Keresés

Részletes keresés

Gideon's bible Creative Commons License 1 napja 0 0 38632

A kép lemaradt,de üsse kő.

Előzmény: Gideon's bible (38631)
Gideon's bible Creative Commons License 1 napja 0 0 38631
Előzmény: Rainvan (38628)
DaniM77 Creative Commons License 2 napja 0 0 38630

„A Woolton városrészben található ház korábbi tulajdonosai Lennon nagynénje, Mimi, és férje, George Smith voltak. 2016-ban tőlük vásárolta meg a házat egy nyugdíjas nővér, Kelley Kupfer” - Túlvilági üzletkötés, lehet maga Lennon volt a tanú. :)

Előzmény: Rainvan (38628)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 3 napja 0 0 38629

Igen, ez így szokott lenni: az "országról" lehet rosszat mondani, a magyarságról pláne, de a gipsykről nem. Kettős mérce.

Amúgy pedig a fogyasztói társadalom előtt ne boruljunk már hasra, ez egy 50 éve megjelent lemez, akit érdekel, már rég megvette, aki még újonc az letölti, akit meg nem érdekel, az minek vásárolja? (és itt is volt értekezés, hogy melyik remaster a legjobb, vagy hogy van-e egyáltalán változás az eddigi "10 évente csináljunk pénzt mert úgyis megveszik üzletágból")

Hát igen, én is jobban szeretném, ha ma magyar rockzenét játszó huszonéves zenekar töltene meg, ha nem is BS-t, de mondjuk egy Sportarénát. És nem a cigány-Beatles viszonylatban kellene magyarként szégyenkeznem:D:D:D

Előzmény: Mr Mustard (38626)
Rainvan Creative Commons License 3 napja 0 0 38628
Vid ispán Creative Commons License 3 napja 0 0 38627

Nálunk kevesen vesznek lemezt, inkább letöltenek.

Pénteken elírtam: a francia Amazon áránál mind egy tízessel több.

Mr Mustard Creative Commons License 4 napja 0 1 38626

Bocs, a teltházas zenekar esetében semmiféle rossz ízű (rasszokra irányuló) felhang nem akart lenni. Gyorsan ki is egyensúlyozom egy Scooterrel.

Előzmény: Mr Mustard (38624)
Rainvan Creative Commons License 4 napja 0 1 38625

Tudok rosszabbat: ha a munkahelyemen, dolgozói kedvezménnyel akarnék Beatles-lemezt venni, nem jönnék ki olcsóbban, mintha netrol rendelném, sőt volt már, hogy még drágább is lett volna. :-/

Úgyhogy tényleg csak akkor nem luxuscikk egy album, ha külföldről rendeled. Az viszont nem is látszik meg a MAHASZ listán... 

Előzmény: Mr Mustard (38624)
Mr Mustard Creative Commons License 4 napja 0 2 38624

Nálunk csak a Gipsy Kings tud teltházas BS-t produkálni, a Beatlesnek is csak erős fél háza lenne :-) Ez egy ilyen ország.

Na meg a hazai kereskedők, forgalmazók leszoktattak minket arról hogy itthon vegyük meg a zenéket. Mert legtöbbször nincs, ha meg véletlenül van, drágább mintha külföldről veszed meg.

Előzmény: sutcliffe (38623)
sutcliffe Creative Commons License 4 napja 0 0 38623

Annyira hervasztó látni azt, hogy a MAHASZ eladási listáján csak a 40. helyre  sikerült "feltornáznia" magát az Abbey Road Deluxe Edition albumnak - már ki is bukott a listáról egy hét után - miközben szinte az egész világon a Top 3-ban volt, sok országban listát is vezetett.

Persze, nem új keletű dolog ez, hiszen a "1" is csak a 14. helyet csípte meg anno.

Ennyire kevesen lennénk? 

MIHI Creative Commons License 5 napja 0 0 38622

A brit What records vezet. Náluk Abbey Road picture disc is kapható, amit hazánkban nem terjeszt az Universal.

Előzmény: Vid ispán (38621)
Vid ispán Creative Commons License 5 napja 0 0 38621

Egyelőre a francia Amazonnál van a legjobb áron, a többi helyen egy tízessel olcsóbb.

Előzmény: cliftony77 (38617)
Rainvan Creative Commons License 6 napja 0 1 38620

Tegnap volt húsz (!) éves ez a topik, boldogat neki utólag is. :) 

Nagyon megritkultak a hosszabb beszélgetések mostanra, lehet két évtized alatt mindent megbeszéltünk már róluk?

Gyakran olvasgatok vissza egy-egy szóra keresve, csomó jó gondolat, érdekes vélemény gyűlt össze és jó közösség alakult ki itt az évek alatt.

Jó, hogy van. :) 

MIHI Creative Commons License 2019.10.17 0 0 38619
A Can't Buy Me Love borítója nem osztrák?
Előzmény: cliftony77 (38617)
PeterCorr Creative Commons License 2019.10.16 0 2 38618

Az új Ringó album itt.

cliftony77 Creative Commons License 2019.10.16 0 1 38617

Jön egy ilyen:

The Singles Collection

The set will comprise the original 22 British singles from "Love Me Do" to "Let It Be", plus an extra single containing "Free As A Bird"/"Real Love". We have been led to believe that no remastering or remixing has taken place.

The single sleeves will be inspired by various foreign picture sleeves from countries like Mexico, Argentina, Chile, Italy, Norway, Spain, Belgium, France, Japan etc. This is a limited edition boxed set like the Christmas Collection from a couple of years ago. Due out November 15th. We have received the following tentative information about the single sleeves. Some of the information may be wrong.

7" Singles Collection
01 : Love Me Do  - P. S. I Love You [Cover art from USA]
02 : Please Please Me - Ask Me Why [Cover art from Italy]
03 : From Me To You - Thank You Girl [Cover art from Norway]
04 : She Loves You - I'll Get You [Cover art from Germany]
05 : I Want To Hold Your Hand - This Boy [Cover art from Chile]
06 : Can't Buy Me Love - You Can't Do That [Cover art from Argentina]
07 : A Hard Day's Night - Things We Said Today [Cover art from Holland]
08 : I Feel Fine - She's A Woman  [Cover art from Spain]
09 : Ticket To Ride - Yes It Is [Cover art from Sweden]
10 : Help! - I'm Down [Cover art from Belgium]
11 : We Can Work It Out - Day Tripper [Cover art from France]
12 : Paperback Writer - Rain [Cover art from Thailand]
13 : Eleanor Rigby - Yellow Submarine [Cover art from Argentina]
14 : Strawberry Fields Forever - Penny Lane [Cover art from Denmark]
15 : All You Need Is Love - Baby, You're A Rich Man [Cover art from Germany]
16 : Hello, Goodbye - I Am The Walrus [Cover art from Belgium]
17 : Lady Madonna - The Inner Light [Cover art from Japan]
18 : Hey Jude - Revolution [Cover art from Spain]
19 : Get Back - Don't Let Me Down [Cover art from Portugal]
20 : The Ballad Of John And Yoko - Old Brown Shoe [Cover art from Mexico]
21 : Something - Come Together [Cover art from Italy]
22 : Let It Be - You Know My Name (Look Up The Number) [Cover art from UK]
23 : Free As A Bird - Real Love [Cover art from: World Wide]

Rainvan Creative Commons License 2019.10.11 0 0 38616

Az eheti Magyar Narancs egy teljes oldalt szentel az Abbey Road remixnek (ellentétben a White Album fél oldalával), szerencsére nem Legátlagosabb Tibor tollából.

MIHI Creative Commons License 2019.10.11 0 0 38615
lazzz1013 Creative Commons License 2019.10.10 0 2 38614

Ez nagyon klassz lehetett. Köszi a képeket!

Én is megosztanék egy személyes élményt. Valamelyik nap megvettem cd-n a Cloud 9 c. lemezt.

Miután meghallgattam, otthagytam az egyik asztalon. A 7 éves kisfiam kiszúrta, és megkérdezte: "Az a bácsi a George Harrison?". Láttam a szemében a csillogást, és az őszinte érdeklődést. Jó érzés volt. :-)

Előzmény: Vid ispán (38610)
temporary secretary Creative Commons License 2019.10.09 0 0 38613

Miért lenne az? :) A kedvenc zenekarunk egyik legfontosabb korszakáról van szó, a minimum az, hogy a teljes képhez, plusz az általunk fellelhető igazsághoz és információhoz a lehető legközelebb akarunk jutni.

Előzmény: Mr Mustard (38607)
temporary secretary Creative Commons License 2019.10.09 0 1 38612

Sokmindennel egyetértek, amit leírtál.
A csúnya dolgot én is ironikusan értettem, erősen emlékeztet a Let It Be-ben lévő Paul - George "vitára", (magyarul teljesen normális baráti beszélgetésre) ami úgy lett beállítva, hogy az volt az oka Harrison lelépésének, pedig napokkal azelőtt történt. A bajt abban látom, hogy ilyen kontextusból kiragadott szenzációhajhász cuccokkal akarnak néhányan érvényesülni, akiknek ennél azért sokkal hitelesebbnek kéne lenniük, ha a fő Beatles-tudós címre pályáznak. (Meg akkor is ha nem.)

Érdekes a Yoko téma, mert Harrison volt kb a leghangosabb ellenzője Ononak, de Paul is elmondta a Get Back forgatás alatt, (asszem pont egy hétvégi meeting után is, ahol Lennon meg se szólalt, helyette kb végig Yoko beszélt) hogy nem tetszik neki a szitu. Közös dalszerzés szempontjából is megemlítette, mennyire kellemetlen. Nyilván bajuk volt, hogy Lennon képtelen volt Yoko nélkül működni és együttműködni, ami kvázi a banda 5 tagúvá válását jelentette. Tehát utálat volt-e ez vagy sem, nem tudom, mindenesetre nem nézték jó szemmel szerintem. És akkor finoman fogalmaztunk. + tegyük hozzá, minden okuk megvolt erre.
Az már más kérdés mit mondanak így visszatekintve, természetesen se Paulnak se Ringonak nem válna előnyére ha elkezdené Yokot komolyan ekézni.

Ebben az interjúban 26:05-től kis betekintést nyerhetünk abba, mi lehetett a véleménye John és (a) Beatles kapcsolatáról.
Egyébként nagy talány nekem Lennon ebben az időszakban, úgy az indiai visszajövetelétől számítva. Nincs igazán körüljárva az ő extrém személyiségváltozása.. 

Persze rendkívül összetett téma az egész, kb Indiától kezdve, szóval nem lehet 5 percben, 5 sorban megvitatni.

Előzmény: Rock'n'RollMan (38606)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2019.10.09 0 0 38611

Nagyon jó, köszi!!

Előzmény: Vid ispán (38610)
Vid ispán Creative Commons License 2019.10.09 0 3 38610

Ha megengeditek, az évforduló kapcsán fölteszek pár saját, a Museum of Liverpool időszaki Lennon-Ono kiállításán készült képet.

Gideon's bible Creative Commons License 2019.10.08 0 0 38609

„Isten azért teremtette a zenét, hogy szavak nélkül tudjunk imádkozni” – mondta egyszer John Lennon.

"Imádságunk a Beatles zenéje" - ezt én teszem hozzá félénken,megilletődötten,tudván a helyem,ha John Lennon után szólok.

Előzmény: Gideon's bible (38608)
Gideon's bible Creative Commons License 2019.10.08 0 1 38608

A szó felszín csupán,amin könnyen félresiklik a figyelem.

Koncentráljunk sokkal inkább az imára a zenére!

Mr Mustard Creative Commons License 2019.10.07 0 0 38607

Nem mindegy?

Rock'n'RollMan Creative Commons License 2019.10.07 0 0 38606

Az a szerény véleményem, hogy ez az egész Beatles sztori kezd komédiává válni, legalábbis azoknak akik nem olvasnak el mindent, csak a lecsapódásokat. Rengeteg könyv és egyebek születnek, mert még mindig van bennük pénz. Ez ugyebár a minőségbeli romlást is megengedi.

A tagok és csatolmányaik már vagy meghaltak, vagy meghülyültek. McC-Clapton-Hendrix Sgt téma is pontosan bemutatja a jelenlegi helyzetet. Tehát én kezdek tenni mostanság erre az egészre.

Macca nem mondott csúnyákat, egész egyszerűen így látta és kész (és akkor még nem a köntörfalazás volt a divat). Aki pedig valaha volt zkr tagja, az tudja, ennél sokkal durvábbak is előfordulnak, ez egy teljesen átlagos félmondat volt. Ennél tuti voltak cifrábbak is.

Hogy ki mennyire akarta ezt a Beatles dolgot az uccsó 1 évben az kérdéses, és szubjektív is.

Paul mindenképpen tudatosabban tervező, számítóbb, akaratosabb (itt most a szó legnemesebb értelmében, de tényleg) mint John, aki sokkal inkább intuitív személyiség lehetett. És mikor jött Yoko, akkor Paul ment a levesbe és onnantól Ono irányított. De ugye ez a történet se ilyen kerek, mert hogy egyáltalán mennyire volt tényleges Yoko-utálat a tagok részéről akkoriban, nehéz kitalálni, mivel erről is össze-vissza beszélnek. Macca a nagy liberalizmusával eléggé rosszul jönne ki a dologból, ha utálta volna Yokot (Antológiából is ez jött le, mármint hogy nem utálta). Csak akkor azt nem értem, régebben miért ejtettek hasonló mondatokat.

Tehát annyit szeretnék ebből kihozni, lehet Lennon néhány alkalommal valóban belelkesedett, de McCartney irányított és ő már lehet tudta a véget. Valszeg. Hogy előbbinél volt-e vmi Yoko-féle aknamunka, és az mennyire volt tudatos Yoko részéről, az is érdekes...

Vagy pl azt a kérdés-felvetést még nem hallottam, mi volt Yoko Ono hozzáállása a Beatleshez'68-69ben? Mennyire duruzsolta John szólókarrierjének mantráját?

Valahogy Beatles téren kezdenek nagyon összekuszálódni a szálak.

Előzmény: temporary secretary (38605)
temporary secretary Creative Commons License 2019.10.07 0 0 38605

Egészen addig, amíg nem olvastam semmi konkrétat Lewisohntól, azt hittem, hogy megbízható író, de ahogy az utóbbi hónapokban volt "szerencsém" belenézni az ominózus első kötetbe + egyre több megkérdőjelezhető, tőle származó/róla szóló kommentbe futok bele, erősen szembefordultam a korábbi álláspontommal.

Ez a "mindentátíró hipernagyfelfedezés" számomra rendkívül visszataszító megnyilvánulás volt. Eddig az volt a sztori, amit el kellett volna hinnünk, hogy McCartney szinte "kényszerítette" szegény bandatagokat a projektekre és ő akarta foggal körömmel összetartani a zenekart, persze ezzel párhuzamosan neki köszönhető a feloszlásuk is. (Ja, sokan nem tudják eldönteni, hogy akkor most melyik is legyen.) Most meg itt ez a kvázi eddig is ismert felvétel, amivel Lewisohn kétségtelenül azt a látszatot akarja kelteni, hogy márpedig Lennon lett volna a mi megmentőnk, pusztán azért mert a zavaros kis játékai között egy árva javaslatot tett a többieknek. Rá két hétre meg bejelentette, hogy kilép. Hagyjuk már. :D
McCartney Harrison dalairól szóló kommentjének erőltetése is sokatmondó, miközben ez is több helyen megjelent már és nyilván azt lenne hivatott propagálni, hogy bezzeg Paul milyen csúnya dolgokat tudott mondani. Kíváncsi vagyok, mikor fog bárki ekkora figyelmet szentelni például annak, hogy John (akár komolyan gondolta akár nem) kb kicserélte volna Harrisont Claptonra a Get Back forgatása alatt, miután George lelécelt, ami részben az ő viselkedése miatt is történt. Persze többek között ezt sem szereti senki se reklámozni. Szomorú, hogy még mindig ennyire egyoldalúnak akarják néhányan beállítani a sztorit.

Ha neki ez tényleg mindent megváltoztat a Beatles-szel kapcsolatban, akkor elég (márbocsánat) szar író és emberismerő, ha meg nem, akkor meg nyilván ez csak egy pletykalapszintű, szenzációhajhász projekt. Ami talán még gázabb, és még hiteltelenebbé teszi őt mint "beatles historiant"…

MIHI Creative Commons License 2019.10.06 0 0 38604

Egy beszámoló Mark Lewishon Abbey Road előadásáról:

https://www.superdeluxeedition.com/reviews/mark-lewisohn-hornsey-road-review/

érdekes az a rész, hogy a szalagot nem játszhatja le...

Előzmény: Rainvan (38575)
temporary secretary Creative Commons License 2019.10.04 0 0 38603

https://www.officialcharts.com/chart-news/the-beatles-iconic-abbey-road-returns-to-number-1-and-sets-uk-official-albums-chart-record__27444/ 

Pepper után ő is elfoglalta a helyét. :) "...But then again it’s a bloody cool album."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!