Keresés

Részletes keresés

Kepe2013 Creative Commons License 2013.06.29 0 0 33

Sziasztok

 

egyszemélyes kft, bt , EV .....

Mellékállást szeretnék vállalni, biztosítási ügynökként, mivel van főállásom amit nem akarok ott hagyni.

Ti milyen vállalkozási formát javasolnátok ahol a lehető legkevesebb adót járulékot stb-t kell fizetni?

Biztos sokan vannak ilyen helyzetbe, szívesen látnám a tanácsotokat.

 

havi 50 ezer ft bevételem lenne kb szerintem belőle.

 

előre is köszi a vállaszokat

 

Kepe

Anna0129 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 32

Akkor lenne még egy kérdésem. Ha megcsinálom pl holnap az ev. és bejegyeztetem ide ahol most élünk, de egy hónap mulva elköltözük, annak nincs akadálya hogy áthelyezzem a telephelyet más településre? Vagy ez mivel jár?

Előzmény: venoruti (30)
Anna0129 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 31

Ez tényleg szuper. 

 

Előzmény: venoruti (30)
venoruti Creative Commons License 2013.04.20 0 0 30

A havi 50ezer forinttal az IPA kivételével minden adót letudsz, arra költöd a megmaradt pénzed, amire akarod.

Előzmény: Anna0129 (29)
Anna0129 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 29

És lenne még egy kérdése. Hogyan kell majd elszámolni azzal a pénzzel amit keresek. Úgy értem az nem tiszta hogy hogyan fogok kivenni belőle annyi pénzt amennyire nekem a bevételemből szükségem van. Mindenről számla kell? Vagy hogy működik ez? Gondolok itt a mindennapi élethez szükséges összegre. 

Előzmény: venoruti (27)
Anna0129 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 28

Köszi :)

Előzmény: venoruti (27)
venoruti Creative Commons License 2013.04.18 0 0 27

Igen, most is választhatod.

Előzmény: Anna0129 (26)
Anna0129 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 26

És ha most év közben indítom a vállakozást, akkor is lehetek áfamentes?

vagy majd csak dec 31-től?

Előzmény: venoruti (24)
Anna0129 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 25

Köszi :)

Előzmény: venoruti (24)
venoruti Creative Commons License 2013.04.16 0 0 24

Igen, a katások nagyobb része alanyi adómentes.

Előzmény: Anna0129 (23)
Anna0129 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 23

Sziasztok!

Egyéni vállakozó szeretnék lenni, a KATÁT választanám. Lehetek áfamentes? 

venoruti Creative Commons License 2013.03.26 0 0 22

Akkor a könyvelő vagy hülye vagy a vállalkozás nem téged akar megbízni, mert a számláddal semmi baj sincsen.

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 21

Egyik szolgáltatásomat nyújtom 100 Ft-ért. Ha ÁFÁ-s lennék akkor 100+ áfa lenne a szolgáltatást, amit egy vállakozás vissza is tudna igényelni. Mivel 100 Ft-ért megy ki a szolgáltatás, így megspóroltunk egy kört. Igazából amire, kíváncsi lennék,  hogy az alanyi adómentesként kiállított számlámat, miért ne tudná elkönyvelni egy másik vállakotás kiadásként, mert állítólag a könyvelőjük ezt a nézetet vallja, vagy blöfföl.

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 20

Alanyi adómentes egyéni vállakozó.

Előzmény: venoruti (19)
venoruti Creative Commons License 2013.03.26 0 0 19

Adjál meg több részletet.

Egyéni vállalkozó, Bt. vagy netán adószámos magánszemély vagy?

Ha 100 + ÁFA lenne áfásként a vállalási díjat, akkor most mit számlázol 100 vagy 127 egységet?

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.26 0 0 18

Én olyan helyzetbe csöppentem bele, hogy állítólag egy cég azért nem veszi igénybe a szolgáltatásaimat, mert nem tudja elszámolni az áfanélküli számlát a könyvelőjük szerint. Ez valami ürügy, vagy van valami alapja?

venoruti Creative Commons License 2009.08.18 0 0 16
"Ezek után kénytelen leszek őket, mint alkalmazotak felvenni, és fizetni a járulékokat, hogy a munkanapjaik meglegyenek."

Hát ennek bizony nem sok értelme lenne. Ha lesz majd felesleges pénzed, akkor ne járulékot fizess a szüleidnek (a járulékot általában tényleges munkavégzés után szoktuk fizetni, nem szórakozásból), hanem tegyétek be a bankba és kössétek le. Az biztos a tietek marad.
Előzmény: Kicsitunder (8)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.17 0 0 13
Kedves fórumozók!
Érdeklődni szeretnék, hogy főállásu anyaságnál amennyiben kiváltom a vállalkozóit, igaz e, hogy kevesebb adót kell fizetni, mintha csak simán kiváltanám. Még megkerdezném, hogy főállásu anyát vállalkozóként milyen kedvezmények illetik meg, s erről hol tudok olvasni.
Köszönöm szépen!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 10
Még sosem hallottunk ám ilyen vállalkozásról. Áááá.:)
És úgy látom helyesírás tudás nem sok kell a melóhoz.
Előzmény: Twisty21 (9)
Twisty21 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 9
Sziasztok! Olvastam, hogy sorra mennek tönkre a vállalkozások az országban. Ez sajna igen szomorú! Én tudok egy olyan Vállalkozást ajánlani amit bárki csinálhat. Nem kell sokat befektettni, nagyon nyereséges! "saját tapasztalat ebből élek" Termékeket kell értékesíteni magas árrésel, mégis alacsony áron! "A termékek kivállóak és egyeznek a boltokban kapható minősségel"A cégnél 2 féle profit"haszon" létezik egy azonnali és egy havi fizetés. Egyszerű a munkádé fizetnek és egy idő után nem is keveset az egyik ismerősöm havi 300 ezret keres és semmi mással nem foglalkozik igaz ezzel a map 12 órályában és szereti csinálni ahogyan én is én igaz még nem keresek ennyit de fogok. Elérhetőségeim! MSN: twisty.20@hotmail.com Skype: twister815
Kicsitunder Creative Commons License 2007.04.22 0 0 8
 

Sziasztok!

 

Nekem olyan próblémám lenne, hogy feltétlenül kell egy vállalkozást alapítanom. Most még egyetemista vagyok, de kevesebb, mint 2 évem van vissza. A párom Pécsen lakik, oda fogok leköltözni a diploma megszerzése után. Csak hogy munkát találni nehéz lesz. Ő is, férfi létére több, mint 7 hónapig kereset és csak az ismeretségnek köszönheti jelenlegi állását. Felmerült bennem, hogy egy 23 éves nő, akkor milyen esélyekkel indul? Ráadásul várható, hogy rövid munkaviszony után szülni szeretnék. Párom fizetéséből megélhetnénk, ha nem is nagylábon, de azért amire kell, arra jutna. Arra gondoltunk, hogy én vállalkozhatnék, így otthon tudok maradni, nem lesz próbléma a szülési szabadsággal. Szinte mindegy mibe vágok bele, csak annyi pénzt tudjak összeszedni, hogy a járulékokat ki tudjam magam után fizetni.

Aztán pár nap múlva kaptam egy nagy pofont az élettől: 3 éven belül mindkét szülőm munkanélküli lesz, megszűnik a munkahelyük. Ezek után kénytelen leszek őket, mint alkalmazotak felvenni, és fizetni a járulékokat, hogy a munkanapjaik meglegyenek. Ezek után már többet kell keresnem.

Csak hogy a legnagyobb próbléma mégis az, hogy mibe kezdhetnék bele? Közgazdasági középiskolában érettségiztem, jelenleg terület- és vidékfejlesztést tanulok. Mellesleg agrár egyetemre járok, így az agrárhoz kapcsolodó dolgok sem állnak messze tőlem.

Ha valakinek van valami ötlete, mibe érdemes belevágni, azt örömmel fogadnám!

szobiszörp Creative Commons License 1999.12.12 0 0 7
Kedves ronaldu!

először is azt kell eldönteni milyen tevékenységet fogsz csinnálni. pld.: ha csak egy üzletet nyitsz, és vélhetőleg "úgy is maradsz" akkor a " vállalkozóit" javaslom. kevés macera, stb... ( itt is elszámolhatsz mindent ). ha több tevékenységed lesz, ( esetleg egy-két alkalmazott is ), akkor jöjjön a bt.( vagy ha csak igy kapod a fizetésedet,stb... ) itt is kevés a macera és sok minden elszámolható ( ha van bevétel ! ). de egyre vigyázz!! ne legyen ( papíron ) semmi vagyonod!!!!!!! ha megdőlsz akkor véged!
ha nagyobb céget akarsz esetleg több alkalmazottat, v. úgy néz ki, hogy hosszútávú és stabil a tevékanységed ( és van némi léd is ), esetleg " valami érdekeset" akarsz csinálni, akkor jöhet a kft. itt komolyabb a papírmunka, macerásabb is, de könnyebben találsz pld. olyat, mint esetleg befektető, stb.. ha megdőlsz akkor csak a törzstőkéd ugrik. ami általában 0.

ha rám hallgatsz nem csinálsz semmit! mindenféleképpen nagyot szívsz.
( de nem biztos, hogy igazam van:) )

mindenesetre keress egy jó ügyvédet és egy jó kardiológust!

ha érdekel még valami keress bátran!
szobiszörp

Előzmény: ronaldu (-)
JIMMY Creative Commons License 1999.12.12 0 0 6
Szerintetek olyan 120-200eFt közötti elérhető jövedelemnél érdemes bt-t csinálni, vagy legyek egyéni vállalkozó? Esetleg kft? :) (haver szerint elég ha pár napig bent van a 3 miller a számlán,aztán ki lehet venni...) Természetesen alkalmazotti jellegű melóról van có egy cégnél, csak számlára fizetnek.
Bt-ként milyen költségeket lehet leírni amit egyéni vállalkozóként nem? (pl. lakás rezsi (mint "iroda"), számítógép, telefon stb.:)) Bocs, nagyon fű vagyok még az egészhez...
putyi Creative Commons License 1999.08.30 0 0 5
Valóban bárki lehet Január 1-től általányadózó, de milyen áron...
Pl.: Eddig a bevétel 20%-a volt a jövedelem, ami után adózni kellett.
Január 1-től pedig a bevétel 70%-a után kell majd adózni. És ki tudja még, hogy a TB is hogy lesz. Hajjjajjj.

Putyi

flyOrDie Creative Commons License 1999.08.30 0 0 4
valami olyasmit hallottam, hogy jövőre az összes egyéni vállalkozás lehet általányadós. Az mindenesetre nagy segítség lesz. Régen a bt. jobb volt (viszont sokkal drágább is), mert ott mindazt meg lehetett csinálni amit egyéni vállalkozóként, csak voltak alternatív lehetőségek (pl. társasági adó), de a mostani szabályok szerint elég hasonlónak tűnik a kettő, csak én már nem követem a dolgokat.
Sir Balambér Creative Commons License 1999.08.30 0 0 3
Hát ez meg hogy jött így össze..
Sir Balambér Creative Commons License 1999.08.30 0 0 2
Bt
Ezt sem fogják már nullásozni.
Sátáni kacaj...
Sir Balambér Creative Commons License 1999.08.30 0 0 1
Bt
Ezt sem foják már nullásozni.
Sátáni kacaj...
Don_Fülig_di_St_James Creative Commons License 1999.08.30 0 0 0
ó!
ronaldu Creative Commons License 1999.08.30 0 0 topiknyitó
Tisztelt asztaltársaim!
Nagyobb dilemma előtt állok, vállalkozóvá kellene alakulnom, de nem igazán tudom eldönteni, hogy egyéni vállalkozást, vagy bt-t érdemesebb-e a alakítani.
Ha esetleg vannak olyan asztaltársaim, akik rendelkeznek tapasztalattal e téren, kérem osszák meg azokat. Amennyiben rendelkeztek olyan egyszerű programmal, amely a bruttó bevételből kalkulálja az egyéni vállalkozás és a bt. esetében a kötelezettségeket, és meg tudnátok ezt osztani velem (ld.: privát emil címem), nagyon megköszönném.
Milyen paraméterek szerint érdemes optimalizálni (van-e olyan jövedelem szint ami felett már a bt jobban megéri-egyesek szerint minden esetben jobban megéri)?
Ha egyéni vállalkozói igazolványt váltok ki, milyen szinten érdemes meghatározni a vállalkozói kivét összegét? A nem vállalkozói kivéttel kivett összeget milyen levonások terhelik?
Azt gondolom, hogy ez a téma többünket is érdekelhet, így ha vannak olyan, hozzám hasonlóan szerény ismeretekkel rendelkező, ám a téma iránt érdeklődést mutató asztaltársak, kérem, mindannyiunk okulása céljából tegyék fel kérdéseiket.
üdv: ronaldu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!