Keresés

Részletes keresés

warr Creative Commons License 2 napja 0 0 54553

A kis garnélák nőnek mint a bolond, már olyan 7-8 mm-esek is vannak köztük :o 

warr Creative Commons License 4 napja 0 0 54552

:)

No jah. 

Egész sok kis jószágot látni egyébként, 10-15 biztos van, meg amik még bújkálnak. Már 3-4 millisek. 

A végén még elszaporodnak :D 

Csak be kell majd szereznem egy bolíviai törpesügér párt, hogy kordában tartsák őket :P

Előzmény: boxer-gs (54551)
boxer-gs Creative Commons License 5 napja 0 0 54551

Anno én is meglepődtem ezen, pedig nincs benne semmi különleges. Amit tudok, kiszedem a trutyiból, amit nem veszek észre, az új életet kezdhet a kertben egy hordóban, mert oda öntöttem a trutyit. Ott van a szúnyoglárva neveldém.

Épp a napokban halásztam le az utolsó adag szúnyoglárvákat és meglepve láttam, hogy a hordó falán kialakult vékony algarétegen ott legelésznek ám a garnélák. Strapabíró kis jószágok, mert nyáron szerintem a víz néha 40 fokos is lehetett, míg most pár napja éppenséggel gyengén fagyott, tehát szerintem csak 5-6 fokos lehetett a víz, de ők vígan legelésznek. Éppúgy a bepottyant pár szál mohából egész csinos telep fejlődött a hordóban áztatott dekor fákon.

És az is érdekes, hogy a víz minden beavatkozás nélkül kristálytiszta, lelátni a hordó fenekéig, míg bent az akváriumot megpróbáljuk agyonszűrni...

Előzmény: warr (54550)
warr Creative Commons License 5 napja 0 0 54550
Este szűrőtakarításnál nézem, hogy valami kis apró bigyó mozog a lavórban a sok szmötyi között...
Végül negyed óra küzdelem után három apró (kb 3 millis) kis red cherry-t horgásztam ki :-)
Az első szaporulat, yeah :-D
Tapivara Creative Commons License 2019.10.11 0 0 54549

Szia annyit hozzátennék hogy ezek az /ha jól látom/ amazonasi kardfüvek eléggé egyedi igényűek,

mocsári növények vagyis nem annyira levélről mint inkább gyökérről veszik fel a tápanyagot.

Továbbá emlékeim szerint savanyú lágy vizben érzik magukat igazán otthon. :)

Eléggé fényigényesek ami nem mondható el a mellé ültetett "Kriptó"-ról szóval ez nem túl

szerencsés párosítás.

Az akváriumod szerintem erősen alulszűrt, javíts ki ha tévedek.

A co2 adagolásnak tápozás nélkül nincs különösebb értelme, és  ezek a növények amúgyis

remekül elvannak co2 nélkül.

Előzmény: Robi77/77 (54547)
warr Creative Commons License 2019.10.08 0 0 54548

Nem vagyok nagy szaki, de szerintem a vízcsere pl kevés. 10 naponta 15-20% nem sok... Én hetente cserélem a 105 literesben az egyharmadát kb.

Lyukasodó levelek talán kálium hiány... 

A szőrösödés meg valamelyik spécibb alga lehet, itt olvasgass: 

https://greenaqua.hu/hu/alga-tajekoztato

Előzmény: Robi77/77 (54547)
Robi77/77 Creative Commons License 2019.10.08 0 0 54547

Sziasztok. Tanácsot, segítséget szeretnék kérni. Van egy 200literes társas akváriumom. 6-7honapja indítottam be. Minden jó volt, növényeim gyönyörűen fejlődtek. Aztán kb 1honapja valami megtört. Az Echinodorusok levelei nekiálltak lyukacsossá válni, kb mint a koptatott farmerek. Ezen kívül növények levelei nekiálltak szőrösödni. Fogalmam sincs mi lehet ez, hiány-e, esetleg valamiből sok van..világítás 100w fenycsovek, nagy teljesítményű belső szűrő, folyékony CO2-t naponta adagolom..tápozni nem merek, de előtte Rataj féle Bioflor volt a táp. Vizcsere kb 10naponta 30-40liter, természetesen szűrő tisztítás, utána nitrifikációs baktériumokat is adagolom. Köszönöm szépen a segítséget. ,Sajnos eléggé el vagyok keseredve..

https://indafoto.hu/robi77/alap_album

Tapivara Creative Commons License 2019.10.03 0 0 54546

Na igen nálam is hasonlóan zajlik az élet :) de én tápozok (easy life profito) különben a növényeim

hiánytünetesek lesznek.

A csigákkal nekem pont ellenkező a gondom, mire végre elszaporodtak, a nagyhal rákapott

az ízére és jóformán 4 nap alatt kizabálta mindet.

Ez a Purigen tényleg jó lehet, ha egyszer beindítom végre a vödrös Atmann-t, tuti hogy rakok bele

szóval köszi az ötletet. :)

Ja igen, sajnos a kis halasboltok végelgyengülnek nem tudják tartani a tempót, pedig kár értük.

Előzmény: warr (54545)
warr Creative Commons License 2019.10.03 0 0 54545

Kb. hetente van úgy egyharmados vízcsere. 

Világítás olyan 8 óra, már amennyire sikerül tartani, de szerintem sok lehet, mert van azért némi algásodás. Bankkártyával lekaparom :) 

Két-három naponta adok egy adag Flourish Excel-t. 

A kis hólyagcsigák eléggé elszaporodtak, úgyhogy gondolkozom pár csigaevő csiga bevetésén. 

Meg mindenhol ódákat zengenek a Seachem Purigenről, lehet beszerzek azt is aztán teszek a szűrőbe. 

Amúgy ha utamba esik és ráérek, benézek a boltokba kiváncsiságból szemrevételezni a halállományt. Most egy helyen láttam sárga fantomokat, de sokkal csoffadtabbak voltak szegények, mint az enyémek... 

A greenaqua-n kívül eddig egyedül a Vadvilágban láttam szép állatokat :(

Előzmény: Tapivara (54544)
Tapivara Creative Commons License 2019.10.03 0 0 54544

Szia jól néz ki!

valamit írhatnál, vízcsere-napi világítás-tápozás stb.

Előzmény: warr (54543)
warr Creative Commons License 2019.10.03 0 0 54543

Tapivara Creative Commons License 2019.10.03 0 0 54542

Szia nálam anno a Black molly csajszinak volt képe nemegyszer mindössze kettőt szülni. :)

Eléggé túltenyésztett hal amúgyis, feltehetőleg a testvérházasság :) sem dob a genetikán.

Tény hogy kissé kényesek a picik, bevált módszer szerint a szülőkalitkában hagytam a szaporulatot

és előnevelés /5-6hét/ után raktam át új helyre őket.

Előzmény: orbi79 (54517)
Tapivara Creative Commons License 2019.10.02 0 0 54541

Ez bizony innen nézve eléggé horrorisztikusan fest, de vannak biztató jelek.

Az akvárium vize zavaros, azonnali vízcserét kell végezni !!

A szűrőt alaposan ki kell tisztítani, a gyógyszerezés úgyis elintézte a szűrőbaktériumokat.

A bujkálós kacatokat nem árt kiszedni kisikálni és a szűrő helyét is tisztítani, víz leeresztéskor

a talajról az üledéket eltávolítani.

Ha van aktívszén a szűrőben azt eltávolítani

Ezután óvatosan feltölteni, az utolsó 4-5 liter vízben a gyógyszert feloldani, és úgy betölteni.

10 literenként javaslok egy csapott evőkanál konyhasót is feloldani a betöltendő vízbe.

A leírt ajánlás akkor követendő, ha nem lehet a halakat ideiglenesen más medencében elhelyezni.

Ha igen, akkor más a helyzet, akkor a mostani akvárium újraindítása a célravezető.

Előzmény: Mady01 (54540)
Mady01 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 54540

Anno még kicsit ként kaptam akváriumot kutya/ mnacska heylett. Sajnos sose értettem hozzá és a családban senkit se igazán érdekeltek. Napi szükségleteikről lett gondoskodva és ennyi. Manapság kezdtem rá állíni, hogy jó lenne életben tartani őket és megadni nekik, ami tényleg kell. Csak valahogy halak estében ezt nehezebbnek érzem. Például nem tudom elvini orvoshoz mint egy kutyát, aki megmonjda mi a baja és a tehendő.

És nekem kell egy megfelelő élteteret biztosítanom, lényegében mindennel együtt. És nálam itt kezdődnek a gondok

Mady01 Creative Commons License 2019.10.02 0 0 54539

Sajnos a hal meghalt mire tegnap haza értem :(

De attól még küldöm a képet, nem szeretném, hogy több áldozat legyen

Előzmény: Tapivara (54521)
A77 Creative Commons License 2019.10.01 0 0 54538

Előzmény: A77 (54537)
A77 Creative Commons License 2019.10.01 0 0 54537

Tudnátok segíteni, hogy ez milyen alga?

Tapivara Creative Commons License 2019.10.01 0 0 54536

Persze őszintén szólva az igazság az, hogy ezek az ismertető leírások minimum azt feltételezik, hogy Akvaristával (!)

van dolguk, akinek nem kell külön elmagyarázni, hogy mi az alap, és hogy nem tartunk

ápolatlan elhanyagolt pöcegödörben sem halat, sem növényt, és úgy nagy általánosságban 

semmit.

Előzmény: Tapivara (54535)
Tapivara Creative Commons License 2019.10.01 0 0 54535

Az "igénytelen" gyorsnövésű növény váratlanul a legkülönbözőbb hiánytünetekkel kápráztatja el a tulajt, 

az "igénytelen" halról pedig kiderülhet, hogy csak a vízhőfokkal szemben toleráns, cserébe

viszont kristálytiszta vizet, minőségi eleséget igényel, amit ha nem kap meg, elhullással "jelez",

mint például az "abszolút igénytelen" Zebradánió, ami "egyetlen kezdő akvarista medencéjéből

sem hiányozhat." Stb...

Előzmény: Tapivara (54534)
Tapivara Creative Commons License 2019.10.01 0 0 54534

Egy kis okoskodás...

Sokat ártanak a különféle ismertetők (növény-hal) amikor összegzésként egyes fajokat-fajtákat

igénytelennek minősítenek, ezért azután némelyek és nem is rosszindulatból ezt félreértelmezik

és mindenféle gondozatlan, ha tetszik elhanyagolt edényben' tartanak élőlényeket.

Sokkal jobb lenne ezeket a nem túl kényes fajokat-fajtákat úgy jellemezni hogy:

Viszonylag toleráns.   

Tapivara Creative Commons License 2019.10.01 0 0 54533

A nagyon fertőzött hallal végezhetsz gyógyszeres fürdetést is.

1 tablettát feloldassz 2 liter vízben, ez tízszeres dózis.

A beteg halat átteszed ebbe az oldatba, folyamatos figyelem mellett 20-30 percig marad itt,

azután a normál töménységű oldatba kerüljön vissza a hal.

Ha sikeres az akció de a hal nem gyógyul, akkor erre a nyavalyára a szer hatástalan.

Előzmény: Mady01 (54520)
Nibiru Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54532

:D

Előzmény: Tapivara (54527)
Tapivara Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54531

Előzmény: Tapivara (54530)
Tapivara Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54530

Nincs soha egyedül, valamelyikünk mindig itthon van vele. :))))

De a valódi indok az hogy természetes vízből nem hozhatok mellé, semmi kedvem a legkülönfélébb

élősködőkkel dúsítani az akváriumi életközösséget.  :)

Esetleg egy aranyhal, amolyan fátyoltalan kerülhetne mellé, ez esetben viszont a 100-as már

erősen szűkös lenne, szóval esélyes hogy fajtárs nélkül marad és be kell érje az 5db Otocinclussal.

Előzmény: warr (54529)
warr Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54529

Nem unatkozik egyedül? :)

Előzmény: Tapivara (54528)
Tapivara Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54528

De egyébként meg talált-süllyedt, igaz ez a hal nem a horgász korszakomból való, hanem

egy ligetitavi mentésemből hoztam haza vagy 6-7éve, de már nem is dereng mi célból.

Talán a macskának de megsajnáltuk... :))

Előzmény: Tapivara (54527)
Tapivara Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54527

Egyetértek! A csuka tényleg igencsak bekorlátozza a halak darabszámát.  :))

/bocs az éretlen tréfáért. :) /

Előzmény: Nibiru (54526)
Nibiru Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54526

Egy időben mániám volt, hogy naphalat, csapó sügeret meg csukát akarok tartani akváriumban, de aztán lebeszéltem róla magam mert ezzel nagyon bekorlátoztam volna az akváriumban a halak és/vagy a fajok számát. A kárász viszont nem egy színes hal, ahhoz hohohorgásznak kell lenni, hogy egy kárászt tartson valaki akváriumban. Szerintem. :)

Tapivara Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54525

Elnézve ez már igencsak előrehaladottan beteg állapot, azt tippelem, hogy már a béllélegző

szervét is megtámadta a kór, miáltal szegény fuldoklik.

Nem tudom levegőpumpával szellőztetsz vagy nem, mert kezelés alatt szükséges,

lefedett akvárium esetén meg muszáj, egyébként a harcsácskák a fedő alatti poshadt

levegőt lélegzik be, amitől megbetegszenek. Én a gyógyszeres kezelés megismétlését

tudnám javasolni.

Előzmény: Mady01 (54520)
Tapivara Creative Commons License 2019.09.30 0 0 54524

Igaz, de ugyanúgy képes darakóros, penészes, élősködős, étvágytalan lenni, növényeket és

végre szaporodásnak indult csigákat pár nap alatt kizabálni mint akváriumi társai és végülis élő

példája annak hogy a tézis miszerint vannak igénytelen halak, marhaság, továbbá nem mellékesen lelki támaszt nyújthat rögeszmés aranyhal mániákusoknak is.   :)))

Előzmény: warr (54523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!