Keresés

Részletes keresés

csaba-papp Creative Commons License 2012.06.04 0 0 20

Bocs, rossz helyre ment :(

csaba-papp Creative Commons License 2012.06.04 0 0 19

Sziasztok!

Tovább nézegetve a priust, az a kérdés merült fel bennem, hogy vajon az aksik mennyire megbízhatóak? Van-áe valakinek erről tapasztalata, tényleg igaz-e, hogy eddig elvétve kellett aksit cserélni. Ha jól tudom, 8 és és 160 ekm a garancia. Én meg egy kb. 6 éves 150 e km-es priust néztem ki.

Honnan tudom pl. lecsekkolni, hogy milyen állapotbnan van az aksi?

 

Előre is köszönöm.

böcike1991 Creative Commons License 2010.05.20 0 0 18
Röviden:A tescoba leszedtem a körömlakkról és a púderról a vonalkódot,s utána zsebre tettem ezt a 2 dolgot.Lefi gyeltek a kameráról.Fizetés után a biztonsági őr bevitt hátra,s jegyzőköny vet készített.Az okozott kár 1680ft lett.Mivel enm tudtam a helyszínen kifizetni így feljelentettek a rendőrségen lopásért.Bevittek a rendőrségre ott is jegyzőkönyvet felvették,ujjle nyomat és fénykép is készült.Megkapom az erkölcsit még ezért??Mirre számithatok????
micsu89 Creative Commons License 2008.12.02 0 0 17

sziasztok!

 

 

sajnos elkövettem egy lopást kiskorú koromban és rendőrnek szeretnék jelentkezni de nem tudom h lehet-e? pártfogohózu jártam büntető eljárás nem volt csak pártfogó. előre is iköszönöm

Tiborcsik Creative Commons License 1999.12.25 0 0 16
Egyáltalán nem érdemes lopni!!!
Előzmény: csutak (15)
csutak Creative Commons License 1999.09.04 0 0 15
Kedves Molar!
A szabálysértés kiszabása és befizetése esetén nincs egyéb jogkövetkezmény.
De olyan keveset nem érdemes lopni:-)
szarka Creative Commons License 1999.09.04 0 0 14
Mi van, ha a szarka elcsen egy üveg tokajit? á. 3000 Ft.
szarka Creative Commons License 1999.09.04 0 0 13
Jelen!
Oborzil Creative Commons License 1999.09.03 0 0 12
Szarkák jelentkezzetek!!!
molar Creative Commons License 1999.09.03 0 0 11
És mi a helyzet, ha valaki például elkövet egy bolti lopást?
Feljelentik az illetőt. 5000 forint alatt szabálysértés, felette bűnügy.
Azt nem tudom, szabálysértés esetén mennyi ideig és milyen körben cipeli a terhet.
nagykutya Creative Commons License 1999.09.02 0 0 9
A rendőrségi priuszok érdekesen működnek. a szabálysértés tényleg nem számít, az külön van nyilvántartva. A bűnügyi priuszból tényleg nem törlődik semmi. De van egy harmadik is: a modusz. Ezt olyan emberekről is tartalmazhat adatokat, akik /eddig/ nem követtek el semmit sem, de közel voltak hozzá. Pl. felmentette a bíróság garázdaság alól, de mégis nyilvántartják, mint "esélyes" garázdát.

Vagy itt van az ujjnyom nyilvántartás. Ujjnyomatot elvileg csak gyanusitottól vehetnek, s csak összehasonlítás miatt a vétlenektől. Pl. a bank dolgozóitól hogy ki tudják szűrni az idegen nyomot. A szabály szerint a nyilvántartásba csak a gyanusítottak adatai kerülhetnek. a gyakorlatban azonban mindenkié bekerül. ez azt jelenti, hogy minden ujjnyomatos ügyben összehasonlítják a vétlen személy ujjnyomatát az x helyszínen találtéval Elég ugye egy rossz vélemény és kereshetsz alibit. Mondjam még?

illicit Creative Commons License 1999.09.01 0 0 8
Elnok ur!
Kösz, megnyugtattál. Már azt hittem két évig nem kereshetek új munkahelyet, mert benne lesz valami okmányban.
Elnok ur Creative Commons License 1999.09.01 0 0 7
A kovetkezo szabalyserteskor sulyosabb elbiralas ala esel. Ennyi.
illicit Creative Commons License 1999.09.01 0 0 6
Akkor milyen hátrányos következményekkel jár (két évig)?
molar Creative Commons License 1999.09.01 0 0 5
Azt hiszem szabálysértési ügyek nem jelennek meg az erkölcsi bizonyítványban.
illicit Creative Commons License 1999.09.01 0 0 4
Úgy értem két évig szerepel az erkölcsiben egy sazbálysértési ügy?
Kínos lenne, ha a munkahely kéri az erkölcsit, és nem tiszta.
illicit Creative Commons License 1999.08.31 0 0 3
Köszi csutak!
Szabálysértési üggyel a feddhetetlenség megmarad?
És kettő évig mi van az erkölcsivel?
csutak Creative Commons License 1999.08.31 0 0 2
Szervusz Illicit!
A szabsértési priusz az belső, vagyis kettő évig vagy rajta a listán. Utána törönek.
A bűnügyi priuszt ketté kell venni.
1, elévülés után "tiszta" lesz az illető, vagyis kap erkölcsit.(de nem feddhetetlen!)
2, a zsaruk nyilvántartásából csak a halál töröl.
illicit Creative Commons License 1999.08.31 0 0 1
Na szóval, van-e priusz egy szabálysértés után, és meddig?
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.31 0 0 0
Ezt még nyaralás előtt 0-zni szeretném....!
illicit Creative Commons License 1999.08.31 0 0 topiknyitó
Mi van akkor, ha valaki szabálysértésért (pld. közlekedés, köztisztasági vétség, közterület foglalás) büntetést kap, és erkölcsi bizonyítványt kér? Benne van a dolog ? És meddig?
Meddig tartják nyilván a szabálysértést, és mire használják fel?
Ha el akar valaki helyezkedni egy olyan helyre, ahol utánanéznek a múltjának (na nem C (vagy milyen )tipusú átvilágítás), jszerepel-e benne a szabálysértés ténye?

Ki, mit tud a dologról?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!