Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 1 napja 0 0 221873

Új tulajdonosa van a háznak. Annyit tudok, hogy még idén beköltöznek. Addig meg etetgetik mások a macskákat. Egyébként én már értesítettem kutya és macska ügyében is a siófoki menhelyet, az van legközelebb ide. Ugyanis az én  utcámba rendszeresen raknak ki kocsiból kisállatokat. Mind a kétszer egy ingerül női hang jelezte hogy nagyon elfoglaltak, a menhely tele van, de talán majd holnap eljönnek ha még ott lesz a kutya vagy macska. Persze nem  jöttek, de azt sem lehet garantálni hogy helyben marad napokig egy idegen helyre került megrémült kisállat.

Tehát zeknek a macskáknak hamarosan lesz valamilyen gazdájuk. Ilyenbe most nem érdemes beleavatkozni.

Előzmény: Anyóca99 (221872)
Anyóca99 Creative Commons License 2 napja 0 0 221872

Nem lehet szólni menhelyeseknek ?

Előzmény: 55judit (221871)
55judit Creative Commons License 2 napja 0 0 221871

Most voltam eü. sétán. Egyik ismerős éppen macskát etetni ment egy megüresedett házhoz. 2 öreg cica van ott, az egyiket láttam. Olyan kivert kutya tekintettel nyávog. Nem sovány, de látszik rajta hogy nem szeretgeti már a gazdája. Öreg a néni, elvitte a lánya. Macskák nélkül. A másik cica nyáron fialt, maradt belőlük 3. Időnként van hogy valaki visz nekik enni, de nagyon sajnálom őket. 

Basil és kisegér Creative Commons License 2 napja 0 1 221870

Imadnivaloak! :)

Előzmény: Dzelem (221869)
Dzelem Creative Commons License 3 napja 0 2 221869

Your monthly Ruffalo kitten update 🤗

jégkirálynő Creative Commons License 5 napja 0 1 221868

"Viszont ha a konyha asztalon van valami azt ő tudja, résen van, ha kimegyek a konyhából azonnal felugrik. Ha visszamegyek, fénysebességgel ugrik le."

Baromira okosak.

Én is megtanítottam, hogy hova nem szabad felugrani. Amint rossz helyen jár, és látja, hogy közeledem, tényleg fénysebességgel ugrik le. Pedig nem vertem, sosem verem, ez csak egy erős taps, és a "nemszabad" kifejezés.

A konyhátnemszabadot már megtanulta, kb fél éve a lányom kint hagyott egy lazacot hűlni a konyhapulton, de nem nyúlt hozzá, pedig imádja. Az étkezőasztalon az írótollak a halálmegvető bátorsággal éjszakánkánt leugranak, ezeket nem is veszem figyelembe, de veszett módon bele van szerelmesedve a vágott virágba, tőlem 2 méterre képes volt felugrani a tiltott tálalószekrényre úgy, hogy ott voltam mellette.

Előzmény: 55judit (221864)
CBNora Creative Commons License 2020.11.21 0 1 221867

Off: Rovarfotózásban nekem Rahmé Nikola az etalon. Minden együtt van, tudományos szempontból pontos határozás, technikai tudás, jó kompozíció. Látod a képeken, hogy az állat szép.

https://ng.24.hu/termeszet/2020/11/13/nem-bogaras-rovarfotos-nikola-rahme/

Előzmény: CBNora (221865)
CBNora Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221866

Nem kell elnézést kérni, jó név lenne a Filemon, bár ő nőstény.

Jaj, kimaradt, 4 év után.

Nem csak szerkeszteni tud, a billentyűzetet használva ki is tudja kapcsolni a számítógépet.

A fésülést szereti, gyakorlatilag bármit lehet vele csinálni. Ha csipás a szeme, hagyja, hogy kitisztítsam, addig nem mozog. Nagyon jól nevelt cica, már így kaptam. Többször járt kiállításon, biztos hozzászokott a kozmetikázáshoz. Mikor elmentünk a tenyésztőhöz megnézni (és végül el is hozni), szerintem még be is volt púderozva, miután elhoztuk, még napokig illatozott.

Játszani sajnos ritkán szokott, és rövid ideig. Ha nem foglalkozunk vele pont akkor, mikor szeretné, nekiáll leszórni az asztalról a tárgyakat, ezt néha máskor is megcsinálja. Ezen kívül amire mindig ugrik, az a keféje fényes hátoldalának a csillogása, és a lézer fénypont.

Előzmény: 55judit (221864)
CBNora Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221865

Megnéztem a következő rész előzeteséig a Máté Bencés részt. Jó hosszú lére van eresztve.

Ezek szerintem nagyon-nagyon amatőr képek, sok szempontból. Nem tetszik a hozzáállás, természetfotónál a minimum, hogy ismerd és tiszteld a modellt, ezek meg folyton büdösbogaraztak. A poloska nem is bogár. Maga a képértékelés nem elég részletes, a versenyzők bénázásainak bemutatása mellett szinte elvész.

De kösz, hogy szóltál, jó tudni, hogy ilyen is van.

Előzmény: szévike (221856)
55judit Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221864

Elnézést kérek! :) Biztos azért tévedtem meg,  mert nem rég néztem rá a naptárra, és a holnapi napon lesz Filemon napja azt láttam.  Ez a név élt a gondolatomban mikor írtam neked. :)

Milyen 4 után tanulta meg a nevét? 4 év után? Bezzeg számítógépen képet szerkeszteni azt tud. Most kerestem róla fotót, nem emlékeztem hogy láttam-e már őt. Nagyon szép hosszú szőrű cica. Szereti ha fésülöd?

Az enyém csak a simogatást szereti. Mikor befogadtam, sokáig komor volt a tekintete, és csak a nyáron kezdett el dorombolni és játszani. Régebben ha játékkal akartam felvidítani, mindig otthagyott. Most meg ő a kezdeményező. Ha nem játszok azonnal mikor ő szeretné, elkapja a lábamat és megharap. Hamar megtanulta hogy ha bejön, hol szabad tartózkodnia, és hol nem. Viszont ha a konyha asztalon van valami azt ő tudja, résen van, ha kimegyek a konyhából azonnal felugrik. Ha visszamegyek, fénysebességgel ugrik le.

Előzmény: CBNora (221863)
CBNora Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221863

Lemonka nem Filemon (bár jól hangzana), hanem Lemon Blossom. Aglowcoons L. B. Már majdnem 5 éves volt, mikor kaptam, addig Lemonnak szólították, nem akartam már más nevet adni neki. Igaz, hogy nem hallgatott rá. Most viszont, kb. 4 után elkezdte megtanulni a nevét, előfordul, hogy ha a nevén szólítom, jön. Persze ha neki is kedve van jönni.

Előzmény: 55judit (221857)
Basil és kisegér Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221862

Imel ment. 

Előzmény: Basil és kisegér (221861)
Basil és kisegér Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221861

Tudom, hogy nem kertel segitseget. Irok mailt maris, most ertem haza.

Az imelcimed megvan, eltuntetheted ujra, ha gondolod. 

Idoogepet nem ismerem, nincs semmi kapcsolat kettonk kozott. 

Előzmény: 55judit (221858)
55judit Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221860

Miről beszélsz? Megtennéd hogy válaszolsz a 4.-én elküldött levelemre?

Előzmény: idooogeep (221859)
idooogeep Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221859

Sajnálom, hogy így fogod fel a történetet.És nem én, hanem Te zárkóztál el.

Előzmény: 55judit (221858)
55judit Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221858

Szia Basil és kisegér!

Most már látható az e-mailem. De én nem kértem segítséget, mit szeretnél segíteni? Ha gondolod, írjál egy mailt.

( Nem régiben is felajánlotta itt valaki hogy segít nekem, csak írjak. Írtam mások biztatására, aztán jól  meg is bántam. Később láttam csak,  hogy ő nem is szokott ide írni, csak akkor egyszer írt.)

Előzmény: Basil és kisegér (221852)
55judit Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221857

De jót  nevettem édes Istenem! :)

Én hasonlóan igyekszem élni mint Filemonka. A veteményes fórumban láttad hogy erős nagy igyekezettel szoktatom magamat a legelésre, vetem a salátát kint is-bent is ahol érem. Naponta 1-2 alkalommal már rendszeresen megeszem. Próbálkoztam a fényevéssel is, de  ahhoz még edződnöm kell. :))

Én cicámnak is addig érdekes a száraztáp amíg kinyitom az új zacskót és először kap belőle, aztán csak a konzerv érdekli. Borzasztó sokat eszik. Nem lehet hogy kevesebbet adjak mert szemét meresztve ordít az arcomba, és  csak lábat csúsztatva tudok lépések helyett haladni mert félek hogy eltaposom. Kiküldneni nem lehet csak kitenni, mert ha küldöm hynatt veti magát, vagy hozzáfog enni, mert  tudja hogy amíg eszik, maradhat.

Minden macskánál azt mondom hogy ez az  utulsó akit befogadtam mert már nem bírom, és mégis  mindig van egy újabb. Csak ne szeretném ezeket a kis piszkokat annyira!

Előzmény: CBNora (221853)
szévike Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221856

Ha nem is pályázol, akkor is érdemes, lehet tanulni belőle mert a fotókat kiértékelik, technikai és kompoziciós szempontból.

Most pl épp Máté Bence volt a vendég,

Előzmény: CBNora (221855)
CBNora Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221855

Kösz, majd megnézem.

Most nem tudnék pályázni (bár azt hiszem, poloskafotóban tényleg jó vagyok), mert éppen bedöglött a makrós gépem, és a modellek is fogytán vannak már. Elnyűttem a zárat, már a második gépen. Első alkalommal még pont garancia időn belül voltam, de most már kifutottam belőle. Olympus gépekre a javítás egységesen 40000 Ft, bármi baja van, legalábbis annak idején így volt. Gondolom, olcsóbb nem lett.

Előzmény: szévike (221854)
szévike Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221854

Off: 

Nóra, tudom, hogy szeretsz fotózni, a poloskákat meg különösen szereted.

Nézz be a youtube-ra. Van ott most a Nánási Pálnak egy BIGSHOT cimű

fotós versenysorozata amatőr fotósoknak. Az eheti feladat pedig a természetfotózás

volt, ezen belül is poloskák fotózása. 

Én nem fotózom, de minden részt megnéztem, nagyon érdekes dolgokról szól.

Előzmény: CBNora (221853)
CBNora Creative Commons License 2020.11.21 0 0 221853

Bizony, a frissen bontott tápnak nem lehet ellenállni!

VHO egyáltalán nem volt falánk, de ha új zacskót bontottam, a lakás túlsó végéből is meghallotta, és rohant oda. Én is megengedtem neki, hogy egyen egy kicsit egyenesen a tápos dobozból (rögtön átöntöttem, hogy ne csörögjek vele minden alkalommal, ha kitöltök neki). Később már nem volt olyan érdekes ugyanaz a táp.

Persze ha sós mogyorót, nápolyit vagy más hasonló csörgőset bontottam, ugyanúgy rohant, aztán jött a csalódás.

Lemonkát nem érdekli, nem reagál semmilyen étel semmilyen hangjára. Csak minimális mennyiséget eszik, nem élvezetből, csak a létfenntartás miatt, és némi fényevéssel is kipótolja. Egyetlen csemegéje a fű, és a csapvizet is szereti. Hízásra hajlamos egyének példát vehetnének róla.

Előzmény: 55judit (221851)
Basil és kisegér Creative Commons License 2020.11.20 0 0 221852

Szia Judit,

Lehet, hogy tudnek segiteni (ha nem utasitasz el akkor biztos). 

Latom, nem publikus az imeled es az enyem sem az, tudnal ide a forumba irni egy imel cimet ahova irhatnek? Egy egyszer hasznalatos imel cim is lehetne, lenyeg, hogy tudjak irni neked. 

Előzmény: 55judit (221851)
55judit Creative Commons License 2020.11.20 0 1 221851

Épp csak kivágtam a zacskót, és helyére tettem az ollót. Szegény kivan nagyon éheztetve, csak fel ne jelentsen valaki állatkínzásért.

pappy van winkle Creative Commons License 2020.11.14 0 4 221850

Lenyúlom vitó kétfejű makkáját 😸😎😸

pappy van winkle Creative Commons License 2020.11.10 0 3 221849

A hangszerkészitőm Killy macskája :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.09 0 2 221848

Nézd milyen cuki. a kicsi egy napra eltűnt. 

Előzmény: 55judit (221846)
CBNora Creative Commons License 2020.11.08 0 0 221847

Meg mikor az anyacica nőstény kölykei és elkezdenek kölykezni...

Aztán idővel jönnek a fertőző betegségek, ha sok macska van együtt, nagyobb az esélye. FIP ellen nincs igazán hatásos oltás. 

Előzmény: 55judit (221846)
55judit Creative Commons License 2020.11.08 0 0 221846

Én is szeretem a sok cicát. Régen 2-3 mindig volt nekünk is. Olyan szívet melengető érzés látni ahogy anyacica gondoskodik a kicsikről. Meg ahogy játszanak egymással. De belegondoltál hogy egy jól tartott cica hányat kölykezik 1 évben? Azt szorozd be a cicák számával. Nem kellene február elején egy nagy ivartalanítást rendezni? Ennyi macskánál lehet hogy kedvezményt is kapsz. :)

Előzmény: Törölt nick (221845)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.08 0 0 221845

Azért van 11-db. Mert nincs megműtve az anya cica. eddig mindig volt gazdi, most úgy alakult h megmaradt. de inkább megmaradjon. mint olyan helyre kerüljön h baja legyen. 

Előzmény: Anyóca99 (221844)
Anyóca99 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 221844

:-) Nagyon szép és jóltartott ciccek .

No de 11 ? Hogy lett ennyi ? Nem ivartalanítottak ?

Előzmény: Törölt nick (221842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!