztok!

Sajnos megint van egy kis csavar a történetben, mert időközben gyógyszermérgezés okozta kontakt dermatitisz lépett fel nálam, de jelenleg fingom sincs - és az onkológusnak sincs, hogy melyik gyógyszer és milyen kombinációban okozta ezt.  Így most az van, hogy a legfontosabb, és évek óta szedett Nevibolol marad, a Clexane marad, és a Nolpaza is marad. Minden más gyógyszer - Capecitabine,Emetron, Berodual, Cerucal, Diclac, Tramadol, Curidol, Coderit - egyelőre elmarad.

Megvárjuk, hogy milyen gyorsan és minőségben szűnik meg a kiütés, és aztán fokozatosan visszatérünk a szedésükre.

Így rá lehet jönni, hogy melyik okozta a gebaszt. Lázam, hányingerem nincs, közérzetem jó, nem is viszket a kiütés.

Ellenben a laborértékek nem ilyen rózsásak: a Neut 88, a CRP 97, mindegyik emelkedett. A máj értékeit nem ismerem, mert azt nem kért a sürgősségin az orvos. Vajon miért? Ki érti. Viszont legalább nem életveszélyes a helyzet, mert kontakt dermatitisz esetén igen alacsony a halálozási érték. Úgy hogy ezt a kaporszakállú megint benézte. Küldenem kellene neki egy Orvosi lexikont, hogy abból keressen már ki egy valamit, amit nem élek túl, mert ez így csak huzavona játék. Igaz, én szívok vele, de Ő sem áll jobban, mert még mindig itt vagyok, pedig már a pokolba kivánna.

Húúú, sok voltam, bocsi.

Mindenkinek jobbulást!

syssy48 Creative Commons License 2021.04.13 0 1 66966

Na jól van, fő, hogy nincs kiütés. Azért gondolkozz még, hogy mi okozhatta, mert ezek szerint nem a kemo. Gyakran eszel tojást és csak ez az egy ütött ki rajtad, vagy nem szoktál tojást enni, és most húsvét lévén ettél és ezért. Nem ettél tejterméket? Nekem az szokott kiütést okozni. Próbáld meg végiggondolni, mi lehetett még. Vagy vettél e be más gyógyszert valamiért. Ilyen rossz időben ne is legyen most semmi mellékhatás, rendben?:)

Előzmény: Törölt nick (66965)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.13 0 1 66965

Sziasztok!

 

Tegnap megvolt a második Avastin - Capecitabine kezelés annak ellenére, hogy jeleztem az urticaria mellékhatást.

Az a főorvos asszony véleménye, hogy biztosan nem a gyógyszer mellékhatása, mert az utolsó bevételt követő héten jött a csalánkiütés, és ez ahhoz már túl hosszú idő, hogy az okozza. Elképzelhető, hogy a tojás volt a ludas, bár a szalmonella három típusa közül egyikre sem jellemző az urticaria, de nem is zárható ki, tekintve hogy az immunrendszerem most amúgy sem működik normális üzemmódban, hiszen mióta kemoterápiás kezelést kapok, az egy darab tüdőgyuszitól  eltekintve - amit a Vectibix okozott -, még náthás sem voltam öt éve. Azért a biztonság kedvéért, kaptam egy kis emelt szintű szteroidot és Szuprasztint infúzióban, de jelenleg sincs kiütésem. Én még arra is gondolok, hogy a stressz hozta ki, mert mostanság kissé túl sok gondot akasztott a nyakamba a kaporszakállú. Gondolom, Ő is olvasta az utolsó PET-CT eredményét, és úgy gondolta, nehogy túl sokat pihengessek agyilag, hát idebaszott még néhány problémát.

 

Na, jobbulást mindenkinek! 

syssy48 Creative Commons License 2021.04.10 0 0 66964

Akkor ez egyértelműen a kemo hatása, ha jól tudom. Peritolt nem ismerem. Viszont ahogy olvasgattam, jó lenne, ha változtatnának a kemon, mert ez lehet, hogy rosszabbodni fog, az én olvasatomban te allergiás vagy a kemo valamelyik összetevőjére. Hétfőn, ha tudsz, szólj a dokidnak erről. Én ebben nem vagyok biztos, de inkább ne nekem legyen igazam:)

Előzmény: Törölt nick (66963)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.10 0 0 66963

Szia! A többi érték mindenütt a normális tartományban van. Korábban a GGT volt magas, most az is jó. Egyes egyedül ez a csalánkiütés zavar. Lehet, hogy inkább a Peritol lenne a jobb, mert a Szuprasztinból most már 6 óránként kell bevennem, de még így is itt ott előjön, bár kevésbé viszket.

Előzmény: syssy48 (66962)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.09 0 0 66962

Ha csak ennyi bajod lesz, azt kibírod. Kívánom, hogy így legyen:) A lymphocita szám csökkenése egyértelműen, az rdw növekedése pedig áttételesen következménye a kemonak. Nem túl nagy az eltérés. Milyen az MCV, magas, vagy alacsony vagy normális?

Előzmény: Törölt nick (66961)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.09 0 0 66961

Szia mindenki!

Kicsit elkapkodtam a mellékhatás kérdését, mert kedd estére először csak egy-két helyen, de csütörtök délutánra már szinte mindenhol (urticaria) csalánkiütésem lett, amit csak a Szuprasztin oldott meg. Napi kettő kell bevennem, és így úgy néz ki eddig, hogy használ. Viszont jó hír, hogy vérképem tökéletes, kivéve a RDW-CV-t mert az 17, és a LYMPH pedig 19. Az előző magas, míg a másik alacsony.

 

Jó hétvégét!

syssy48 Creative Commons License 2021.04.08 0 0 66960

Drukkolok neked, majd számolj be róla:)

Előzmény: irmike (66959)
irmike Creative Commons License 2021.04.08 0 0 66959

 

Nekem van Hashimotóm (is). Holnap kapom meg az elsö oltást. Lapott valaki mközületek Astra Senecát? Utána be tudok számolni a hogylétemröl.

Előzmény: syssy48 (66946)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.02 0 1 66958

Az is rendbe fog jönni. Persze, hogy megvisel, ez természetes. De túl leszel rajta. Örülök, hogy olyan jó és lelkiismeretes dokid van, mint nekünk volt. Ez is sokat segít! Majd számolj be a másodikról is. És néha írj "csak úgy", hogy tudjuk, minden rendben:)

Előzmény: Törölt nick (66957)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.02 0 3 66957

Ez volt az első, elvileg még öt van betervezve, aztán újra PET-CT. Fizikailag nagyon jól vagyok, minden testrészem működik, a tüdőm is rendben, köhögés nincs. Viszont a pszichém hogy úgy mondjam, kissé szétzilált állapotban van. 

Nehéz dolog negyedik éve egyedül küzdeni ennyi dagival. De nincs gond, majd csak valahogy rendbe jövök.

Előzmény: syssy48 (66951)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 66956

Ezt nem tudom:(

 

Előzmény: Moncsi1982 (66955)
Moncsi1982 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 66955

Dunakeszin élek..

Terhelést is végeznek háznál? Szerintem itt is van házhoz jövős. Mondjuk az értékeim azonnal úgysem lennének rendben oltásig...de legalább elkezdődne a javulás..

Előzmény: syssy48 (66954)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 66954

Nem tudom, ahol laksz van e ilyen, de vannak eü.emberek, akik házhoz mennek vérvételért. Természetesen fizetni kell, de ez olcsóbb, mintha covidos lennél a laborban. Érdemes megcsináltatni, mert akkor tudod, kell e gyógyszer újra. Nekem nagyon sokszor változik. Ezért mindig új dózis kell. 

Előzmény: Moncsi1982 (66953)
Moncsi1982 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 66953

Megírom persze.

De én már tanácstalan vagyok... Nekem a pm, és mellette van IR-em is, mindkettő kezeletlen, mert 2 éve olyan értékeim voltak, h elhagyhattam a gyógyszert, azóta pedig érzem, h nem oké egyik sem, de a covid miatt még egy laborra se küldenek... ezek mellett kezelt epilepsziám van, szerencsére évek óta rohammentes... Ez mind nem volt elég ahhoz, h beoltsanak... Nem értem én már, h mi alapján mennek is ezek...

Előzmény: syssy48 (66952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!