Keresés

Részletes keresés

Gideon's bible Creative Commons License 2021.03.08 0 0 39737

Én üdvözlöm a YouTube (persze most már) cseppet sem új innovációját,hogy lehet a dallejátszás sebességén tetszőlegesen változtatni.

Eddig csak a lassítást alkalmaztam,ha valami virtuóz szólót akartam jól megfigyelni,esetleg magamévá tenni.

Előzmény: Manic Miner (39735)
PeterCorr Creative Commons License 2021.03.07 -2 2 39736

Úúúú... "eredeti" ???  "egyszerűen nagyszerű zene"???  És neked erről mindig a Beatles jut eszedbe?

Anyu és Apu nem testvérek véletlenül?

Előzmény: Manic Miner (39735)
Manic Miner Creative Commons License 2021.03.07 -5 1 39735

off, ez egy metalcore banda, de semmi máshoz nem tudom hasonlítani, csak a beatleshez. metalcore, azaz kemény és ordítanak, de annyira eredeti és egyszerűen nagyszerű zene hogy a beatles jut róla mindig eszembe

https://www.youtube.com/watch?v=HJJFZo8eNUw&list=PL4EEDAC918F783CB7

Rainvan Creative Commons License 2021.03.07 -1 0 39734

 Rocklexikont lapozgatva. :D

Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.03.07 0 1 39733

Igazából azért kérdeztem, mert annyira nincsenek mikrofonozások pl a dobon vagy az erősítők "hiánya" a felvételeken, hogy néha nehéz eldönteni, meg az őrjöngések össze-vissza keverése is tök fura..

sóóbiznisz

rubbersoul1968 Creative Commons License 2021.03.07 0 0 39732

Az Ed Sullivan Show olyannyira élő volt, hogy az I Want To Hold Your Hand legendás előadása alatt John mikrofonja egy technikai baki miatt teljesen néma volt.* Vajon ez a meghibásodás vezetett oda, hogy az Across The Universe-ben az ázsiai kislány Paul szólamát énekelte a dalból? Hiszen a kislemezen John szólama dominál.

 

* https://www.youtube.com/watch?v=l68UK4h_Rn8

Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.03.06 0 0 39731

Köszi szépen, vmi ilyesmire gondoltam.

És mindenkinek:)

Előzmény: PeterCorr (39728)
ficere50 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 39730

Igen, így korrekt a meghatározás... 

 

Előzmény: PeterCorr (39728)
ficere50 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 39729

Persze, igazad van, de a kérdező "Beatles TV felvételeket" kérdezett, márpedig azok a "Promo-k", akármilyen szándékkal is, de TV stúdióban készültek...

Ezek voltak a videoklip műfaj megteremtői.

A címük/műfajuk pedig promo (reklám) volt. 

 

 

Előzmény: Vid ispán (39727)
PeterCorr Creative Commons License 2021.03.06 0 3 39728

Igazából itt 4 külön kategóriát lehet megkülönböztetni.

 

1. Promo klip, amit kifejezetten valamelyik kislemezhez forgattak, stúdióban (pl. Ticket to Ride, We Can Work It Out) vagy külső helyszínen (pl. Paperback Writer, Strawberry Fields, Penny Lane). Ezek playback felvételek, illetve egy részüknél nem is imitálják az éneklést. A Hey Jude / Revolution páros az egyedüli kivétel, amit hibrid megoldással fél-playbackkel vettek fel, az ének élő.

 

2. Élőben, stúdióban felvett vagy közvetített TV műsorok pl. Ed Sullivan Show, Shindig.

 

3. Előre, stúdióban felvett playback TV műsorok, pl. Big Night Out, Ready Steady Go!

 

4. Nem stúdióban rögzített élő fellépés, amit a TV élőben vagy felvételről közvetített, pl. Royal Variety Show, NME Pollwinners.

Előzmény: Vid ispán (39727)
Vid ispán Creative Commons License 2021.03.06 0 0 39727

Ne keverjük a tévés klipeket a tévés fellépésekkel. A klipeken tényleg néha meg rá is jatszottak a playbackre, de pl. Az Ed Sullivan Show-k élőben mentek. Az egyik tévés Help!-ben pl. Lennon összekeveri a sorokat, aztán annyira belezavarodik, hogy hol tart, hogy a vokál segíti ki.

Előzmény: ficere50 (39726)
ficere50 Creative Commons License 2021.03.06 0 0 39726

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy amikor az ebben a kiadványban látható STUDIÓ (videoklip)  felvételeket néztem, akkor világosan látszik a playback.

Annyira, hogy a fiúk még viccet is csinálnak némelyik dal esetében, mivel "kiénekelnek" (hülyéskednek) a playback adta lehetőséggel.

Most, hirtelen, nem jut eszembe egy konkrét dal, de érdemes végignézni...

"The Tour Years" 1. DVD-n főleg.

 

https://dereferer.me/?https://www.discogs.com/The-Beatles-Unsurpassed-Promos/release/10531955

Előzmény: Rock'n'RollMan (39725)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.03.06 0 1 39725

Érdeklődnék, mit tudtok a Beatles TV felvételeiről a következő megközelítésből:

Általában playbackről mentek, de volt mikor félplayback volt (legalábbis sztem) és volt mikor élőben tolták?

US/GB felvételek különbségei/arányok, ilyesmi. Ti úgyis mindent tudtok:)

 

Köszi!

F1 Hierro Creative Commons License 2021.03.05 0 0 39724
cliftony77 Creative Commons License 2021.03.04 0 0 39723
sutcliffe Creative Commons License 2021.03.04 0 2 39722

Tegnap megnéztem a H!T Music Channel Top 15 Whistle Songs összeállítását, várva azt , hogy a Jealous Guy hányadik helyen végez a rangsorban.

Nagy meglepetésemre nem szerepelt a listájukon,  a Roxy Music féle változat se.

Lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem az egyik legismertebb dal amelyben füttyszó hallatszik fel, nem is akárkitől.

Lehet hogy kifelejtették az Always look on the bright side of life c. nótával együtt.

Na mindegy, azért fogom élni.    

 

darpa Creative Commons License 2021.02.26 0 0 39721
Előzmény: Gideon's bible (39720)
Gideon's bible Creative Commons License 2021.02.25 0 0 39720

Abszolút botorság kommentelők közt zeneesztéták után kutakodni. ( mai HVG-s McCartney cikk )

Igazán megtanulhatnám már nem hagyni magam felb@szódni.No,nem baj,ez van.

sutcliffe Creative Commons License 2021.02.23 0 0 39719

Lennon azzal a kackiás kis bajusszal... Tényleg viccesen nézett ki azon a grafikán.

Ez valóban jobban sikerült.

Egyik utolsó fényképével /a garbó is stimmel/ trükközhettek egy kicsit.

Előzmény: Rainvan (39717)
Gideon's bible Creative Commons License 2021.02.23 0 0 39718

Nem lenne ennyire szabályos,skatulyából kihúzott entellektüel egyenfigura.

Tisztára,mint egy belvári színházigazgató,aki raportra megy a minisztériumba.

Előzmény: Rainvan (39717)
Rainvan Creative Commons License 2021.02.22 0 0 39717

Általában nem szeretem az ilyen "így nézne ki XY napjainkban" rajzokat, mert gagyik (jó példa erre a híres "64 éves Beatle-k" grafika, ami talán még a dal kiadása környékén készült: megközelítőleg sem így néztek ki az ezt a kort megért tagok, sőt Lennon jobban hasonlított ott Bergendy Istvánra, mint önmagára.

Ez a rajz viszont annyira jól sikerült (a Facebookon találtam), hogy gondoltam, megosztom.

Persze senki nem úgy öregedik, ahogy egy fiatalkori fényképe alapján valaki elképzeli (úgy értem, az ember hízik, fogy, kopaszodik, stb: a negyvenéves Lennon kinézetét se lehetett volna "megjósolni" mondjuk egy 25 éves kori fotó alapján), de ez az ábrázolás annyira jó lett, amit tényleg el tudnék képzelni a valóságban is (oké, a szemüvegben mondjuk nem vagyok biztos :D).

Miért???? Creative Commons License 2021.02.12 -3 0 39716

Nyáron már lesz,persze ez az emberektől függ.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39715)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.02.12 0 0 39715

Igen... itt már az a kérdés, lesz-e valamikor normális élet..

Előzmény: Vid ispán (39714)
Vid ispán Creative Commons License 2021.02.11 0 0 39714

Ringo törölte a tavalyról idénre halasztott turnéját is.

Gideon's bible Creative Commons License 2021.02.06 0 0 39713

Nullára végződő szép kerek szám,ilyen szép kerek élete lett volna,ha nincs az a baromállat (színtiszta eufemizmus),

aki Johnny Carson,vagy David Bowie helyett végül Őt választotta.

Előzmény: Rainvan (39712)
Rainvan Creative Commons License 2021.02.06 0 0 39712

 Mit ki nem számolnak egyesek...

Szomorú statisztika, de biztos örülne annak, mennyien hallgatják és tartják fontosnak még ma is.

És jó eséllyel újabb negyven év múlva is.

 

Vidámabb téma: az új McCartney albummal úgy vagyok másfél hónap után, hogy bár az Egypt Stationnel ellentétben minden dal tetszik (sőt, már első hallásra is tetszett) róla, viszont egyik dal sem tetszik annyira, mint az ES-ről bármi (kivéve az egy-két nem annyira tetsző dalt). A hangja öregedése nem zavar, bár net-szerte sokakat sokkolt.

(Ha Paul meg tud békélni a hangja változásával, a hallgatóinak is meg kéne.) 

 

Gideon's bible Creative Commons License 2021.01.31 0 1 39711

Abból a '69 januári káoszból csak ez sülhetett ki,mondom ezt +50 évvel később nagyokosan.

Már a kezdet kezdetén is zavart egy kicsit az utolsó sorlemez "pongyolasága",de ezt sohase mertem szavakba önteni.

Valamennyire kínos lehetett vert seregként "visszakullogni" George Martinhoz,de a lényeg,hogy mi jól jártunk vele.

George meg nagy lélek,azt hiszem,soha nem tette szóvá,hogy rosszul esett volna a mellőzöttsége.

A vert seregért elnézést mindenkitől,még magamtól is.

Előzmény: Rainvan (39709)
cliftony77 Creative Commons License 2021.01.30 0 0 39710

Egyetlen Ok miatt várom a Jackson-féle filmet, hogy tudniillik azzal párhuzamosan az eredeti Get Back filmet is felújítják/bemutatják/kiadják. Számomra az tényleg része a Beatles történelemnek, ez az új film amolyan érdekességnek jó, de számomra nem igazán fontos. Ahogy a Let It Be lemez is - minden hibájával együtt - sokkal inkább része az életműnek, mint a Naked album. 

Előzmény: Rainvan (39709)
Rainvan Creative Commons License 2021.01.30 0 0 39709

Ma két éve jelentették be, hogy készül a Get Back film, de még mindig nem láthattuk...

Mintha átok ülne azokon a felvételeken: a Let It Be lemeznek is volt vagy három verziója, majdnem másfél évig tologatták a megjelenést, harminc évre rá pedig átfazonírozva jött ki, a film kálváriáját már nem is említem.

Mind a lemez mind a film sorsa teljesen példátlan a Beatles életműben. Ehhez zárkózik épp fel Jackson mozija...

Leginkább az döbbentett meg, hogy Jackson alig egy hónapja azt nyilatkozta, hogy a munka felénél járnak.

Két év alatt, ráadásul úgy, hogy réges-rég leforgatott anyaggal dolgoznak... Tudom, hogy a tavalyi év ennek is betett, de még azzal együtt sem értem ezt a tempót... 

johnimagine Creative Commons License 2021.01.29 0 0 39708

Kíváncsi vagy, mi történt a legendás Beatles-tagok gyerekeivel?

 

https://nlc.hu/sztarok/20210129/beatles-tagok-gyerekei-akkor-es-most/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!