Keresés

Részletes keresés

Rock'n'RollMan Creative Commons License 12 órája 0 0 38356

Na hát ez az!

Egyébként egy vagyont érhet ha bizonyítottan eredeti....

Előzmény: MIHI (38354)
Rainvan Creative Commons License 14 órája 0 0 38355

:)

MIHI Creative Commons License 22 órája 0 0 38354

Elküldtem egy külföldi ismerősömnek, akiben megbízok, és szerinte nem eredeti. Persze ezen meg sem lepődök, hiszen tudjuk hogy amit a '60-as években kipostáztak rajongóknak, azokat is Mal Evans vagy valaki a társaságból írta alá. 

Előzmény: Rock'n'RollMan (38353)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2 napja 0 0 38353

Az ilyesmikről mi a véleményetek?

https://www.jofogas.hu/pest/Beatles_kep_ala_irassal_92172440.htm

És úgy a Beatles dedikációkról, boldog tulajdonos esetleg?:)

sutcliffe Creative Commons License 6 napja 0 0 38352

Most már fura is lenne ha nem a mai születésnaposunk énekelné a középrészt. Teljesen más hangszínnel is milyen jól kiegészítették egymást. Ahogy Lennon visszaveszi a szólamát Paultól... Hátborzongatóan zseniálisak.

Előzmény: Gideon's bible (38350)
darpa Creative Commons License 6 napja 0 0 38351

Olvasom a Bohém rapszódia című könyvben: 

"... a Queen igencsak elkomorodott december 8-án: megtudták ugyanis, hogy John Lennont meggyilkolták. Freddie nagyra becsülte Lennont, és nagyon megviselte a halála, még dalt is írt neki később Life Is Real címmel, amely a következő albumon kapott helyet. „Hogy őszinte legyek, sosem állítanám magam párhuzamba John Lennonnal, mert úgy gondolom, ő volt a legnagyobb – magyarázta Freddie. – Amikor meghallottam, hogy meggyilkolták, elképedtem, alig hittem a fülemnek. Mit lehet ilyen esetben tenni? Nem találom a megfelelő szavakat. Ez olyasmi, amiről az ember azt gondolja, hogy valaki mással megtörténhet, akár vele is, vagy bárkivel, de aztán tényleg megtörtént, méghozzá John Lennonnal. Döbbenet, nem akartam elhinni.”

https://www.youtube.com/watch?v=wl20NGS3VF8

Gideon's bible Creative Commons License 2019.06.16 0 0 38350

Helyesen:ooh it's been a hard day's night

Sorry about this

Előzmény: Gideon's bible (38349)
Gideon's bible Creative Commons License 2019.06.16 0 0 38349

...feeling you holding me tight tight yeah - it's been a hard day's night...

Amikor két zseni egymás szájából veszi ki a szót.

MIHI Creative Commons License 2019.05.25 0 0 38348

Az orosz albumnak CD-n igazából csak egy bónusza volt, az „I'm in love again”. Az LP-t csak az elején nyomták 11 számmal, ezek sárgák hátul, utána 13 számos lett, ezek fehérek. Ennek soha se volt még nyugati nyomású hanglemeze, szóval örülök neki, csak nekem ez sose volt Live album.

A Paul is Live-nak semmilyen utánnyomása nem volt 1993 óta, az LP ritka mint a fehér holló, ezen én is a soundcheck részt szeretem. Az ezt megelőző Off the ground-ot pl. még a Hear music CD-n újra kiadta.

Az Amőbával új anyagot is kapunk, ez még jobb, viszont a Wings Over America az totál lehúzás, ráadásul ha a másik hárommal azt üzeni, hogy ezekből nem lesz Archive series, akkor minek a WOÁ-t belekeverni. Itt mindig eszembe jut, hogy könyvben benne van, hogy a turné _minden_ állomását felvették, mégse adnak ki semmit belőle, csak valami 25 perces anyag volt a bónusz CD-n anno. A Status Quo-nak van pl. olyan blu-ray koncertje, amin audióban más koncertállomások is rajta vannak.

Előzmény: Vid ispán (38346)
Mr Mustard Creative Commons License 2019.05.24 0 0 38347

Az Amoeba koncert fincsi lesz. A Paul Is Live-ra is benevezek. Bár az talán a legrosszabb koncertlemeze, de hát kell a gyűjteménybe. Az A Fine Day-t imádom róla:

https://www.youtube.com/watch?v=CLcMtOXOKJM

Előzmény: Vid ispán (38346)
Vid ispán Creative Commons License 2019.05.24 0 0 38346

A CHOBA B CCCP-ről lemaradtak az első CD-kiadás ráadásdalai.

Az Unpluggedot nem hiányolom, az elég unalmas anyag.

Előzmény: Mr Mustard (38345)
Mr Mustard Creative Commons License 2019.05.24 0 0 38345
Dwarf McDougal Creative Commons License 2019.05.22 0 2 38344

A legbitliszesebb névnap:

(Versenyben van június 26 is.)

Rock'n'RollMan Creative Commons License 2019.05.14 0 0 38343

Hát nemtom... Jagger idézetre adott reakciója kissé túlzott sztem.

Máskülönben Lennon utolsó interjúi nekem nagyon bejönnek.

Előzmény: Rainvan (38342)
Rainvan Creative Commons License 2019.05.14 0 0 38342

Lehet, hogy csak nekem újdonság az LA Times 1980. nov. 16-i remek Lennon interjúja:

https://www.latimes.com/entertainment/music/la-et-ms-john-lennon-19801116-snap-story.html

Frappáns és okos, nagyon jól látta a dolgokat:

What does Lennon think would have happened to the Beatles if they hadn't broken up?

"I don't know, it would have probably gone down the tubes and then been resurrected like everything else. I always thought it was best to go out when you're flying high. The popularity was always ebbing and flowing. That's what people forget. It was only during the initial rush where everything we did was right. After that, it was up or down depending on the single or the movie or whatever.

"We could split in 1970 because we were on top. In fact, it was probably the best thing that ever happened to the Beatles myth. I read this book about Mick Jagger where he said after the break-up, 'At last, we're No. 1.' What he didn't realize was that when we split, we created a bigger thing than if we had stayed. He could never catch up with that."

MIHI Creative Commons License 2019.05.13 0 0 38341

Ő már többször járt Budapesten, de nyáron Charlotte Gainsbourg is jön.

Előzmény: Gideon's bible (38340)
Gideon's bible Creative Commons License 2019.05.13 0 0 38340
thesaint Creative Commons License 2019.05.12 0 0 38339

A Lennon-levelei könyvben szerepelnek mindenféle cetlik, melyek alapján nekem úgy tűnik, hogy Lennon is mindent szerelőre bízott (magnó, hangfalak stb.), szóval nem valószínű, hogy maga bütykölte volna a kocsiját. De persze minden lehetséges.

Előzmény: sutcliffe (38331)
MIHI Creative Commons License 2019.05.11 0 0 38338

A Record Store Day-re jelent meg egy Elvis Costello EP, de sajnos csak Amerikában. Tegnaptól digitálisan is elérhető, 4 db feldolgozás/újra-interpretáció van rajta, köztük az Off the Groundon napvilágot látott Lovers That Never Were

temporary secretary Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38337

Lennon "népszerűbb, mint Jézus" kommentje nem kicsit kiverte a biztosítékot Amerikában, főleg délen. Elég a memphisi koncertre gondolni. Lemezégetések, Ku Klux Klan, rádiós tilalmak, Cherry bomb incidens... Ez a kijelentés igen komolynak számított arrafelé és a média csak hergelte az embereket (ahogy azt az USA-ban szokás). Plusz nagyobb stadionokban játszottak, tehát azokat megtölteni nem lehetett annyira könnyű ilyen közegben. Meg kicsit talán alábbhagyott az őrület. 1964-et és 65-öt nehéz lett volna felülmúlni ilyen szempontból. Akkor még az is megnézte őket, aki nem is rajongó volt, hanem "csakúgyból" ment el, mert annyira új és semmihez sem hasonlítható volt a banda, mint jelenség. 66-ra már mindenki ismerte őket és a korai varázs megfakulhatott a "laikus" közönség számára. 
Szerintem az, hogy új számokat is játszottak nem igazán volt releváns tényező a nézők számára. A 65-ös amerikai turnéhoz képest 5 új szám (2 a Rubber Soul-ról, a Day Tripper, a már 1 éves Yesterday és a legújabbnak számító Paperback Writer) volt a rövidke set listen.  Kétlem, hogy bárki az alapján mérlegelte volna a jegyvásárlást, hogy milyen számokat adnak elő. Meg úgyis végig volt sikítva az egész, tehát akár a Please Please Me-t is játszhatták volna, nem oszt, nem szoroz. :D 

Előzmény: Rock'n'RollMan (38333)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38336

Quarrymen-jelenésre mentek?

Vid ispán Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38335

Ma sincs minden zenekar minden koncertjén telt ház.

Előzmény: Rock'n'RollMan (38333)
Vid ispán Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38334

'66-ban olyasmi hangzott el, hogy a Beatles egyelőre nem tervez több turnét. Hogy véglegesen, azt soha senki nem mondta. Viszont erre a bejelentésre is elkezdtek terjengeni a sajtóban a hírek, hogy a Beatles igazából föloszlott. Epstein - aki ekkor idegkimerültség miatt épp szanatóriumban volt - nem győzött cáfolni. Végül emiatt jött ki a Strawberry Fields Forever/Penny Lane kislemez, és született meg tulajdonképpen a Sgt. Pepper a félbehagyott albumötlet helyett. Lennon pedig az Abbey Road-i stúdió lépcsőjén mondta újságírói kérdésre válaszolva, hogy a Lennon-McCartney szövegíró team nem szűnik meg, és örökké írni fog dalokat.

Amikor Ringo Pesten töltött egy éjszakát, egy feloszlott zenekar dobosa volt, aki szólókarrierbe kezdett. Nem több és nem kevesebb. A legenda csak később kezdett szövődni a Beatles köré.

A Washington-NY tévesztés lehet, hogy csak a Beatles-re jellemző trollkodás volt.

Rock'n'RollMan Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38333

Ismereteim szerint (amik mint kiderültek bőven hiányosak) 66-ban azért elég nyilvánvalóan megmondták, hogy jó időre hátat fordítanak a koncertesdinek.

Állítólag nem volt már a vége felé teltház, ez miért lehetett? Mert azért az új dalokat nyomatták általában, egyáltalán nem voltak nosztalgia banda. A lemezeik pedig mindig magasabb színvonalat képviseltek. Mi lehetett az oka? Azontúl, hogy nem mindenki volt kíváncsi a sikítozásra.

thesaint Creative Commons License 2019.05.10 0 1 38332

Itt meg lehet nézni online, a 68.oldaltól indul: https://issuu.com/pr.n.v/docs/mojo_-_october_2018

Előzmény: Vid ispán (38321)
sutcliffe Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38331

Egy Kallus László nevű karikaturista is találkozott Lennonnal 1980 körül New Yorkban.

Saját elmondása szerint Lennon szerelte a kocsit a ház előtt nyakig olajosan, mikor találkoztak. Összebarátkoztak, Lennon még a Dakotába is behívta, Kallus meg kérdezgette a szomszédokat, hogy milyen emberek Lennonék, zajosak ?

Azt válaszolták, hogy egyáltalán nem, sőt csendesek. Állítólag még egy karikatúrát is készített Lennon.  Nagyjából ennyire emlékszem abból az interjúból ami 1990 körül hangozhatott el a Danubius Rádióban. Valamelyik kazettámra fel is vettem a műsort.

Szerintem kissé kiszínezhette a sztorit...

Előzmény: Rainvan (38323)
Gideon's bible Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38330
Előzmény: Gideon's bible (38329)
Gideon's bible Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38329

Épp az,hogy Washingtonban történik a "várostévesztés",miután leszálltak a vonatról.

Erről eszembe jut Albert and David Maysles ragyogó dokumentumfilmje a The Beatles: The First U.S. Visit.

Néhol mintha a nem sokkal később forgatott A Hard Day's Night-ot látnánk,persze nem csoda,abban is van egy jó erős

dokumentarista vonulat.

Előzmény: Rainvan (38325)
PeterCorr Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38328

Az, hogy nem turnéznak a következő időszakban (végül soha többé), az 67-ben nem volt nyilvános infó. Én úgy tudom ezt nyilvánosan sosem jelentették be, csak nem szerveztek további koncerteket. Valami olyasmi rémlik valamelyik könyvből, hogy a közvetlen stábban dolgozók számára sem volt világos a Candestlick Park után, hogy többé nem koncerteznek. 

Rainvan Creative Commons License 2019.05.10 0 0 38327

Ja, ez a filmben van (aztán lehet, hogy a könyvben is).

Előzmény: Rock'n'RollMan (38326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!