Keresés

Részletes keresés

róbertke Creative Commons License 3 órája 0 0 102143

Az a baj, hogy ez a rossznyavalya nem csak a vonóparkot teszi tönkre, hanem a vagonokat is. 

Volt egy nagyon szép MKB MÁV Eas-x kocsim, ott a súlynak használt lemez tette meg a magáét.

Egyszerűen fogta magát, és szétnyomta az alvázat. Tehát a dobozba levő kocsikat is ellenőrízzétek! 

Elvittem és odadtam tothgun modells -nek, szabad felhasználásra. Úgy tudom megcsinálta.

Előzmény: diginewl (102140)
csabbair Creative Commons License 13 órája 0 0 102142

Szia

wish.com

Előzmény: VTAVBK 1 (102136)
Cavill Creative Commons License 21 órája 0 1 102141

Bocsánat, de az elnevezéseket pontosítani kell:

- amiröl ebben a cikkben is szó van, s amely a vasútjaink nem megfelelö összetételü öntvényeit károsíthatja az a cinkpestis, s ez valóban nem "ragályos".

https://de.wikipedia.org/wiki/Zinkpest

- A cinpestis, vagy helyesebben ónpestis az az óntárgyak "pusztulása", s amely "meg is fertözheti" a vele érintkezésbe kerülö másik óntárgyat.

https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%93npestis

Üdv! S.

Előzmény: diginewl (102140)
diginewl Creative Commons License 22 órája 0 0 102140

Volt itt régebben szó a cinpestis féle dologról. Volt vele vita, ki hogyan hívja, stb. Szépen szakmailag itt van összefoglalva:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106257010&t=9005919

Én inkább főkeret szétrohadásnak, és pechnek hívnám...

Akik esetleg úgy terveznek - elég sok ilyen topiklakót látok magamon kívül is - akik a JÖVŐBEN, MAJD egyszer rendbe teszik a (rég)múltban vett vasútmodell dolgaikat, azoknak van egy rossz hírem. Az enyém:

Azt tudtam, hogy a KleinBahn/Klein Modellbahn - ebben az esetben egy kutya - hajtásai és főkeretei szeretnek szétrohadni. Ez nálam bekövetkezett egy kb 6 éve még teljesen ép 6020-as Schnellbahn mozdonyon.

Ami meglepő volt, hogy a vontatóflottám másik tagja is beadta az unalmast. Ez inkább meglepő.

Fleischmann 4077 Br78-as mozdony.  Erről mellékelek egy képet. Amikor megvettem 3 éve használtan, még semmi baja nem volt. Most szét akarom szedni, nem jön szét. Rohad benne a váz.

Szóval kedves Topiklalkók: Ugyan nem gyakori az eset - olvasom többfelé - , nálam a vontató állomány kb. 10%-át érintette, és ez talán nem elhanyagolható.

Hallom már jönnek a "nemmegmondtam, hogy ne pincében legyen". Nem. Mindkét modell egymástól térben (1 kilóméter táv) el volt választva, és mindegyik normál páratartalmú (20-70 rel%), és szoba hőmérsékletű (20-27fok) helyen van/volt tárolva. Ez van, sajna ez sem egy életbiztosítás...

Newl

VTAVBK 1 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 102139

Átfestés miatt keresd meg Komocsin Imrét.

schlumberger Creative Commons License 2019.06.06 -3 2 102138

Nem tudnátok ajánlani valakit

Tudnátok-e ajánlani valakit

Jó szerencsét!

Előzmény: Halmai T (102137)
Halmai T Creative Commons License 2019.06.06 0 0 102137

Kedves  Modellezők!

Nem tudnátok ajánlani valakit aki a H0-ás kocúromat átfestené CER-es festésbe, természetesen nem ingyen?

VTAVBK 1 Creative Commons License 2019.06.01 -1 0 102136

Tisztelt modellező tásak

Megvételre keresek H0 méretarányhoz görgős próba padot, kérem segítsetek. Az elérhetőségem nyilvános.

dn50 Creative Commons License 2019.05.25 -1 0 102135

Kedves TT Modellvasút barátok.

Van eladó terepasztal (bár tudom, hogy ezt mindenki magának épít), járművek, tereptárgyak.

Kérésre email-ben képeket tudok küldeni.

Ha valakinek egyben kell az összes jármű és tereptárgy, akkor ajándékba adom a terepasztalt :-) Csak tudja elvinni.

Üdv.

Norbi

csíkos-háTTú Creative Commons License 2019.05.24 0 0 102134

Az érintettek figyelmébe!

A következő e-mailt kaptam a Bachmann Europe (Liliput) cégtől:

"Sehr geehrter Modelbahnfreund,

aus wirtschaftlichen Gründen haben wir uns entschlossen, unseren Liliput-Service komplett neu zu organisieren. Aus diesem Grund können Reparaturen, Ersatzteilanfragen sowie technische Anfragen derzeit leider nicht angenommen und durchgeführt werden. Sobald die Neuorganisation unseres Liliput-Service abgeschlossen ist, werden wir an entsprechender Stelle umfassend darüber informieren.

Vielen Dank für Ihr Verständnis

Ihr Bachmann Europe-Team aus Altdorf"

Vagyis, átszervezik a szervizt, és az alkatrész ellátást. Addig zárva vannak. Magyarul: jelenleg nincs alkatrész a Liliput modellekhez, sajnos várni kell rájuk.

nazareth Creative Commons License 2019.05.01 0 0 102133

Nekem is vannak papírtörlőbe csomagolt modelljeim (az igaz, hogy az olcsóbb keletnémet Piko cuccok), évek óta semmi bajuk -- legalábbis néhány éve, amikor utoljára néztem őket, még nem volt :)

Előzmény: Szilrobi_index (102132)
Szilrobi_index Creative Commons License 2019.05.01 0 0 102132

Még annyi, hogy a VMC egy szép kartondobozba rakta az egyik modelljét, ami milliméterre akkora, amekkora kell. Ugyanígy járt el egy másik kisszériás magyar gyártó is, aki az átépített Fuggerth kocsit egy egyedi gyártású kartondobozba csomagolta. Itt sem volt semmi puha anyag, csak maga a karton, az viszont mm pontos. Mindkét esetben a gumihurkáknál támasztották meg a kocsit.

Szerintetek a papírtörlő ellen szól valami? Valami sima fehérre gondolok, amiben elvileg nincs semmi vegyi anyag. A papír időtálló, nem ragad, ha mégis akkor is sima vízzel "feloldható". Tehát egy méretre vágott kartondoboz, kicsit kibélelve papírtörlővel.

HOTotya Creative Commons License 2019.05.01 0 0 102131

Szia!

A régi fehér szivacsokkal vigyázni kell,mert (ahogy rezgaras is írta)odakenődnek a modellekhez és nagyon nehezen lehet szépen "lehámozni"!! A szürke szivacs már jobb minőségű!(az alap anyag és a festék miatt)

A hab dobozok alumínium szerszámban készülnek pici apró granulátumból és gőzzel "nagyobbítják" azért van több típusa,mert a granulátumot kezelik "nagyobbítják" és minél nagyobb a granulátum annál rosszabb a minősége(szét porlad könnyen lásd pl. OBI szigetelő lapok)

Előzmény: Szilrobi_index (102130)
Szilrobi_index Creative Commons License 2019.05.01 0 0 102130

Köszönöm Mindenkinek a hozzászólásokat, úgy látszik sokakat foglalkoztat ez a téma.

A szivacs érdekes dolog, mert nekem is vannak ős PIKO/GÜTZOLD modellek, ahol a végeik szivaccsal vannak "kitömve". Már így kerültek hozzám. Asztal hiányában nem sűrűn kerülnek elő a dobozaikból, de még nem láttam elváltozást a szivacsokon/modelleken. Kb. 8 éve vannak nálam, előtte meg ki tudja mióta. Gondolkodtam még a konyhai papírtörlő, mint tömőanyag használatán. Az talán esetleges tapadás esetén is könnyebben eltávolítható vízzel...

A bolti dobozokkal nem vagyok előrébb, ha szivacs kell beléjük. A dobozokat itthon is le tudom gyártani ráadásul konkrét méretre, csak ugye az utolsó pár mm a "lényeg". A dobozgyártó is szivacsot ad mellé, igaz a fekete fajtából.

A hungarocell dobozbelsőt vajon hogyan készítik a gyárban olyan szép kontúrosra, hogy közben szép lapos az alja? Valami préselésre gondolok. A cekász-os vágásról tudtam, de az ugye nem jó az aljához, csak átvágásra. Itt én is gondoltam arra, hogy az alja az külön darabból legyen és ragasztás faragasztóval. Azért mielőtt nekiesek gondoltam kérdezek...

Üdv,

Robi

róbertke Creative Commons License 2019.05.01 0 0 102129

Nekem a régi keménydobozos Piko kocsijaim jártak így, alig tudtam a modelleket megtisztítani. :-((

Előzmény: rezgaras (102128)
rezgaras Creative Commons License 2019.04.30 0 0 102128

Óvatosan a szivaccsal! Nekem volt már olyan, hogy a szivacs 10-15 év után megfolyósodott és odaragadt a modellhez. Nem is jött le nyomtalanul. Bizonyára nem minden szivacs ilyen, de nem tudom, melyik.

újrarákattanva Creative Commons License 2019.04.30 -1 2 102127

Sziasztok! Tesco kartonlap 350Ft / ív + 675 Ft Conrad műszertáska szivacsbetét 300 x 300 x 10mm ez elég 3 mozdony dobozra (alj & tető) vagy 5 darab vagonra, min 20db autómodellnek, félóra szabadidő / doboz, mozdonyhoz fólia olaj ne kerüljön a szivacsra meg így könnyű kiemelni, pár példa

Andreiew Creative Commons License 2019.04.30 0 0 102126

Nagyon szívesen!

Neked kell összehajtogatnod mindkét felét, aztán belekanyarintod a szivacsot amit adnak hozzá. Plusz szivacsot kitöltésnek kell vegyél, nálam mindig van itthon más, de ez a fekete strapabíróbb.

Van egy másik doboz is, arra a boltosok és a börzések Klarsichtbox-ként hivatkoznak, az pedig a nem túl nehéz járművekhez jó. Szintén többféle méretben kapható.

Üdv!

Előzmény: nazareth (102125)
nazareth Creative Commons License 2019.04.30 0 0 102125

Na az úgy már relatíve baráti – bár fogalmam sincs, hogy milyen alakú lehet egy "univerzális" szivacs. Ha valaki vesz ilyen dobozt, tölthetne fel fotót ide :)

Előzmény: somytomy (102123)
manhattani Creative Commons License 2019.04.30 0 0 102124

Mediker nyitvatartás-t kell írni a keresőbe :-)

Előzmény: Conrail (102121)
somytomy Creative Commons License 2019.04.30 0 0 102123

Szerintem valamennyi szivacs alapból van a dobozban, csak lehet plusz darabokat venni.

Előzmény: nazareth (102122)
nazareth Creative Commons License 2019.04.30 0 0 102122

Mondjuk ez valóban elegáns megoldás. De jól értem? Megveszem 860-1250 forintért a papírdobozok darabját, majd mindegyikbe még kell vennem 1720 forintért szivacsot?

Előzmény: Andreiew (102120)
Conrail Creative Commons License 2019.04.29 0 0 102121

Már megbocsásson a Mediker, de a nyilvántartásukat ilyen hülyén ki rendezte be? 

Józan paraszti ésszel a "Tárolódobozok" fülön keresné a vevő, erre a "Karbantartás" fülnél található meg. 

Ha a keresőbe az "Auhagen" szót írom be, akkor fel sem hozza a rendszer - mintha a boltban egy darab sem lenne!

https://vasutmodell.com/szerszam-karbantartas/karbantartas

Előzmény: Andreiew (102120)
Andreiew Creative Commons License 2019.04.29 0 0 102120

Olcsóbb megoldás az Auhagen Au Box-a többféle méretben, a Mediker és a VMC tele van vele. Drágább ha elviszed egy dekorosnak hogy kimarja, de az legalább profi lesz, viszont igény szerint csinál hozzá papírkartont is. Esetleg nekieshetsz egy felsőmaróval...

Üdv!

Előzmény: Szilrobi_index (102112)
egonca Creative Commons License 2019.04.29 0 0 102119

Működik, köszönöm.

520,065 neked is

most már csak egy egyszerű, olcsó kis próbamozdony kellene...

Előzmény: alkotasu (102111)
róbertke Creative Commons License 2019.04.29 0 0 102118

Ezért javasolták a német MEB újság hasábjain már vagy három évtizede, hogy a zsírzás/olajozás után a modellt csomagold be folpackba, és úgy rakd be a dobozába. 

Előzmény: tumikas (102117)
tumikas Creative Commons License 2019.04.29 0 1 102117

Bizonyos modellek kenésére szolgáló olajok képesek megoldani a szivacsot, illetve akár a hungarocellt is, ez okozza a beleragadást is.

Előzmény: manhattani (102116)
manhattani Creative Commons License 2019.04.29 0 0 102116

Jelenleg egy papírdoboz van kibélelve szivacsokkal

Csak most olvasom. Ezzel vigyázz. Pletyka szerint a Közlekedési Múzeumban úgy cseszték szét a modell járműveiket, hogy azok a tartós benne fekvés alatt beleragadtak a szivacsba.

Tartósan ráfektetni jobb valamilyen textil vagy filc.

Van ipari szivacs, mint amibe pl. a távközlési masinákat csomagolják, általában fekete, az nem ragad.

nazareth Creative Commons License 2019.04.29 0 0 102115

Arra mindenképpen odafigyelnék, hogy a modellt a hungarocell valami nagyobb felületen (kocsivégi gumihurkákon, mozdony esetében szélvédőknél, üzemanyag-tartálynál) támassza meg, ne csak pl. az ütközőnél, mert a szikével vágott hungarocell elég puha.

Előzmény: nazareth (102114)
nazareth Creative Commons License 2019.04.29 0 0 102114

de akkor hogyan lesz szép sima az alja? - sehogy.

Hova tűnne a kiolvasztott anyag? - nagyrésze a légkörbe, kisrésze a tüdődbe. Nem jó.

A mindenféle házibarkács forrasztópákás megoldások azon felül, hogy nem adnak szép felületet, eléggé meg is keményítik a vágás felületét. Terepnek, "szabadkezes" formázgatásoknak teljesen jók, de precíziós munkára már kevésbé. Valószínűleg ez is olyan dolog, mint a lézeres vágás: minél nagyobb teljesítménnyel, minél gyorsabban kellene vágni, különben elkezd maszatolni. Ez viszont házi körülmények között nehezen kivitelezhető.

Én egy kellően vastag (modell-szélességű) hungarocell-lapba vágnám bele kellően éles szikével a modell kontúrját úgy, hogy teljesen átvágnám, majd az így keletkezett tartónak egy kb. 1cm szélességű másik lapból feneket ragasztanék. Gyakorlatilag mint a gyári szivacs-csomagolások. Szerintem sima faragasztó kellően megfogja a hungarocellt, a megszáradástól sem félek (annyira nem zár hermetikusan két egymáshoz szorított polisztirol-lap, hogy ne tudna kidiffundálni a víz, főleg, hogy a ragasztórétegben eleve jól tud közlekedni).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!