Keresés

Részletes keresés

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.10.14 0 0 9086

A foundnál még nem olyan lényeges megállítani, mert pont akkora üres sípolás van utána alapból felvételnél, hogy nem gond, ha nem áll meg, de a töltés végén azért jó, ha megáll. :)

Előzmény: siz (9085)
siz Creative Commons License 2019.10.13 0 0 9085

A casette sense a magnóból bejövő jel, ami jelzi a gépnek, hogy a magnón valamelyik gombot lenyomtad (play/valamelyik tekerés), ami erre válaszul bekapcsolja a motort (erre ugye azért van szükség, hogy szoftverből meg lehessen állítani a kazettát, amikor kiírja, hogy FOUND xxxx).

És valóban a plus/4-nél ez bele van kötve a $fd1x-re címzett 6529B-be, C16-on meg valami TTL chipbe megy, aminek ugyanez a chip select-je. Arra nem emlékszem, hogy a többi bittel mit csinál (szerintem lebegve hagyja), szóval szerintem ettől még simán lehetne rátenni egy másik IC-t, ami "szembe hajt" az adatbuszon. Végülis a külső RAM bővítők is ezt csinálják és még eddig semminek nem lett baja tőle (legalábbis én nem tudok róla)...

Előzmény: ergoGnomik (9084)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.10.13 0 0 9084

Most fut egy beszélgetés a P4W-ön C16-hoz User Port fabrikálásról. Ott írta az egyik versenyző, hogy nem lehet kompatibilisen replikálni a Plus/4 User Portját külső bővítővel, mert a CASSETTE SENSE már bent valahogyan be van kötve az $FD1x címtartományba, ahová a külső 8 bites párhuzamos portot kellene belapozni. Mi ez a CASETTE SENSE, mire kell a gépnek, és miért kellett ilyen hülyén megoldani? Valakinek van erről valami információja?

ergoGnomik Creative Commons License 2019.10.08 0 0 9083
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.08.20 0 0 9082

A link már nekem sem működik. A bal oldalon megjelenő hármas egységekből a felsőt lehet betenni a táblára (a maradék kettő következő az előregondolkodást segíti). El lehet forgatni, így 8-féleképpen lehet letenni egy hármast. Csak üres mezőkre lehet tenni. Ha legalább három egyforma kép kerül egymás mellé, akkor eltűnnek (nyilván erről kapta a nevét a játék). Bár nem igazán tudom, hogy mit ábrázolnak a képek, de az egyik kékes a joker.

Előzmény: ergoGnomik (9081)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.08.19 0 0 9081

Mintha a linkkel nem stimmelne valami. Ezt valamiféle logikai játéknak nézem. Jól látom?

Előzmény: tanárnéni kedvence (9080)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.08.19 0 0 9080
Előzmény: ergoGnomik (9079)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.08.19 0 0 9079

Hát konkrétan pont ilyenből (6 szint, szintek végén nagy főellenség) szerintem igenis volt hiány.

Az a disapp.com micsoda?

Előzmény: tanárnéni kedvence (9078)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2019.08.18 0 0 9078

Nagy hiány volt már az ilyen barlangban balról jobbra haladva lövöldözős játékokból. :) Nem akarja valaki inkább a (4k DOS) disapp.com-ot portolni?

Előzmény: ergoGnomik (9077)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.08.18 0 0 9077

Na, most átkeresztelték magukat Puls4rra, és kiadták az Alpharay R-Type-szerű lövöldözős játékot. A videó alapján elég jónak tűnik.

Előzmény: ergoGnomik (9076)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.08.16 0 0 9076

A hétvégén Evoke party. A Boyknecht állítólag megint készül valami játékkal.

ergoGnomik Creative Commons License 2019.08.14 0 0 9075
Előzmény: Iosefx (9074)
Iosefx Creative Commons License 2019.08.13 0 0 9074

Tiszteletem!

Érdeklődnék, hogy 8360-as TED IC és 8501-es CPU van-e még eladó?

 

Üdv.

Előzmény: turntable (8948)
siz Creative Commons License 2019.08.08 0 0 9073

Szép. Ahhoz képest a szerző kifejezetten kérte, hogy ne legyen még publikálva, mert még apró simításokat akar rajta elvégezni és utána forráskóddal együtt közzéteszi.

Előzmény: ergoGnomik (9072)
siz Creative Commons License 2019.08.08 0 0 9071

Ügyes módon csak SD2IEC-ről fut. Elvileg YAPE 1551 IEC módban is kellene mennie, csak nem tudom, hogy mivel indul el (az első indítóját át kell ugrani, mert az betölt egy SJLOAD-ot, amitől viszont a 1551 IEC mód azonnal megfagyasztja a gépet). Erre emlékszem abból, ahogyan ott nálam próbálgatták. Csak közben én átmentem máshova és Króna vitte tovább a történetet.

Előzmény: MMSZoli2 (9069)
MMSZoli2 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 9070

A Game Compo előtt pont élőben nyomta az együttes az LN2-t és ha jól emlékszem talán volt egy LN1 zene is.

 

Voltak akik teljesen extázisba estek tőle (tényleg jól szólt), ez jól megalapozta az Ati féle LN helyezését is :-)
Teszletgettem egy fél órát az LN-t, és nagyon jó a kód. (főleg a takarások és a color clash téma érdekelt.)

Baromi gyors a pálya kirajzolása.

 

Összvissz egy pillanatra futottam bele egy bugba a templom előtti shinto kapunál (egy pillanatra eltűnt egy szegmens), de magától megjavult és nem is tudtam újra előidézni. Sajna a C64-en használt réteges sprite itt nem működik, ezért nem lehet rózsaszín arca/keze a ninjánknak, és emiatt nem lehetnek az ellenfelek sem színesebbek. (vagy jönne a color clash).

Bár elviekben van még két másik fix szín is multicolorban, tehát akár zöld vagy szürke ninja is lehetne az ellenfél (mint a 80as évekbeli alámondásos VHS videókon).

Úgy tippelem, ezek lehetnek még a fix színek a feketén kívül.  A szürke különösen kihívást jelentene a szürke úton, ui. láthatatlan lenne :-)

Előzmény: ergoGnomik (9068)
MMSZoli2 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 9069

Van Valakinek elképzelése, hogy az Árokon releaselt "Legyél Te is Burzsuj"t hogyan és milyen környezetben lehet futtatni?

 

Plus/4-nek írják, de úgy emlékszem nagyon C64 hangzású volt a zenéje és mintha sprite-ok is rémlenének (3 vagy 4 sör után voltam, nem tuti :-) ).

 

Viszont belenéztem az állományba, és a Hermit féle TEDZAKKER-el készült a zene. Ilyenre C64-en nem vetemedne senki.

 

Az IEC szintű könyvtárkezeléssel sem tudott mit kezdeni vele a YAPE. D64-re nem fér el, mert 260KB

Ötlet?

ergoGnomik Creative Commons License 2019.08.06 0 0 9068

És a nagy sikert aratott Last Ninja előzetes is elérhető már.

ergoGnomik Creative Commons License 2019.08.05 0 0 9067

Az Árok Party-n is kiadtak egyet.

ergoGnomik Creative Commons License 2019.05.31 0 0 9066

És megint.

Előzmény: ergoGnomik (9065)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.05.25 0 1 9065

Keddi a hír, de valahogyan még senki sem hozta fel itt, hogy új játék jött ki a gépeinkre. A Plus4World fórumban a népeknek úgy tűnik tetszik a cucc.

siz Creative Commons License 2019.02.18 0 0 9063

Nem nagyon. Ezek valszeg annyira Csory sajátjai, hogy még a németek sem tudtak róla. Csory ugyan odaadta nekem annó lemezen a 256k-s programjait (pl. megcsinálta a Bard's Tale játékokat is 256k-sra, RAM drive-ként használva a memóriát, hogy ne kelljen lemezeket cserélni - olyannyira, hogy nálam 64k-s gépen el sem indult, amíg meg nem módosítottam), meg egy cetlin a kapcsolási rajzot. Ebből van az a Macro Assembler, amit TLC emleget és az tényleg sehol nincs dokumentálva, hogy ez vajon mi a búbánatot csinálhat. Még annyira sem, mint a németek bővítményei.

Előzmény: ergoGnomik (9062)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.02.18 0 0 9062

Rájöttem, hogy igazából nem teljesen helytelen 240 kb-osnak nevezni, mivel az $FCFF fölötti memóriát el lehet hanyagolni. Úgy meg már nincs messze attól az értéktől. De nem is erről akartam írni. Megtaláltam TLC hozzászólását a P4W fórumon, amiben a Csory féle bővítés ROM vonatkozású aspektusait boncolgatja, és ez az amire emlékeztem. Valami olyasmi, hogy a TED ROM olvasásait mindig a nullás bankra irányítja (KERNAL+BASIC?), illetve a bővítés permanensen belapoz $FE00-tól egy nem részletezett nagyságú tartományba valamiféle ROM tartalmat. Erről van valami részletesebb információ?

Előzmény: siz (9061)
siz Creative Commons License 2019.02.17 0 0 9061

240 az a 244, de igen. (legalábbis annyinak szokták emlegetni, de most utánaszámolva: 1x64 + 3x60 az tényleg 244). ROM bővítést is a németek csináltak (Hannes és Solder, illetve lehet, hogy mások is benne voltak. Ahhoz is ott van a plus4_io_map.inc-ben a regiszter kiosztás, bár az idők folyamán az is átalakult. Eredetileg igazi ROM bővítés volt, aztán SRAM lett belőle, elemmel, ami az SRAM-ot életben tartotta meg írásvédelem kapcsolóval. Azt 384k ROM/SRAM expansion-nek szokták hívni.

Előzmény: ergoGnomik (9060)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.02.17 0 0 9060

Akkor gyakorlatilag a Hannes/Solder bővítő 256 helyett csak 244 kb-os volt? A Csory-félével meg lehetett emulálni 16 vagy 32 kb-os RAM-ot is?

 

Most ködlött fel bennem, hogy valamelyik memóriabővítés kapcsán mintha lett volna emlegetve valami trükközés a ROM-mal is. Az mi lehetett? Vagy csak rosszul emlékszem? Mondjuk ez egyáltalán nem kizárt.

Előzmény: siz (9058)
siz Creative Commons License 2019.02.17 0 0 9059

Ja, egyébként 4 megást szerintem én sem hallottam, mintha Hannes is csak 1 megáig ment volna fel, viszont a VICE-ben tudsz beállítani 4 megást is.

Előzmény: siz (9058)
siz Creative Commons License 2019.02.17 0 0 9058

Mondjuk, hogy nincs. A regiszterleírást megtalálod az IOLibV3 forrásokban (szerintem valami plus4_io_map.inc vagy hasonló lesz a neve, oda belekommenteztem + még a ram_size_detect.inc vagy hasonlóban ott a programozása is). Solder weboldalán voltak fent a kapcsolási rajzok hozzá, az viszont néhány éve nem elérhető (mármint a link, ami a saját, otthoni szerverére mutatott).

Nagyjából két alapvető típusa van a memóriabővítésnek (mindkettő vezérlőregisztere a $fd11-$fd1f címek közé lapozódik):

- a Csory féle, ami max. 256k és annyit tud, hogy a 64k címtartományból az egyik 16k-s rész helyére a 256k-ból bármelyik 16k-t belapozhatod.

- a másik, amit Hannes-félének hívnak, ott meg azt tudod változtatni, hogy $1000 vagy $4000 legyen a vágási pont (alatta mindig az alapértelmezett RAM-bankot használja), fölötte meg választható, hogy melyik 64k-s szeleletet akarod látni, ez volt eredetileg szintén 256k, de szabad bitek vannak, 4 megáig fel lehet vinni. Ha max. 1 megás a bővítés, akkor két bittel lehet kapcsolni, hogy a Csory bővítés aktív-e (mert igazából 256k-t szoktak építeni, ami mind a Csory, mind a Hannes félét tudja).

Ezek az alaptípusok, ezek vannak még kiegészítve olyan apróságokkal, hogy a TED melyik RAM bankot lássa (kiválasztott vagy mindig az alap) és hasonlók, amire fejből nem emlékszem, de valami ilyesmi.

 

Ja, emulátorokban a RAM-bővítés kezelése nagyon bugos: a Yape csak Hannes-t tud, 256k-ig (az talán jól működik, nem emlékszem), a VICE meg vagy Csory vagy Hannes, de ott valami gixer volt, az nem volt teljesen százas.

 

Előzmény: ergoGnomik (9057)
ergoGnomik Creative Commons License 2019.02.16 0 0 9057

Nemrég (mert még emlékszem rá :)) olvastam a P4W-ön a siziolibv3-ról. Meglepődve láttam, hogy 4Mb-os bővítés is létezett legalább elvi szinten a pluszihoz. Van valahol valamilyen dokumentációja az egyes memóriabővítések programozásának és működésének?

ergoGnomik Creative Commons License 2019.02.16 0 0 9056

Legvalószínűbb az, hogy elromlott. :) A viccet félretéve itt megtalálod a hivatalos szervizkönyvet. A pdf 22. oldalától kezdődik a hibakeresési segédlet. De a fórumtársak valószínűleg majd dobnak pontosabb tippeket.

Előzmény: SlightlyMad (9055)
SlightlyMad Creative Commons License 2019.02.16 0 0 9055

Sziasztok!

 

Nemrég vásároltam egy plus4-et. Az öröm sajnos nem tartott sokáig... a bekapcsolás után ez fogad.

Mi lehet a baj?

 

Köszi előre is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!