Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Adm Creative Commons License 1999.11.29 0 0 522
Ime egy link, ahol nagyon sok autohifis link van fönt. Na ezt most jól megmondtam, hiába, fáradt vagyok :o(

Szóval:

http://home.wxs.nl/~bertjes/linknl.html

Adm Creative Commons License 1999.11.29 0 0 521
Kitaláltam, hogy kéne csinálni egy teszt, demo cédét :o)

Téynleg, van valakinek hivatalos IASCA tesztlemeze?

Adm Creative Commons License 1999.11.28 0 0 520
Tegnap megleptem magam egy új cd-vel, az Anima első lemeze (ha jól tudom), amit idén nyáron ujra kiadtak. Nagyon jóóóó! Teljesen más, mint az Anima cimü lemez, sokkal több stilusu zene keveredik benne, a Népzene és a számgép zene mellé bejön még egy nagyon erős reagge-is beütés is... Sajna igazából még nem tudtam meghallgatni rendesen, ui sajnos az autóm pillanatnyi kényszerpihenőn van :o(
Adm Creative Commons License 1999.11.28 0 0 519
Köszi Stevie :o)
Előzmény: stevie wonder (515)
Adm Creative Commons License 1999.11.28 0 0 518
Sajna Alpine-ból nincsen új doksim, megnéztem a weben, ott csak /R /RM és /RB ipusjelzésü volt, de szerintem nincs túl nagy különbség. Szóval ahogy látom, ez egy alaptipus, és igy ezt a 80-ezret valahogy soknak tartom érte. Ennyi pénzért szerintem jobb választás pl egy Kenwood KDC 4070 (ez a Kenwood alaptipusa, de nagyon jó kis készülék), viszont ez csak 58 pénz, vagy pedig a KDC 7070 (ez már egy elég ütős készülék) 86 pénz. Sajna nem találom az utolsó Autohifi magazinomat, szerintem bent hagytam a munkahelyemen, igy csak ezt a két árat tudtam most it kinézni egy ujságból. Párdi soundesign, Mammut üzletház, Tel: 345-8208, és itt is van részletfizetés. Ezenkivül szerintem még nézz körbe pl a Médiamárktban, elég nagy a választék, és ott is van részletfizú.

Ja, amugy az emlitett két Kenwood között van több tipus is, csak arra most nem tudtam árat mondani.

stevie wonder Creative Commons License 1999.11.28 0 0 517
Pio-szerviz tema: csak a szamot nem adtam meg, most itt van

06-23-415-601/398-as mellek.

Előzmény: gézé (516)
gézé Creative Commons License 1999.11.28 0 0 516
CDM-7835M
Szerinted hol érdemes keresgélni?
Előzmény: Adm (514)
stevie wonder Creative Commons License 1999.11.28 0 0 515
Adm jol beszel (ahogy szokott), kis bugyikat kell az izzokra huzni, attol valtozik a megvilagitas szine. Ezek filleres holmik, hivd Liszkay Endre-t, a Basys (Pio importor) szervizvezetojet, o biztosan segit. Elolap-kerdes ugyanitt elrendezheto, olyan 4-8 ezerre tippelem.

Sok sikert!

Adm Creative Commons License 1999.11.28 0 0 514
Látom Gézé, már van jelölt is :o) Az Alpine-al sem csinálsz rossz vásárt. (konkrétan melyik ipust nézted ki?) De szerintem még néz jól körül, mert igy karácsony elött szeretnek a kereskedők akciózni.
Előzmény: gézé (512)
Adm Creative Commons License 1999.11.28 0 0 513
Az autórádiókban a világitás szine általában ugy van megoldva, hogy az izzókra kis kotonszerü gumibigyókat huznak. Ezeket a kotonokat kéne kicserélni, egy autóhifi szervizben lazán kicserélik olcsóért, pl találhatsz lejebb egy jó szervizt antforce ajánlásában. A faelőlap viszont jó kérdés, elvileg át lehet fujni... A tosz tudja...

Autocd? Szerintem a Pioneer és a Kenwood termékei között válogass, ma ketten jó és egyenletesen jó minőséget (tehát a rádió és cd) nyújtanak.

Előzmény: tacika (511)
gézé Creative Commons License 1999.11.28 0 0 512
Kössz a gyors reagálást!!
Egyenlőre egy alpine tetszik, az 80 rugó (de lehet részletre is)
Nem komolyzenét, de nem is a most divatos (dallam nuku, csak dob) "zenét" kedvelem.
Pioneer hangfalak hátul (nem túl nagyok), elöl a gyári (Opel)
Erősítő nincs.
gézé
Előzmény: stevie wonder (510)
tacika Creative Commons License 1999.11.28 0 0 511
Emberek! Van egy golfom fekete muszerfallal benne zöld műszerfalvillannyal. Van hozzá egy DEH-P725 Pajó narancs világítással, meg fa előlappal. Csuda gusztusos. Mint akit odahánytak. Valaki segíthetne nekem. /Fekete előlap, zöld villannyal/ Kinek van, hol kapható? Magánmél is jöhet.
stevie wonder Creative Commons License 1999.11.28 0 0 510
Kedves geze,

milyen arkategoriaban gondolkozol? Milyen zenet hallgatsz? Milyen erosito(k)/hangszorok vannak a kocsiban?

Előzmény: gézé (509)
gézé Creative Commons License 1999.11.28 0 0 509
Bocs, de az előbb azt nem írtam, hogy a kocsival igen sokat parkolok utcán, így olyan megoldás érdekelne, amivel hosszútávon is az enyém maradhat a szerkezet.
gézé
Előzmény: gézé (508)
gézé Creative Commons License 1999.11.28 0 0 508
Üdv, Mindenkinek!
Először járok itt, a segítségeteket kérem.
Nemrég megszabadítottak az autórádiómtól, és most eljutottam odáig, hogy pótolnám!
De milyet vegyek?
Szeretném, ha magnó helyett inkább cd legyen benne, de cd-tárra nincs szükségem.
Ahány ismerősömet megkérdeztem, mindegyik arra a márkára szavazott, ami éppen most van a kocsijában. Így ez engem annyira nm győz meg.
Elfogulatlan javaslatokat kérek tőletek (ha ez lehetséges), melyik az a márka, amelyiket nem fogom kidobni a kocsiból 2 hónap után?
Előre is kössz a javaslatokat.
gézé
karotta Creative Commons License 1999.11.28 0 0 507
Azt szeretném kérdezni egy nálam okosabbtól, hogy 1: Hol lehet bitumenlapot vásárolni (persze nem tetőfedési mennyiségben, csak ajtóba)?
2: Mivel lehet felragasztani?
3: Van-e valakinek tapasztalata a kenhető csillapítóanyagokkal (pl. Noise-ex a Dietz-től) A fújós Noise Killert egy flakon erejéig volt szerencsém kipróbálni az előző autómban, de nincs annyi pénzem amiből egy rendes több rétegű fedésre való (6-8 flakon) kijönne, így kiesik.
Előre is kösz.
Adm Creative Commons License 1999.11.26 0 0 506
Oooopsz, fölnéztem a Westelhez a neten... A régebbi tipusokhoz röhejes áron van kihangositó, pl E 388-hoz duplex kihangositó 8100 Ft. Biztos nem elirás, mert bármilyen tipusu régi készülékhez ilyen árakon vannak. Gondolom, a raktárkészleten akarnak tuladni?
Előzmény: Macimedve (504)
Adm Creative Commons License 1999.11.26 0 0 505
Hááát, Mute kivezetés sajna nincs rajta, szétszedni meg most nincs kedvem. Momentán a kiszedés lenne nehézkes, ui elég fixen be van szerelve.
Én is arra gondoltam, hogy egy ellenállásosztóval leosztom olyankor az erősitőhóz menő jelet. (hogy én a belső végfokot használnám? ugyan már.... :o)
Előzmény: Macimedve (504)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.26 0 0 504
Na, akkor óvatosan. Ha a rádió nem némítós, akkor csak a tápot tudod elvenni, ami nem túl egészséges, ha hangosan szól a cucc. Főleg mikor visszakapcsolod. Ha nincs külön tápvezetéke a memóriának, akkor hosszabb telefonálás esetén esetleg mindent elfelejt.
Ha nem használod a rádió saját erősítőjét, akkor talán jobb lenne valahol a végfok előtt beavatkozni egy finoman kapcsoló tranzisztoros kütyüvel. Nem is kell teljesen kikapcsolni, egészen halkan szólhat.
A komolyabb fejegységeken külön is beállítható a Tel Mute hangerő.
Vagy kukkants bele a rádióba. Nekem volt olyan rádióm (Philips), amiben elvileg nem volt némítás, de az eggyel nagyobb modellben már igen. Belekukkantottam, és kiderült, hogy a vezérlő IC ugyanaz, csak az olcsó kütyün nem volt kivezetve a némítás. Egy ellenállat beforrasztásával már működött is. Még a csatlakozó is megvolt, csak az ellenállás hiányzott. A kijelző is egyforma volt a drágábbal, lehet hogy itt is csak pár ellenálláson múlott volna néhány plusz funkció. De ezzel már nem foglalkoztam.
Ha más megoldás nincs, akkor a Westel forgalmaz különféle kábelszetteket kihangosítókhoz. Ezeket a Westel honlapján meg tudod kukkantani.
Előzmény: Adm (503)
Adm Creative Commons License 1999.11.25 0 0 503
Köszi Macimedve!

Igen, nekem a félduplex van, és egy négypolusu csati van rajta. Sajna a rádióm nem némitós, ugyhogy kreálonom kell valamit hozzá...

Mégeccer köszi

Előzmény: Macimedve (498)
Adm Creative Commons License 1999.11.25 0 0 502
+2

:o)

Előzmény: antforce (501)
antforce Creative Commons License 1999.11.25 0 0 501
+1
stevie wonder Creative Commons License 1999.11.25 0 0 500
500!
stevie wonder Creative Commons License 1999.11.25 0 0 499
499
Macimedve Creative Commons License 1999.11.25 0 0 498
Miért, neked nem a Full Duplex van? Mert ha igen, akkor holnapra megmondom a láb számát, akkor nem kell mérni. (Csak el ne felejtsem) De mérni sem nagy ügy. Összesen 4 láb van.
Előzmény: Adm (497)
Adm Creative Commons License 1999.11.25 0 0 497
Köszi a segitséget macimedve. Ezekszerint elkerülhetetlen ebben a hidegben, hogy nekiessek egy multiméterrel.... :o(

Előzmény: Macimedve (493)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.25 0 0 496
Igen, régebben működött, talán a Danubiuson.
Lehet hogy itt is az az ok mint a közlekedési infónál. Az a drága jó Antenna Hungária úgy döntött, hogy nem köll. Lehet itt ezer kereskedelmi adó, ha a kis teljesítményű helyieken kívül mindent az AH sugároz. Úgyis ő dönti el hogy mi lesz, a hallgató meg le van sz@rva. És nincs aki rákényszerítse a szolgáltatások javítására. Vagy olyan alapvető szolgáltatások nyújtására amik a világon mindenhol működnek.
Ennyit a szabad versenyről.

Ja, és közben eszembe jutott még valami. Többször írtuk hogy RDS szolgáltatások... A TA/TP (kölekedési info)nem az. Ez az RDS-től teljesen független, kb. 25 éve találta ki a Blaupunkt, ARI néven, tehát jóval az RDS előtt.
Ez a TA/TP jel egy 38 kHz-es segédvivővel működik. Az olyan adóknál amelyek adják ezt a jelet, azt a rádiók a TP felirat kijelzésével jelzik. Ez a TP annyit jelent, hogy az adó elvileg szolgáltat közlekedési infót. A TP jelet a magyar adók többsége is adja.
Ha az adó infot ad, és be van kapcsolva a TA akkor egy dekóder ezt észreveszi és aktiválja a rádión szolgáltatást.

Előzmény: Eclipseboy_ (495)
Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.11.25 0 0 495
stevie wonder!

Az én rádiómon nincsenek ilyen úi huncutságok, addig nincs idő, míg be nem állítok egy olyan adót, amelyik adja a jelet (ahogy Macimedve is írta ez a Funradio), pedig ha jól emlékszem, régebben magyar adónál is működött a dolog.

Előzmény: stevie wonder (491)
Macimedve Creative Commons License 1999.11.25 0 0 494
Még valami az RDS óraállításhoz. Tegnap este várakoztam a kocsiban a Batthány térnél az alsó rakparton. Próbálgattam az automata óraállítást.
Kézzel elállítottam az órát, majd bekapcsoltam az automata beállítást. Az összes fogható RDS adót teszteltem. A 10 magyar RDS adó egyike sem korrigált. Az akkor és ott fogható 5 szlovák RDS adó közül kettő elég zajos volt, az RDS jeleket a rádió nem tudta megbízhatóan azonosítani, csak jelezte hogy "válámi ván". A három azonosítható adó közül a FUNRADIO (104,0 MHz) azonnal korrigált. A Rock FM és a... elfelejtettem a nevét.. nem.
A dolgot többször is próbáltam, mindig ez jött ki.
Macimedve Creative Commons License 1999.11.25 0 0 493
Az E 388 kihangosító a megfelelő ponton telefonálás esetén földet ad. Nem nagyon terhelhető, mindössze 100 mA-rel. Be kell tenni egy relét, ha a rádió tápját akarod megszakítani. Ha a rádión van bemenet a némításhoz, akkor nyugodtan össze lehet köti direktbe. A csatlakozó bekötését ha el nem felejtem, akkor holnap meg tudom mondani. Ehhez elő kell túrnom a garázsban a régi autószettemet. Ha jól emlékszem, akkor a négy láb közül valamelyik szélső a jó, de ha minden igaz, akkor ez rá is van rajzolva a "fekete dobozra". Gyárilag csatlakozó dugót nem adnak, a megfelelő lábra kell egy vezetéket ráforrasztani. Vagy szerezni egy dugót, de ilyent még nem láttam. A hivatalos beszerelők is forrasztanak.

Ja, a fentiek a full duplex kihangosítóra vonatkoznak. Ennek külön telefontartója, fekete doboza és hangszórója van.
Az egyszerűbb egységét, aminek a tartójába van beépítve minden nem tudom. De az biztos, hogy az is földet ad a megfelelő ponton. Hogy hol, azt esetleg ki lehet mérni.

Előzmény: Adm (490)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!