Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.21 0 1 29
amúgy énnekem semmi közöm...
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.16 0 0 28

Tudja vki, hogy honnan lehet ingyen letölteni skin-mp3-akat?

 

Egyébként tényleg megfigyelhető egy divat vonulat, akik fel se fogják, hogy milyen irányzatot képviselnek.

Skinheadségben is csak Hitlert, meg a zsidógyűlöletet látják, pedig főleg Magyarországon nem erről kellene szólnia....

Qtyi Creative Commons License 1999.09.04 0 0 27
"Az hülyeség, hogy turistákat bántanának"

Egy vonaton ulo 20 ev koruli japan lanyhoz miert vagnak a masik vonatbol sorosuveget? Miert uvoltik, hogy "Huzzal haza!"?
Melyik csoport szamlajara irhato ez?

Som-Som Creative Commons License 1999.09.02 0 0 26
Ajánlom figyelmetekbe Karinthy Frigyes Egy pogány lélek megtérése című rövidke írását. Ugyan nem pont a skin-headekről ír, de illik rájuk.
A Betegek és bolondok kötetben megtalálható, ami letölthető a Magyar Elektronikus Könyvtárból.
Qtyi Creative Commons License 1999.09.02 0 0 24
Meg volt olyan is, hogy

"Van egy regi nagy maniam.... Harckocsival vegigmenni Ro-......"

'ki lehessen irni...Ciganymentes ovezet...."

"ugy szeretnem, ugy akarom, ugy vagyom ra, ugy kivanom,...
Kinyomni a szemed rohadt Erdos Peter"

De ez a topic nem errol szol... (bar ezeket az aranykopeseket kar lett volna magamban tartani...)

MGperY Creative Commons License 1999.09.02 0 0 23
csak a történeti hűség kerdvéért, az alább idézett dalt a MOS-OI zenekar követtel el, a CPg-re inkább a:
"USA atom is atom, szovjet atom is atom,
a rendőrség is üldöz engemet"

volt jellemző, így fejből.

Qtyi Creative Commons License 1999.09.02 0 0 22
Koszonom a hozzaszolasotokat, de sajnos az nem derult ki, hogy van-e felnivaloja egy ferdeszemu, vagy neger turistanak Magyarorszagon vagy sem. Ultrat, es a jartasabbakat pedig kernem, hogy par szoval segitsen eligazodni ebben a kopasz ugyben. Mar ha van ertelme, mert gyakorlatlan szem ugyse tudja eldonteni, hogy ki kihez tartozik. Meg peldaul a vilag legjobb turistainak, a japanoknak eleg egy ilyen eset, hogy tavoltartsak magukat Magyarorszagtol. Ez lenne a celuk?
Ha valakinek volt hasonlo tapasztalata, az is megoszthatna velunk itt.
Ballantine Creative Commons License 1999.09.01 0 0 19
Igazából az az igazság, hogy a "skinhead"nek nevezett csoportosulás sem egységes. Vannak akik teljes ideológiai meggyőződés nélkül, divatból utánozzák őket. Vannak, akiknek csak a cigányokkal van bajuk, vanna, akiknek a barnaszeműekkel is....
Sajnos sok esetben igaz, hogy még a saját ideológiájukkal is teljesen ellentétesen viselkednek. Egyetértek JT-vel. Manapság nem ott keménykednek, ahol igazából kellene. Hallotam olyanról is, hogy magukkal a cigányokkal üzleteltek (nem tudom, hoogy igaz-e). De ez remélhetőleg az elenyésző kisebbség. Igazából talán ők se jobbak vagy rosszabak, mint a cigányok. Aki gyengébb vagy egyedűl van, azzal bátrak....(mint a cigányok)
ZöPö Creative Commons License 1999.09.01 0 0 17
Jó, közeledünk.

Én sem olyan világról álmodom, ahol a bakancsosok menetelnek az utcákon és ettől van a rend. De az lenne a kissebbik rossz.

Tudom, Németország, 1933. ... :-(

stevie wonder Creative Commons License 1999.09.01 0 0 16
Figyelj ZoPo,

a mondatod masodik felevel egyetertek. Tenyleg ott eroskodnek, ahol nulla ellenallas van. Viszont azzal nem ertek egyet, hogy

1) van olyan szituacio, ahol *lehetne* eroskodniuk

2) plane, hogy van olyan szituacio, ahol eroskodniuk **kellene**.

Nem a skinhead-ek feladata megvedeni a lakossagot. Nehogy mar ezen vitazzunk!

ZöPö Creative Commons License 1999.09.01 0 0 15
Tudon én is n ilyen sztorit. Pontosan ezekre céloztam!
ZöPö Creative Commons License 1999.09.01 0 0 14
Ne legyél már ennyire tompa, sem én, sem JT nem azt mondtuk, hogy ezt akarjuk. Csak példát mondtunk, hogy a martenspatájú gyerekek soha nem ott erősködnek, ahol tényleg lehetne/kellene (nem kívánt törlendő), hanem ahol nulla ellenállás van.
stevie wonder Creative Commons License 1999.09.01 0 0 13
Kedves JT,

melle'lottel: en speciel a "nyo'cban" nottem fel... A szuleim most is ott elnek. Konkretan ciganyokkal soha semmi bajunk nem volt. Egyutt fociztam veluk.
A biztonsagerzetet egyebkent sem zagyva ideologiaju, militans, elfogult szabadcsapatoktol varom. Te igen?

PillaPalack Creative Commons License 1999.09.01 0 0 12
az oteletes buziveresekrol ne is beszeljunk, ugye?

:(

pIsTiKe Creative Commons License 1999.09.01 0 0 11
A skinhead-ekkel az a baj, hogy ketfajta van. Van a hulye, aki csak a tarsasag miatt, a balhe es a valahova tartozas kedveert az. Mondjuk ilyenek voltak a regi rockerek (itt nem a zene miatti rockerekre gondolok). A masik fel pedig az eszme miatt skinhead. O a veszelyesebb fajta, mivel van annyi agya, hogy felallitsa a sajat (sulyos tevedeseken alapulo) torz vilagkepet, es kepes masokat is befolyasolni. En nem szivesen nevelnem a gyerekemet egy olyan vilagban, ahol nem hivatalos felkatonai csoportosulasok vigyaznak a rendet az utcakon. Akit a roma kerdes aggaszt, az latogassa meg a zamolyi romakkal kapcsolatos topicot, ott errol megy a vita, itt egy eleg erdekes allatfajtat veszunk mikroszkop ala.
ElPocoLoco Creative Commons License 1999.09.01 0 0 10
Kedves JT
Vannak országok, ahol több milícia is járkál, egymást kölcsönösen ijeszteni, fenyegetni, helyretenni, stb.
Nos, ezek a helyek nem a jó közbiztonságukról híresek.
Nekem igazán mindegy, hogy cigányok vernek-é el, avagy milyen milíciák, ha éppen nem tetszem nekik (amire megvan az esély, amilyen zűrzavarosak a nézeteik).
Járőrözzön csak a rendőrség, esetleg polgárőrség.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.01 0 0 9
Többfajta szkinhed van, de látom ti csak sztereotípiákban vagytok képesek gondolkodni.
Hajrá.
ZöPö Creative Commons License 1999.09.01 0 0 6
De, komolyan gondolom. A hangsúly azért a második részen van.
ElPocoLoco Creative Commons License 1999.09.01 0 0 5
Igazából 1990 körül volt ennek a dolognak nagy felfutása, gondolom ekkor ért ide Angliából.
A 14-18 éves fiatal fiúkat etetik be, akiknek ezek a külsőségek (bakancs, katonás ruhák, rövid haj, erő(szak)kultusz) nagyon férfiasnak tünnek, plusz a fiatalok ekkori bizonytalanságát, célkeresését egyszerű válaszokkal, célokkal kielégítik.
Valamint társaságot, "családot", bajtársiasságot adnak az ekkor magányos, "meg nem értett" tizenéveseknek.
(egyébként ebben a koromban engem is csábított ez a társaság, főleg a bajtársiasság érzésére vágytam, de rá kellett jönnöm, mennyire antihumánus célok nevében olyan bajtársiasak. Érdekes módon volt közöttük igazán értelmes, szimpatikus ember is)
Szerintem nem kell mögötte sötét összeesküvőket sejteni, bár több aljas szerveződés (pl. az MNSZ-ViláguralmiNépuralmi vagy milyen párt=Szabó Albert) megprobálta a saját szervezetébe csatornázni őket, valamint mások (MIÉP, Kisgazdák) szivesen látták
őket maguk között.
Sokan szerintem véletlenszerűen kerültek közéjük, pl. a zene hatására, vagy mert verekedési szükségletüket így gondolták kiélni (lásd még: rocker vagyok, megverem a discos patkányt, stb)
Úgy gondolom, aki közülük köztörvényes (azaz tetlegességre vetemedett), azzal aszerint kell bánni, aki csak hülyeségeket beszél, az meg nem sokkal rosszabb a magyar átlagpolgárnál.
stevie wonder Creative Commons License 1999.09.01 0 0 4
"Ha a feketéző-seftelő-valutázó arabokat vernék a Keletinél meg a Váci utcában, még a tömegek szimpátiáját is bírnák."

ZoPo, ugye ezt Te sem gondolod komolyan? Egyebkent Neked mit artanak a feketezo-seftelo-stb arabok?

ZöPö Creative Commons License 1999.09.01 0 0 3
Ezt ugatom már tíz éve! :-(((

Ha a feketéző-seftelő-valutázó arabokat vernék a Keletinél meg a Váci utcában, még a tömegek szimpátiáját is bírnák. Ehelyett cingár egyetemistáknak mennek neki a metrón, akik pedig igen keményen fizetnek itt az oktatásért, ezzel az egyetem anyagi helyzetét, vagyis a "magyar" gyerekek esélyeit növelik. De nem...

:-((((((((((((

Babe Creative Commons License 1999.09.01 0 0 1
Qtyi,
többen vannak mint kellene,
csak a tőlük hüjjébbekre hallgatnak,
ezért a szerveződéseik komolytalanok,
de az emberi butaság és gyülölet fanatizmussal párosulva nagyon veszélyes,
épp ezért minden jóérzésű ember fél tőlük,
főleg, hogy a céljuk a pusztítás.
Qtyi Creative Commons License 1999.09.01 0 0 0
O (ez egy borfej)
Qtyi Creative Commons License 1999.09.01 0 0 topiknyitó
Japan ismerosomet nagyon kellemetlen inzultus erte Magyarorszagon. SS dalokat eneklo borfejuek sorosuveget vagtak hozza, szerencsere csak az ablakkeretet talaltak el. Kerdezte, hogy ez mennyire altalanos dolog itthon. Nem tudtam valaszolni.
Egyaltalan, hanyan vannak? Kikre hallgatnak? Spontan csoportok, vagy szervezettek? Mennyire veszelyesek? Kinek van felni valoja toluk? Mik a celjaik? stb.
Ha valaki tobbet tud a dologrol, az irjon. Szivesen latnek egy igazi szakavatottat is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!