Keresés

Részletes keresés

McBeat3 Creative Commons License 4 órája 0 0 39963

De igeen..:))

Előzmény: Amíg a hat húr kitart (39961)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 6 órája 0 0 39962

Itt valami tévedés van. Nem véleményt írtam!

Előzmény: ficere50 (39956)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 6 órája 0 0 39961

Nem talált.:)

Előzmény: McBeat3 (39950)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 6 órája 0 0 39960

Köszönöm neked is az érvekkel teli hozzászólást.:)

Előzmény: Gideon's bible (39949)
Gideon's bible Creative Commons License 7 órája 0 0 39959

Hát persze hogy hallgatnánk és nagyon köszönjük.

Előzmény: PeterCorr (39958)
PeterCorr Creative Commons License 7 órája 0 1 39958

Ha esetleg mégis hallgatnátok valamit...

George Harrison - All Things Must Pass (50th Anniversary Super Deluxe Box)

https://we.tl/t-DPYJLWv8UQ

Rainvan Creative Commons License 9 órája 0 0 39957

Pontosan így gondolom.

Amennyire szeretem a zenét, pont annyira szeretem a csendet is, mindkettőnek -hangulattól is függően- megvan a maga helye és ideje.

(Dolgoztam bevásárlóközpontban, ahol egy válogatás CD ment egész nap, mondjuk húsz különböző előadóval.

Aki bejött negyedórára, annak fel sem tűnt, de aki ott dolgozott és hónapokig kénytelen volt napi nyolcszor végighallgatni ugyanazt a húsz dalt azt eléggé megviselte ez a monotonitás... - egy idő után persze már fel sem tűnt, hogy megint ugyanaz szól... na de odáig el is kellett jutni...

Dolgoztam egy lemezboltban is, ott nagyobb volt a merítés: hat épp friss album szólt egész nap -emiatt közülük kettő naponta kétszer is-, kéthavonta cserélték őket. Sajnos volt közte olyan lemez, amit hiába szerettem volna alapvetően, azóta nem bírok meghallgatni, mert két hónapig ha akartam, ha nem, naponta kétszer muszáj volt.

A 2008-as Lenny Kravitz-albumot máig nem vagyok képes meghallgatni emiatt, pedig arra emlékszem, hogy sok dal tetszett róla.) 

Előzmény: Vid ispán (39955)
ficere50 Creative Commons License 9 órája -1 1 39956

Sommás véleményre sommás válasz dukál... :)

Előzmény: Amíg a hat húr kitart (39947)
Vid ispán Creative Commons License 9 órája 0 3 39955

Megmondom őszintén, bár ez már kicsit offtopik, én azt nem értem, miért kell nyilvános helyeken valaminek mindig szólnia. Szívem szerint nagyon szeretnék olyan étterembe vagy sörözőbe beülni, vagy akár egy bevásárlóközpontba, boltba bemenni, ahol nem szól a rádió vagy valamilyen más lejátszóeszköz és csönd van, vagy legalábbis természetes zajok.

Előzmény: sutcliffe (39952)
Gideon's bible Creative Commons License 10 órája 0 0 39954

Nekem gyakran eszemben van,mint lehetőség,egy olyan rádióadó,aminek lehetne a neve Radio Rarity.

De kereskedelmi szemüvegen keresztül ez egyszerűen értelmezhetetlen,nem látható,biztos csődvárományos.

Előzmény: Vid ispán (39951)
sutcliffe Creative Commons License 11 órája 0 0 39953

Nincs is bajom ezzel, hogy a kilencvenes évek tucatdalait is elkezdték játszani, de ezzel egyidejüleg miért kellett negligálni a teljes ötvenes hatvanas éveket. Nem férne meg a kettő együtt?

Egyébként a nagy váltás óta játszanak ők Rolling Stones-t is.

Mindig ugyanazt az egy számot az Anybody seen my baby címűt 1997-ből. Már az ember könyökén jön ki annyiszor megy...

Mintha egy Satisfaction, Honky Tonk Woman, Ruby Tuesday vagy Start me up nem is létezett volna.

Gondolom mert túl régiek egy retró rádióhoz.

Nem baj, helyette szól a Cotton Eye Joe a Rednextől.

Bravó!

Előzmény: sutcliffe (39952)
sutcliffe Creative Commons License 12 órája 0 0 39952

Engem is csak azért zavar mert szívesebben ülök be egy olyan étterembe, szórakozóhelyre ahol az én ízlésemnek megfelelő zene megy. /Szívesebben is fogyasztok ilyenkor/

És lehangoló a tudat, hogy nagyon sok nyilvános helyen ebben az országban ez a rádió szól és ilyen formában eljutnak ezek a dalok emberek tömegeihez.  Mivel kénytelenek ezt hallgatni.

Pedig lehet, hogy sokan, főleg a fiatalabbak közül a rádió által fedeznék fel maguknak a Beatles-t, itt találkoznának a zenéjükkel először.

Hát erre sajnos mostanában nemigen lesz lehetőségük már ha a Retró rádiót hallgatják.

Helyette megkapták a Backstreet Boys-t meg az 'N sync -et és társaikat...

Előzmény: Vid ispán (39951)
Vid ispán Creative Commons License 14 órája 0 0 39951

Azokon a Beatles-hétvégéken is csak a 20 Golden Hits-et mondták föl leckeszerűen.

Nekem mondjuk különösebben nem szívfájdalmam, hogy melyik rádió mennyi Beatlest nyom. A kereskedelmi média lényege, hogy növelje a hallgatottságát/nézettségét, mert ez bevonzza a reklámokat és vele együtt a bevételeket. Magyarországon pedig van egy elég jól kitapintható és számolható rajongói réteg, aminek mérete a vonatkozó könyvek eladási példányszámaiban is meglátszik, kereskedelmi szempontból viszont nem igazán számottevő. Különben is, miért hallgatna rádióban Beatlest, amikor ott vannak az egyéb eszközei hozzá?

Nekem tizenéves lányaim vannak, és azt tapasztalom, hogy ez a generáció nem is nagyon hallgat rádiót. A streameket nyomják, nemrég például a nagyobbik megkért, rakjak össze neki egy Beatles-összeállítást. Naná, hogy örömmel megcsináltam, és csak azért se a klasszikokat.

Előzmény: sutcliffe (39945)
McBeat3 Creative Commons License 25 órája -1 1 39950

Ez egy fidexes kisfiú:DDD

Előzmény: Gideon's bible (39949)
Gideon's bible Creative Commons License 29 órája -1 0 39949

Az valami roller,vagy targonca?

Pattanj fel rá,lőj ki a mezőnyből!

Előzmény: Amíg a hat húr kitart (39947)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 30 órája 0 0 39948

Kinek mi. Meg kérdés honnan nézzük. Szöveg vagy zene felől. Örök vita ez.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39942)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 30 órája 0 0 39947

Köszönöm az érvekkel teli válaszokat.:)

Előzmény: PeterCorr (39940)
Gideon's bible Creative Commons License 1 napja 0 0 39946

Most olvastam,hogy a With A Little Help From My Friends eredeti munkacíme The Badfinger Boogie volt.

De mi ez ahhoz képest,hogy a Yesterday Ham And Eggs-ként (viccelek) kezdte a pályafutását...

A Badfinger aztán egy nagyon jó képességű,Apple által menedzselt zenekar neveként végezte.

És itt eszembe ötlik George Harrison ragyogó szlájdos közreműködése a Badfinger Day After Day című számában.

Nem mellesleg producer is volt ennél a dalnál.

Hogy aztán milyen briliáns éneklést produkálnak a Come And Get It-ben,az egy külön bejegyzés témája lehetne.

"Viszonylag" könnyű dolguk volt,Paul hallatlanul precíz,kimunkált demóját kellett egy az egyben magukévá tenniük.

sutcliffe Creative Commons License 1 napja 0 0 39945

Valószínüleg a hossza miatt nem került be a Hey Jude a Retro Top 40 Best of the sixties különkiadásába Klamancsek Krisztián szerkesztésében. /sajnos már ő sem dolgozik ennél a rádiónál/

Persze az első helyen a She loves you volt.

De egy Hey Jude-ot kihagyni a hatvanas évek legsikeresebb, legjobb dalait tartalmazó listáról?!

KILENC hétig volt listavezető az USA-ban!

Hosszúság ide vagy oda itt nincs helye mérlegelésnek szerintem.

Mellesleg egy évvel korábban le is adták a Beatles hétvégén.

Azok a régi szép idők...

Előzmény: Rainvan (39937)
sutcliffe Creative Commons License 1 napja 0 0 39944

Lehetséges, hogy ők voltak, nem ismertem korábban ezt a feldolgozást. 

De még ha 30 éves az övék is, azt gondolom, ha eredeti dal sikerét, ismertségét nem múlta felül az újabb verzió, akkor a mindenki által ismert, világsikert aratott, klasszikussá vált felvételt kellene lejátszania egy retró rádiónak.

Nekem például nincs bajom a Bananarama Help-jével, de azért az eredeti az igazi. Mégse ezt játsszák.

A dal jó, de egyszerűen félnek leadni az eredetit mert cikinek, elavultnak tartják a hangzást a hangszerelést vagy mit tudom én mi vezérli őket.

Egy retró rádió...

Idióták.

Előzmény: PeterCorr (39943)
PeterCorr Creative Commons License 1 napja 0 0 39943

Az nem a Lemonheads feldolgozás volt véletlenül? Mert ha igen, akkor simán belefér a retro vonalba. Van vagy 30 éves az is.

Előzmény: sutcliffe (39930)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2 napja 0 0 39942

......

De mi az igényes?:D

Előzmény: Amíg a hat húr kitart (39939)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2 napja 0 0 39941

Mivel szerencsére egyik regnáló kormányra sem szavaztam, eléggé középen állónak gondolnám magam.

Tehát a klasszikus értelemben nincs cenzúra és diktatúra. Egyébként pedig minden demokrácia diktatúra bizonyos fokon, hiszen azt tesznek amit akarnak. Nagyobbacska kamaszként tűnt fel 2002 után.

Ha megnézzük, sehol nincs média szabadság, mivel mindig a hatalom mondja meg mizu.

Ha nem az állam, akkor a tulaj. A BBC, CNN dettó.

Értem, most felülről adják az ukázt. Hát elmondom, előtte is ez volt, csak MTI-nek hívták a csapatot, ami minden volt csak magyar és igaz nem. Akkoriban ez senkit nem érdekelt a balosok közül. Bródy barátunk sem dalolászott rendőrterrorról, pufajkásról...

Tehát ez is hozzátartozik az igazsághoz.

Meg az is h a petőfitől kezdve a slágerrádión át egészen a danubiusig bezáróan kértem volna a Kárpátiától Az én apám c. dalt 2006ban pl (úgy véletlenülXD), melyik játszotta volna le?:D na ne vicceljünk. Pedig kb egy szintet képviselnek nálam a kaukázussal mondjuk. (Ami jócsķán elmarad a Beatlestől.)

Tehát, h mi a jó, mivel tesznek jót a rockzenének v a zenének, kit támogatnak, és mire van igény v mire támasztanak igényt... nem egyszerű.

A fahangú Koncz v Bródy példája jó lenne, csak sztem ezt az egészet népnevelésként kéne fölfogni. (20 alatt meg teljesen más már a felfogás, jobb ha arról nem is beszélünk) Na ez az ami k... nehéz. Hogy mi a Jó vagy Szép vagy Igaz.

Dopeman, Mr2 nemjuci v anna&thebarbies...hát nem a föntibe tartozik. Az ákosmágagrofó-jelenség ugyanúgy taszít mint a szadeszkonczpadödö. Egyik se viszi előre az országot. Szerencsére van pozitívum is. Csak őket nem hívja se az állam, se az ellenzék..

Mindegy....

Bocsi az offért, leállok.

PeterCorr Creative Commons License 2 napja 0 5 39940

Előzmény: Amíg a hat húr kitart (39939)
Amíg a hat húr kitart Creative Commons License 2 napja -4 0 39939

Nincs cenzúra. Igényes zenét kell játszani. Bródy és Koncz komcsi. 

Előzmény: PeterCorr (39933)
Gideon's bible Creative Commons License 2 napja 0 0 39938

A nekem elmesélt esetekben abszolút normál hosszúságú jó értelemben vett popos dalokat kellett csonkítani.

A nép állítólag az ilyen rövid hangszeres betétektől is irtózik.Ének,ének orrba-szájba.

Előzmény: Rainvan (39937)
Rainvan Creative Commons License 2 napja 0 0 39937

Végülis ez régi probléma, lásd a Light My Fire c. Doors dal albumverziója 7:06, ugyanez kislemezen 2:52.

(Igaz, az ilyen szintű "dalcsonkítás" azért egy extrém példa.)

Szerintem pont a dal lényege veszik el a szólói nélkül, dehát a lemezcég és a rádiók valószínű pont úgy gondolták, hogy a dal lényege így is megmaradt...

De, hogy ne legyek off: a Hey Jude kislemez alig másfél évre rá 7:11 - nekik lehetett, sőt akkoriban a rádiók is végigjátszották a dalt. Ma valószínű a hossza miatt eleve le se adják (sajnos).

Előzmény: Gideon's bible (39936)
Gideon's bible Creative Commons License 2 napja 0 0 39936

Sőt,a szóló nélkül elhangzó dal a legtöbb esetben eredeti formájában tartalmazza a gitárszólót,csak a rádiók erőteljesen

megkérik a zenekart,hogy a megcsonkított rádióbarát verziót juttassák el hozzájuk.

[ egészen közeli ismerős elbeszélései alapján ]

Előzmény: traveller7991 (39935)
traveller7991 Creative Commons License 2 napja 0 1 39935

A hazai kereskedelmi rádiózás a '90-es évek közepén vált olyanná,amilyen a mai napig is,sajnos. A '80-as években pl. ott volt a Lemezbörze helyett, amit Göczey Zsuzsa készített,jobbnál jobb lemezeket adtak le.Ott volt a Nosztalgiahullám, ami a rock and roll- korszakkal foglalkozott, Beatles-sorozatok...még a Metal Hammernek is volt műsora a Petőfi Rádióban. Ha a '90-es évek elején valaki azt mondja nekem,hogy pár év múlva nem adnak le olyan számot,amiben gitárszóló van,azt mondtam volna,hogy ez képtelenség.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39929)
Mr Mustard Creative Commons License 2 napja 0 1 39934

A mr2-n tehetséges és az átlagfosnál igényesebb zenét játszó fiatal magyar előadók tűntek fel tucatszámra és váltak országosan ismertté, közkedveltté. Egy nemzedék zenei ízlését formálták a jó irányba. 2010 után ez is ment a kukába és tért vissza a középszer.

Előzmény: PeterCorr (39933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!