Keresés

Részletes keresés

vakera maki Creative Commons License 1 napja 0 0 222668
M C 5 Creative Commons License 2 napja 0 0 222667

Jók a mintái :)

kero

Előzmény: Etus (222661)
M C 5 Creative Commons License 2 napja 0 0 222666

Aksi baszik tőteni. pld.

10 éves dell az száz év emberi korban janikám, ahogy a pufi becéz téged ;)

Előzmény: Yanez:) (222665)
Yanez:) Creative Commons License 2 napja 0 0 222665

Nehogy az akksit kiszereljék:)))

Előzmény: vakera maki (222655)
Yanez:) Creative Commons License 2 napja 0 0 222664

Nagyon szép:))

M C 5 Creative Commons License 2 napja 0 0 222663

55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 222662

Ez a cica februárban már bangúrozni fog. Januárban ivartalanítani kéne. Nekem ezt állatorvos mondta az előző cicánál.

Etus Creative Commons License 2 napja 0 2 222661

Köszönöm szépen!

Ezek szerint még lehet várni az ivartalanitással. Nagyon kicsinek látom még őt ehhez. Az oltásokra rákérdezek itt, gondolom ugyanazok lehetnek mint otthon. 

Igy aludt tegnap az én kis Sebastiánom. 

Előzmény: CBNora (222659)
CBNora Creative Commons License 2 napja 0 0 222660

Azt nem tudom, a trópusokon nem kell-e valami más.

Mindenképpen kell egy megbízható állatorvost keresni, aki gyakorlatilag háziorvos lesz. Ő majd tudni fogja, ott kell-e még valami.

Előzmény: CBNora (222659)
CBNora Creative Commons License 2 napja 0 0 222659

Mi jövő héten ivartalaníttatjuk a nagyjából május elején született kandúrkánkat. Már két hete is megcsinálták volna a nőstény testvérével együtt, csak játék közben időnként erősen liheg, és az orvos előbb megvizsgált rajta néhány dolgot, nehogy altatáskor baj legyen.

A héten elkezdett kandúrszagút pisilni, úgyhogy már éppen ideje.

A mi macskáink Purevaxot szoktak kapni. A szokásos, 3 betegség ellen védő kombinált oltáshoz képest pluszban leukózis ellen is véd. Kintieket érdemes veszettség ellen is oltatni, szobacicát nem kell, ha biztosan nem fog elszökni.

Előzmény: Etus (222657)
Etus Creative Commons License 3 napja 0 0 222658

Igen, már kezd a fejemre nőni. 

Érti a nevét és szalad ha hivom. Nem fél semmitől sem, nincs benne félelemérzés. Kutyától sem fél, ismerősöm 7 éves 14 kilós kutyáját simán megtámadta ez a pár dekás mini "terrorista". (a kutyának el lett magyarázva, hogy ez egy picike cica és nem szabad bántani, nem is bántotta, őt támadták és ő meg tűrte). 

Gondolom előbb utóbb csak nem fog annyira harapni és a karmolása sem lesz ennyire fájdalmas. Már teli vagyok harci sérülésekkel.

Velem alszik és kesztyűt kell húznom, mert pont a kezemet veszi célba és teljes erővel harap. 

Nappal meg dupla nadrágot húzok és hosszú ujjúban vagyok, mert mászókának is használ. (trópuson élek, ahol meleg van és hát nem ideális ennyire beöltözni a meleg miatt, de valahogy védekeznem kell.)

Előzmény: 55judit (222653)
Etus Creative Commons License 3 napja 0 0 222657

Szia!

Igen én is erre gondolok, hogy nagyon pici volt. Sajnos a két testvére meghalt, nem sokat tudtak játszani. Az anya cica is nagyon beteg lett. Ez a cica egy csoda, hogy megmaradt. Mikor elhozták hozzám nagyon soványka volt és teli bolhákkal. Azóta már szépen helyrejött és van mit fogni is rajta. 

Pont volt egy ismerősöm akinek van egy kutyája és kint maradt a főtt kutyakaja (rizzsel összefőzőtt darálthús, valami ilyesmi) és ez az icike picike cica rávetette magát a kajára és addig evett, hogy akkora pocakja lett mint egy is labda és emlékszem alig birt járni. Szóval fullra ette magát. Azóta is jókat eszik de az ő saját ételét. Szoktam neki csirkemája megfőzni, amit szintén nagyon szeret. 

Ez egy fiú cica és az lenne a kérdésem, hogy hány hónapos korában lehet ivartalanitani? Milyen oltásokkal érdemes beoltatni? Bentlakós cica, néja kimegyek vele felügyelettel az udvarba. Nem szeretném ha baj érné -elüti egy autó, ellopja valaki vagy egy másik macsekkal esetleg verekedne, mikor már ivarérett lenne.

Előzmény: CBNora (222654)
55judit Creative Commons License 3 napja 0 1 222656

Bebujtak takarítani.

Előzmény: vakera maki (222655)
vakera maki Creative Commons License 3 napja 0 0 222655

Now that the cold weather has arrived, strays are seeking out warmth, by going inside car engines. Please bang on your hood before your start it to prevent injuring stray animals.

Kopogtass a tetőn..!

CBNora Creative Commons License 3 napja 0 0 222654

A fájdalmas játék adódhat abból is, hogy kicsi volt, mikor befogadtad, és az anyjától és a testvéreitől nem tudta megtanulni, hol a határ.

Gombóc és Emília is elég kicsi volt, mikor elvettük őket az anyjuktól, de ketten voltak, egymástól megtanulták. Az persze fáj, mikor Emília fölmászik a hátamra, és nem elég vastag rajtam a pulóver, de az más.

Előzmény: Etus (222652)
55judit Creative Commons License 3 napja 0 0 222653

Nagyon tündéri. Idővel nem lesz olyan fájdalmas a játéka, de úgy a fejedre nő, hogy levakarni se tudod majd. 😀

Előzmény: Etus (222652)
Etus Creative Commons License 3 napja 0 3 222652

Ilyen pici volt, kb. 1 hónapos mikor örökbefogadtam. Régen volt cicám, de ilyen kicsi sohesem. Nagyon sokat játszik, de az a baj, hogy nagyon vadul. Kiereszti a körmeit és harap. Szerintem vadászik rám és hiába próbálom neki elmagyarázni, hogy ne harapjon annyira, nem érti meg. Gondolom ezt kinövi majd idővel. Imádjuk egymást. Mindenhová követ, még a wc-be is. Ha hazajöbök nagyon vár és olyan örömmel szalad elébem, hogy az valami csoda, és vadul kapalál a kicsi szive és dorombol is. Meg tudnám "zabálni" ilyenkor. Étvágya jó, megeszi a száritott macska kekszet, nem válogat és alkalmazkodik hozzám. Nagyon örülök, hogy ő van nekem és remélem ő is. 

Előzmény: 55judit (222646)
Édesanyám mondjad gyorsan Creative Commons License 3 napja 0 1 222651

Nekem volt 16 is, és én csak a hozzám betérőket fogadom be.

Előzmény: _nyunyuka (222650)
_nyunyuka Creative Commons License 3 napja 0 0 222650

Így lett szinte az összes cicánk, nem bírtam otthagyni. Utcáról, kolóniából. Hat volt a rekord. 

Előzmény: Anyóca99 (222626)
vakera maki Creative Commons License 4 napja 0 1 222649

Let the sunshine in! 😸

Yanez:) Creative Commons License 4 napja 0 0 222648

Már mint a cicádéra gondoltam. Természetesen:))

Yanez:) Creative Commons License 4 napja 0 0 222647

Igen így van. Kicsit hasonlít a bundája a tiédre.

55judit Creative Commons License 4 napja 0 0 222646

Látszik rajta mennyire élvezi hogy lett mamája! :)

Előzmény: Etus (222645)
Etus Creative Commons License 4 napja 0 2 222645

Sziasztok!

Ő az én cicám Sebastián, nemrég fogadtam örökbe. Lassan 3 hónapos lesz. Nagyon aranyos macsek. 

lozen Creative Commons License 6 napja 0 1 222644

Boo is meditál 😸

vakera maki Creative Commons License 2021.11.28 0 1 222643

55judit Creative Commons License 2021.11.28 0 0 222642

Szerencsére az a kutya éjszaka alszik. :) Amíg nincs bangúrozási időszak, cica is a kis házikójában melegszik.

Előzmény: Yanez:) (222641)
Yanez:) Creative Commons License 2021.11.28 0 0 222641

Vannak ilyen cicák. Akik visszaélnek azzal hogy a kutyus nem tud kijönni:) ez márcsak éjszaka a legjobb. Mikor a cica a kutya élé ül. 10-cm-re:))) és ücsörög:))

Előzmény: 55judit (222640)
55judit Creative Commons License 2021.11.28 0 0 222640

Köszönöm. Az már kóros amennyire biztonságban érzi magát.

A konyhában ide-oda sasszézok, van hogy rohanásban főzök, ő pedig annyira velem akar lenni hogy észrevétlenül a hátamögé fekszik. Többnyire hanyatt. Volt már hogy kicsit megtapostam, de félek hogy jobban is megfogom. Ekkr se szalad el, csak felnyávog. Az utcán sokszor leül az út közepén, mert tudja hogy az utcabeliek kikerülik őt. De járnak itt idegenek is, főleg nyáron. Mi lesz ha valaki lematricázza? Egyszer már a fiam is majdnem rátolatott az udvarban. Nem látta. De szerencsére megállt a kerék a cicától 20-30 centire. Ő nyugodtan feküdt ott tovább. Nem fél. Képes odaülni a szembe szomszéd kapujába ahol drót van a kapun, az udvarban meg pár centire a macskától vadul ugatja a kutya. Azt hiszem tetszik neki hogy ingerkedik  a kutyával. 

Előzmény: Yanez:) (222639)
Yanez:) Creative Commons License 2021.11.28 0 0 222639

Nagyon ari a cicád:) biztonságban érzi magát:)) 

Előzmény: 55judit (222638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!