Keresés

Részletes keresés

nickwarren Creative Commons License 2000.11.16 0 0 35
boldog névnapot kedves Erste bank!
Előzmény: Kistel (34)
Kistel Creative Commons License 1999.11.18 0 0 34
"Beteszem a penzt, es mire hazamegyek mar Interneten kezelhetem az atutalasokat belole. "

Mennyivel egyszerűbb lenne, ha lehetne telefonon pénzt betenni, akkor még ezért sem kéne sehova menni :-)

Előzmény: John Zero (30)
antforce Creative Commons License 1999.11.16 0 0 33
odonnek mindenkepen
r_bendegúz Creative Commons License 1999.11.16 0 0 32
OFF:
néhányan meg is ünnepelték! :o)
r_b.
Előzmény: nemisbéka (31)
nemisbéka Creative Commons License 1999.11.16 0 0 31
Ja, ma Odon nap van :).
John Zero Creative Commons License 1999.11.16 0 0 30
Rocky:

Elismerem, hogy az igaz, amit mar sokan mondtak, hogy az OTP addig jo bank, amig nem kell bemenned egy fiokjukba (ott ugyanis altalaban tomeg fogad).
Bar azert lattam oreg neniket csekket befizetni OTP-ben (nem am atutalasi szerzodest kotne, vagy a postan intezne).
Szerintem pont ez is a baj, hogy sokan telefonon is el tudnak intezni amit a bankfiokban, de tudatlanok, vagy benak, es ezert nem teszik. Igy mindenki a fiokba megy, es aztan tenyleg nem csoda, hogy mindig mindenhol tomeg van ;(

Az OTP-nek viszont elonye az informatikai rendszere (felteve, hogy eppen mukodik ;)
Ha penzt teszek ra a szamlara bankfiokban, akkor az gyakorlatilag AZONNAL ott van. Ez azert tetszik.

Beteszem a penzt, es mire hazamegyek mar Interneten kezelhetem az atutalasokat belole.

Előzmény: Rocky (29)
Rocky Creative Commons License 1999.11.16 0 0 29
nemisbeka wrote:

"Hehe. Nemisbeka nagyot kacagott. En Pesten probaltam meg penzt felvenni a fofiokukbol ugy, hogy a szamlamat Pecsett nyitottam meg.
Meg szerencse, hogy a lekotest meg otthon megszuntettem, igy a _rugalmas ugyintezesnek_ hala csak masfel oram ment ra a papirkitoltes-lefaxolasos-odatelefonalokmegerkezette-megnemdemajdvisszatelefonalunk-telefonhogymegerkezett-faxvissza-penzkiad modszerrel. Nagyon a tokombe kerultek, pedig nincs is"

Pedig az hivatalosan is mukodik. Nekem az elvileg nem mukodo tranzakciom 20-25 percbe telt, de pl. OTP-ben meg egyszer ennyi ido, mire egyaltalan sorra kerulsz. (Es ezutan az ugyintezest sem kapkodjak el!)

Előzmény: nemisbéka (28)
nemisbéka Creative Commons License 1999.11.16 0 0 28
"A mas fiokbol torteno atutalas pedig mukodik (bar hivatalosan tenyleg nem).
Volt mar olyan,hogy en is egy budai fiokbol akartam atutalni, es kozoltek, hogy az nem megy.
Aztan vegul is meg tudtak ugy oldani, hogy kitoltottem a megbizast, ok lefaxoltak a szamlavezeto fioknak, ahol azt elfogadtak, az eredetit meg elkuldtek nekik postan.
Lehet, hogy a rendszer meg nem tokeletes, de rugalmas ugyintezessel megfeleloen mukodik."

Hehe. Nemisbeka nagyot kacagott. En Pesten probaltam meg penzt felvenni a fofiokukbol ugy, hogy a szamlamat Pecsett nyitottam meg. Meg szerencse, hogy a lekotest meg otthon megszuntettem, igy a _rugalmas ugyintezesnek_ hala csak masfel oram ment ra a papirkitoltes-lefaxolasos-odatelefonalokmegerkezette-megnemdemajdvisszatelefonalunk-telefonhogymegerkezett-faxvissza-penzkiad modszerrel. Nagyon a tokombe kerultek, pedig nincs is.

Mulan: Bendeguznak igaza van. Pataliat Te verj ki, mert teljesen jogos, hallgatokon lepj tul, menj a tanulmanyi osztalyra vagy a penzugyre. Ha a gyermek sinylene, akkor celszerubb egyszer egy nagyobb osszeget atutalni az Erste-s szamlara, hogy ne havonta vonogassak le az atutalasi dijat.

Előzmény: Rocky (26)
Rocky Creative Commons License 1999.11.16 0 0 27
De jo, hogy ez ketszer is befigyelt!!!

Előzmény: Rocky (26)
Rocky Creative Commons License 1999.11.16 0 0 26
6Boci wrote:

> A kartyaelfogadsrol pedig szinten hulyeseget irsz, mert attol fugg milyen katyat hasznalsz.A > keves elfogadohely egyedul a legolcsobb es legbiztonsagosabb kartyara igaz
Ez is csak reszben igaz, hiszen azzal a kartyaval is havonta ketszer lehet idegen automatabol INGYEN felvenni (persze nem mindegyik fogadja el - pl. OTP nem, de az Euronet igen, es abbol eleg sok van, tovabba postakon is lehet vele felvenni), es emellett persze sajat automatabol, v. bankfiokban POS-rol korlatlan szamban. Mig a sokak altal favorizalt OTP-nel nincs ingyenes felveteli lehetoseg.
Egyebkent az OTP mindig elen jar a kulonbozo dijak bevezetesevel, es erre azt szoktam mondani, hogy mar csak azt varom, hogy mikor szednek belepot a fiok bejaratanal, mert egyebkent mar minden egyebert fizetni kell.

Ami nekem nem tetszett az Erste B. reszerol, az a nemregiben bevezetett szamlavezetesi dij volt (ami az OTP-nel mar regota van), de korbeneztem a piacon, es mar a bankok tobbsege keri, ugyhogy megis maradt az Erste a legolcsobb.
Meg az ugyintezes is sokkal rugalmasabb. Eleg egy telefon, es barmit el lehet intezni, ami mashol (foleg OTP) eleg nehezen menne.
Az eddigiek alapjan gondolhatjatok, hogy en sem kenyszerbol vagyok az E.B. ugyfele. Negy eve vegeztem, de a szamlam tovabbra is ott van, mert nem talaltam jobb bankot.
Egyebkent komarom megyei vagyok, Pesten dolgozom, mig a szamlamat Veszpremben vezetik, de ez soha nem okozott kulonosebb problemat.
Olyan is elofordul, hogy valamihez be kene menni a fiokba, de eleg egy telefon, elfaxoljak a nyomtatvanyt, es azt kitoltve visszakuldom. Valoszinuleg ezt sem csinaljak meg mindenhol.

>Visa kartyaval meg ugye barhol fizethetsz ahol elfogadjak, raadasul csak 1000 ft az eves dijja.
Emeltek a dijat, mert korabban csak 600 Ft volt?

Es ha mar a monopoliumrol van szo, az OTP-re sokkal inkabb jellemzo ez, hogy valahova sikerul befurniuk magukat (a rosszabb felteteleik ellenere is), es onnantol a naluk vezetett szamlat akarja csak a ceg elfogadni.
A legdurvabb, amit eddig hallottam, az volt, hogy egy illeto szidta az OTP-t a dijai miatt, en meg mondtam, hogy nem kotelezo ott vezetni szamlat, valasszon mas bankot (ajanlottam az E.B.-t :) ), erre o azt valaszolta, hogy neki kotelezo, mert a cegenek valami osszefonodasa van az OTP-vel, es benne van a munkaszerzodeseben, hogy addig el a munkaviszonya, mig az O.-nel szamlaja van, amire a beret utaljak.
Persze egy ilyen indok miatt megszuntetett munkaviszony eseten a m.ugyi birosagon siman nyerne az ember, de azt mondta, hogy azert azt nem akarja megreszkirozni.

Van hatranya is az E.B.-nak, azt is el kell ismerni:
volt mar ra pelda, hogy egy atutalas nem ment el idoben, vagy nem irtak hozza egy mas fioknal tortent befizetest a szamlamhoz, de ha erre figyel az ember, akkor eleg egy telefon, es mar korrigaljak a hibat. Persze megertem, ha valaki azt mondja, hogy o inkabb fizet magasabb dijat, de ne kovessenek el ilyen hibakat, mert o nem akarja allandoan azt lesni, hogy minden rendben van-e a szamlajan.

A mas fiokbol torteno atutalas pedig mukodik (bar hivatalosan tenyleg nem).
Volt mar olyan,hogy en is egy budai fiokbol akartam atutalni, es kozoltek, hogy az nem megy.
Aztan vegul is meg tudtak ugy oldani, hogy kitoltottem a megbizast, ok lefaxoltak a szamlavezeto fioknak, ahol azt elfogadtak, az eredetit meg elkuldtek nekik postan.
Lehet, hogy a rendszer meg nem tokeletes, de rugalmas ugyintezessel megfeleloen mukodik.

Es eppen a heten olvastam, hogy az Internet Banking bevezetese is mar tervben van naluk.

Rocky

Előzmény: 6Boci (21)
Rocky Creative Commons License 1999.11.16 0 0 25
6Boci wrote:

> A kartyaelfogadsrol pedig szinten hulyeseget irsz, mert attol fugg milyen katyat hasznalsz.A > keves elfogadohely egyedul a legolcsobb es legbiztonsagosabb kartyara igaz
Ez is csak reszben igaz, hiszen azzal a kartyaval is havonta ketszer lehet idegen automatabol INGYEN felvenni (persze nem mindegyik fogadja el - pl. OTP nem, de az Euronet igen, es abbol eleg sok van, tovabba postakon is lehet vele felvenni), es emellett persze sajat automatabol, v. bankfiokban POS-rol korlatlan szamban. Mig a sokak altal favorizalt OTP-nel nincs ingyenes felveteli lehetoseg.
Egyebkent az OTP mindig elen jar a kulonbozo dijak bevezetesevel, es erre azt szoktam mondani, hogy mar csak azt varom, hogy mikor szednek belepot a fiok bejaratanal, mert egyebkent mar minden egyebert fizetni kell.

Ami nekem nem tetszett az Erste B. reszerol, az a nemregiben bevezetett szamlavezetesi dij volt (ami az OTP-nel mar regota van), de korbeneztem a piacon, es mar a bankok tobbsege keri, ugyhogy megis maradt az Erste a legolcsobb.
Meg az ugyintezes is sokkal rugalmasabb. Eleg egy telefon, es barmit el lehet intezni, ami mashol (foleg OTP) eleg nehezen menne.
Az eddigiek alapjan gondolhatjatok, hogy en sem kenyszerbol vagyok az E.B. ugyfele. Negy eve vegeztem, de a szamlam tovabbra is ott van, mert nem talaltam jobb bankot.
Egyebkent komarom megyei vagyok, Pesten dolgozom, mig a szamlamat Veszpremben vezetik, de ez soha nem okozott kulonosebb problemat.
Olyan is elofordul, hogy valamihez be kene menni a fiokba, de eleg egy telefon, elfaxoljak a nyomtatvanyt, es azt kitoltve visszakuldom. Valoszinuleg ezt sem csinaljak meg mindenhol.

>Visa kartyaval meg ugye barhol fizethetsz ahol elfogadjak, raadasul csak 1000 ft az eves dijja.
Emeltek a dijat, mert korabban csak 600 Ft volt?

Es ha mar a monopoliumrol van szo, az OTP-re sokkal inkabb jellemzo ez, hogy valahova sikerul befurniuk magukat (a rosszabb felteteleik ellenere is), es onnantol a naluk vezetett szamlat akarja csak a ceg elfogadni.
A legdurvabb, amit eddig hallottam, az volt, hogy egy illeto szidta az OTP-t a dijai miatt, en meg mondtam, hogy nem kotelezo ott vezetni szamlat, valasszon mas bankot (ajanlottam az E.B.-t :) ), erre o azt valaszolta, hogy neki kotelezo, mert a cegenek valami osszefonodasa van az OTP-vel, es benne van a munkaszerzodeseben, hogy addig el a munkaviszonya, mig az O.-nel szamlaja van, amire a beret utaljak.
Persze egy ilyen indok miatt megszuntetett munkaviszony eseten a m.ugyi birosagon siman nyerne az ember, de azt mondta, hogy azert azt nem akarja megreszkirozni.

Van hatranya is az E.B.-nak, azt is el kell ismerni:
volt mar ra pelda, hogy egy atutalas nem ment el idoben, vagy nem irtak hozza egy mas fioknal tortent befizetest a szamlamhoz, de ha erre figyel az ember, akkor eleg egy telefon, es mar korrigaljak a hibat. Persze megertem, ha valaki azt mondja, hogy o inkabb fizet magasabb dijat, de ne kovessenek el ilyen hibakat, mert o nem akarja allandoan azt lesni, hogy minden rendben van-e a szamlajan.

A mas fiokbol torteno atutalas pedig mukodik (bar hivatalosan tenyleg nem).
Volt mar olyan,hogy en is egy budai fiokbol akartam atutalni, es kozoltek, hogy az nem megy.
Aztan vegul is meg tudtak ugy oldani, hogy kitoltottem a megbizast, ok lefaxoltak a szamlavezeto fioknak, ahol azt elfogadtak, az eredetit meg elkuldtek nekik postan.
Lehet, hogy a rendszer meg nem tokeletes, de rugalmas ugyintezessel megfeleloen mukodik.

Es eppen a heten olvastam, hogy az Internet Banking bevezetese is mar tervben van naluk.

Rocky

Előzmény: 6Boci (21)
John Zero Creative Commons License 1999.11.16 0 0 24
6Boci:
Nem azt irtam, hogy mikor lesz Telebank szolgaltatasa, hanem azt, hogy mikor lesz olyan, mint a TeleBank Center?
Az OTP-nel a telebankon keresztul barhova utalhatsz, megbizasokat adhatsz, stb. Ugy tudom, hogy az Erste-nel elore meg kellett hatarozni a celszamlakat, es csak azokra lehetett utaltatni penzt. Bar ez lehet, hogy valtozott.

Automatak... Ha pl. OTP automatabol veszel fel, akkor az neked plusz koltseg (sok), tudtommal.
Az nekem nem megoldas, hogy "mindennap tudsz felvenni penzt az egyetemen"...
Kossz.. De en nem csak az egyetemen akarok penzt felvenni.

Előzmény: 6Boci (21)
Papzi Creative Commons License 1999.11.16 0 0 23
Amikor en voltam foiskolas,az OTP volt monopol helyzetben,csak naluk lehetett folyoszamlat nyitni,hogy az osztondijamhoz jussak.Pedig a legszemetebb cegnek tartom!Amint lediplomaztam,korulneztem a "piacon",s megtalaltam az akkor meg Mezobankot.Otthagytam az OTP-t,es azota is nagyon megvagyok elegedve a most mar Erste bankkal.Persze biztos van kulonbseg a kulonbozo helyi fiokok hozzaallasa kozott,de ahova en jarok,ott figyelmesek,a nevemen szolitanak,mint torzsugyfelet,egesz olcsok,szoval minden OK.
Planney Creative Commons License 1999.11.16 0 0 22
Ha már így előkerült a téma...
Én azt rühellem az Erste-ben, de nagyon, hogy akkor hajlandóak foglalkozni egy panaszbejelentéssel, ha személyesen megyek oda rúgdosni őket. Kb. már 3 hete bent lógott egy ATM-mel kapcsolatos bejelentésem (már másodjára ette meg a pénzemet :((), semmi visszajelzés, hogy mit sikerült lépniük, tegnap már meguntam, s személyesen mentem be beszólni nekik, hogy élek-virulok-milenneha-lennemárvalami... Érdekesmód, kb. 15 perc alatt minden kiderült, ami 17 nap alatt nem sikerült szegényeknek. Ja, s ez nem egyszeri eset, az előző pénzelnyelésemnél is dettó ugyanez volt a forgatókönyv.

Ez azért nem teszi túl szimpatikussá számomra,

Planney

6Boci Creative Commons License 1999.11.16 0 0 21
Kedves John_Zero!

Minek irsz velement az erste bankrol ha fogalmad sincs rola?Ilyen baromsagot irni, hogy mikor lesz telebank szolgalatasa telejs ismerethianyra utal.A telebank szolgaltatas 2 eve mukodik ugyanis, anno meg a Mezobank kezdte el.A szamlak es a kartyak dijjai messze a legalacsonyabbak az osszes bank kozul.A kamatok is a felso kategoriaban helyezkednek el.
A neked kell mindent kitolteni idoszak meg mar jo ideje lejart.Csak alairni kell a kivant muveletekrol szolo bizonylatot.A kartyaelfogadsrol pedig szinten hulyeseget irsz, mert attol fugg milyen katyat hasznalsz.A keves elfogadohely egyedul a legolcsobb es legbiztonsagosabb kartyara igaz, mert ezt altalaban az egyetemi halgatok hasznaljak es az egyetemen meg van automata, szoval mindennap tudsz penzt felvenni (mashol is, de nem sorom fel).Visa kartyaval meg ugye barhol fizethetsz ahol elfogadjak, raadasul csak 1000 ft az eves dijja.

Szoval legyszives ne irj velemenyt olyanrol amit nem ismersz.
udv:Boci

Előzmény: John Zero (19)
joci Creative Commons License 1999.10.19 0 0 20
Itt az ELTE-n most mar elvileg szabadon lehet valasztani bankot, lejart a BB monopoliuma, azert a HOK kotott szerzodest az OTP-vel a junior kartyakra, mert igy olcsobban juthatnak hozza az elsosok.

(En nem az OTP-re szavaztam volna, hanem az ERSTE-re meg igy is, de nagyobb volt az OTP-s lobby)

John Zero Creative Commons License 1999.08.25 0 0 19
névtelen:
Nem rossz az Erste?
Szerintem eleg szar...
Keves automata, atutalasi megbizast leadni csak a szamlavezeto fiokodbol lehet(!!!), keves a technika (nincs teljes kiepitett rendszeruk?), neked kell mindent kitolteni, stb. Najo, van 1-2 pozitivuma is, de nekem akkor se szimpatikus.
Mikor lesz az Erste-nek TeleBank Center-je es Internetes bankingja?

Abban sajnos igazad van, hogy aki kollegista az fizesse ahogy kerik, mert lehet, hogy a helyevel jatszik...

Amugy az egyetemen megfelelo utanajarassal el lehet erni dolgokat (a vegen mar megcsinaljak, csak szallj mar le roluk ;)) bar ez talan ahhoz tul nagy falat. Itt inkabb a HOK/diakonkormanyzat/stb-vel kellene egyeztetni, megbeszelni, hogy gyakoroljanak nyomast az egyetemre.

Esetleg megnezni, hogy nem torvenytelen-e az amit csinalnak, az esetben egyszeruen fel lehet jelenteni oket, vagy bepanaszolni a versenyhivatalnal, stb.

Mulan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 18
>Az Erstével _jelenleg_ nem hiszem, hogy rosszul jársz

Mint már említettem: azzal járok rosszul, hogy a meglévőkön felül vagyok kénytelen egy újabb bankszámlát nyitni (pillanatnyilag egyazon - nem OTP, azt én sem ajánlom senkinek, még mindig úgy tesz, mintha monopolhelyzetben lenne - banknál van számlánk nekem és a lányomnak) és fenntartani.

névtelen Creative Commons License 1999.08.25 0 0 17
Nem olyan eccerű ugrálni egy egyetemen.
Az egyik nagy egyetemen késel egy napot -> repülsz a koliból. Ha elkezdesz variálni, annyit mondanak, hogy mi így kértük, te nem így tetted, tehát k* be és keress más szállást.

Kontrasztként egy másik: főiskolán az ösztöndíjam 3 és fél hónapot késett. a muri az volt, hogy közben ebből kellett volna megélnem....és még egy "elnézést" se volt..

Minden megvan, hogy kinek jó, a háttérben. Az Erstével _jelenleg_ nem hiszem, hogy rosszul jársz, az én számlám ott van, nem muszájiból, és igenis a bankosok nagyon kultúráltak /pl vidéken az ügyfélszolgálatos csaj simán felhívta a pesti fiókot, mert oda akatam utalni, s a számot nem tudtam....díj /akkor/ 0 Ft!!/
Anyám is ott van /Pesten/, amikor kiderült, hogy ezután számlára kapják a pénzt, egyedül az Erstések voltak hajlandók faxon ajánlatot küldeni a feltételekről, az OTP pl. aszonta, ne variájjon, gyűjjön be, ha valamit akar...azóta is megy...:)

Mulan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 16
Bocsánat, csak 600, nem 800...
Mulan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 15
Talán félreértettél valamit: nem én vagyok az egyemista (de rég is volt az már), hanem kisded gyermekem. Én kiverném a balhét (telefonon már megpróbáltam, de hát valószínűleg hallgatóval beszéltem, kategorukusan ez van, mert "másképp nem tudjuk ellenőrizni a befizetéseket, minden hónapban volt húsz-harminc eset" - 800 fős kollégium), egy gólya , akivel az (egyébként szintén kötelező) kopogtatótábor ideje alatt megköttetik az szerződést az Erste-bankkal) már kevésbé. (Legalábbis az én lányom, ahogy ismerem, biztosan nem, én meg nem vagyok meghíva. Végülis nagykorú. Más kérdés, hogy itt egyelőre azért az én keresetemmel rendelkeznek meglehetős önkénnyel)
John Zero Creative Commons License 1999.08.25 0 0 14
Mulan:
A BME-n is valami ilyesmi van (tandij-osztondij szinten).
Hallottam, hogy az uj hallgatok panaszkodnak, hogy de szar, az Erste banknal kell szamlat nyitniuk, hogy oda kaphassak az osztondijat.
En meg mondtam nekik, hogy nekem OTP van (regebbrol, akkor meg nem volt kotelezo Erste), es siman kapom ra az osztondijat, ugyhogy szerintem gyanus az ugy.
"A hallgatónak az Erste bankkal kell szerződést kötnie a kollégiumi díj átutalására."
En a helyedben utanajarnek ennek, szerintem elfogadjak azt is, ha mas bankbol utalod at a kollegiumi dijat. Csak igy nagyobb a kenyszer az Erstebank-szamla fele.

Na meg mi van akkor, ha mas banktol utalod at a penzt?
1. toled levonjak
2. a kollegium szamlajara bekerul
3. a megjegyzesben meg ugyis beleiratod a neved, tanuloszamod, stb, onnan kideritik, hogy kitol jott

Szoval szerintem mennie kell ez utobbinak is.
Esetleg probald ki, aztan ha nem fogadjak el, csapjal balhet, mutogasd az atutalasi bizonylatodat, koveteld vissza a penzed es csak legvegso esetben fizesd be Erste-rol.

Mulan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 13
Na ez az: van már számla, kártya, átutalási megbízás az enyémről arra...

Egyébként anno az én egyemista koromban sorbanállás volt a pénztárnál, illetve a postán (a szülői illetmény ügyében, mert már akkor sem szoktam otthon lenni, amikor a postás jár) - az sem volt jobb, tehát nem azt az eljárást kifogásolom, hogy igyekeznek kikapcsolni a kézpénzforgalmat.

Zak Creative Commons License 1999.08.25 0 0 12
a hallgatóknak. de a melósoknak nem... (ja, asszony a Szociológiai Intézetben végzett, nekik is BB volt)
Zak Creative Commons License 1999.08.25 0 0 11
a hallgatóknak. de a melósoknak nem...
raistlin Creative Commons License 1999.08.25 0 0 10
Én 2 éve végeztem az ELTE TTK-n de nekünk kötelező volt a BB. A BTK-soknak meg a Postabank.
Zak Creative Commons License 1999.08.25 0 0 9
anno decibel itt az ELTE-n lehetett választani vagy 5-6 bank közül, hogy kihez akarod utaltatni a fizetésedet, ha eddig még nem számlára ment valahol
raistlin Creative Commons License 1999.08.25 0 0 8
Ennek történelmi okai vannak. Anno decibel a Mezőbank-kal volt megegyezése igen sok egyetemnek (pl Miskolci Egyetem). Kéz kezet mos. Asztán jött az Ödönbank és megvette a Mezőbankot. A kapcsolatok pedig megmaradtak. Ilyen egyszerű.
Mulan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 7
Bennem is ilyen gondolatokat ébresztett az eljárás:
a) "ombucmanónak való csemege"
b) kinek, mennyit fizet ezért az érintett bank?
Mulan Creative Commons License 1999.08.25 0 0 6
Hogy jól járok-e az Erste bankkal, másodlagos kérdés. Kétfelé fogom fizetni a számlavezetési és kezelési költségeket.
Azt még megértem, hogy egy bizonyos bankot favorizálnak, de hogy kizárólagosra:(((
Azért az én munkahelyemen (bár helyben csak OTP automata van), hajlandók más banknál nyitott számlámra utalni a fizetésémet. De ha most azt kívánnám tőlük, hogy ezután háromfelé utalják? (Azért meg fogom kérdezni)
Pillanatnyi eljárás: fizetésem az én bankszámlámra, onnan a gyerekére, onnan az Erste banknak, onnan a kollégiumnak.
Ha most még kitalálják, hogy ösztöndíj-tandíj meg csak OTP-s számlára :(((( (oda vonatkozó nyomtatványokat is küldtek a kitöltendő elolvasandó, befizetendő, visszaküldendő stb. papírkupaccal, és tegnap jött még két ajánlott levél - cédulája a levélszekrénybe, mert valahogy nem vagyok otthon)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!