Keresés

Részletes keresés

Tapivara Creative Commons License 5 órája 0 0 54845

Tapivara Creative Commons License 5 órája 0 0 54844

Ezek csodaszép akváriumok, gratula!

Közben nálam is alakulnak a dolgok, megjött három műanyagdobozos növény, a többit szerencsére

nem hozták, ezeket sikerült lemondanom.

Most mit kezdjek 100 Saggitaria-val, meg még vagy 60 cryptocorine-val.

Végül beültettem mindet, meg kell nekik adni az esélyt. Mégsem dobhatom ki őket, csak mert nem

tudtam, hogy számolatlanul jönnek.  :))))

Ja, talajt még töltöttem utólag, meg teliraktam táprúddal. Mi lesz ebből.....

Ez van most:

Őszinte Ököl Creative Commons License 19 órája 0 0 54843

Ez meg az én régi akváriumok, nem annyira retró kb. 2000-2001-ben készült, de retró benyomást kelt. 170 literes, mikor még csak sima vegyes halas akvárium volt (később tuningolva lett, lett belőle low-tech/mid-tech növényes akvi) 

A régi szép idők, a hőskorszak. 😄👍 Egy sima Eheim Professional 2222 külső (kertitó szűrőből  származó biolabda + lávakő szűrőanyag) és egy Eheim PickUp 160 belső szűrő volt a technika, még valami noname fűtő. Sima kavics aljzat, növény tápozás pedig valami olcsó táptabletta + a halak. 

Azért ezeknek is megvan/megvolt a maga feelingje. A mai akvarisztika - ugyan sokat fejlődött! - kezd már picit elk*rv*lni, főleg ilyen dizájner világba megy át, sznobizmussal átitatva néhol. 

Előzmény: Nachat (54842)
Nachat Creative Commons License 21 órája 0 0 54842

Ha már retró, íme, egy régi (1993-as vagy '94-es) fotóm az akkori legnagyobb (160 l-es) akváriumomról. Guppik voltak benne, egyszerű dunai homok aljzat, T8-as fénycső, nulla tápozás (a guppik megoldották) és vagy 10-12 féle vízinövény (a Hartel-vízikehely fejlődött a legjobban, temérdek indáról hozta egymás után a sarjakat, később még virágzott is). 

Tapivara Creative Commons License 28 órája 0 0 54841

Köszi a kritikát!

Ez nagyon jó leírása a retró akvarisztikának, és talán ezért is választottam ezt  a szokványos elrendezést meg az elevenszülő halakat, hogy ez a naiv, romlatlan :))) hangulata

meglegyen.  :)

Előzmény: Őszinte Ököl (54840)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2 napja 0 0 54840

Igazi nosztalgia-akvárium. :) Van egyfajta meghitt retro feelingje. Kis emlékeztető, mementó a régi akvarisztikáról. Simán ott lehet ülni előtte a fotelban, a kézben egy bögre tea/kávé, háttérben halkan szól a bakelit vagy a kazettás magnó (vagy az orsós magnó 😄) 

Különben néha az egyszerűbb tényleg jobb. Engemet például nem nyűgöz le a milliókba kerülő, opti-white high-tech japán stílusú növényes akváriumok, azokkal az elvont, katartikus, groteszk látványvilágukkal. (Valakit pedig igen). 

Előzmény: Tapivara (54836)
Tapivara Creative Commons License 5 napja 0 0 54839

Miután tegnap született 16 Kisguppim, ma kénytelen voltam áttenni egypár alig centis növendéket

az újonnan indított akváriumba, egészen pontosan tizenhármat. Igen, korai még, de más választásom

nem volt.

Nagyon jó nézni, ahogy a zsúfoltságból kiszabadult kishalak az óriási térben bandáznak, valódi kalandokat élnek meg, stb.  

Ez a látvány teljes mértékben kárpótol minden, az akváriumindításnak köszönhető               szenvedésemért.  :))

Tapivara Creative Commons License 6 napja 0 1 54838

És egy közeli kép, a "kissé" túl sűrűn beültetett talajról.  

kaposznyak Creative Commons License 2020.06.28 0 0 54837

Üdv.

Gyömrőn lenne valakinek eladó Amano garnéla?

Tapivara Creative Commons License 2020.06.28 0 1 54836

Jelenleg itt tart az akvárium, mint már mondtam, a projekt nem törekszik különösebb művészi

megjelenítésre, inkább egy hagyományos, növényes-halas akvárium létesítése a cél.

Jó, igaz, jelenleg kissé növénygyűjtemény jellege van, de menetközben ez még 

alakulhat.  :)

kaposznyak Creative Commons License 2020.06.28 0 0 54835

Kösz!

Ingyenes forrás nincs:-)?

Előzmény: boxer-gs (54834)
boxer-gs Creative Commons License 2020.06.28 0 0 54834
Előzmény: kaposznyak (54833)
kaposznyak Creative Commons License 2020.06.28 0 0 54833

Sziasztok.

Van Magyarországon fakő lelőhely, ahol lehet bóklászni és a nekem tetsző köveket hazavinni?

Tapivara Creative Commons License 2020.06.25 0 0 54832

Egyenlőre még halatlan, megvárom hogy a növények meginduljanak, talajt még tölteni fogok hozzá,

végülis már jelen állapotában is eléggé tűrhető. De persze csak ahhoz viszonyítva hogy tegnap 

lett berendezve.

Semmi tereptárgy nincs benne, a díszt a halak és a növények fogják jelenteni.

Ha esetleg nem támadják le az algák, akkor egészen pofás lesz pár hét múlva.

Előzmény: Őszinte Ököl (54831)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.25 0 0 54831

Amúgy hogy alakul az akvárium? 

Előzmény: Tapivara (54830)
Tapivara Creative Commons License 2020.06.25 0 0 54830

Mai eszemmel tettem volna alá, most már marad a szívás, meg a toldás-foldás, de talán lesz valaki

rajtam kívül is, aki okul az esetből.   :)

Előzmény: Őszinte Ököl (54829)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.25 0 0 54829

Lehet kellett volna a crypto-k alá táptalajt. Nem kell ADA táptalajt, elég egy olcsóbb Sera Floredepot is. 

Előzmény: Tapivara (54828)
Tapivara Creative Commons License 2020.06.25 0 0 54828

Igazad van, vettem is ilyen strapabírókat, amik jó ha vannak, 7 vallysneria, 10 elodea, 10 hygrophila,

meg ebből a pénzlevelűből is van 5db.

A fő gondom inkább az, hogy ha ennyi cryptocorine-t akartam volna, akkor vastagabb

talajt kellett volna hogy készítsek, az előtér ugyanis túl vélkony lett.

Valószínű hogy utólag kell még talajt beraknom, ami azért elég macerás tud lenni.

Előzmény: Őszinte Ököl (54827)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.24 0 0 54827

Tegyél bele kislevelű bakopát, és pénzlevelű lizinkát, valamint ambúliát azok bírják a strapát. 👍👌

Benyomsz a talajba egy kis táptablettát aztán szevasz. A bakopa szűri is a vizet. 

Előzmény: Tapivara (54826)
Tapivara Creative Commons License 2020.06.24 0 0 54826

Úgy gondoltam, míg megjönnek a kis műanyagdobozos növényeim, rendelek egy másik cégnél

egy pár cserepes cryptocorynét, meg egykét elodeát stb. legyen addig is valami növényem.

Ma meg is jöttek, hát meglepetés az volt ezerrel. Azt képzeltem, a nyolc cserépben nyolc tő lesz,

ehelyett végülis ahogy számoltam, lett hetvenöt...

Teleültettem az egész aljzatot velük. Hmmm így aztán eléggé nagy összevisszaság

lett a végeredmény.

Ha beüt egy Kryptórothadás, nekem végem...  :)

Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.23 0 0 54825

1. Nagyon gyorsan szaporodik, és terjed utána már ronda látvány.

2. Méreganyaga van, ami veszélyes lehet más korallokra. 

3. Parazita. Rátelepszik más korallra és elveszi a táplálékot előle. 

Legjobb védekezés ellene igazából a megelőzés. Csipeszhal (Chelmon rostratus

a legjobb üvegrózsaevő állat, mert ő nem bántja a korallokat. A levélhal is jó üvegrózsaevő, de bántja sajnos a zoanthusokat is. Azonban a csipeszhal a nagyon pici üvegrózsákat - főleg ha számára szűk helyen van - nem eszi meg. Oda a wurdemani garnéla a jó. 

Előzmény: Tapivara (54824)
Tapivara Creative Commons License 2020.06.23 0 0 54824

Miért irtandó ez az üvegrózsa, laikus szemmel nekem semmi bajom vele, mondhatni szép.  :)

Előzmény: Őszinte Ököl (54823)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.23 0 0 54823

Szerencsére azok fölül, ugyanúgy zoanthusok, csak más fajta. Ugye a zoanthus telepeknél nem ritka, hogy egy adott faj telepén belül is előfordul 1-2 másik fajta zoanthus. Alul viszont sajna üvegrózsa. 👍

Előzmény: Tapivara (54822)
Tapivara Creative Commons License 2020.06.23 0 0 54822

Nagyon szép.

Én úgy látom, hogy fölül is van egy pár db, csak bevont :) csápokkal. 

Vagy nem?

Előzmény: Őszinte Ököl (54821)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.23 0 0 54821

Sajnos, ahogy a fotón is látható, van a szép zöld zoanthus telepen alján egy üvegrózsa. 😕 Valahogy el kell tüntetnem. Szerencsére nem szaporodott el, csak ez az egy példány van. Üvegrózsaevő állatom jelenleg sajna nincs. Kellene levélhal vagy wurdemani garnéla. 🤔 Üvegrózsa elleni vegyszerem sincs. De szerencsére nem vészes. Mechanikailag nem lehet el távolítani, mert pl. csipesszel megfogja az ember, akkor ledobja azonnal a csápjait. Ahány kis csáp, annyi üvegrózsa lesz. Olyan mint a hydra a mitológiában. Levágod az egyik fejét, nő helyére kettő. 

Előzmény: Őszinte Ököl (54820)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.23 0 0 54820

Kis akváriumi látkép. Zoanthus-telep, piros buborék anemóna és ajakoshal. 

Tapivara Creative Commons License 2020.06.21 0 0 54819

A GA-nál akartam a növényeket megrendelni, de annyi vevőazonosítót íráspróbát meg stb.

kért az a nyomi automata, hogy erről végülis letettem, mit fáraszt, amikor előre utalom a 

vételárat !? - Talán ideje volna modernizálni azt a kacatot.

Végül megrendeltem személyesen, erre mifelénk.

Előzmény: Tapivara (54818)
Tapivara Creative Commons License 2020.06.17 0 0 54818

Táptalajt nem tettem alá, Easy Life Profito-t szoktam használni, meg valami mikrotápot, ez hazai, 

de minőségi, van továbbá ugyancsak Easy Lyfe táptablettám.

A Növényeket illetően viszonylag alacsonyakra gondolok, amik nem akarnak a vízfelszínen 

elterpeszkedni, cryptocoryne-félékre meg a hagyományos megjelenés okán Vallisnériákra.

Valami kisméretű Anubias is szóba jöhet, ha van esetleg olyan is, amit talajba lehet ültetni,

mert köveket és vasfát stb nem tervezek bele.

Világításnak vettem egy 6500 Kelvines jónevű fénycsövet, ezt az egyik 4000K-s növénysorvasztó

Ledfénycső helyére szánom, szóval rakhatom vissza az elektronikát. Ha kelleni fog, cserélem a másikat is. Ja, kétcsöves a lámpatest.

Köszi a felajánlást a belsőszűrőt illetően, de már megoldottam az áramlási gondot, amit lentebb

fejtegettem, a vége pedig úgyis egy Atman külső lesz, ami már megvolt, de felhasználtam a

százashoz, vissza meg már nem veszem, mert az nem lenne korrekt.  :)))

Előzmény: Őszinte Ököl (54816)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.17 0 0 54817

Ja még valami. Lenne egy eladó Eheim Biopwer 240-es belső szűrőm. Ha érdekel esetleg. 

Előzmény: Tapivara (54815)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.06.17 0 0 54816

Növényeknek teszel az aljzat alá táptalajt? Vagy csak szimplán folyékony tápoldatokkal (esetleg táptablettákkal) fogod tápozni a növényeket? Mert gondolom fotonbomba fény és "szódavízgyár" COrendszer nem lesz. :) No meg nem is kell, elevenszülő halakhoz. Gondolom klasszikus fajok lesznek, valiznéria, anubias, bakopa, cryptocoryne...stb. 

Előzmény: Tapivara (54814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!